Κουτιά.

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιαν 2021, 00:47

ST48410 έγραψε:
17 Ιαν 2021, 00:11
Σωστά όλα αυτά αλλά έχει κάνει πολλές παραχωρήσεις. Όπως είπα δεν προτείνεται για λύση σε κάποιον που ψάχνει κουτί εδώ και θα χρησιμοποιήσει πιο "συμβατικά" κομμάτια μέσα.

Που να δεις τι γινόταν για αθόρυβο PC παλιά

Εικόνα

https://www.soundonsound.com/techniques ... -silencing
Στάθη, έχεις δει ή μάλλον πιο σωστά ακούσει τι κυκλοφορεί πλέον στην αγορά από plugins με προσομοιώσεις προενισχυτών, tape, convolution reverb και γενικότερα hardware dsp;
Αν όχι, ετοιμάσου για νέο πολιτισμικό σοκ!
Plugin alliance + softube + brainworx + acustica είναι άντε γειά! Άντε γειά!
Ποτέ στην ιστορία δεν είχαμε τέτοιες δυνατότητες στις άκρες των δακτύλων μας.
Ζούμε σε απίστευτες, υπέροχες εποχές.
Να μη σου πω μέχρι ότι με ψήνει αγρίως το iPhone 12 το mini γιατί είναι τρομερό φορητό ηχογραφητίρι εκτός των άλλων.
Την ψιλιάστηκα την δουλειά όταν έκανα μια συνομιλία με έναν φίλο μου με το 11άρι (το 12 είναι ακόμη καλύτερο) μέσω υπηρεσίας σαν το viber που ΔΕΝ συμπιέζει όμως τον ήχο και έτυχε εκείνη τη στιγμή να φοράω τα καλά μου ακουστικά, ακούγονται σαν αξιοπρεπή πυκνωτικά μικρόφωνα φίλε, έπαθα πολιτισμικό σοκ!
Το σκέφτομαι σοβαρά, αν το δεις σαν ένα μικρόφωνο των 150 ευρώ + ένα φορητό ηχογραφητίρι + το πολύ καλό σύστημα βιντεοσκόπησης δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό, in fact για την ευκολία και μόνο που σου παρέχει θα το έλεγες και value for money.
Μιλάω για εμένα και για άτομα σαν εμένα φυσικά, όχι για τους κάγκουρες που τα παίρνουν για μόστρα, επίσης το μίνι έχει και το ιδανικό μέγεθος για αυτό που λένε smartphone, εγώ τα λέω απλά συσκευές πλέον.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 17 Ιαν 2021, 01:04

sys3x έγραψε:
17 Ιαν 2021, 00:47
Στάθη, έχεις δει ή μάλλον πιο σωστά ακούσει τι κυκλοφορεί πλέον στην αγορά από plugins με προσομοιώσεις προενισχυτών, tape, convolution reverb και γενικότερα hardware dsp;
Αν όχι, ετοιμάσου για νέο πολιτισμικό σοκ!
Plugin alliance + softube + brainworx + acustica είναι άντε γειά! Άντε γειά!
Ποτέ στην ιστορία δεν είχαμε τέτοιες δυνατότητες στις άκρες των δακτύλων μας.
Ζούμε σε απίστευτες, υπέροχες εποχές.
Να μη σου πω μέχρι ότι με ψήνει αγρίως το iPhone 12 το mini γιατί είναι τρομερό φορητό ηχογραφητίρι εκτός των άλλων.
Την ψιλιάστηκα την δουλειά όταν έκανα μια συνομιλία με έναν φίλο μου με το 11άρι (το 12 είναι ακόμη καλύτερο) μέσω υπηρεσίας σαν το viber που ΔΕΝ συμπιέζει όμως τον ήχο και έτυχε εκείνη τη στιγμή να φοράω τα καλά μου ακουστικά, ακούγονται σαν αξιοπρεπή πυκνωτικά μικρόφωνα φίλε, έπαθα πολιτισμικό σοκ!
Το σκέφτομαι σοβαρά, αν το δεις σαν ένα μικρόφωνο των 150 ευρώ + ένα φορητό ηχογραφητίρι + το πολύ καλό σύστημα βιντεοσκόπησης δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό, in fact για την ευκολία και μόνο που σου παρέχει θα το έλεγες και value for money.
Μιλάω για εμένα και για άτομα σαν εμένα φυσικά, όχι για τους κάγκουρες που τα παίρνουν για μόστρα, επίσης το μίνι έχει και το ιδανικό μέγεθος για αυτό που λένε smartphone, εγώ τα λέω απλά συσκευές πλέον.
Όχι ρε, είμαι δεινόσαυρος πια. Σαν το κουτί από πάνω. Εκτός χώρου και σποραδικά βλέπω κάτι εδώ και κάτι εκεί.
Έχω κι ένα κινητό με κάτι Hi-Fi Quad DAC αλλά όχι πρόσβαση σε κατάλληλο μικρόφωνο για να το τεστάρω. Μου φαίνεται πιο πολύ μαρκετίστικο από το play back που ακούω από καλά ακουστικά αλλά μπορεί να μην είναι καλό το ταίριασμα.

Ποντάρω ότι αυτό που έκανε η Apple με τον M1 θα βρει μιμητές σε intel amd (πόσο δύσκολο θα είναι να βγάλουν και αυτές cpu με τη μνήμη μέσα;) και σε λίγο καιρό τα φουρφούρια θα είναι είδος προς εξαφάνιση και τα μεγέθη θα συμπιεστούν πολύ ακόμα και στα ισχυρά μηχανήματα.

ο AD converter που φοράνε τα iphone είναι αξιοπρεπής;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιαν 2021, 12:31

ST48410 έγραψε:
17 Ιαν 2021, 01:04
sys3x έγραψε:
17 Ιαν 2021, 00:47
Στάθη, έχεις δει ή μάλλον πιο σωστά ακούσει τι κυκλοφορεί πλέον στην αγορά από plugins με προσομοιώσεις προενισχυτών, tape, convolution reverb και γενικότερα hardware dsp;
Αν όχι, ετοιμάσου για νέο πολιτισμικό σοκ!
Plugin alliance + softube + brainworx + acustica είναι άντε γειά! Άντε γειά!
Ποτέ στην ιστορία δεν είχαμε τέτοιες δυνατότητες στις άκρες των δακτύλων μας.
Ζούμε σε απίστευτες, υπέροχες εποχές.
Να μη σου πω μέχρι ότι με ψήνει αγρίως το iPhone 12 το mini γιατί είναι τρομερό φορητό ηχογραφητίρι εκτός των άλλων.
Την ψιλιάστηκα την δουλειά όταν έκανα μια συνομιλία με έναν φίλο μου με το 11άρι (το 12 είναι ακόμη καλύτερο) μέσω υπηρεσίας σαν το viber που ΔΕΝ συμπιέζει όμως τον ήχο και έτυχε εκείνη τη στιγμή να φοράω τα καλά μου ακουστικά, ακούγονται σαν αξιοπρεπή πυκνωτικά μικρόφωνα φίλε, έπαθα πολιτισμικό σοκ!
Το σκέφτομαι σοβαρά, αν το δεις σαν ένα μικρόφωνο των 150 ευρώ + ένα φορητό ηχογραφητίρι + το πολύ καλό σύστημα βιντεοσκόπησης δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό, in fact για την ευκολία και μόνο που σου παρέχει θα το έλεγες και value for money.
Μιλάω για εμένα και για άτομα σαν εμένα φυσικά, όχι για τους κάγκουρες που τα παίρνουν για μόστρα, επίσης το μίνι έχει και το ιδανικό μέγεθος για αυτό που λένε smartphone, εγώ τα λέω απλά συσκευές πλέον.
Όχι ρε, είμαι δεινόσαυρος πια. Σαν το κουτί από πάνω. Εκτός χώρου και σποραδικά βλέπω κάτι εδώ και κάτι εκεί.
Έχω κι ένα κινητό με κάτι Hi-Fi Quad DAC αλλά όχι πρόσβαση σε κατάλληλο μικρόφωνο για να το τεστάρω. Μου φαίνεται πιο πολύ μαρκετίστικο από το play back που ακούω από καλά ακουστικά αλλά μπορεί να μην είναι καλό το ταίριασμα.

Ποντάρω ότι αυτό που έκανε η Apple με τον M1 θα βρει μιμητές σε intel amd (πόσο δύσκολο θα είναι να βγάλουν και αυτές cpu με τη μνήμη μέσα;) και σε λίγο καιρό τα φουρφούρια θα είναι είδος προς εξαφάνιση και τα μεγέθη θα συμπιεστούν πολύ ακόμα και στα ισχυρά μηχανήματα.

ο AD converter που φοράνε τα iphone είναι αξιοπρεπής;
Αυτό που έκανε η απλ δεν είναι τόσο απλό για να το μιμηθούν άλλες εταιρείες, βασικά το κόνσπετ είναι κάπως απλό αλλά η υλοποίηση από μια και μόνο εταιρεία είναι κάτι που πιστεύω μόνο η απλ μπορούσε να το κάνει και το έκανε, η απλ έχει έτοιμο δικό της οικοσύστημα εφαρμογών και όλη η δομή της είναι χτισμένη πάνω σε Unix, παίζει με τεράστια πλεονεκτήματα, τις έλειπε μόνον ο απόλυτος έλεγχος του hardware και τώρα πλέον τον έχει, δλδ αυτό το γαμάτο optimisation που έκανε πάντα στο λογισμικό της το κάνει πλέον και κατευθείαν στο hardware είτε στο firmware είτε στον ίδιο τον σχεδιασμό (κοινή cache, parallel processing, dedicated compute units για οτιδήποτε tasks κτλ. Οκ το κάνει για την ακρίβεια εδώ και πολλά χρόνια με τα iPhone αλλά τώρα έχει μπει και στους πιο παραδοσιακούς φορητούς υπολογιστές και νομίζω ότι θα δυσκολευτούν πάρα πολύ όλοι οι υπόλοιποι να την φτάσουν, βασικά για τα επόμενα 10 χρόνια δεν βλέπω να την φτάνει κανείς. Το καλό είναι ότι κάποιος κατάφερε να κάνει όλα αυτά τα τεχνολογικά θαύματα, το κακό είναι ότι το έκανε η απλ η οποία κλασικά μόνο παίρνει από την κοινότητα και δεν δίνει τίποτα πίσω (οκ μόνον cups και bonjour, τίποτε σχεδόν), χρεώνοντας ένα χέρι ένα πόδι και ένα νεφρό το κομμάτι.
Δεν ξέρω πόσο καλός είναι μόνος του ο AD converter στο iPhone 12 αλλά πλέον τέτοια πράγματα γίνονται όλο και περισσότερο irrelevant καθώς μετράει πλέον ο σχεδιασμός συνολικά ενός συστήματος και όχι τα ένα δύο πράγματα που παραδοσιακά μετρούσαν τόσα χρόνια, πχ όταν έχεις πολλαπλά σημεία καταγραφής του ήχου (μικρόφωνα) και το αντίστοιχο λογισμικό που σε πραγματικό χρόνο κάνει noise cancelation, αποθορυβοποίηση, gain staging και πόσα άλλα αρχίζει να μην έχει τόσο μεγάλη σημασία το ad conversion αλλα ο τρόπος που γίνεται όλη η διαδικασία και ειδικά ο ρόλος που βαράει το ίδιο το software σε δεδομένο hardware.
Έχει πάει αλλού ή φάση Στάθη νομίζω.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιαν 2021, 12:51

Λεπτομερείς specs νομίζω δεν δίνει καν αλλά όταν ακούς το αποτέλεσμα, αν σε ενδιαφέρει μόνον αυτό, καταλαβαίνεις...
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 17 Ιαν 2021, 16:36

sys3x έγραψε:
17 Ιαν 2021, 12:31
πχ όταν έχεις πολλαπλά σημεία καταγραφής του ήχου (μικρόφωνα) και το αντίστοιχο λογισμικό που σε πραγματικό χρόνο κάνει noise cancelation, αποθορυβοποίηση, gain staging και πόσα άλλα αρχίζει να μην έχει τόσο μεγάλη σημασία το ad conversion αλλα ο τρόπος που γίνεται όλη η διαδικασία και ειδικά ο ρόλος που βαράει το ίδιο το software σε δεδομένο hardware.
Έχει πάει αλλού ή φάση Στάθη νομίζω.
ναι, έχει πάει πολύ μακριά η βαλίτσα από αυτά που περιγράφεις. Εγώ ήμουν πολύ της φάσης με 2 μικρόφωνα και όσο το δυνατόν λιγότερη παρέμβαση στο σήμα. Με ενδιέφερε πολύ η πιστή στερεοφωνική εικόνα και η σωστή αναπαραγωγή της ηχητικής του χώρου. Και τότε πραγματικά καλός AD με καλό προενισχυτή και μικρόφωνα έκανε τη διαφορά. Κυνηγούσα ηχογραφήσεις αναφοράς από μικρά σύνολα και ορχήστρες. Όταν μου λες για πολλαπλά σημεία καταγραφής είναι μια άλλη φιλοσοφία που δεν κατέχω τα πλεονεκτήματά της αν και φαντάζομαι κάποια.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιαν 2021, 16:54

ST48410 έγραψε:
17 Ιαν 2021, 16:36
sys3x έγραψε:
17 Ιαν 2021, 12:31
πχ όταν έχεις πολλαπλά σημεία καταγραφής του ήχου (μικρόφωνα) και το αντίστοιχο λογισμικό που σε πραγματικό χρόνο κάνει noise cancelation, αποθορυβοποίηση, gain staging και πόσα άλλα αρχίζει να μην έχει τόσο μεγάλη σημασία το ad conversion αλλα ο τρόπος που γίνεται όλη η διαδικασία και ειδικά ο ρόλος που βαράει το ίδιο το software σε δεδομένο hardware.
Έχει πάει αλλού ή φάση Στάθη νομίζω.
ναι, έχει πάει πολύ μακριά η βαλίτσα από αυτά που περιγράφεις. Εγώ ήμουν πολύ της φάσης με 2 μικρόφωνα και όσο το δυνατόν λιγότερη παρέμβαση στο σήμα. Με ενδιέφερε πολύ η πιστή στερεοφωνική εικόνα και η σωστή αναπαραγωγή της ηχητικής του χώρου. Και τότε πραγματικά καλός AD με καλό προενισχυτή και μικρόφωνα έκανε τη διαφορά. Κυνηγούσα ηχογραφήσεις αναφοράς από μικρά σύνολα και ορχήστρες. Όταν μου λες για πολλαπλά σημεία καταγραφής είναι μια άλλη φιλοσοφία που δεν κατέχω τα πλεονεκτήματά της αν και φαντάζομαι κάποια.
Και γω της ίδιας "σχολής" είμαι Στάθη μου. :D
Κοίταξε, από την φυσική γνωρίζουμε εδώ και πάρα πολλά χρόνια ότι η πιο ελεύθερη από "θόρυβο" (ποσότητα σήματος στο σήμα το οποίο όμως δεν ανήκει στο αρχικό σήμα που καλούμαστε να καταγράψουμε) καταγραφή σήματος (είτε αυτό είναι αλλαγές έντασης σε ακουστικές συχνότητες είτε ηλεκτρομαγνητικά κύματα που εκπέμπουν στο οπτικό φάσμα) είναι αυτή των πολλαπλών σημείων, δεν χρειάζεται δηλαδή επιχρυσωμένο διάφραγμα των πέντε εκατοστών για να πετύχεις υψηλή πιστότητα αλλά πολλαπλά μικροσκοπικά σημεία, όσο περισσότερα τόσο καλύτερη επεξεργασία μπορείς να κάνεις κατά την καταγραφή ή ακόμη και στο post.
Για κάποιο λόγο η βιομηχανία αποφάσισε να ακολουθήσει τα τεράστια επιχρυσωμένα διαφράγματα εδώ και 100 χρόνια, τώρα που άρχισαν να βγαίνουν τόσο μικρές και πολυχρηστικές συσκευές αρχίζουν να αλλάζουν τα πράγματα, προς το πολύ καλύτερο αν συνυπολογίσεις και την τεράστια πρόοδο στο κομμάτι της διαδικασίας που εμπλέκεται άμεσα και ενεργά και το λογισμικό.
Μαγεία κανονική Στάθη.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιαν 2021, 16:59

Δεν είναι καθόλου τυχαίο το γεγονός ότι στις συσκευές που συνήθως αναφερόμαστε ως "κινητά τηλέφωνα" έχουν αρχίσει να βάζουν πολλαπλές κάμερες και μικρόφωνα, οκ αυτό γίνεται κυρίως αναγκαστικά λόγω περιορισμένου χώρου αλλά έτσι κι αλλιώς επιστημονικά αυτός είναι και ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος πρόσληψης και καταγραφής εικόνας και ήχου, ασχέτως τι προστάγματα ακολούθησε η βιομηχανία μέχρι σήμερα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Γιάννης

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 24 Ιαν 2021, 15:06

sys3x έγραψε:
14 Ιαν 2021, 13:40
Γιάννης έγραψε:
14 Ιαν 2021, 10:51
Πείτε και για μένα κάνα καλό κουτί ρε καγκούρια.

Με ενδιαφέρει να είναι αθόρυβο, ευρύχωρο και να σηκώνει βαρβάτο εξαερισμό.

Όχι, δεν θέλω ούτε τζαμαρία, ούτε φουρφούρια παρδαλά.
Δες εδώ
https://www.fractal-design.com/
Κ εδώ
https://www.phanteks.com/
Αν υπάρχει κάτι που σου γυαλίζει στο μάτι και το συζητάμε.

Και ευάερο και αθόρυβο δεν πάει έτσι ακριβώς.
:D
Κοίτα να δείς, καταρχήν το "αθόρυβο" για μένα είναι απαίτηση που ικανοποιείται εύκολα επειδή είμαι κουφάλογο (ακούω μετά βίας κάτω από 50dB και καθόλου κάτω από 40dB). Βρίσκεται εύκολα κάτι που να είναι και ευρύχωρο, και σε αυτά τα επίπεδα θορύβου αν στηθεί με σωστή διαρρύθμιση και με καλά εξαρτήματα (ανεμιστήρια κτλ).

Από αυτά που προτείνεις, νομίζω ότι μου αρέσει αυτό: https://www.phanteks.com/Evolv-Shift2-Air.html

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιαν 2021, 15:23

Γιάννης έγραψε:
24 Ιαν 2021, 15:06
sys3x έγραψε:
14 Ιαν 2021, 13:40
Γιάννης έγραψε:
14 Ιαν 2021, 10:51
Πείτε και για μένα κάνα καλό κουτί ρε καγκούρια.

Με ενδιαφέρει να είναι αθόρυβο, ευρύχωρο και να σηκώνει βαρβάτο εξαερισμό.

Όχι, δεν θέλω ούτε τζαμαρία, ούτε φουρφούρια παρδαλά.
Δες εδώ
https://www.fractal-design.com/
Κ εδώ
https://www.phanteks.com/
Αν υπάρχει κάτι που σου γυαλίζει στο μάτι και το συζητάμε.

Και ευάερο και αθόρυβο δεν πάει έτσι ακριβώς.
:D
Κοίτα να δείς, καταρχήν το "αθόρυβο" για μένα είναι απαίτηση που ικανοποιείται εύκολα επειδή είμαι κουφάλογο (ακούω μετά βίας κάτω από 50dB και καθόλου κάτω από 40dB). Βρίσκεται εύκολα κάτι που να είναι και ευρύχωρο, και σε αυτά τα επίπεδα θορύβου αν στηθεί με σωστή διαρρύθμιση και με καλά εξαρτήματα (ανεμιστήρια κτλ).

Από αυτά που προτείνεις, νομίζω ότι μου αρέσει αυτό: https://www.phanteks.com/Evolv-Shift2-Air.html
Αυτό που σου άρεσε υπόψιν, είναι μόνον για mitx μητρικές και είναι από τα μικρούλια κουτάκια, δεν έχει χώρο για πολλά πολλά τόσο από άποψη ψυκτρών - ψύξης γενικότερα όσο περιφεριακών.
Άμα θέλεις να κάνεις τόσο μικρό κουτάκι θέλω να πω πρέπει να λάβεις υπόψιν όλους τους περιορισμούς που το συνοδεύουν.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12514
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 24 Ιαν 2021, 16:28

Εμένα σε idle δεν ακούγεται τίποτα απολύτως 😍

Υπόψιν ακούω ανεμηστηρακι του σαλονιού είκοσι μέτρα μακριά όταν μαζέψει σκόνη 😁

Όταν κάνει δουλειά ακούγεται της κάρτας και υδρόψυξης οι ανεμηστηρες που γκαζωνουν
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιαν 2021, 16:53

enterprise-psi έγραψε:
24 Ιαν 2021, 16:28
Εμένα σε idle δεν ακούγεται τίποτα απολύτως 😍


Όταν κάνει δουλειά ακούγεται της κάρτας και υδρόψυξης οι ανεμηστηρες που γκαζωνουν
Τα ίδια κ εδώ, σε idle και γενικά καυλάντισμα πρέπει να ρίχνω μια ματιά που και πω στα RGB led fans για να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν.
Όταν παίζω μπλέντερ ή studio one αρχίζουν να παίρνουν λίγο μπρος αλλά τουλάχιστο δεν έχω τον θόρυβο από τον ναργιλέ 🤣🤣🤣, όταν παίζει ρέντερινγκ, παιγνίδια κτλ όλα αυτά δεν έχουν σημασία, το εντερπράηζ έχει ήδη απογειωθεί 🤣🤣🤣
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Γιάννης

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 10 Φεβ 2021, 14:17

Corsair Carbide 200R.

Απλά πράματα, no-nonsense.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 10 Φεβ 2021, 14:47

Γιάννης έγραψε:
10 Φεβ 2021, 14:17
Corsair Carbide 200R.

Απλά πράματα, no-nonsense.
Το τσίμπησες πατριώτ το κτι;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Μπαντάς
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: 11 Δεκ 2020, 10:34

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαντάς » 10 Φεβ 2021, 14:49

25 σελίδες για κουτιά τιναιαυτό, εγώ κατάλαβα αυτό το κουτί με τη γάτα μέσα που άλλοτε τη βλέπεις άλλοτε δεν την βλέπεις :smt017
μακρυά απο κουκυά

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουτιά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 10 Φεβ 2021, 14:55

Μπαντάς έγραψε:
10 Φεβ 2021, 14:49
25 σελίδες για κουτιά τιναιαυτό, εγώ κατάλαβα αυτό το κουτί με τη γάτα μέσα που άλλοτε τη βλέπεις άλλοτε δεν την βλέπεις :smt017
Δεν είναι σίγουρο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών