Linkedin - βιογραφικο

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Ορέστης 35

Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 16 Οκτ 2019, 23:44

Σκεφτομαι και εγω να ενταχθω - με απεχθεια- σιγα σιγα στον εργασιακο βιο. Ο στοχος για φετος ειναι να ανεβω λεβελ στις ξενες γλωσσες και να βρω μια δουλεια, πρωινη μαλλον, που να μην με ταλαιπωρει - ετσι για τα ψιλοεξοδα. Θα βγαλω και καρτα ανεργιας για τις δωρεαν μετακινησεις. Το καλοκαιρι παιζει να δουλεψω σε καποιο νησι. Για του χρονου ο στοχος ειναι να μπω σε μεταπτυχιακο αν μου αναγνωρισουν το πτυχιο και μετα να βρω μια κανονικη δουλεια και να νοικιασω σπιτι σε μια αλλη γειτονια. Μετα θα δω αν με ικανοποιει αυτη η ζωη, αλλιως μεχρι τα 41 το πολυ θα φυγω απ την Ελλαδα.

Ηδη εχω ρωτησει σχετικα με μια δευτερη ξενη γλωσσα, αλλα με παιρνει να ασχοληθω και με κατι παραπανω. Το βρετανικο συμβουλιο οπως και αλλες σχολες εχουν καποια ειδικα τμηματα προφορικου λογου στα αγγλικα. Εγω στα αγγλικα ειμαι κατα τη γνωμη μου πανω απο το επιπεδο C2. Αλλα εχω καποιες αδυναμιες. Προφορικα ενω ξερω μια λεξη κολλαει το μυαλο μου μεχρι να τη βρω, επισης δεν ξερω πως θα προσεγγιζα ενα μακροσκελες επισημο κειμενο. Θελω δηλαδη λιγη δουλιτσα για να φτασω God level. :lol:

Απο την αλλη σκεφτομαι οτι στο βιογραφικο θα εδειχνε καλυτερα αν ειχα προσφατο proficiency σε σχεση με το advanced που πηρα με αριστα στο Λυκειο. Η εναλλακτικη επομενως ειναι να γραφτω σε τμημα proficiency αντι σε τμημα προφορικου λογου. Τι λετε κι εσεις;

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8754
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 16 Οκτ 2019, 23:49

λέμε εύγε Ορέστη
nothing but heart

Ορέστης 35

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 16 Οκτ 2019, 23:50

Ευχαριστω, αλλα το ευγε ταιριαζει στο αισιο τελος.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8754
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 16 Οκτ 2019, 23:56

το εύγε ταιριάζει στην διάθεσή σου να δραστηριοποιηθείς
στην παρούσα φάση, και στο ότι μπήκες στη διαδικασία να βρεις
κάτι που σ ενδιαφέρει, πληροφορίες για αυτό, και μέθοδο ώστε
να το πραγματοποιήσεις

δεν υπάρχει τέλος, απόλαυσέ το
nothing but heart

- Casper -

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 16 Οκτ 2019, 23:56

Ορέστη μου σου εύχομαι τα καλύτερα πάντα. Έχεις θέληση, μυαλό και πείσμα και όταν θέλεις χαίρεσαι και την ζωή. :wave:

Ορέστης 35

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 16 Οκτ 2019, 23:58

νύχτα έγραψε:
16 Οκτ 2019, 23:56
το εύγε ταιριάζει στην διάθεσή σου να δραστηριοποιηθείς
στην παρούσα φάση, και στο ότι μπήκες στη διαδικασία να βρεις
κάτι που σ ενδιαφέρει, πληροφορίες για αυτό, και μέθοδο ώστε
να το πραγματοποιήσεις

δεν υπάρχει τέλος, απόλαυσέ το
- Casper - έγραψε:
16 Οκτ 2019, 23:56
Ορέστη μου σου εύχομαι τα καλύτερα πάντα. Έχεις θέληση, μυαλό και πείσμα και όταν θέλεις χαίρεσαι και την ζωή. :wave:
:a040:
:g094::wave:

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 17 Οκτ 2019, 00:08

Ορέστης 35 έγραψε:
16 Οκτ 2019, 23:44
Σκεφτομαι και εγω να ενταχθω - με απεχθεια- σιγα σιγα στον εργασιακο βιο. Ο στοχος για φετος ειναι να ανεβω λεβελ στις ξενες γλωσσες και να βρω μια δουλεια, πρωινη μαλλον, που να μην με ταλαιπωρει - ετσι για τα ψιλοεξοδα. Θα βγαλω και καρτα ανεργιας για τις δωρεαν μετακινησεις. Το καλοκαιρι παιζει να δουλεψω σε καποιο νησι. Για του χρονου ο στοχος ειναι να μπω σε μεταπτυχιακο αν μου αναγνωρισουν το πτυχιο και μετα να βρω μια κανονικη δουλεια και να νοικιασω σπιτι σε μια αλλη γειτονια. Μετα θα δω αν με ικανοποιει αυτη η ζωη, αλλιως μεχρι τα 41 το πολυ θα φυγω απ την Ελλαδα.

Ηδη εχω ρωτησει σχετικα με μια δευτερη ξενη γλωσσα, αλλα με παιρνει να ασχοληθω και με κατι παραπανω. Το βρετανικο συμβουλιο οπως και αλλες σχολες εχουν καποια ειδικα τμηματα προφορικου λογου στα αγγλικα. Εγω στα αγγλικα ειμαι κατα τη γνωμη μου πανω απο το επιπεδο C2. Αλλα εχω καποιες αδυναμιες. Προφορικα ενω ξερω μια λεξη κολλαει το μυαλο μου μεχρι να τη βρω, επισης δεν ξερω πως θα προσεγγιζα ενα μακροσκελες επισημο κειμενο. Θελω δηλαδη λιγη δουλιτσα για να φτασω God level. :lol:

Απο την αλλη σκεφτομαι οτι στο βιογραφικο θα εδειχνε καλυτερα αν ειχα προσφατο proficiency σε σχεση με το advanced που πηρα με αριστα στο Λυκειο. Η εναλλακτικη επομενως ειναι να γραφτω σε τμημα proficiency αντι σε τμημα προφορικου λογου. Τι λετε κι εσεις;
Για το μεταπτυχιακό ένα IELTS αρκεί , και θα το πάρεις εύκολα με βαθμό > 7 αφού θεωρείς πως έχεις επίπεδο C2. Αρκεί να εξασκήσεις τα προφορικά που σκουριάζουν εύκολα. Στο βιογραφικό δεν ξέρω πώς φαίνεται το profeciency. Προσωπικά δεν έχω.

Για δεύτερη ξένη γλώσσα δεν θα το ψάξεις τελικά; Θα μετρούσε, ειδικά στα νησιά.
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Ορέστης 35

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 17 Οκτ 2019, 00:12

Θελω να κανω το πιο δυσκολο τμημα αλλα δε θελω να πηγαινω πανω απο 1-2 φορες την εβδομαδα γιατι θα εχω και τη δευτερη ξενη γλωσσα.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 17 Οκτ 2019, 00:16

Μαθε ρωσικα. Μπορεις παραλληλα με την βελτιωση των αγγλικων.

Εκει να δεις μετα τι θα κανεις τις ρωσιδες. Θα τις εξυπηρετεις ολες μπαμ μπαμ.
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Ορέστης 35

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 17 Οκτ 2019, 09:56

Μεγαλο κειμενο εγραψα. Βασικα ηθελα τη γνωμη σας, αν εχει αξια να δωσω για proficiency οταν εχω το advanced απο το λυκειο που ισοδυναμει με επιπεδο C2.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14558
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 22 Οκτ 2019, 19:53

Αν προτεινω να μαθεις Κινεζικα, θα θεωρηθω προβοκατορας?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 22 Οκτ 2019, 20:00

Ορέστης 35 έγραψε:
16 Οκτ 2019, 23:44
Σκεφτομαι και εγω να ενταχθω - με απεχθεια- σιγα σιγα στον εργασιακο βιο. Ο στοχος για φετος ειναι να ανεβω λεβελ στις ξενες γλωσσες και να βρω μια δουλεια, πρωινη μαλλον, που να μην με ταλαιπωρει - ετσι για τα ψιλοεξοδα. Θα βγαλω και καρτα ανεργιας για τις δωρεαν μετακινησεις. Το καλοκαιρι παιζει να δουλεψω σε καποιο νησι. Για του χρονου ο στοχος ειναι να μπω σε μεταπτυχιακο αν μου αναγνωρισουν το πτυχιο και μετα να βρω μια κανονικη δουλεια και να νοικιασω σπιτι σε μια αλλη γειτονια. Μετα θα δω αν με ικανοποιει αυτη η ζωη, αλλιως μεχρι τα 41 το πολυ θα φυγω απ την Ελλαδα.

Ηδη εχω ρωτησει σχετικα με μια δευτερη ξενη γλωσσα, αλλα με παιρνει να ασχοληθω και με κατι παραπανω. Το βρετανικο συμβουλιο οπως και αλλες σχολες εχουν καποια ειδικα τμηματα προφορικου λογου στα αγγλικα. Εγω στα αγγλικα ειμαι κατα τη γνωμη μου πανω απο το επιπεδο C2. Αλλα εχω καποιες αδυναμιες. Προφορικα ενω ξερω μια λεξη κολλαει το μυαλο μου μεχρι να τη βρω, επισης δεν ξερω πως θα προσεγγιζα ενα μακροσκελες επισημο κειμενο. Θελω δηλαδη λιγη δουλιτσα για να φτασω God level. :lol:

Απο την αλλη σκεφτομαι οτι στο βιογραφικο θα εδειχνε καλυτερα αν ειχα προσφατο proficiency σε σχεση με το advanced που πηρα με αριστα στο Λυκειο. Η εναλλακτικη επομενως ειναι να γραφτω σε τμημα proficiency αντι σε τμημα προφορικου λογου. Τι λετε κι εσεις;
αν έχεις κάνει σε φυσιολογικό πανεπιστήμιο θα στο αναγνωρίσουν. αν είναι από κολλέγιο, ξέχνα το
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27035
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 22 Οκτ 2019, 20:19

Ορέστης 35 έγραψε:
16 Οκτ 2019, 23:44
(1) Σκεφτομαι και εγω να ενταχθω - με απεχθεια- σιγα σιγα στον εργασιακο βιο. Ο στοχος για φετος ειναι να ανεβω λεβελ στις ξενες γλωσσες και να βρω μια δουλεια, πρωινη μαλλον, που να μην με ταλαιπωρει - ετσι για τα ψιλοεξοδα. Θα βγαλω και καρτα ανεργιας για τις δωρεαν μετακινησεις. Το καλοκαιρι παιζει να δουλεψω σε καποιο νησι. Για του χρονου ο στοχος ειναι να μπω σε μεταπτυχιακο αν μου αναγνωρισουν το πτυχιο και μετα να βρω μια κανονικη δουλεια και να νοικιασω σπιτι σε μια αλλη γειτονια. Μετα θα δω αν με ικανοποιει αυτη η ζωη, αλλιως μεχρι τα 41 το πολυ θα φυγω απ την Ελλαδα.

Ηδη εχω ρωτησει σχετικα με μια δευτερη ξενη γλωσσα, αλλα με παιρνει να ασχοληθω και με κατι παραπανω.
(2) Το βρετανικο συμβουλιο οπως και αλλες σχολες εχουν καποια ειδικα τμηματα προφορικου λογου στα αγγλικα. Εγω στα αγγλικα ειμαι κατα τη γνωμη μου πανω απο το επιπεδο C2. Αλλα εχω καποιες αδυναμιες.
(3) Προφορικα ενω ξερω μια λεξη κολλαει το μυαλο μου μεχρι να τη βρω, επισης δεν ξερω πως θα προσεγγιζα ενα μακροσκελες επισημο κειμενο. Θελω δηλαδη λιγη δουλιτσα για να φτασω God level. :lol:

Απο την αλλη σκεφτομαι οτι στο βιογραφικο θα εδειχνε καλυτερα αν ειχα προσφατο proficiency σε σχεση με το advanced που πηρα με αριστα στο Λυκειο. Η εναλλακτικη επομενως ειναι να γραφτω σε τμημα proficiency αντι σε τμημα προφορικου λογου. Τι λετε κι εσεις;
(1) Αν δεν τρολλάρεις, λυπάμαι, αλλά σε περιμένει μια δύστυχη ζωή. Μεγάλη κατάρα να μην αγαπάς την δουλειά σου. Σε κατατρώει και σε καταστρέφει ψυχολογικά.

(2) Τα αγγλικά και η άριστη γνώση τους είναι must. Πρέπει να μπορείς να διαβάζεις άνετα, πχ λογοτεχνία.
Η επιλογή 2ης ξένης γλώσσας είναι ρίσκο. Μπορεί να σπουδάσεις τα μάκρυνα ρωσικά ή κινέζικα και να μην τα χρησιμοποιήσεις ποτέ. Και να χάσεις μια ευκαιρία επειδή ζητούν γερμανικά.
Διαβάζοντας πολύ - για κάποιους είναι αγγαρεία - αποκτάς πλούσιο λεξιλόγιο.

(3) Η καλή ομιλία της γλώσσας είναι απαραίτητη όταν έχεις προσωπικές και συχνές επαφές με ξένους. Εξασκείται μόνο με τριβή/χρήση.
Η αλληλογραφία είναι ευκολότερη.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Οκτ 2019, 20:52

parafrwn έγραψε:
17 Οκτ 2019, 00:08
Ορέστης 35 έγραψε:
16 Οκτ 2019, 23:44
Σκεφτομαι και εγω να ενταχθω - με απεχθεια- σιγα σιγα στον εργασιακο βιο. Ο στοχος για φετος ειναι να ανεβω λεβελ στις ξενες γλωσσες και να βρω μια δουλεια, πρωινη μαλλον, που να μην με ταλαιπωρει - ετσι για τα ψιλοεξοδα. Θα βγαλω και καρτα ανεργιας για τις δωρεαν μετακινησεις. Το καλοκαιρι παιζει να δουλεψω σε καποιο νησι. Για του χρονου ο στοχος ειναι να μπω σε μεταπτυχιακο αν μου αναγνωρισουν το πτυχιο και μετα να βρω μια κανονικη δουλεια και να νοικιασω σπιτι σε μια αλλη γειτονια. Μετα θα δω αν με ικανοποιει αυτη η ζωη, αλλιως μεχρι τα 41 το πολυ θα φυγω απ την Ελλαδα.

Ηδη εχω ρωτησει σχετικα με μια δευτερη ξενη γλωσσα, αλλα με παιρνει να ασχοληθω και με κατι παραπανω. Το βρετανικο συμβουλιο οπως και αλλες σχολες εχουν καποια ειδικα τμηματα προφορικου λογου στα αγγλικα. Εγω στα αγγλικα ειμαι κατα τη γνωμη μου πανω απο το επιπεδο C2. Αλλα εχω καποιες αδυναμιες. Προφορικα ενω ξερω μια λεξη κολλαει το μυαλο μου μεχρι να τη βρω, επισης δεν ξερω πως θα προσεγγιζα ενα μακροσκελες επισημο κειμενο. Θελω δηλαδη λιγη δουλιτσα για να φτασω God level. :lol:

Απο την αλλη σκεφτομαι οτι στο βιογραφικο θα εδειχνε καλυτερα αν ειχα προσφατο proficiency σε σχεση με το advanced που πηρα με αριστα στο Λυκειο. Η εναλλακτικη επομενως ειναι να γραφτω σε τμημα proficiency αντι σε τμημα προφορικου λογου. Τι λετε κι εσεις;
Για το μεταπτυχιακό ένα IELTS αρκεί , και θα το πάρεις εύκολα με βαθμό > 7 αφού θεωρείς πως έχεις επίπεδο C2. Αρκεί να εξασκήσεις τα προφορικά που σκουριάζουν εύκολα. Στο βιογραφικό δεν ξέρω πώς φαίνεται το profeciency. Προσωπικά δεν έχω.

Για δεύτερη ξένη γλώσσα δεν θα το ψάξεις τελικά; Θα μετρούσε, ειδικά στα νησιά.
Φαρσί.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Linkedin - βιογραφικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Οκτ 2019, 20:52

Daje έγραψε:
22 Οκτ 2019, 19:53
Αν προτεινω να μαθεις Κινεζικα, θα θεωρηθω προβοκατορας?
Είναι πολύ δύσκολα τα γαμημένα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών