Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 15 Οκτ 2020, 16:26

panos291 έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:23
Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:20
Αν και αντι-απλικός οφείλω να παραδεχτό ότι είναι πολύ πολύ σωστή η κίνηση.
Ποιος ο λόγος να κάνεις συλλογή από φορτιστές; Γι αυτό θέλουμε να έχουν όλοι το ίδιο charging port, για να μη χρειάζεσαι ένα φορτιστή ανα συσκευή.
Να υποθεσω δηλαδη οτι θα αφαιρουν απο την τιμη το κόστος της αγοράς του φορτιστη?
εννοείται βρε, τι νόμιζες :lol:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης


Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7725
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 15 Οκτ 2020, 16:29

Το iphone mini υπο διαφορετικές συνθήκες θα το γλυκοκοίταζα.
Αλλά και πάλι 870 ευρώ για τηλέφωνο είναι πάρα πολλά.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21003
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Οκτ 2020, 16:29

Να προτείνω στου χρήστες πως το παρόν νήμα μπορεί να συνοδευτεί ευχάριστα και με αυτό Εφτα κατοσταρικα για ροδες :003::8)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgebi την 15 Οκτ 2020, 16:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29857
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 15 Οκτ 2020, 16:30

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
15 Οκτ 2020, 15:55
Σε λιγο θα δινουν μονο το κουτι και θα αγοραζεις το τηλεφωνο ξεχωριστα. Η ryanair των tech συσκευων.
:smt005:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42996
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 15 Οκτ 2020, 16:30

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:22
Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:20
Αν και αντι-απλικός οφείλω να παραδεχτό ότι είναι πολύ πολύ σωστή η κίνηση.
Ποιος ο λόγος να κάνεις συλλογή από φορτιστές; Γι αυτό θέλουμε να έχουν όλοι το ίδιο charging port, για να μη χρειάζεσαι ένα φορτιστή ανα συσκευή.
δηλαδή τον φορτιστή που έχει από τη μάνα του δεν τον χρησιμοποιείς; αγοράζεις δεύτερο;
Έχω ένα φορτιστή USB-C για το δωμάτιο μου και έναν για το ταξίδι ή όπου αλλού χρειάζεται.
Με αυτούς φορτίζω κινητό, e-reader, και όποιο άλλο γκάτζετ έχει USB-C. Το Kindle που είχα πάρει επίσης δεν περιελάμβανε φορτιστή.
Οι φορτιστές δεν χαλάνε, πολύ πιο συχνά χαλάνε τα καλώδια. Οπότε χαίρομαι όταν βρίσκω στη συσκευασία καλώδιο, για φορτιστή δε με νοιάζει, πλέον επεκτείνεται η πρακτική να μην βάζουν, ως συνήθως η Απλ δεν ήταν πρώτη.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5061
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 15 Οκτ 2020, 16:31

panos291 έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:23
Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:20
Αν και αντι-απλικός οφείλω να παραδεχτό ότι είναι πολύ πολύ σωστή η κίνηση.
Ποιος ο λόγος να κάνεις συλλογή από φορτιστές; Γι αυτό θέλουμε να έχουν όλοι το ίδιο charging port, για να μη χρειάζεσαι ένα φορτιστή ανα συσκευή.
Να υποθεσω δηλαδη οτι θα αφαιρουν απο την τιμη το κόστος της αγοράς του φορτιστη?


Η Apple απορρόφησε το extra κόστος του 5G βγάζοντας τον φορτιστή, τα ακουστικά και μειώνοντας το μέγεθος του κουτιού άρα και τα μεταφορικά,
κρατωντας ετσι τις τιμές στα ιδια επιπεδα σε σχέση με πέρσι ενώ οι Android ναυαρχίδες με 5g αυξήθηκαν σημαντικά σε κόστος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29857
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 15 Οκτ 2020, 16:32

Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:20
Αν και αντι-απλικός οφείλω να παραδεχτό ότι είναι πολύ πολύ σωστή η κίνηση.
Ποιος ο λόγος να κάνεις συλλογή από φορτιστές; Γι αυτό θέλουμε να έχουν όλοι το ίδιο charging port, για να μη χρειάζεσαι ένα φορτιστή ανα συσκευή.
Ναι πως :lol:
Όταν όλες οι εταιρίες αποφάσισαν να βγάζουν κοινό φορτιστή η Apple συνέχισε να να έχει δικό της.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14121
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 15 Οκτ 2020, 16:33

Zarkadaki έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:23
panos291 έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:17
Zarkadaki έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:12




Αυτό δεν το ξέρουμε, ας δούμε πρώτα πως θα πάνε οι πωλήσεις.
Θα σαρωσουν. Δωσε αιφον στα ζωα κι ας τρώνε και πετρες.
Χα χα χα λες; Εγώ πάντως δεν είχα ποτέ μου αι φον
Ουτε εγω και ουτε καταλαβα ποτε τον λογο που έπρεπε να αγορασω. Huawei, Xiaomi και αγιος ο θεος :003:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42996
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 15 Οκτ 2020, 16:40

Να προσθέσω ότι ο ορισμός του "έχω φορτιστή" επίσης είναι παρωχημένος, κάποιος που έχει USB στις πρίζες του ας πούμε δεν το βλέπει το κονσεπτ, χρειάζεται μόνο ταξιδίου.
Εικόνα
https://www.skroutz.gr/c/2192/Prizes-Re ... html?o=usb
Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:32
Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:20
Αν και αντι-απλικός οφείλω να παραδεχτό ότι είναι πολύ πολύ σωστή η κίνηση.
Ποιος ο λόγος να κάνεις συλλογή από φορτιστές; Γι αυτό θέλουμε να έχουν όλοι το ίδιο charging port, για να μη χρειάζεσαι ένα φορτιστή ανα συσκευή.
Ναι πως :lol:
Όταν όλες οι εταιρίες αποφάσισαν να βγάζουν κοινό φορτιστή η Apple συνέχισε να να έχει δικό της.
Ναι το ξέρω, γι αυτό και είμαι αντι-απλικός. Αλλά τώρα δίνει Lighting to USB-C adapter μέσα στη συσκευασία.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Οκτ 2020, 16:51

Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:20
Αν και αντι-απλικός οφείλω να παραδεχτό ότι είναι πολύ πολύ σωστή η κίνηση.
Ποιος ο λόγος να κάνεις συλλογή από φορτιστές; Γι αυτό θέλουμε να έχουν όλοι το ίδιο charging port, για να μη χρειάζεσαι ένα φορτιστή ανα συσκευή.
Α, γι' αυτό η Apple χρησιμοποιεί ίδια υποδοχή με τους άλλους για φόρτιση;

Α, κάτσε. Δεν συμβαίνει αυτό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Οκτ 2020, 16:54

Νάνε, το θέμα είναι αν σε πείθει ότι η εταιρεία που χρησιμοποιεί διαφορετικά πρότυπα στα πάντα το κάνει για περιβαλλοντικό λόγο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15146
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 15 Οκτ 2020, 16:56

Zarkadaki έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:23
panos291 έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:17
Zarkadaki έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:12




Αυτό δεν το ξέρουμε, ας δούμε πρώτα πως θα πάνε οι πωλήσεις.
Θα σαρωσουν. Δωσε αιφον στα ζωα κι ας τρώνε και πετρες.
Χα χα χα λες; Εγώ πάντως δεν είχα ποτέ μου αι φον
:+1:
Η άλλη η παπαριά της απλ είναι που σταματάει να υποστηρίζει παλιότερα μοντέλα και σε αναγκάζει να αγοράσεις τα καινούρια, π.χ. η γυναίκα μου έχει εδώ και 10 χρόνια ένα μακ μπουκ που δούλευε άψογα μέχρι που σταμάτησαν να το υποστηρίζουν με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κάνει update τίποτα και να μην τρέχει καμιά εφαρμογή. Κατά τα άλλα οικολογική συνείδηση my ass. αν θες να μειώσεις τις εκπομπές διοξειδίου μη βγάζει αιφον κάθε 1 χρόνο + 1,2 εξτρα εκδόσεις.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 15 Οκτ 2020, 17:01

Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Οκτ 2020, 16:40
Να προσθέσω ότι ο ορισμός του "έχω φορτιστή" επίσης είναι παρωχημένος, κάποιος που έχει USB στις πρίζες του ας πούμε δεν το βλέπει το κονσεπτ, χρειάζεται μόνο ταξιδίου.
[img]
Κ ήθελα να το γράψω. Στο μέλλον (αμεσο) σίγουρα οι πρίζες θα ειναι έτσι, ήδη αυτή είναι η ταση. Κράξιμο στην απλ δε λέω αλλα τα ίδια λέγαμε κ για οταν έβγαζε τα macbook air. Σήμερα μια χαρά τα αγοράζουμε χωρίς DVD drive. Να μη μιλήσω για τις οθόνες αφής χωρις πενάκι (είχα qtek windows :oops: )

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21003
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Εύγε Apple !! Τα νέα iPhone για περιβαλλοντικούς λόγους δε θα περιλαμβάνουν φορτιστές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Οκτ 2020, 17:10

Και φυσικά......
Apple doesn't let movie villains use iPhones, director Rian Johnson says.
If only good guys carry iPhones, what brand of phones are movie villains using?


https://www.cnet.com/news/apple-doesnt- ... nson-says/

Apple products have made prominent appearances in some of Hollywood's biggest blockbusters. But if filmmakers want to use the iPhone on the silver screen, they have to abide by Apple's product placement rules. Rian Johnson, director of the Oscar-nominated Knives Out and Star Wars: The Last Jedi, has revealed the lengths to which Apple goes to manage the image of its best-selling iPhones.

"I don't know if I should say this or not," Johnson said in an interview with Vanity Fair published Tuesday. "Apple ... they let you use iPhones in movies but -- and this is very pivotal if you're ever watching a mystery movie -- bad guys cannot have iPhones on camera."
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών