Θέλω να κατεβάσω το office

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 01 Απρ 2020, 21:22

stavmanr έγραψε:
01 Απρ 2020, 18:56
Αυτό όμως είναι άσχετο με το θέμα μας. Ο άνθρωπος ρωτά τί μπορεί να κάνει για να ενεργοποιήσει τα MSOffice, του απαντώ ότι το libre office είναι αντίστοιχης εμβέλειας δωρεάν κι εσύ γράφεις ότι δεν σου κάνουν ούτε τα μεν ούτε τα δε για τη δική σου δουλειά που είναι εξειδικευμένη...
Σταβράκο, έχεις βάλει λουκέτο στον εγκέφαλο ?
Εγώ τους έγραψα επακριβώς αυτό που ρώτησαν και τους εξήγησα πώς θα το κατεβάσουν και ενεργοποιήσουν δωρεάν. Δέν τους πήγα ταξίδι σε παραπλήσιο. Εσύ τους προτίνεις κάτι που δεν ρώτησαν για αυτό. Η απάντησή μου είταν στοχευμένη, αποκλειστικά για εσένα.
Εγώ του απάντησα πώς να ενεργοποιήσει δωρεάν όποιο Version office επιλέξει.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Απρ 2020, 21:36

enterprise-psi έγραψε:
20 Μαρ 2020, 08:01
Μέχρι αυτή την έκδοση το uTorrent http://www.oldversion.com/windows/utorrent-2-2-1-2

Μετά γέμισε spyware και μαλακίες.

Αν και βρίσκω καλύτερο το https://www.qbittorrent.org/
Επειδής σε (σας) αγαπάω υπερβολικά πολύ (δεν το αξίζετε) κατέβασε αυτό το ταπεινό μικρό προγραμματάκι, δεν είναι μόνον για τόρρεντς, είναι γαμάτο σχεδόν για όλα σου (σας) τα ντάουνλόαντς.

https://www.freedownloadmanager.org/

Όποιοι έχετε καλές συνδέσεις θα καταλάβετε κατευθείαν την διαφορά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Απρ 2020, 21:44

relativer777 έγραψε:
01 Απρ 2020, 21:22
stavmanr έγραψε:
01 Απρ 2020, 18:56
Αυτό όμως είναι άσχετο με το θέμα μας. Ο άνθρωπος ρωτά τί μπορεί να κάνει για να ενεργοποιήσει τα MSOffice, του απαντώ ότι το libre office είναι αντίστοιχης εμβέλειας δωρεάν κι εσύ γράφεις ότι δεν σου κάνουν ούτε τα μεν ούτε τα δε για τη δική σου δουλειά που είναι εξειδικευμένη...
Σταβράκο, έχεις βάλει λουκέτο στον εγκέφαλο ?
Εγώ τους έγραψα επακριβώς αυτό που ρώτησαν και τους εξήγησα πώς θα το κατεβάσουν και ενεργοποιήσουν δωρεάν.
Κι εγώ τους πρότεινα ένα πρόγραμμα αντίστοιχο που τρέχει όλα τα έγγραφα του office και δεν χρειάζεται να παρανομήσεις για να το έχεις σε πλήρη λειτουργία. :102:
Τώρα το γεγονός ότι το εκάστοτε πρόγραμμα δεν σου κάνει επειδή δηλώνεις συγγραφέας και δηλώνεις ότι χρειάζεσαι εξειδικευμένα εργαλεία νομίζω ότι υπερβαίνει το νόημα του παρόντος θέματος.

Λίγη ευγένεια γενικά, δεν βλάπτει.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 01 Απρ 2020, 21:51

Σταύρο ποιά παρανομία ?
Από την Microsoft γίνεται η ενεργοποίηση.
Παρανομεί η microsoft εις βάρος της ?
Θα μου πείς τελικά τί πίνεις να δοκιμάσω κι εγώ?
Με ξέρεις ότι δεν είμαι αγενής, αλλά να καταλαβαίνουμε τί μας ρωτάει κάποιος και ως ευγενείς να απαντάμε στην ερώτηση,
Ή ερώτηση είταν συγκεκριμένη για το Office το οποίο έχει ΝΌΜΙΜΑ Εάν μπορεί να το ενεργοποιήσει.
Του είπα ότι όχι, που είναι γεγονός. Απλά η Microsoft
Έχει μεριμνήσει για τέτοιες καταστάσεις και προσφέρει κάποιες λύσεις.
Ελπίζω αυτή τη φορά να έγινα κατανοητός.
Και τα δικά μου Office δεν είναι παράνομα, γι'αυτό άλοστε είμαι στο ακάουντ της Microsoft με όλα τα στοιχεία μου και φωτογραφία μου. Ότι κάνω στο λάπτοπ μου φιλτράρεται από την Microsoft.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος relativer777 την 01 Απρ 2020, 22:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Απρ 2020, 22:07

relativer777 έγραψε:
01 Απρ 2020, 21:51
Σταύρο ποιά παρανομία ?
Από την Microsoft γίνεται η ενεργοποίηση.
Παρανομεί η microsoft εις βάρος της ?
Προτείνεις σε άνθρωπο να χρησιμοποιήσει σάιτς όπως το MS guide που προτείνουν τη χρήση kms για ενεργοποίηση.
Ιδού.
Έπειτα πήγενε στο : MS GUIDES ακολούθησε τις οδηγίες για ενεργοποίηση.

(...)

Έτσι έχεις την έκδοση πλήρους λειτουργίας και νόμιμα.
Η επίσημη απάντηση της micosoft για το kms (hacking tool) είναι η εξής:
https://answers.microsoft.com/en-us/win ... bba1df9028

"No, they are not legal."
"Solutions like KMSpico to bypass legitimate activation spoofing a Key Management Services server is illegal. Consumers should not endeavor on activating Windows through those means. Activation servers (KMS) through an organization or educational institution is legal, and should be used for those intents and purposes. "

Το να προτείνεις σε random users να χρησιμοποιήσουν παράνομες μεθόδους ως νόμιμες δεν είναι σωστό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 01 Απρ 2020, 22:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 01 Απρ 2020, 22:14

Ρε κωλογυφτοι οχτώ ευρώ το μήνα κάνει για έξι άτομα.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 01 Απρ 2020, 22:25

stavmanr έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:07
relativer777 έγραψε:
01 Απρ 2020, 21:51
Σταύρο ποιά παρανομία ?
Από την Microsoft γίνεται η ενεργοποίηση.
Παρανομεί η microsoft εις βάρος της ?
Προτείνεις σε άνθρωπο να χρησιμοποιήσει σάιτς όπως το MS guide που προτείνουν τη χρήση kms για ενεργοποίηση.
Ιδού.
Έπειτα πήγενε στο : MS GUIDES ακολούθησε τις οδηγίες για ενεργοποίηση.
Η επίσημη απάντηση της micosoft για το kms (hacking tool) είναι η εξής:
https://answers.microsoft.com/en-us/win ... bba1df9028

"No, they are not legal."
"Solutions like KMSpico to bypass legitimate activation spoofing a Key Management Services server is illegal. Consumers should not endeavor on activating Windows through those means. Activation servers (KMS) through an organization or educational institution is legal, and should be used for those intents and purposes. "

Το να προτείνεις σε random users να χρησιμοποιήσουν παράνομες μεθόδους ως νόμιμες δεν είναι σωστό.
Τελικά διαβάζεις ότι θέλεις.
Ο άνθρωπος έχει το Office νόμιμο, απλά δεν το έχει ενεργοποιήσει. Η ενεργοποίηση δεν γίνετε από την ms Guides αλλά από την Microsoft. Δεύτερον: για να αλλάξει την γλώσσα πρέπει να έχει τον αριθμό κλειδί του Office. Εφόσον ο ερωτών δηλώνει ότι έχει το office νόμιμο, συνεπάγεται ότι έχει το κλειδί.
Εάν δεν έχεις το κλειδί, δεν !
Κατανοητό ?
Η ms Guides είναι Microsoft Guides.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 01 Απρ 2020, 22:28

foscilis έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:14
Ρε κωλογυφτοι οχτώ ευρώ το μήνα κάνει για έξι άτομα.
180€ το αγώρασα και είναι για έναν υπολογιστή.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Απρ 2020, 22:29

Για τις "φθηνές άδειες":
https://www.supereverything.gr/2020/02/ ... -ebay.html

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Απρ 2020, 22:29

relativer777 έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:28
foscilis έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:14
Ρε κωλογυφτοι οχτώ ευρώ το μήνα κάνει για έξι άτομα.
180€ το αγώρασα και είναι για έναν υπολογιστή.
Αυτή είναι η κανονική άδεια χρήσης και είναι εφ όρου ζωής, αμετάκλητη.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 01 Απρ 2020, 22:37

Η ερώτηση στην οποία απάντησα είναι αυτή:

" Αν κάποιος πήρε στον υπολογιστή του Microsoft Office το 2014 και δεν τα ενεργοποίησε , μπορεί να το κάνει τώρα ; "

Πού καθοδήγησα για παρανομία ?
Όταν ανοίγω το λάπτοπ μου γράφω τον κωδικό για να εισέλθω, με καλωσορίζει με το ονοματεπώνυμο και την φώτο μου. Το ίδιο και στο Office, επάνω δεξιά έχει το ονοματεπώνυμό μου και την Φωτογραφία μου.
Και ναί το κλειδί είναι για πάντα, μόνο για την συγκεκριμένη Version. Δέν ισχύει για την όποια επόμενη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος relativer777 την 01 Απρ 2020, 22:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Απρ 2020, 22:39

relativer777 έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:25
stavmanr έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:07
relativer777 έγραψε:
01 Απρ 2020, 21:51
Σταύρο ποιά παρανομία ?
Από την Microsoft γίνεται η ενεργοποίηση.
Παρανομεί η microsoft εις βάρος της ?
Προτείνεις σε άνθρωπο να χρησιμοποιήσει σάιτς όπως το MS guide που προτείνουν τη χρήση kms για ενεργοποίηση.
Ιδού.
Έπειτα πήγενε στο : MS GUIDES ακολούθησε τις οδηγίες για ενεργοποίηση.
Η επίσημη απάντηση της micosoft για το kms (hacking tool) είναι η εξής:
https://answers.microsoft.com/en-us/win ... bba1df9028

"No, they are not legal."
"Solutions like KMSpico to bypass legitimate activation spoofing a Key Management Services server is illegal. Consumers should not endeavor on activating Windows through those means. Activation servers (KMS) through an organization or educational institution is legal, and should be used for those intents and purposes. "

Το να προτείνεις σε random users να χρησιμοποιήσουν παράνομες μεθόδους ως νόμιμες δεν είναι σωστό.
Τελικά διαβάζεις ότι θέλεις.
Ο άνθρωπος έχει το Office νόμιμο, απλά δεν το έχει ενεργοποιήσει.
Το msoffice κατέχεται νόμιμα όταν συνοδεύεται από άδεια χρήσης. Μέχρι τότε δεν είναι νόμιμο.
Η ενεργοποίηση δεν γίνετε από την ms Guides αλλά από την Microsoft.
Τότε πού κολλά η ms guides; Πρότεινέ του να πάει στο σάιτ της microsoft και να παραγγείλει την άδεια χρήσης.
Στο ms guides σου γράφουν "κατέβασε το kms και εγκατάστησέ το στο σύστημα" ή έναν παρεμφερή τρόπο για ΠΑΡΑΚΑΜΨΗ της άδειας χρήσης του λογισμικού, που είναι παράνομα, εκτός κι αν πρόκειται για εκπαιδευτικό καθαρά σκοπό.
Δεύτερον: για να αλλάξει την γλώσσα πρέπει να έχει τον αριθμό κλειδί του Office. Εφόσον ο ερωτών δηλώνει ότι έχει το office νόμιμο, συνεπάγεται ότι έχει το κλειδί.
Αν έχει ήδη το κλειδί, γιατί να τον συμβουλεύεις να πάει στη σελίδα ms guides; Για να περάσει την ώρα του; Αν έχει το κλειδί απλά βάζει το κλειδί στο σημείο που το πρόγραμμα του ζητά κλειδί ενεργοποίησης.
Εάν δεν έχεις το κλειδί, δεν !
Κατανοητό ?
Η ms Guides είναι Microsoft Guides.
Η ιστοσελίδα ms guides δεν είναι της Microsoft. Αναφέρεται σε προϊόντα της microsoft και τρόπους να παρακαμφθούν.
Θα ήταν ανόητο η microsoft να έχει σελίδα που να δείχνει πώς να παρακάπτεις τα εμπορικά προϊόντα της και να τα παίρνεις τσάμπα.
Η μέθοδος KMS που προτείνεται στην ιστοσελίδα ms guides χαρακτηρίζεται από τη microsoft "illegal" κι επιτρέπεται μόνο για εκπαιδευτικούς λόγους, προφανώς με την σύμφωνη γνώμη της microsoft.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 01 Απρ 2020, 22:47, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Απρ 2020, 22:44

relativer777 έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:37
Η ερώτηση στην οποία απάντησα είναι αυτή:

" Αν κάποιος πήρε στον υπολογιστή του Microsoft Office το 2014 και δεν τα ενεργοποίησε , μπορεί να το κάνει τώρα ; "

Πού καθοδήγησα για παρανομία ?
Στο σημείο που τον παρέπεμψες σε ιστοσελίδα η οποία χρησιμοποιεί εργαλεία (KMS) τα οποία θεωρούνται παράνομα ως προς την χρήση τους από random users.
Μπορούσες από την αρχή να του πεις "αγόρασε ένα licence να τελειώνεις" όπως περίπου λέει ο Φόσιλις.

Με τον Φόσιλις διαφωνώ στο σημείο στο οποίο προτείνει την αγορά volume licences, πολύ χαμηλής τιμής, τα οποία είναι αμφίβολης λειτουργικότητας και χρόνου διάρκειας.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 01 Απρ 2020, 22:49

Ποιος ο λόγος να αγοράσει κάποιος το office αν δεν το χρειάζεται για επαγγελματική χρήση?
Εγώ δουλεύω το openoffice Χρόνια τώρα και κυρίως το excel .

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Θέλω να κατεβάσω το office

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Απρ 2020, 22:53

taliban έγραψε:
01 Απρ 2020, 22:49
Ποιος ο λόγος να αγοράσει κάποιος το office αν δεν το χρειάζεται για επαγγελματική χρήση?
Εγώ δουλεύω το openoffice Χρόνια τώρα και κυρίως το excel .
Αυτή ακριβώς ήταν η πρόταση από την οποία ξεκίνησα τη συζήτηση με τον ρελατιβερ: υπάρχουν αντίστοιχα προγράμματα δωρεάν.
Αν κάποιος χρειάζεται το office συγκεκριμένα για πολύ συγκεκριμένους λόγους, καλά θα κάνει να το αγοράσει.
Προσωπικά, δεν βρίσκω κανένα σοβαρό λόγο πέρα από την msaccess η οποία είναι ασύμβατη με κάθε άλλη σουίτα. Αν λοιπόν, κάποιος έχει, όπως εγώ, βάση δεδομένων της msaccess που τη χρειάζεται, έχει κολλήσει στo msoffice.

Μάλιστα, ο λόγος που έχω κολλήσει σε windows είναι κυρίως η access και η ασυμβατότητα των linux με διάφορες συσκευές, εκτυπωτές (κυρίως) δικτύου και scanners, που είναι απαραίτητα σε κάποιες εργασίες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών