Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Οκτ 2020, 00:18

sys3x
klg

Ρε κοπρίτες, έχω ερωτήματα.

Για τροφοδοτικό είχα καταλήξει στην μάρκα super flower λόγω αυτού του βίντεο (όποτε δεν βαριέστε δείτε το και πείτε αν διαφωνείτε)


ή δείτε τουλάχιστον το σημείο.



Λέει ότι αυτοί φτιάχνουν δικούς τους πυκνωτές ενώ η corsair κάνει συναρμολόγηση. Την κάνει καλά μεν και είναι σοβαρή εταιρεία, αλλά... ότι είναι καλύτεροι οι άλλοι.
Το θέμα είναι ότι με γκούγκλισμα του τύπου "καλύτερο τροφοδοτικό", "Οι καλύτερες μάρκες για τροφοδοτικό" κλπ, δεν την είδα πουθενά. Αντιθέτως λένε για την corsair και τη seasonic.
Το βίντεο του τύπου λέει επίσης τη seasonic. Λέει και την EVGA. Ατές οι τρεις μου έχουν μείνει λοιπόν.
Στο Σκρουτζ τώρα δεν είδα Seasonic πάνω από 800 βατ. Αμ και είδα τιτάνιουμ (που μάλλον θα πάρω ή τέλος πάντων όχι πιο κάτω από πλάτινουμ)
Μόνο Σούπερ φλάουερ είδα με 1600 βατ (και 2000 αλλά ΟΚ ας βάλω όριο στο ξεφευγιό μου)
Με λίγα λόγια θέλω το λιγότερο 1200 βατ και το λιγότερο πλάτινουμ και το περισσότερο 1600 και τιτάνιουμ.
Πείτε τίποτα ρε.


Για τις μνήμες τώρα. (Είπα να μην ανοίξω χωριστά νήματα).
Το κριτήριο που έχω μέχρι στιγμής είναι τα πολλά κομμάτια. Οτι άμα έχεις 2 κομμάτια για μνήμη 32 γίγα ας πούμε, είναι καλύτερο από το ένα. κι άμα έχεις 4 ακόμα καλύτερα. Επειδή και καλά τα ρεύματα μπορεί να περιμένουν τη σειρά τους άμα είναι να μπουν σε ένα μόνο.

Το δεύτερο η συχνότητα. Κατέληξα στην 3200 επειδή από κει και πάνω στέκονται μόνο με οβερφλόκινκ. Η μητρική που έχω σηκώνει 3200 καθαρό.

Το τρίτο είναι το CAS. Βρήκα ότι για 3200 το χαμηλότερο είναι 14 και τις έχει η Τζι σκιλ.

Αν φτάνουν αυτά τα κριτήρια γιατί υπάρχει διαφορά τιμής και τρελή μάλιστα σε αυτές;
https://www.skroutz.gr/s/8791264/G-Skil ... 32GVR.html

Παίζει κάτι στην κατασκευή, όπως παίζει με τον επεξεργαστή σχετικά με τον κάθε πυρήνα ξεχωριστά και την πρόσβασή το στην cache.
Κάτι τέτοιο άκουσα για Ryzen τρίτης γενιάς. Ο 9 5900Χ ας πούμε, ενώ θα έχει 3,8 γίγα κι αυτός όπως ο 3900Χ και 3900ΧΤ, ενω θα έχει τους ίδιους πυρήνες σε αριθμό και την ίδια cache (64 ΜΒ), θα είναι πιο γρήγορος γιατί ο κάθε πυρήνας θα έχει πρόσβαση στην cache. (Έτσι νομίζω το άκουσα. Κάπως λέγεται αυτό. single core κάτι;).
Ωστόσο για τις μνήμες ρωτάω. παίζει κάτι στην κατασκευή που τις κάνει πιο καλές ενώ έχουν τα ίδια νούμερα με τις φθηνότερες;
και καλύτερα 4 κομμάτια παρά δύο; Ισχύει;

Θα έπαιρνα τώρα τον 3900ΧΤ, αλλά λένε ότι τον Νοέμβριο θα σκάσει ο 5900. Θα είναι τρελή η διαφορά;

Ο 3900 αξιοποιεί το pcie 4.0; Αν τον γράψουμε στα παπάρια μας τον 5900, να επιλέξουμε τον 3900ΧΤ έναντι του 3900Χ; Ο τελευταίος έχει ψύκτρα δικιά του, o XT όχι.

Διαφωτίστε ρε. Θα σας γράψω συνδρομητές στην ΑΥΓΗ τσάμπα για ένα χρόνο. Μέχρι και ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗ άμα γουστάρετε. :102:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 28 Οκτ 2020, 00:29

Τι τα θέλεις τόσα βατ;
Θα συνθέσεις και βραστήρα στο τροφοδοτικό;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Οκτ 2020, 00:36

vagabondo έγραψε:
28 Οκτ 2020, 00:29
Τι τα θέλεις τόσα βατ;
Θα συνθέσεις και βραστήρα στο τροφοδοτικό;
Μελλοντικά μπορεί να βάλω μεγάλα ηχεία :102: Μπορεί να βάλω RAID. Συνθεζάιζερ. Κάμερες. Δεν θέλω πιο κάτω ρε τι να κάνω;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10678
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 28 Οκτ 2020, 01:10

Χαοτικός έγραψε:
28 Οκτ 2020, 00:18

Λέει ότι αυτοί φτιάχνουν δικούς τους πυκνωτές ενώ η corsair κάνει συναρμολόγηση. Την κάνει καλά μεν και είναι σοβαρή εταιρεία, αλλά... ότι είναι καλύτεροι οι άλλοι.
Δε λεει οτι φτιαχνουν τους δικους τους πυκνωτες. Λεει οτι χρησιμοποιουν τους καλυτερους πυκνωτες στην αγορα. Παπατζα ειναι αυτο αλλα μαλλον χρησιμοποιουν αρκετοα καλους πυκνωτες. Δεν υπαρχουν "καλυτεροι πυκνωτες στην αγορα"

Δε λεει οτι η corsair κανει συναρμολογηση. Λεει οτι τα PSU ειναι OEM. Δηλαδη τα φτιαχνει αλλη εταιρεια και τα πουλαει η corsair ως δικα της. Μερικοι λογοι που το κανει αυτο ειναι α) δεν μπορει ή δε θελει να διαθεσει τη τεχνογνωσια σ'αυτο τον τομεα, β) της κοστιζει λιγοτερο και γ) γλυτωνει παρα (μα παρα) πολλα λεφτα απο πιστοποιησεις που απαιτουνται συγκεκριμενα για τα PSU. Αυτο που κανει σε καμια περιπτωση δεν ειναι "κακο" ή "λαθος"
Μελλοντικά μπορεί να βάλω μεγάλα ηχεία :102: Μπορεί να βάλω RAID. Συνθεζάιζερ. Κάμερες. Δεν θέλω πιο κάτω ρε τι να κάνω;
Τι σχεση εχουν τα ηχεια και τα synths με το PSU του υπολογιστη?

Αν εχεις ορεξη να ξοδεψεις χρηματα, καλυτερα να αγορασεις ενα power conditioner ή ενα voltage stabilizer/ regulator (αναλογα με το budget σου) για να προστατεψεις το PSU και κατα συνεπεια τον υπολογιστη σου.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Οκτ 2020, 01:13

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:10
Χαοτικός έγραψε:
28 Οκτ 2020, 00:18

Λέει ότι αυτοί φτιάχνουν δικούς τους πυκνωτές ενώ η corsair κάνει συναρμολόγηση. Την κάνει καλά μεν και είναι σοβαρή εταιρεία, αλλά... ότι είναι καλύτεροι οι άλλοι.
Δε λεει οτι φτιαχνουν τους δικους τους πυκνωτες. Λεει οτι χρησιμοποιουν τους καλυτερους πυκνωτες στην αγορα. Παπατζα ειναι αυτο αλλα μαλλον χρησιμοποιουν αρκετοα καλους πυκνωτες. Δεν υπαρχουν "καλυτεροι πυκνωτες στην αγορα"

Δε λεει οτι η corsair κανει συναρμολογηση. Λεει οτι τα PSU ειναι OEM. Δηλαδη τα φτιαχνει αλλη εταιρεια και τα πουλαει η corsair ως δικα της. Μερικοι λογοι που το κανει αυτο ειναι α) δεν μπορει ή δε θελει να διαθεσει τη τεχνογνωσια σ'αυτο τον τομεα, β) της κοστιζει λιγοτερο και γ) γλυτωνει παρα (μα παρα) πολλα λεφτα απο πιστοποιησεις που απαιτουνται συγκεκριμενα για τα PSU. Αυτο που κανει σε καμια περιπτωση δεν ειναι "κακο" ή "λαθος"
Μελλοντικά μπορεί να βάλω μεγάλα ηχεία :102: Μπορεί να βάλω RAID. Συνθεζάιζερ. Κάμερες. Δεν θέλω πιο κάτω ρε τι να κάνω;
Τι σχεση εχουν τα ηχεια και τα synths με το PSU του υπολογιστη?

Αν εχεις ορεξη να ξοδεψεις χρηματα, καλυτερα να αγορασεις ενα power conditioner ή ενα voltage stabilizer/ regulator (αναλογα με το budget σου) για να προστατεψεις το PSU και κατα συνεπεια τον υπολογιστη σου.
Θα πάρω και τέτοιο. Πως τι σχέση έχουν ρε συ. Τα ηχεία δεν μπουν στην έξοδο της κάρτας ήχου;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10678
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 28 Οκτ 2020, 01:15

Χαοτικός έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:13
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:10
Χαοτικός έγραψε:
28 Οκτ 2020, 00:18

Λέει ότι αυτοί φτιάχνουν δικούς τους πυκνωτές ενώ η corsair κάνει συναρμολόγηση. Την κάνει καλά μεν και είναι σοβαρή εταιρεία, αλλά... ότι είναι καλύτεροι οι άλλοι.
Δε λεει οτι φτιαχνουν τους δικους τους πυκνωτες. Λεει οτι χρησιμοποιουν τους καλυτερους πυκνωτες στην αγορα. Παπατζα ειναι αυτο αλλα μαλλον χρησιμοποιουν αρκετοα καλους πυκνωτες. Δεν υπαρχουν "καλυτεροι πυκνωτες στην αγορα"

Δε λεει οτι η corsair κανει συναρμολογηση. Λεει οτι τα PSU ειναι OEM. Δηλαδη τα φτιαχνει αλλη εταιρεια και τα πουλαει η corsair ως δικα της. Μερικοι λογοι που το κανει αυτο ειναι α) δεν μπορει ή δε θελει να διαθεσει τη τεχνογνωσια σ'αυτο τον τομεα, β) της κοστιζει λιγοτερο και γ) γλυτωνει παρα (μα παρα) πολλα λεφτα απο πιστοποιησεις που απαιτουνται συγκεκριμενα για τα PSU. Αυτο που κανει σε καμια περιπτωση δεν ειναι "κακο" ή "λαθος"
Μελλοντικά μπορεί να βάλω μεγάλα ηχεία :102: Μπορεί να βάλω RAID. Συνθεζάιζερ. Κάμερες. Δεν θέλω πιο κάτω ρε τι να κάνω;
Τι σχεση εχουν τα ηχεια και τα synths με το PSU του υπολογιστη?

Αν εχεις ορεξη να ξοδεψεις χρηματα, καλυτερα να αγορασεις ενα power conditioner ή ενα voltage stabilizer/ regulator (αναλογα με το budget σου) για να προστατεψεις το PSU και κατα συνεπεια τον υπολογιστη σου.
Θα πάρω και τέτοιο. Πως τι σχέση έχουν ρε συ. Τα ηχεία δεν μπουν στην έξοδο της κάρτας ήχου;
Ναι αλλα θα εχουν το δικο τους, ξεχωριστο τροφοδοτικο. Η "εξοδος" ειναι για το audio, οχι για την τροφοδοσια.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 28 Οκτ 2020, 01:18

.
Αυτή η μνήμη cache τι είναι ρε μεγάλε ;;;

Ενα δικό μου πρόβλημα είναι οτι ενώ εχω ενα περσινό ακριβούτσικο τηλ σάμσουνγκ

με 24mpixel cam.....οταν πάω να ποστάρω φωτό πάνω από 256 Κbyte

δέν μου την ποστάρει.....ειναι μεγάλο το αρχείο μου λέει.....

Αλλοι πώς μπορούν καί ποστάρουν ;;;

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12509
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 28 Οκτ 2020, 01:21

Μη βάλεις amd μάστορα

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12509
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 28 Οκτ 2020, 01:24

Επίσης κάτι για EVGA μνήμες που λες. Από το όνομα γιαουρτιού και μόνο όχι.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Οκτ 2020, 01:26

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:15
Χαοτικός έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:13
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:10


Δε λεει οτι φτιαχνουν τους δικους τους πυκνωτες. Λεει οτι χρησιμοποιουν τους καλυτερους πυκνωτες στην αγορα. Παπατζα ειναι αυτο αλλα μαλλον χρησιμοποιουν αρκετοα καλους πυκνωτες. Δεν υπαρχουν "καλυτεροι πυκνωτες στην αγορα"

Δε λεει οτι η corsair κανει συναρμολογηση. Λεει οτι τα PSU ειναι OEM. Δηλαδη τα φτιαχνει αλλη εταιρεια και τα πουλαει η corsair ως δικα της. Μερικοι λογοι που το κανει αυτο ειναι α) δεν μπορει ή δε θελει να διαθεσει τη τεχνογνωσια σ'αυτο τον τομεα, β) της κοστιζει λιγοτερο και γ) γλυτωνει παρα (μα παρα) πολλα λεφτα απο πιστοποιησεις που απαιτουνται συγκεκριμενα για τα PSU. Αυτο που κανει σε καμια περιπτωση δεν ειναι "κακο" ή "λαθος"


Τι σχεση εχουν τα ηχεια και τα synths με το PSU του υπολογιστη?

Αν εχεις ορεξη να ξοδεψεις χρηματα, καλυτερα να αγορασεις ενα power conditioner ή ενα voltage stabilizer/ regulator (αναλογα με το budget σου) για να προστατεψεις το PSU και κατα συνεπεια τον υπολογιστη σου.
Θα πάρω και τέτοιο. Πως τι σχέση έχουν ρε συ. Τα ηχεία δεν μπουν στην έξοδο της κάρτας ήχου;
Ναι αλλα θα εχουν το δικο τους, ξεχωριστο τροφοδοτικο. Η "εξοδος" ειναι για το audio, οχι για την τροφοδοσια.
Α ναι ρε μλκ :smt005: Αφού και τα σκατάκια που έχω τώρα, στην πρίζα τα βάζω :fp:

Ωστόσο σχετικά με αυτό που είπες, ότι είναι ΟΕΜ (το βίντεο το είχα δει πριν πολλούς μήνες κι έτσι είχα καταλάβει)
δεν σημαίνει ότι μπορεί να τις έχει συναρμολογήσει μία κωλοεταιρεία με ψεύτικα υλικά;

Εσύ συμφωνείς ότι είναι καλοί οι Σούπερ φλάουερ; Ποιοι άλλοι;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Οκτ 2020, 01:27

nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:21
Μη βάλεις amd μάστορα
Έχω μητρική για RYZEN. Δεν ήθελα ιντέλ. Την χωνεύω λιγότερο από την AMD.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Οκτ 2020, 01:28

nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:24
Επίσης κάτι για EVGA μνήμες που λες. Από το όνομα γιαουρτιού και μόνο όχι.
Για τροφοδοτικά ΕΒΓΑ λέω.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12509
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 28 Οκτ 2020, 01:30

Χαοτικός έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:27
nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:21
Μη βάλεις amd μάστορα
Έχω μητρική για RYZEN. Δεν ήθελα ιντέλ. Την χωνεύω λιγότερο από την AMD.
Και εγώ δεν τη χωνεύω την ιντελ, είναι κάτι σαν κατεστημένο. Δυστυχώς όμως ο ιντελ μου παραπλησιων επιδόσεων στα χαρτιά με τον αμδ μου είναι πολύ καλύτερος στην πραγματικότητα

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12509
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 28 Οκτ 2020, 01:32

Χαοτικός έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:28
nyxtovios έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:24
Επίσης κάτι για EVGA μνήμες που λες. Από το όνομα γιαουρτιού και μόνο όχι.
Για τροφοδοτικά ΕΒΓΑ λέω.
Δεν τα ξέρω αυτά. Κάτι μνήμες έχω δει ΕΒΓΑμε κάτι χρυσά και γυαλιστερά.
Νομίζω ότι 800 watt σε καλύπτουν εκτός και αν θες 2-3 GPU πάνω ;

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10678
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Τροφοδοτικά, μνήμες, επεξεργαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 28 Οκτ 2020, 01:34

Χαοτικός έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:26
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:15
Χαοτικός έγραψε:
28 Οκτ 2020, 01:13


Θα πάρω και τέτοιο. Πως τι σχέση έχουν ρε συ. Τα ηχεία δεν μπουν στην έξοδο της κάρτας ήχου;
Ναι αλλα θα εχουν το δικο τους, ξεχωριστο τροφοδοτικο. Η "εξοδος" ειναι για το audio, οχι για την τροφοδοσια.
Α ναι ρε μλκ :smt005: Αφού και τα σκατάκια που έχω τώρα, στην πρίζα τα βάζω :fp:

Ωστόσο σχετικά με αυτό που είπες, ότι είναι ΟΕΜ (το βίντεο το είχα δει πριν πολλούς μήνες κι έτσι είχα καταλάβει)
δεν σημαίνει ότι μπορεί να τις έχει συναρμολογήσει μία κωλοεταιρεία με ψεύτικα υλικά;

Εσύ συμφωνείς ότι είναι καλοί οι Σούπερ φλάουερ; Ποιοι άλλοι;
Αυτο εξαρταται απο την corsair. Αν θελει να πουλαει χαλια PSU τοτε φυσικα και μπορει να αγοραζει χαλια OEM. Αλλα αν ηταν αυτης της λογικης και η ιδια να τα εφτιαχνε, παλι χαλια θα ηταν. παιζει με το κυρος της. Αν θεωρειται καλη εταιρεια τοτε και τα OEM PSU θα ειναι αναλογης ποιοτητας.

Μη με ρωτας για υπολογιστες. Δεν εχω ιδεα απο εταιρειες. Απλα κατασκευαζω και γω PSUs για τα ποροιοντα μου οποτε οι ιδιοι κανονες ισχυουν.

Σχετικα με power conditioner, stabilizers, κτλ ειναι ακριβα. Τα φθηνα conditioners απλα εχουν κανα 2 πυκνωτες για να καθαριζουν λιγο το AC ρευμα απ'τις μπριζες αλλα σε καμια περιπτωση δε προστατευουν το PC.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών