Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Οκτ 2020, 23:55

πάντως ρε παιδιά, φορτιστές η απλε δεν βαζει εδω και 15 χρόνια νομίζω, τα ιποντ δεν είχαν ποτέ νομίζω.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Οκτ 2020, 23:58

Χαοτικός έγραψε:
15 Οκτ 2020, 23:54
Ντροπή σου να, μιλάς έτσι για μια εταιρεία.
πες τα βρε, οκ να τους μισούμε λιγο γιατι είχει πλακα, αλλά οχι και να λέμε για βύσματα, ύβρης όταν οι υπόλοιποι έχουν το μικρο υσβ ακόμα.

αλλά όπως λεει και ο χέλης, αφου μας εχουν βρει μαλάκες και αγοράζουμε συσκευές που τα βύσματά τους είναι άθλια, καλά κάνουν οι υπόλοιπες εταιρίες . Απο αυτή την άποψη είναι πολύ εκνευριστική η απλε, μας θυμίζει οτι οι υπόλοιποι πέρα βρέχει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 16 Οκτ 2020, 00:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Οκτ 2020, 00:04

enaon έγραψε:
15 Οκτ 2020, 23:58
Χαοτικός έγραψε:
15 Οκτ 2020, 23:54
Ντροπή σου να, μιλάς έτσι για μια εταιρεία.
πες τα βρε, οκ να τους μισούμε λιγο γιατι είχει πλακα, αλλά οχι και να λέμε για βύσματα, ύβρης όταν οι υπόλοιποι έχουν το μικρο υσβ ακόμα.
Τι λες ρε μλκ; :o Τους σιχαίνομαι λέμε. Κι αυτούς και και τους άλλους τους μαλάκες (μικρομαλακή)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Οκτ 2020, 00:06

Εικόνα
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Οκτ 2020, 00:09

Χαοτικός έγραψε:
16 Οκτ 2020, 00:04
Τι λες ρε μλκ; :o Τους σιχαίνομαι λέμε. Κι αυτούς και και τους άλλους τους μαλάκες (μικρομαλακή)
του σατανά είναι ναι, χιαόμι να πάρεις. :003:
lafkiotis έγραψε:
16 Οκτ 2020, 00:06
τα ίδια λέγαμε όταν εβγαλε το cdrom η απλε :)

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10300
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 16 Οκτ 2020, 00:15

enaon έγραψε:
16 Οκτ 2020, 00:09

τα ίδια λέγαμε όταν εβγαλε το cdrom η απλε :)
κι αυτό απο οικολογική πολιτική, να θποθέσω
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4997
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 16 Οκτ 2020, 00:15

klg έγραψε:
15 Οκτ 2020, 23:03
Jack Shephard έγραψε:
15 Οκτ 2020, 22:20
Θα δούμε και στην πράξη, με βάση τις προδιαγραφές πρόκειται για πολύ εντυπωσιακές συσκευές συνολικά και η έλλειψη φορτιστή είναι αδιάφορη σαν ζήτημα. Ακόμα και εκεί επανέφερε τo mag safe για φόρτιση και όχι μόνο.

Δεν είμαι και δε θα γίνω Appleάκιας γιατί έχω στήσει τα πάντα γύρω από το Google Home / Google Assistant. Και για να μην έμπαινα σε πειρασμό έτσι κι αλλιώς, χτες με τις προσφορές έδωσα 850€ και μια ευκαιρία στη Sony και Xperia 1 II, χρόνια μετά την τελευταία συσκευή της που είχα στην κατοχή μου (το περιμένω αύριο να δω τι ψάρια πιάνει). Αλλά το σωστό να λέγεται. Η εστίαση στην έλλειψη φορτιστή είναι λάθος. Πρόκειται για φοβερά τηλέφωνα.
Εντάξει το να αγοράσεις 1200+ δολλάρια κινητό και η Apple να μην σου βάζει το φορτιστή μεσα (coz environment lmao) το λες και ακραίο ξεφτυλίκι.

το mini στην ελληνικη αγορα day1 ξεκιναει στα 850 ευρω, σε 1-2 μηνες θα εχει πεσει ενα 50αρι το iphone X που εχω 2 χρονων τηλεφωνο πιανει στα μεταχειρισμενα 400-450 ευρω με τη διαφορα ειναι ενα 400αρι.. ενω εχω ηδη 2 φορτιστες και airpods win-win :smt038

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 16 Οκτ 2020, 00:28

panos291 έγραψε:
15 Οκτ 2020, 23:46
Αναμενουμε παρόμοιες οικολογικες δρασεις, πχ η Αdidas να πουλαει τα παπούτσια χωρις τα κορδονια. Να μπαινουν στα εξτρα.
:lol:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Οκτ 2020, 00:29

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Οκτ 2020, 00:15
enaon έγραψε:
16 Οκτ 2020, 00:09

τα ίδια λέγαμε όταν εβγαλε το cdrom η απλε :)
κι αυτό απο οικολογική πολιτική, να θποθέσω
ήταν παλιό, δίκιο είχαν νομίζω, δεν είχε θέση σε συσκευές αιχμής. Και ο απλός φορτιστής usb που βάζουν μέσα και κάνουμε συλλογή, παλιός είναι, έχουμε ασύρματη φόρτιση πλέον.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 16 Οκτ 2020, 00:41

Τί είναι αυτό που κάνει τα άιφον να τα ξεχωρίζουν με τρέλα πολλοί? Έχω ένα πολύ πολύ παλιό αλλά δεν έχω καταλάβει


Πάντως αυτό που έχω, είναι σκυλί, δεν καταλαβαίνει τίποτα
Μόνο που τα έχει φτύσει πια η μπαταρία
Η αδελφή μου θέλει να με ψήσει να πάρω άιφον παλι, μεταχειρισμένο έστω
Δεν ξέρω, για πείτε
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...


Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Οκτ 2020, 00:45

Εικόνα
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Οκτ 2020, 01:09

Σουβλίτσα έγραψε:
16 Οκτ 2020, 00:41
Τί είναι αυτό που κάνει τα άιφον να τα ξεχωρίζουν με τρέλα πολλοί? Έχω ένα πολύ πολύ παλιό αλλά δεν έχω καταλάβει
τα μισούμε ή τα αγαπάμε, γιατί υπάρχουμε :003:

Και στο ποδόσφαιρο το κάνουμε στην πολιτική, είναι δυνατόν να μην έχουμε δίκιο και οι άλλοι άδικο στην τεχνολογία; :lol:

Τεσπα, στην πράξη όλα έχουν πλάκα, αλλά στα κινητά έχεις να διαλέξεις γοογλε ή απλε, αυτοί φτιάχνουν το λογισμικό. Και οκ, ας μην πούμε για την απλε, ας πούμε οτι η γοογλε είναι σαν μια μίκροσοφτ του 60, παιδιά των λουλουδιών λίγο. Θα βγάλουν ένα ωραίο πρόγραμμα να μιλάμε, μετά θα το χαλάσουν, μετά θα του αλλάξουν όνομα, μετά θα βγάλουν ένα ακόμα γιατί έχει πλάκα να έχουν δύο, μετά ένα ακόμα, μετά κανείς δεν θα ξέρει ποιό υποστηρίζουν τελικά, μετά θα βάλουμε βάιμπερ. :003:

Ε, η απλε δεν τα κάνει αυτά. :)

Άβαταρ μέλους
Jack Shephard
Δημοσιεύσεις: 1837
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 20:06
Phorum.gr user: Jack Shephard

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jack Shephard » 16 Οκτ 2020, 01:11

klg έγραψε:
15 Οκτ 2020, 23:03
Εντάξει το να αγοράσεις 1200+ δολλάρια κινητό και η Apple να μην σου βάζει το φορτιστή μεσα (coz environment lmao) το λες και ακραίο ξεφτυλίκι.
Σίγουρα πολύς κόσμος θα το δει έτσι αφού τη στιγμή που αφαίρεσε κάτι που ήταν δεδομένο από το πρώτο κινητό. Να δούμε αν θα ακολουθήσουν κι οι άλλοι όμως.

Τους φορτιστές τους έχει φτηνά πάντως κι έτσι κι αλλιώς σε όσους δεν έπαιρναν το pro ή το max, φορτιστή 5V έβαζε, οπότε αγόραζαν μόνοι τους. Αυτό που λέω εγώ είναι τα τηλέφωνα αυτά δεν αξίζουν να κριθούν από το θέμα του φορτιστή.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 16 Οκτ 2020, 01:13

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί μου λέει με στόμφο: άαααμα μάθεις στο άιφοννν μετά δεν μπορείς να κάνεις με τα άααλλααα

Την κοιτάω κι εγώ λίγο σαν μπούφος αλλά βαριέμαι να μπω σε αναλύσεις μαζί της.

Εμένα πάντως, με εκνευρίζει που άμα κλείσει από μπαταρία μετά θέλει μισή μέρα για να ανοίξει :-?
Μου έχει τύχει να κλείσει και να χρειάζομαι επειγόντως να το ανοίξω και λούστηκα κρύο ιδρώτα
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών