Προτείνετέ μου σύστημα

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22538
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Προτείνετέ μου σύστημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 01 Φεβ 2020, 20:30

SuperRogue έγραψε:
01 Φεβ 2020, 20:16
Ισχύει αλλά ο τύπος ακούγετε τέρμα άσχετος.
μας κάνει πλάκα οκ, αλλά έχει ενδιαφέρον το νήμα. Πριν χρόνια πήρα έναν kingrex, μετά απο ενα ρεβιου που του ειχαν κάνει στο 6moon, των 20watt και κάτι ηχεία που δεν ξέρω τι μάρκα είναι, χειροποίητα μαλλον, ευαίσθητα, για λίγα watt δηλαδή. Έβγαλαν το παλιό σύστημα των 100watt εκτός χρήσης. Απο τότε έχω χάσει επαφή, θα ήταν ωραία όμως αν κάποιος ήξερε να μας πει τι υπάρχει σήμερα καλό και οικονομικό.

http://www.kingrex.com/products.php?c=7

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Προτείνετέ μου σύστημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 01 Φεβ 2020, 21:22

πήζον bot έγραψε:
01 Φεβ 2020, 19:55
Βλήμα έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:23
Θέλω να πάρω έναν υπολογιστή που να ακούω μουσική. Από κουτί μέχρι ηχεία. Θέλω να τον έχω στο σαλόνι και να τον χρησιμοποιώ όπως παλιά χρησιμοποιούσαν τα cd player. Έχω να διαθέσω μέχρι χίλια πεντακόσια ευρώ. Να πάρω τα επί μέρους και, αν και άσχετος, να προσπαθήσω να τα συναρμολογήσω ή να πάρω ένα έτοιμο σύστημα και, αν και θα στοιχίσει περισσότερα, να έχω το κεφάλι μ' ήσυχο;
παρε ενα μεταχειρισμενο λαπτοπ του πεταματου 50 ευρω.
εχει 10 φορες παραπανω ισχυ απο οση θα χρειαστει ενας μιντια πλέιερ.
Κοτσαρε το πανω σ αυτο.


Ετσι εκτος απο συστημα για το σαλονι. εχεις και λαπτοπ και ασυρματο ηχειακι (και φακο :smt005: ) να σε συνοδευει με bathory και megadeath στη ρομαντικη βαρκαδα.

Κρατα τα λεφτα. ερχονται χαλεποι καιροι. Ηρθαν να φανε και τα πομολα
Μάλλον αυτό θα κάνω τελικώς.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Προτείνετέ μου σύστημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 01 Φεβ 2020, 21:24

enaon έγραψε:
01 Φεβ 2020, 20:30
SuperRogue έγραψε:
01 Φεβ 2020, 20:16
Ισχύει αλλά ο τύπος ακούγετε τέρμα άσχετος.
μας κάνει πλάκα οκ, αλλά έχει ενδιαφέρον το νήμα. Πριν χρόνια πήρα έναν kingrex, μετά απο ενα ρεβιου που του ειχαν κάνει στο 6moon, των 20watt και κάτι ηχεία που δεν ξέρω τι μάρκα είναι, χειροποίητα μαλλον, ευαίσθητα, για λίγα watt δηλαδή. Έβγαλαν το παλιό σύστημα των 100watt εκτός χρήσης. Απο τότε έχω χάσει επαφή, θα ήταν ωραία όμως αν κάποιος ήξερε να μας πει τι υπάρχει σήμερα καλό και οικονομικό.

http://www.kingrex.com/products.php?c=7
Όχι ρε, δεν κάνω πλάκα. Όταν πήγαινα να παίξω σε μαγαζιά είχαν στημένο ήδη το σύστημα, εγώ έβαζα το virtual dj κι έπαιζα με τα κομμάτια μου.
Λόγω τιμής, δεν είναι του στιλ μου αυτού του είδους τα ψέμματα, εκτός κι αν θέλω από την αρχή να καταλήξουμε σε ένα συμπέρασμα, που τώρα δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Προτείνετέ μου σύστημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 01 Φεβ 2020, 21:37

Χουργιατς έγραψε:
01 Φεβ 2020, 19:37
Βλήμα έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:23
Θέλω να τον έχω στο σαλόνι και να τον χρησιμοποιώ όπως παλιά χρησιμοποιούσαν τα cd player.


τύπε βρίσκω κάπως διάτρητο το σχέδιό σου να αποπλανήσεις φοιτήτριες :102:
Βλήμα: Προσπαθεί να φκιάξει το σπίτι του έτσι ώστε να έρχονται κάθε εβδομάδα κι άλλοι μπακούρηδες γεροτζαζάδες και να μπορούν να γουστάρουν κάπου φουμέρνωντας (ταμπάκο, μη πάει ο νους σας πουθενά) και παίζοντας σκάκι.

Χουργιατς: Σκέφτεται ότι το βλήμα οργανώνει παρτούζες με κολασμένες φοιτήτριες.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Προτείνετέ μου σύστημα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 01 Φεβ 2020, 23:53

Βλήμα έγραψε:
01 Φεβ 2020, 21:37
να έρχονται κάθε εβδομάδα κι άλλοι μπακούρηδες γεροτζαζάδες και να μπορούν να γουστάρουν κάπου φουμέρνωντας (ταμπάκο, μη πάει ο νους σας πουθενά) και παίζοντας σκάκι

Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών