Pop-up cameras, η νέα τάση στα κινητά;

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet

Τι προτιμάτε;

Thick bezels
1
100%
Notch
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Pop-up camera
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 1

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Pop-up cameras, η νέα τάση στα κινητά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 20 Ιουν 2018, 20:30

Η τάση ήταν για σμίκρυνση των μπέζελς μέχρι που δημιουργήθηκε το ερώτημα "και που θα μπει η σέλφι καμ;".
Η άπλ έδωσε την απάντηση του νοτς, και πολλοί κατασκευαστές την μιμήθηκαν. Τώρα έρχεται η ιδέα της κάμερας που πετάγεται με μηχανισμό.

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Pop-up cameras, η νέα τάση στα κινητά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 20 Ιουν 2018, 20:48

Φαίνεται τρελό πιθανό point of failure, ειδικά αν προσπαθήσει να ανοίξει ενώ είναι στριμωγμένο σε καμιά τσέπη ή πέσει ανοιχτό, ή πέσει γενικά.

Δεν έχω πρόβλημα με μπεζελ για χώρο στην κάμερα, αυτά είναι αππλικά κομπλεξ για να ξεχωρίζουν τα iphone μεταξύ τους όταν πας να κάνεις μόστρα στην καφετέρια του χωριού. Το νοτς πρακτικά το ίδιο με μπεζελ μου φαίνεται, δεν είναι ότι κερδίζεις κάτι από την έξτρα σπιθαμή οθόνης γύρω του. Καλύτερο από το τίποτα υποθέτω αν εξαιρέσεις την επιπλέον ταλαιπώρια για τους mobile developers.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32748
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Pop-up cameras, η νέα τάση στα κινητά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Ιουν 2018, 08:53

μια οθονιτσα πισω, ισα για να μπορεις να καδραρεις και να τραβας σελφι με την κανονικη καμερα.

problem solved. περιμενω τα λεφτα για την πατεντα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Pop-up cameras, η νέα τάση στα κινητά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 21 Ιουν 2018, 08:59

Oι εταιρειες πρεπει να εστιασουν σε αλλα θεματα
Επεξεργαστες-λειτουργικο-μπαταρια

Δεν υπαρχει bezeless κινητο απο την στηγμη που ολα θελουν θηκη
Οποτε στο συγκεκριμενο κομματι πρωτα ψανεις καποιο ανθεκτικο υλικο που να κανει την χρηση της θηκης μη απαιτητη,στην συνεχεια φροντιζεις ο πελατης σου να μπορει να αντικαταστησει μονος του με μικρο κοστος πλατη η οθονη που σπαει(αποσπωμενες δηλαδη) και στην συνεχεια πας στο bezelless
Aυτοι τα πανε αναποδα

Με το one plus 6 ειναι η πρωτη φορα που εχω αναγκαστει να χρησιμοποιω θηκη,καθως τα προηγουμενα πχ (galaxy a5 δεν καταλαβαινε χριστο απο πτωσεις) και βλαστημαω συνεχως την ωρα που το αγορασα.Δεν μπορουσε ομως να γινει διαφορετικα καθως για την χρηση που το θελω ολα τα διαθεσιμα τηλεφωνα χρειαζονται θηκη.
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

wirth
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 18 Ιουν 2018, 20:38

Re: Pop-up cameras, η νέα τάση στα κινητά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wirth » 23 Ιουν 2018, 09:02

Ψήφισα thick bezels.

Ούτως ή άλλως η κάμερες είναι κάτω των προσδοκιών μου πέρα από ένα Lumia 1020 που έχω ακόμα που βγάζει ικανοποιητικές με την back camera. Selfies δεν με ενδιαφέρει καθόλου αλλά και το notch αν και δεν είχα ποτέ κινητό με notch φανταζομαι θα μου την έδινε η εγκοπη.

Τώρα γράφω από ένα bb classic που χρησιμοποιώ εδώ και μερικές μέρες. Η παραγωγικοτητα μου είναι αυξημένη κατά 100% σε σχέση με όλα τα android που είχα και έχω ακόμη.
Απλά κάνω παραχωρήσεις σε κάποια πράγματα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών