μπλέ οθόνη

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
the comet the course the tail

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 01 Ιούλ 2020, 12:52

άρα, άλλο είναι το πρόβλημα....

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Ιούλ 2020, 13:00

Ωραία κάνε ρηστάρτ κι αν δεν μπουτάρει πάλι να σε περάσουμε λίνουξ να βρεις την υγειά σου επιτέλους, είναι μιά υπέροχη ευκαιρία.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30572
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 01 Ιούλ 2020, 13:05

σε κάποια φάση μου βγάζει την επιλογή να κάνω αποκατάσταση των windows στις αρχικές ρυθμίσεις και να χαθούν όλα τα πρόσθετα προγράμματα αλλά να διατηρηθούν τα αρχεία,
αυτή θα είναι η last ditch effort , πριν το λινουξ
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 01 Ιούλ 2020, 13:38

dna replication έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:05
σε κάποια φάση μου βγάζει την επιλογή να κάνω αποκατάσταση των windows στις αρχικές ρυθμίσεις και να χαθούν όλα τα πρόσθετα προγράμματα αλλά να διατηρηθούν τα αρχεία,
αυτή θα είναι η last ditch effort , πριν το λινουξ
Αυτό έπρεπε να κάνεις εξαρχής.

Μη βάλεις για κανέναν λόγο linux, μην ακούς τα τρόλλια.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16287
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 01 Ιούλ 2020, 14:00

klg έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:38
dna replication έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:05
σε κάποια φάση μου βγάζει την επιλογή να κάνω αποκατάσταση των windows στις αρχικές ρυθμίσεις και να χαθούν όλα τα πρόσθετα προγράμματα αλλά να διατηρηθούν τα αρχεία,
αυτή θα είναι η last ditch effort , πριν το λινουξ
Αυτό έπρεπε να κάνεις εξαρχής.

Μη βάλεις για κανέναν λόγο linux, μην ακούς τα τρόλλια.
για linux παντως εχω ακουσει καλα πραματα. Ειδικά τα ubuntu λενε ειναι πολυ δυνατα.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Ιούλ 2020, 14:13

klg έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:38
dna replication έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:05
σε κάποια φάση μου βγάζει την επιλογή να κάνω αποκατάσταση των windows στις αρχικές ρυθμίσεις και να χαθούν όλα τα πρόσθετα προγράμματα αλλά να διατηρηθούν τα αρχεία,
αυτή θα είναι η last ditch effort , πριν το λινουξ
Αυτό έπρεπε να κάνεις εξαρχής.

Μη βάλεις για κανέναν λόγο linux, μην ακούς τα τρόλλια.
Με τα τελευταία update το καινούργιο μου μηχανάκι ήτανε από τα άτυχα μάλλον :lol: και με έκανε 2 φορές restart στο εντελώς ξεκάρφωτο, νταξ μπήκα διάβασα ότι μπορεί να συμβεί κι αυτό καμμιά φορά με το 2004 σε ορισμένα :lol: μηχανάκια κτλ, ξεπάγωσα τα updates πέρασε μερικά πατς μόνο του φαίνεται να έστρωσε τελικά, μέχρι τα επόμενα updates, αλλά ναι μακριά από λίνουξ, μπορεί να μην παίζει κανένας εχτυπωτής :lol:.

Τέσπα, δε ξέρω ακριβώς τι εφαρμογές τρέχει ο dna, στα σοβαρά όμως άμα δε τρέχει κάτι γουήντοζ σπεσίφικ δε βλέπω κανέναν σοβαρό λόγο να δουλεύει με γουήντοζ, και όχι μόνον ο dna.
2020, χελλόου!
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30572
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 01 Ιούλ 2020, 14:32

klg έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:38
dna replication έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:05
σε κάποια φάση μου βγάζει την επιλογή να κάνω αποκατάσταση των windows στις αρχικές ρυθμίσεις και να χαθούν όλα τα πρόσθετα προγράμματα αλλά να διατηρηθούν τα αρχεία,
αυτή θα είναι η last ditch effort , πριν το λινουξ
Αυτό έπρεπε να κάνεις εξαρχής.
ναι αλλά τι σημαίνει αυτό? εκτός απ όλα τα προγράμματα και προγραμματούδια που με κόπο συγκέντρωσα ανάκατα όλα αυτά τα χρόνια, είμαστε σίγουροι οτι θα διατηρηθούν όλα τα αρχεία? ακόμα και αυτά που έχω αποθηκευμένα π.χ. στην επιφάνεια εργασίας?
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 01 Ιούλ 2020, 15:44

dna replication έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 14:32
klg έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:38
dna replication έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:05
σε κάποια φάση μου βγάζει την επιλογή να κάνω αποκατάσταση των windows στις αρχικές ρυθμίσεις και να χαθούν όλα τα πρόσθετα προγράμματα αλλά να διατηρηθούν τα αρχεία,
αυτή θα είναι η last ditch effort , πριν το λινουξ
Αυτό έπρεπε να κάνεις εξαρχής.
ναι αλλά τι σημαίνει αυτό? εκτός απ όλα τα προγράμματα και προγραμματούδια που με κόπο συγκέντρωσα ανάκατα όλα αυτά τα χρόνια, είμαστε σίγουροι οτι θα διατηρηθούν όλα τα αρχεία? ακόμα και αυτά που έχω αποθηκευμένα π.χ. στην επιφάνεια εργασίας?
To repair κάνει update τα αρχεία μόνο στο C:\Windows. Φυσικά όταν κάνεις τέτοιες δουλειές καλό είναι να κάνεις backup τα σημαντικά σου αρχεία, γιατί Windows είναι αυτά, μπορεί να γαμηθεί ο Δίας.

Μιλάω πάντα για το option του να κάνεις repair το installation όχι restore κ.λ.π
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 01 Ιούλ 2020, 15:53

Yochanan έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 14:00


για linux παντως εχω ακουσει καλα πραματα. Ειδικά τα ubuntu λενε ειναι πολυ δυνατα.


αρπάζομαι από αυτό ποστ για να δώσω σοβαρές συμβουλές σε όλους


1) Για τορρενταρισμένο Νετφλιξ και χαλάρωση, Χαννα Μοντάνα λινουξ
Εικόνα



2) Για να μπαίνετε στο φεησμπουκ σας από I2P πρόκσυ τάννελ και να στέλνετε επιπέδου cia κρυπτογραφημένα μέηλ στη θεία σας,
σκληρό φασιστικό ρατσιστικό σις στρέητ, Απαρτχάηντ λίνουξ


Εικόνα

the comet the course the tail

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 01 Ιούλ 2020, 16:14

Χουργιατς έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 15:53
Yochanan έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 14:00


για linux παντως εχω ακουσει καλα πραματα. Ειδικά τα ubuntu λενε ειναι πολυ δυνατα.


αρπάζομαι από αυτό ποστ για να δώσω σοβαρές συμβουλές σε όλους


1) Για τορρενταρισμένο Νετφλιξ και χαλάρωση, Χαννα Μοντάνα λινουξ
Εικόνα



2) Για να μπαίνετε στο φεησμπουκ σας από I2P πρόκσυ τάννελ και να στέλνετε επιπέδου cia κρυπτογραφημένα μέηλ στη θεία σας,
σκληρό φασιστικό ρατσιστικό σις στρέητ, Απαρτχάηντ λίνουξ


Εικόνα
θέλω ένα, να μπαίνω με 6-7 κλώνους στο πχορουμ. :102:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Ιούλ 2020, 16:32

Χουργιατς έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 15:53



Εικόνα



https://www.stremio.com/
reee
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 01 Ιούλ 2020, 21:54

sys3x έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 14:13
klg έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:38
dna replication έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 13:05
σε κάποια φάση μου βγάζει την επιλογή να κάνω αποκατάσταση των windows στις αρχικές ρυθμίσεις και να χαθούν όλα τα πρόσθετα προγράμματα αλλά να διατηρηθούν τα αρχεία,
αυτή θα είναι η last ditch effort , πριν το λινουξ
Αυτό έπρεπε να κάνεις εξαρχής.

Μη βάλεις για κανέναν λόγο linux, μην ακούς τα τρόλλια.
Με τα τελευταία update το καινούργιο μου μηχανάκι ήτανε από τα άτυχα μάλλον :lol: και με έκανε 2 φορές restart στο εντελώς ξεκάρφωτο, νταξ μπήκα διάβασα ότι μπορεί να συμβεί κι αυτό καμμιά φορά με το 2004 σε ορισμένα :lol: μηχανάκια κτλ, ξεπάγωσα τα updates πέρασε μερικά πατς μόνο του φαίνεται να έστρωσε τελικά, μέχρι τα επόμενα updates, αλλά ναι μακριά από λίνουξ, μπορεί να μην παίζει κανένας εχτυπωτής :lol:.

Τέσπα, δε ξέρω ακριβώς τι εφαρμογές τρέχει ο dna, στα σοβαρά όμως άμα δε τρέχει κάτι γουήντοζ σπεσίφικ δε βλέπω κανέναν σοβαρό λόγο να δουλεύει με γουήντοζ, και όχι μόνον ο dna.
2020, χελλόου!
:D
Το έχουμε ξανασυζητήσει πολλές φορές. Δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο benefit για το μέσο χρήστη, (ούτε καν από άποψη κόστους, σιγά το κέρδος του να μην πληρώσεις OEM license για τα Windows), η μετάβαση σε linux.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Ιούλ 2020, 22:30

Το piece of mind δεν είναι benefit ;
Από file system redundancy, καλύτερη by default ασφάλεια στα ίντεργουέμπς μέχρι και απόδοση σε παλιό σχετικά hardware.
Δε νομίζω.
Δε μιλάω θεωρητικά, το έχω κάνει για πολλούς φίλους, για να μην με σπάνε αρχίδια, ένα Firefox ένα chrome και ένα office ανοίγουν εξάλλου.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23398
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 02 Ιούλ 2020, 02:12

βγαλε την μπαταρια απο τη μητρικη ... βαλτην μετα απο κανενα 5λεπτο ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: μπλέ οθόνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Ιούλ 2020, 02:15

sys3x έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 22:30
Το piece of mind δεν είναι benefit ;
Από file system redundancy, καλύτερη by default ασφάλεια στα ίντεργουέμπς μέχρι και απόδοση σε παλιό σχετικά hardware.
Δε νομίζω.
Δε μιλάω θεωρητικά, το έχω κάνει για πολλούς φίλους, για να μην με σπάνε αρχίδια, ένα Firefox ένα chrome και ένα office ανοίγουν εξάλλου.
Τί piece βρε?
peace.

Grammar nazi είμαι. :003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών