Τα νέα Windows 11

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12232
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 30 Ιουν 2021, 11:42

sharp έγραψε:
29 Ιουν 2021, 21:17
Thor έγραψε:
29 Ιουν 2021, 15:13
sharp έγραψε:
28 Ιουν 2021, 18:12


Το κλείνω, αλλά θα ήθελα να μην με αναγκάζει να το κάνω κάθε φορά που το διπλώνω.

Κοινώς, δεν καταλαβαίνω γιατί tablet mode πρέπει να σημαίνει δεν έχω μπάρα με τα ανοιχτά προγράμματα. Αυτή η μαλακία των τάμπλετ που πρέπει να πατάς δύο φορές για να αλλάζεις από το ένα πρόγραμμα στο άλλο, γιατί πρέπει να την ακολουθούν τα windows; Έχει ίσως νόημα σε μικρές οθόνες για οικονομία χώρου.
Κατσε γιατι σ'εχασα.
Εχω το HP 360 που γυρναει το πληκτρολογιο και γινεται ταμπλετ.
Στην αρχη μου εκανε αυτη τη βλακεια που λες,μολις εκλεισα το ταμπλετ μοουντ μια φορα,τελος,δεν μου ξαναεκανε αυτη τη βλακεια.
Το δουλευω βεβαια με την αφη.
Εμένα γυρίζει κάθε φορά σε tablet mode και φεύγει η μπάρα με τα ανοιγμένα παράθυρα. Αλλάζω το mode και την ξαναδείχνει. Αφού δεν το ξανακάνει σε εσένα, σημαίνει ότι υπάρχει τρόπος να το κάνεις να θυμάται, αλλά δεν τον έχω βρει.

Τέλος πάντων, δεν είναι τόσο σημαντικό, άλλωστε 90% είμαι σε ντεσκτοπ. Το ανέφερα ως παράδειγμα όπου τα windows προκειμένου να αγκαλιάσουν τον ανταγωνισμό ζημιώνουν δικές τους λειτουργίες.
Κι'αυτο σε 2 λαπτοπ-ταμπλετ που εχω.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8450
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 30 Ιουν 2021, 11:53

Jack Shephard έγραψε:
24 Ιουν 2021, 22:21
Η Microsoft σήμερα δεν έγινε πολύ συγκεκριμένη αλλά τα Windows 11 (τέλος 2021 - αρχές 2022, δωρεάν αναβάθμιση) ενσωματώνουν μερικές πολύ σημαντικές βελτιώσεις:

- Νέο design
- Ανεξάρτητο AI powered news feed στα αριστερά, widget style και μετακίνηση του start menu στο κέντρο.
- Snap layouts (αυτό μου άρεσε πολύ) προσαρμοσμένα σε μέγεθος και ανάλυση οθόνης, με δυνατότητα αποθήκευσης σε snap groups
- Πολύ καλύτερο tablet mode
- Auto HDR που θα βελτιώνει και παιχνίδια που δεν υποστήριζαν HDR
- Gamepass ενσωματωμένο στα windows.
- Chat application ενσωματωμένο στα windows, που βασίζεται στο Teams και θα είναι διαθέσιμο και σε κάθε άλλη πλατφόρμα.
- Android apps στο Windows Store μαζί με πολύ περισσότερες εφαρμογές για windows.

Το πατριωτάκι ο Panos Panay το έριξε πολύ στο συναίσθημα στην παρουσίαση.

Ενταξει, εχουνε πολλα πλεονεκτηματα, αλλα λεφτα για νεο hardware...γιοκ.

Θα δημιουργηθει μια μεγαλη μεριδα 'ζομπι' pc με windows 10, και δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο για την Μικροσοφτ.

Φοβερο επισης το φορτωμα των ασετς απο τον δισκο στην video ram...πρωτοπορει η Μικροσοφτ!!! (/σ, τεχνικες DMA υπαρχουν εδω και 40 χρονια τουλαχιστον...)

Άβαταρ μέλους
Jack Shephard
Δημοσιεύσεις: 1837
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 20:06
Phorum.gr user: Jack Shephard

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jack Shephard » 30 Ιουν 2021, 12:31

axilmar έγραψε:
30 Ιουν 2021, 11:53
Θα δημιουργηθει μια μεγαλη μεριδα 'ζομπι' pc με windows 10, και δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο για την Μικροσοφτ.
Ενδιαφέρον άρθρο γιατί η MS θέτει αυτές τις προδιαγραφές υλικού: έχει να κάνει επεξεργαστές που υποστηρίζουν hardware-based virtulization και θα της επιτρέψουν να ενισχύσει την ασφάλεια του λειτουργικού: https://www.zdnet.com/article/ok-micros ... ows-11-pc/

Όσον αφορά τα "Zombie PCs", τα Windows 10 θα υποστηρίζονται για 4 ολόκληρα χρόνια ακόμα και είναι ένα πολύ καλό λειτουργικό. Ιδιώτες και επιχειρήσεις έχουν αρκετό χρόνο να πλανάρουν την αναβάθμιση τους. Οπότε αυτό που κάνει η MS είναι αποδεκτό.

Αυτό που λες κι εσύ σου λέει: "για σένα που δε θες να αναβαθμίσεις, έχω τα 10 που είναι μια πολύ καλή λύση και ανταποκρίνεται στο υλικό σου. Και αναβαθμίζεις όποτε το πάρεις απόφαση".

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5441
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 30 Ιουν 2021, 13:32

Jack Shephard έγραψε:
30 Ιουν 2021, 12:31
axilmar έγραψε:
30 Ιουν 2021, 11:53
Θα δημιουργηθει μια μεγαλη μεριδα 'ζομπι' pc με windows 10, και δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο για την Μικροσοφτ.
Ενδιαφέρον άρθρο γιατί η MS θέτει αυτές τις προδιαγραφές υλικού: έχει να κάνει επεξεργαστές που υποστηρίζουν hardware-based virtulization και θα της επιτρέψουν να ενισχύσει την ασφάλεια του λειτουργικού: https://www.zdnet.com/article/ok-micros ... ows-11-pc/

Όσον αφορά τα "Zombie PCs", τα Windows 10 θα υποστηρίζονται για 4 ολόκληρα χρόνια ακόμα και είναι ένα πολύ καλό λειτουργικό. Ιδιώτες και επιχειρήσεις έχουν αρκετό χρόνο να πλανάρουν την αναβάθμιση τους. Οπότε αυτό που κάνει η MS είναι αποδεκτό.

Αυτό που λες κι εσύ σου λέει: "για σένα που δε θες να αναβαθμίσεις, έχω τα 10 που είναι μια πολύ καλή λύση και ανταποκρίνεται στο υλικό σου. Και αναβαθμίζεις όποτε το πάρεις απόφαση".

Jackpot!

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8450
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 30 Ιουν 2021, 17:38

Jack Shephard έγραψε:
30 Ιουν 2021, 12:31
axilmar έγραψε:
30 Ιουν 2021, 11:53
Θα δημιουργηθει μια μεγαλη μεριδα 'ζομπι' pc με windows 10, και δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο για την Μικροσοφτ.
Ενδιαφέρον άρθρο γιατί η MS θέτει αυτές τις προδιαγραφές υλικού: έχει να κάνει επεξεργαστές που υποστηρίζουν hardware-based virtulization και θα της επιτρέψουν να ενισχύσει την ασφάλεια του λειτουργικού: https://www.zdnet.com/article/ok-micros ... ows-11-pc/

Όσον αφορά τα "Zombie PCs", τα Windows 10 θα υποστηρίζονται για 4 ολόκληρα χρόνια ακόμα και είναι ένα πολύ καλό λειτουργικό. Ιδιώτες και επιχειρήσεις έχουν αρκετό χρόνο να πλανάρουν την αναβάθμιση τους. Οπότε αυτό που κάνει η MS είναι αποδεκτό.

Αυτό που λες κι εσύ σου λέει: "για σένα που δε θες να αναβαθμίσεις, έχω τα 10 που είναι μια πολύ καλή λύση και ανταποκρίνεται στο υλικό σου. Και αναβαθμίζεις όποτε το πάρεις απόφαση".
Εγω, και ισως και χιλιαδες αλλοι, σε 4 χρονια, ισως δεν θα εχουμε τα λεφτα για νεο hardware.

Αλλα πες οτι τα ειχαμε ρε αδερφε. Γιατι να τα σκασουμε; μια χαρα θα μπορουσαν να λειτουργησουν τα νεα Windows και στο "παλιο" hardware, χωρις να εχουμε θεμα με το security στο hardware virtualization, γιατι κατα πασα πιθανοτητα κανεις απο εμας δεν εχει τετοιο προβλημα στο pc του στο σπιτι του.

Δεν ειναι οτι η Μικροσοφτ θελει καλυτερη ασφαλεια μονο, θελει και να παρουμε και νεο hardware, για να κινηθει προφανως η αγορα, και δεν ξερω και γω τι αλλο εχουνε στο μυαλο τους.

Εαν σε 4 χρονια δεν εχει αλλαξει κατι, και δεν μπορω να τρεξω τα υπαρχοντα Windows, μαλλον θα παω σε Linux (δλδ η οικογενεια μου που το χρησιμοποιει, εγω ειμαι ηδη και σε Linux).

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5441
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 30 Ιουν 2021, 19:24

σε 4 χρονια το hardware 7ετιας θα ειναι παμφθηνο

οι 8th gen intel cpus που υποστηριζουν W11 εχουν βγει απο το 2017

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3333
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 30 Ιουν 2021, 20:54

ST48410 έγραψε:
27 Ιουν 2021, 00:46
klg έγραψε:
27 Ιουν 2021, 00:38
Πιστεύω ότι υπάρχει ένα ενδιαφέρον ερώτημα εδώ, που θα το έθετα ως "πόσο" privacy θέλεις; Πχ, για πραγματικό και εγγυημένο privacy στο web browsing, δεν θα σου δουλεύουν τα περισσότερα sites και δεν θα μπορείς ακόμα και να χρησιμοποιείς τo google search χωρίς να σου ζητά ασταμάτητα re-captcha.

Το rabbit hole στο στο κομμάτι του privacy δεν έχει πάτο.
Πολύ καλό ερώτημα και όχι μόνο για τα windows. Η απάντηση με ένα παράδειγμα. Όταν χρησιμοποιώ το Google maps στο αυτοκίνητο παίρνει πληροφορίες για το που είμαι και πότε, για την ταχύτητά μου, τις οδηγικές μου συνήθειες, τις παραβάσεις των ορίων ταχύτητας και τις περιοχές που κινούμαι συχνά ή όχι. Εκείνη την ώρα το ξέρω και όλα καλά (στον βαθμό που οι παραπάνω πληροφορίες χρησιμοποιούνται μόνο για το λόγο που τις δίνω και δεν καταλήγουν σε τρίτους). Έχω ακούσει όμως ότι υπάρχει καταγραφή της τοποθεσίας ακόμα και όταν έχω απενεργοποιήσει το location. Αν ισχύει αυτό είναι τέρμα ανήθικο. Δεν σου λέω για παράνομο γιατί άντε να βγάλεις άκρη.

Δηλαδή θέλω όταν αποφασίσω να μη δίνω κάποιες πληροφορίες να μη χρειάζεται να κοιτάξω video και να κάνω χακεριές στον υπολογιστή. Να απενεργοποιώ την αποστολή αυτών των πληροφοριών με το όποιο κόστος. Ένα κουμπάκι τίμιο και τέρμα.
Σόρρυ για την καθυστερημένη απάντηση, έχει πέσει πάρα πολύ δουλειά

Στο αυτοκίνητο εννοείς από το κινητό σου;

Γενικά καταλαβαίνω τι θέλεις, ίσως να μην ήταν αρκετά σαφές αυτό που έγραψα. Πέρα από το ιδανικό επίπεδο privacy που θα θέλουμε, η πραγματικότητα του computing αυτή τη στιγμή καθιστά ακόμα και το απλό πράγμα που θες (οι πουτάνας γιοί της google να μην ξέρουν που έχεις πάει με αυτοκίνητό σου) αρκέτα περίπλοκο.

Εγώ αυτή τη στιγμή δεν χρησιμοποιώ καμία υπηρεσία της google, έχω μπλοκάρει στο router μου όλες τι γαμημένες ip addresses που έχουν και πέταξα το android για κινητό με manjaro και KDE Plasma για να μαλακίζομαι, και iphone για τη δουλειά. Δυστηχώς επειδή κάποιες εφαρμογές (πχ, το Spotify) χρειάζονται google cloud, έχω κάνει και ένα elaborate setup στο desktop μου για να μπορούν μόνο αυτές να κάνουν access το gcloud. Σιγά σιγά θα πάρουν τον πούλο και αυτές και θα ησυχάσω.

Όλο αυτό τώρα για την google. Για daily driver έχω linux οπότε γλυτώνω οτιδήποτε telemetry θα είχα λόγω microsoft (που δεν νομίζω ότι κάνουν κάτι το ιδιαίτερο με τα data γιατί έχω στενές σχέσεις δεκαετίες μαζί τους και ξέρω κόσμο στο Redmond, αλλά better safe than sorry). Στον browser (firefox) παίζω και με uMatrix και με uBlock Origin (και όπως μπορεί να σου πει ο Sharp, το umatrix μπρικιάζει όλα τα websites που μπορείς να μπεις) αν και γενικά όποτε μπορώ, απλά χρησιμοποιώ surfraw + links (sys3x :8) )

Έχω βάλει ένα rpi με pihole για τις υπόλοιπες συσκευές του σπιτιού και κάποια στιγμή θέλω να κάτσω να δω αν μπορώ να γλυτώσω και από τις μαλακίες που κάνουν encrypted dns queries για να κόβω τα πάντα.

Το point μου εν τέλη είναι ότι χωρίς χακεριές όπως έγραψες, δυστηχώς η δουλειά δεν γίνεται.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43545
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Ιουν 2021, 21:01

klg έγραψε:
30 Ιουν 2021, 20:54
ST48410 έγραψε:
27 Ιουν 2021, 00:46
klg έγραψε:
27 Ιουν 2021, 00:38
Πιστεύω ότι υπάρχει ένα ενδιαφέρον ερώτημα εδώ, που θα το έθετα ως "πόσο" privacy θέλεις; Πχ, για πραγματικό και εγγυημένο privacy στο web browsing, δεν θα σου δουλεύουν τα περισσότερα sites και δεν θα μπορείς ακόμα και να χρησιμοποιείς τo google search χωρίς να σου ζητά ασταμάτητα re-captcha.

Το rabbit hole στο στο κομμάτι του privacy δεν έχει πάτο.
Πολύ καλό ερώτημα και όχι μόνο για τα windows. Η απάντηση με ένα παράδειγμα. Όταν χρησιμοποιώ το Google maps στο αυτοκίνητο παίρνει πληροφορίες για το που είμαι και πότε, για την ταχύτητά μου, τις οδηγικές μου συνήθειες, τις παραβάσεις των ορίων ταχύτητας και τις περιοχές που κινούμαι συχνά ή όχι. Εκείνη την ώρα το ξέρω και όλα καλά (στον βαθμό που οι παραπάνω πληροφορίες χρησιμοποιούνται μόνο για το λόγο που τις δίνω και δεν καταλήγουν σε τρίτους). Έχω ακούσει όμως ότι υπάρχει καταγραφή της τοποθεσίας ακόμα και όταν έχω απενεργοποιήσει το location. Αν ισχύει αυτό είναι τέρμα ανήθικο. Δεν σου λέω για παράνομο γιατί άντε να βγάλεις άκρη.

Δηλαδή θέλω όταν αποφασίσω να μη δίνω κάποιες πληροφορίες να μη χρειάζεται να κοιτάξω video και να κάνω χακεριές στον υπολογιστή. Να απενεργοποιώ την αποστολή αυτών των πληροφοριών με το όποιο κόστος. Ένα κουμπάκι τίμιο και τέρμα.
Σόρρυ για την καθυστερημένη απάντηση, έχει πέσει πάρα πολύ δουλειά

Στο αυτοκίνητο εννοείς από το κινητό σου;

Γενικά καταλαβαίνω τι θέλεις, ίσως να μην ήταν αρκετά σαφές αυτό που έγραψα. Πέρα από το ιδανικό επίπεδο privacy που θα θέλουμε, η πραγματικότητα του computing αυτή τη στιγμή καθιστά ακόμα και το απλό πράγμα που θες (οι πουτάνας γιοί της google να μην ξέρουν που έχεις πάει με αυτοκίνητό σου) αρκέτα περίπλοκο.

Εγώ αυτή τη στιγμή δεν χρησιμοποιώ καμία υπηρεσία της google, έχω μπλοκάρει στο router μου όλες τι γαμημένες ip addresses που έχουν και πέταξα το android για κινητό με manjaro και KDE Plasma για να μαλακίζομαι, και iphone για τη δουλειά. Δυστηχώς επειδή κάποιες εφαρμογές (πχ, το Spotify) χρειάζονται google cloud, έχω κάνει και ένα elaborate setup στο desktop μου για να μπορούν μόνο αυτές να κάνουν access το gcloud. Σιγά σιγά θα πάρουν τον πούλο και αυτές και θα ησυχάσω.

Όλο αυτό τώρα για την google. Για daily driver έχω linux οπότε γλυτώνω οτιδήποτε telemetry θα είχα λόγω microsoft (που δεν νομίζω ότι κάνουν κάτι το ιδιαίτερο με τα data γιατί έχω στενές σχέσεις δεκαετίες μαζί τους και ξέρω κόσμο στο Redmond, αλλά better safe than sorry). Στον browser (firefox) παίζω και με uMatrix και με uBlock Origin (και όπως μπορεί να σου πει ο Sharp, το umatrix μπρικιάζει όλα τα websites που μπορείς να μπεις) αν και γενικά όποτε μπορώ, απλά χρησιμοποιώ surfraw + links (sys3x :8) )

Έχω βάλει ένα rpi με pihole για τις υπόλοιπες συσκευές του σπιτιού και κάποια στιγμή θέλω να κάτσω να δω αν μπορώ να γλυτώσω και από τις μαλακίες που κάνουν encrypted dns queries για να κόβω τα πάντα.

Το point μου εν τέλη είναι ότι χωρίς χακεριές όπως έγραψες, δυστηχώς η δουλειά δεν γίνεται.
Όλα αυτά για να μην ξέρει ποιες διαφημίσεις θα σε ενδιέφεραν;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3333
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 30 Ιουν 2021, 21:02

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:01
Όλα αυτά για να μην ξέρει ποιες διαφημίσεις θα σε ενδιέφεραν;
Όλα αυτά γιατί δεν με ενδιαφέρει καμία απόλυτως διαφήμιση.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43545
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Ιουν 2021, 21:03

klg έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:02
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:01
Όλα αυτά για να μην ξέρει ποιες διαφημίσεις θα σε ενδιέφεραν;
Όλα αυτά γιατί δεν με ενδιαφέρει καμία απόλυτως διαφήμιση.
Nope, αν ήταν αυτός ο λόγος θα ήταν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3333
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 30 Ιουν 2021, 21:08

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:03
klg έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:02
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:01
Όλα αυτά για να μην ξέρει ποιες διαφημίσεις θα σε ενδιέφεραν;
Όλα αυτά γιατί δεν με ενδιαφέρει καμία απόλυτως διαφήμιση.
Nope, αν ήταν αυτός ο λόγος θα ήταν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα.
Πώς ακριβώς ρε μαν μου;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27242
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 30 Ιουν 2021, 21:10

Σόρρυ για την καθυστερημένη απάντηση, έχει πέσει πάρα πολύ δουλειά
με W11 και ο365 τώρα θα είχες τελειώσει και θα ψωλοκοπάναγες στα φόρα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3333
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 30 Ιουν 2021, 21:11

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:10
Σόρρυ για την καθυστερημένη απάντηση, έχει πέσει πάρα πολύ δουλειά
με W11 και ο365 τώρα θα είχες τελειώσει και θα ψωλοκοπάναγες στα φόρα
Όλως παραδόξως η δουλειά αυτών των ημερών ήταν όντως σε windows (και με ο365).
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43545
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Ιουν 2021, 21:13

klg έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:08
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:03
klg έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:02


Όλα αυτά γιατί δεν με ενδιαφέρει καμία απόλυτως διαφήμιση.
Nope, αν ήταν αυτός ο λόγος θα ήταν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα.
Πώς ακριβώς ρε μαν μου;
Έλα τώρα. Με ένα adblock καθαρίζεις την πλειοψηφία, τώρα άμα ξεφύγει και καμία, άλλο δεν με ενδιαφέρει, άλλο είναι ο κρυπτονίτης μου και αν δω μία θα λιώσω.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3333
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Τα νέα Windows 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 30 Ιουν 2021, 21:18

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:13
klg έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:08
Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιουν 2021, 21:03

Nope, αν ήταν αυτός ο λόγος θα ήταν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα.
Πώς ακριβώς ρε μαν μου;
Έλα τώρα. Με ένα adblock καθαρίζεις την πλειοψηφία, τώρα άμα ξεφύγει και καμία, άλλο δεν με ενδιαφέρει, άλλο είναι ο κρυπτονίτης μου και αν δω μία θα λιώσω.
Έχω τους adblockers (umatrix/ublock) + pihole για αυτό το πράγμα. Το ότι κόβω την google, προσωπικά για εμένα δεν είναι θέμα privacy, είναι θέμα ότι απλά δεν γουστάρω google σε κανένα επίπεδο. Αλλά άμα θες όντως να έχεις true privacy αυτά που έγραψα είναι και λίγα. Κανονικά για μένα θες qubes με whonix για να μη μπορεί να υπάρξει κανένα correlation των activities σου.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών