5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 29 Απρ 2019, 00:18

sys3x έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:06
Πάνας έγραψε:
28 Απρ 2019, 23:27
sys3x έγραψε:
27 Απρ 2019, 21:01


Μόλις κατέβασα ένα (1) αρχείο των εκατό δέκα επτά (117) γίγαμπάητ σε δύο (2) ώρες και μερικά λεπτά.
Με 64 ή 128 μόνδεμ είσαι;
Έχω δύο, ένα μόντεμ-ρούτερ για την επον (οπτική) και έναν σκέτο ρούτερ-σουήτς για γουάν, γρήγορο ασύρματο (5γ), φτπ και εντός ολίγου έναν νέξτκλαουντ φάηλ σέρβερ που θέλω να στήσω για την δουλειά.
Πάντως μην είστε ρόιδα ρε, άμα παίζει στην περιοχή σου αυτή η φτηνή η ίνα με τις οπτικές χώσου.
Χρόνια πολλά παν, με υγεία.
Ναι ρε, θα πληρώσω οπτική ίνα για να μπαίνω στο πχώρουμ, πρέπει να το σκεφτώ σοβαρά;

Χρόνια πολλά.
the end

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37567
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Απρ 2019, 00:27

Πάνας έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:18
sys3x έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:06
Πάνας έγραψε:
28 Απρ 2019, 23:27


Με 64 ή 128 μόνδεμ είσαι;
Έχω δύο, ένα μόντεμ-ρούτερ για την επον (οπτική) και έναν σκέτο ρούτερ-σουήτς για γουάν, γρήγορο ασύρματο (5γ), φτπ και εντός ολίγου έναν νέξτκλαουντ φάηλ σέρβερ που θέλω να στήσω για την δουλειά.
Πάντως μην είστε ρόιδα ρε, άμα παίζει στην περιοχή σου αυτή η φτηνή η ίνα με τις οπτικές χώσου.
Χρόνια πολλά παν, με υγεία.
Ναι ρε, θα πληρώσω οπτική ίνα για να μπαίνω στο πχώρουμ, πρέπει να το σκεφτώ σοβαρά;

Χρόνια πολλά.
Και στο πρόνχαμπ, τέρμα τα κυκλάκια.
:8)

Α, οι τιμές δεν είναι πιο ακριβές, ίσα ίσα, τα ίδια λεφτά βγαίνουν απλά έχεις 10+ καλύτερες ταχύτητες, οι βόμπαφον, γουήντ, φόρθνετ, ο ποτέ κτλ μας δουλεύουν μάλλον.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 29 Απρ 2019, 00:31

sys3x έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:27
Πάνας έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:18
sys3x έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:06


Έχω δύο, ένα μόντεμ-ρούτερ για την επον (οπτική) και έναν σκέτο ρούτερ-σουήτς για γουάν, γρήγορο ασύρματο (5γ), φτπ και εντός ολίγου έναν νέξτκλαουντ φάηλ σέρβερ που θέλω να στήσω για την δουλειά.
Πάντως μην είστε ρόιδα ρε, άμα παίζει στην περιοχή σου αυτή η φτηνή η ίνα με τις οπτικές χώσου.
Χρόνια πολλά παν, με υγεία.
Ναι ρε, θα πληρώσω οπτική ίνα για να μπαίνω στο πχώρουμ, πρέπει να το σκεφτώ σοβαρά;

Χρόνια πολλά.
Και στο πρόνχαμπ, τέρμα τα κυκλάκια.
:8)
Είμαι κατά της τεχνολογίας σε τέτοια θέματα που στερούν θέσεις εργασίας, προτιμώ να τα πάρει εργαζόμενη.
the end

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37567
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Απρ 2019, 00:39

Πάνας έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:31
sys3x έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:27
Πάνας έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:18

Ναι ρε, θα πληρώσω οπτική ίνα για να μπαίνω στο πχώρουμ, πρέπει να το σκεφτώ σοβαρά;

Χρόνια πολλά.
Και στο πρόνχαμπ, τέρμα τα κυκλάκια.
:8)
Είμαι κατά της τεχνολογίας σε τέτοια θέματα που στερούν θέσεις εργασίας, προτιμώ να τα πάρει εργαζόμενη.
Κουμούνι ε και συ, σαν τον Χαοτικός.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14396
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 29 Απρ 2019, 00:58

Το 5g einai ενα προτωκολλο ασυρματης επικοινωνίας-δικτύωσης.
ΤΟ πως αυτό αφήνει πίσω τις ΗΠΑ στον ανταγωνισμό είναι απορίας άξιο.

ΑΝτιθέτως η παραγωγή προιοντων υψηλής προστιθέμενης αξίας απο τους Κινέζους είναι ενα θεμα .
Οπως βεβαια εχω χιλιογραψει η Κινα ειναι ενα τιποτα, μια μεγαλη χωρα με φτωχους κατοικους, τεράστια κοινωνικά προβληματα και μια οικονομια η οποια ανθει μεν αλλα τελειως μονοπατα δλδ βασιζεται μονον στις εξαγωγες.
Η κινεζικη λοιπον φουσκα καποια στιγμη θα σκασει με πολυ μεγάλο κρότο, πιστευω μεχρι το 2023, οποτε παρτε τα μέτρα σας.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Covington88
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 26 Απρ 2019, 21:06

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Covington88 » 29 Απρ 2019, 13:08

Οργισμένος έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:58
Οπως βεβαια εχω χιλιογραψει η Κινα ειναι ενα τιποτα
Αν και δε διαφωνώ στο ότι η κινεζική φούσκα θα σκάσει, το να λες ότι είναι ένα τίποτα είναι απλά επιπόλαιο. Δες πόλεις σαν τη Shenzhen. Αυτό έγινε σε 15-20 χρόνια. Συγκριτικά δες το Γραικυλιστάν, όπου αρνούνται Ειδικές Οικονομικές Ζώνες μην τυχόν και υποφέρουν από ραγδαία και ανθηρή ανάπτυξη. Αποτέλεσμα: Μία χώρα γέρικη, σαπισμένη, με δέκα εκατομμύρια από τα οποία οι λίγοι φουκαράδες που δουλεύουν σε παραγωγιική δουλειά αναγκάζονται να πληρώνουν χέρια και πόδια για να στηριχθεί το κράτος των ελληνέτζων. Εδώ μένεις. Άρα μη μου λες εμένα ότι η Κίνα είναι ένα τίποτα, γιατί ξέρεις ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14396
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 29 Απρ 2019, 15:32

Covington88 έγραψε:
29 Απρ 2019, 13:08
Οργισμένος έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:58
Οπως βεβαια εχω χιλιογραψει η Κινα ειναι ενα τιποτα
Αν και δε διαφωνώ στο ότι η κινεζική φούσκα θα σκάσει, το να λες ότι είναι ένα τίποτα είναι απλά επιπόλαιο. Δες πόλεις σαν τη Shenzhen. Αυτό έγινε σε 15-20 χρόνια. Συγκριτικά δες το Γραικυλιστάν, όπου αρνούνται Ειδικές Οικονομικές Ζώνες μην τυχόν και υποφέρουν από ραγδαία και ανθηρή ανάπτυξη. Αποτέλεσμα: Μία χώρα γέρικη, σαπισμένη, με δέκα εκατομμύρια από τα οποία οι λίγοι φουκαράδες που δουλεύουν σε παραγωγιική δουλειά αναγκάζονται να πληρώνουν χέρια και πόδια για να στηριχθεί το κράτος των ελληνέτζων. Εδώ μένεις. Άρα μη μου λες εμένα ότι η Κίνα είναι ένα τίποτα, γιατί ξέρεις ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
Με παρεξηγησες. Η Κινα ειναι ενα τιποτα σε συγκριση με τη Δυση και οχι με την σοβιετικη μπανανια μας.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Covington88
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 26 Απρ 2019, 21:06

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Covington88 » 29 Απρ 2019, 19:33

Οργισμένος έγραψε:
29 Απρ 2019, 15:32
Με παρεξηγησες. Η Κινα ειναι ενα τιποτα σε συγκριση με τη Δυση και οχι με την σοβιετικη μπανανια μας.
Πάλι φάουλ. Η ανάπτυξη της Κίνας είναι σε άλλη κατηγορία ακόμα και από την (Δυτική) Ευρώπη. Εκτός αυτού, αν ήταν πράγματι ένα τίποτα θα την είχαν ρίξει ήδη. Όμως, δε συμβαίνει τούτο. Υποταγή στη Master Race! :lol:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37567
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Απρ 2019, 20:34

Οργισμένος έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:58
Το 5g einai ενα προτωκολλο ασυρματης επικοινωνίας-δικτύωσης.
ΤΟ πως αυτό αφήνει πίσω τις ΗΠΑ στον ανταγωνισμό είναι απορίας άξιο.

ΑΝτιθέτως η παραγωγή προιοντων υψηλής προστιθέμενης αξίας απο τους Κινέζους είναι ενα θεμα .
Οπως βεβαια εχω χιλιογραψει η Κινα ειναι ενα τιποτα, μια μεγαλη χωρα με φτωχους κατοικους, τεράστια κοινωνικά προβληματα και μια οικονομια η οποια ανθει μεν αλλα τελειως μονοπατα δλδ βασιζεται μονον στις εξαγωγες.
Η κινεζικη λοιπον φουσκα καποια στιγμη θα σκασει με πολυ μεγάλο κρότο, πιστευω μεχρι το 2023, οποτε παρτε τα μέτρα σας.
μπορώ να έχω από αυτό που πίνεις ή έστω να με πεις πως το λένε γιατρέ;
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 17953
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 01 Μάιος 2019, 16:36

sys3x έγραψε:
29 Απρ 2019, 20:34
Οργισμένος έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:58
Το 5g einai ενα προτωκολλο ασυρματης επικοινωνίας-δικτύωσης.
ΤΟ πως αυτό αφήνει πίσω τις ΗΠΑ στον ανταγωνισμό είναι απορίας άξιο.

ΑΝτιθέτως η παραγωγή προιοντων υψηλής προστιθέμενης αξίας απο τους Κινέζους είναι ενα θεμα .
Οπως βεβαια εχω χιλιογραψει η Κινα ειναι ενα τιποτα, μια μεγαλη χωρα με φτωχους κατοικους, τεράστια κοινωνικά προβληματα και μια οικονομια η οποια ανθει μεν αλλα τελειως μονοπατα δλδ βασιζεται μονον στις εξαγωγες.
Η κινεζικη λοιπον φουσκα καποια στιγμη θα σκασει με πολυ μεγάλο κρότο, πιστευω μεχρι το 2023, οποτε παρτε τα μέτρα σας.
μπορώ να έχω από αυτό που πίνεις ή έστω να με πεις πως το λένε γιατρέ;
:D
παρε το βιβλιο του, ατελειωτη μαστουρα

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14396
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 01 Μάιος 2019, 16:42

sys3x έγραψε:
29 Απρ 2019, 20:34
Οργισμένος έγραψε:
29 Απρ 2019, 00:58
Το 5g einai ενα προτωκολλο ασυρματης επικοινωνίας-δικτύωσης.
ΤΟ πως αυτό αφήνει πίσω τις ΗΠΑ στον ανταγωνισμό είναι απορίας άξιο.

ΑΝτιθέτως η παραγωγή προιοντων υψηλής προστιθέμενης αξίας απο τους Κινέζους είναι ενα θεμα .
Οπως βεβαια εχω χιλιογραψει η Κινα ειναι ενα τιποτα, μια μεγαλη χωρα με φτωχους κατοικους, τεράστια κοινωνικά προβληματα και μια οικονομια η οποια ανθει μεν αλλα τελειως μονοπατα δλδ βασιζεται μονον στις εξαγωγες.
Η κινεζικη λοιπον φουσκα καποια στιγμη θα σκασει με πολυ μεγάλο κρότο, πιστευω μεχρι το 2023, οποτε παρτε τα μέτρα σας.
μπορώ να έχω από αυτό που πίνεις ή έστω να με πεις πως το λένε γιατρέ;
:D
Ριαλιτι.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...


Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 04 Μάιος 2019, 18:02

δεν ειναι δυνατον να φτιαξει ο κινεζος software η hardware χωρις η κυβερνηση να εχει backdoor παρακολουθησης...Για κομμουνισμο μιλαμε και η παρακολουθηση ειναι η αλφαβητα του κομμουνισμου..Η δυση εχει κι αυτη αναλογα φαινομενα αλλα οι κομμουνιστες ειναι masters σε αυτα...

Εγω κινεζικη συσκευη δεν προβλεπεται να αγορασω για να με χαιρεταει ο Xi καθημερινα..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 04 Μάιος 2019, 18:10

Covington88 έγραψε:
29 Απρ 2019, 13:08
Αν και δε διαφωνώ στο ότι η κινεζική φούσκα θα σκάσει, .......
Covington88 έγραψε:
29 Απρ 2019, 19:33
.... Εκτός αυτού, αν ήταν πράγματι ένα τίποτα θα την είχαν ρίξει ήδη. Όμως, δε συμβαίνει τούτο. Υποταγή στη Master Race! :lol:
Πώς συνδυάζονται αυτά τα δύο;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: 5G: O πρώτος παγκόσμιος πόλεμος της τεχνολογίας ξεκίνησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 04 Μάιος 2019, 18:12

Northern Spirit έγραψε:
04 Μάιος 2019, 18:02
δεν ειναι δυνατον να φτιαξει ο κινεζος software η hardware χωρις η κυβερνηση να εχει backdoor παρακολουθησης...Για κομμουνισμο μιλαμε και η παρακολουθηση ειναι η αλφαβητα του κομμουνισμου..Η δυση εχει κι αυτη αναλογα φαινομενα αλλα οι κομμουνιστες ειναι masters σε αυτα...

Εγω κινεζικη συσκευη δεν προβλεπεται να αγορασω για να με χαιρεταει ο Xi καθημερινα..
Πλάκα πλάκα το ακούω από πολλούς. Και εγώ τώρα ξεπουπουλιάζομαι για να πάρω καινούριο κινητό που δεν είναι κινέζικο.
Φαντάζεστε να τα αγοράζουν οι μπατίρηδες λόγω κόστους και τελικά οι Κινέζοι να παρακολουθούν την κυρά Κούλα την ώρα που βλέπει Μενεγάκη;
(Καλά δεν παίζει, αλλά ωραία θα ήταν).
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών