Help me with vb6

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Help me with vb6

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 20 Μαρ 2020, 06:43

NoMoreLice έγραψε:
14 Μαρ 2020, 16:56
Τι διαφορά έχει ο γαλλικός ιππόδρομος από όλους τους άλλους ιπποδρόμους διάολε και θέλει δικό του πρόγραμμα :smt017
Χα !
Mon dieux !
Ο ιππόδρομος για έναν prediction theorist, ή χαντικάπερ όπως λέγονται παραδοσιακά οι παπιεδάκηδες του ιπποδρόμου, είναι ένα από τα δυσκολώτερα προβλήματα !
Δεν είναι σαν το ποδόσφαιρο που έβαλε κάποτε ο ΟΠΑΠ τα Σκανδιναβικά που δεν τα είχε πριν και σε πέντε-δέκα μέρες όλα τα δημοσιογραφά των αθλητικών εφημερίδων μου έγιναν εξπέρ και στα περί Σουηδίας-Φινλανδίας-Νορβηγίας.
Κάθε χώρα έχει τα δικά της ιπποδρόμια, τα δικά της στατιστικά, τα δικά της μέτρα και σταθμά κλπ. Θέλει χρόνια να φτιαχτεί κάτι από εμάς για τη Γαλλία π.χ. plus οι Γάλλοι να είναι καλοί και να μας λένε "παιδιά πάρτε ότι στατιστικά αρχεία θέλετε". Απλά δεν γίνεται και γι αυτό άλλωστε ο ιππόδρομος δεν είναι ένα διεθνοποιημένο στοίχημα. Κανένας Γάλλος δεν παίζει Αμερική π.χ. (εκτός κι αν είναι βέβαια κάποιος Γαλλο-αμερικάνος και έχει ζήσει και στις δύο χώρες). Κανένας Άγγλος δεν παίζει Γαλλία. Υπάρχουν βέβαια τα διεθνή μήτινγκς όπως το Ντουμπάϊ που έχουν και μεγάλο πρεστίζ, αλλά το ιπποδρομιακό στοίχημα δεν είναι διεθνοποιημένο.
Εμείς εν πάσει περιπτώσει επειδή ο ΟΠΑΠ παίζει και τις Γαλλικές και τις Εγγλέζικες, κουτσά στραβά ασχολούμαστε - λίγο. Όταν τα πρωτοέβαλε ο ΟΠΑΠ -ή μάλλον ο ΟΔΙΕ που υπήρχε τότε- ο χαζός κόσμος έλεγε "ζήτω, γίναμε Γάλλοι, σε δυό-τρεις εβδομάδες θα τα μάθουμε όλα" - παρακινούμενοι από το ποδόσφαιρο μάλλον. Εν πάσει περιπτώσει μετά από λίγο καιρό κατάλαβαν ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα, αλλά εξακολουθουν να παίζουν λίγο κι απ' αυτά.
Αυτό που έχω κάνει λοιπόν εγώ είναι ένα subterfuge, παίρνω τις πορίσματα των Γάλλων δημοσιογράφων και κάνω ένα pool aggregation, χωρίς να ξέρω γρυ από Γαλλικά άλογα. Αυτό είναι το συγκεκριμένο προγραμματάκι και αν θες να κάνεις πείραμα για το migration να στο στείλω.
Πάντως η VB6 τώρα μου δουλεύει εμένα. Την έστρωσα.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών