Τηλεφωνική κλήση από κινητό μέσω wi fi

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Τηλεφωνική κλήση από κινητό μέσω wi fi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 25 Δεκ 2020, 13:06

Σέλευκας έγραψε:
23 Δεκ 2020, 19:00
parafrwn έγραψε:
17 Δεκ 2020, 22:39
Viber, whatsapp είναι τσάμπα.

Θα χρεωθείς μόνο για τα δεδομένα.
πρέπει να είναι ον λαιν αυτός που θα πάρεις και επίσης δεν μπορείς να πάρεις σε σταθερά. Απο την αρχή το έβαλα ως όρο ότι μιλάω για κλήση σε σταθερά.
Τεχνικά είναι γελοίο να φτιάξει κάποιος ένα app που να το κάνει. Απορώ γιατί δεν κυκλοφορεί κάτι.
Τεχνικά γελοίο το να φτιάξεις app που θα κάνεις τηλεφωνικές κλήσεις μέσω wifi; Huh?
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9021
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Τηλεφωνική κλήση από κινητό μέσω wi fi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 26 Δεκ 2020, 00:28

klg έγραψε:
25 Δεκ 2020, 13:06
Σέλευκας έγραψε:
23 Δεκ 2020, 19:00
parafrwn έγραψε:
17 Δεκ 2020, 22:39
Viber, whatsapp είναι τσάμπα.

Θα χρεωθείς μόνο για τα δεδομένα.
πρέπει να είναι ον λαιν αυτός που θα πάρεις και επίσης δεν μπορείς να πάρεις σε σταθερά. Απο την αρχή το έβαλα ως όρο ότι μιλάω για κλήση σε σταθερά.
Τεχνικά είναι γελοίο να φτιάξει κάποιος ένα app που να το κάνει. Απορώ γιατί δεν κυκλοφορεί κάτι.
Τεχνικά γελοίο το να φτιάξεις app που θα κάνεις τηλεφωνικές κλήσεις μέσω wifi; Huh?
Από το ρούτερ βγαίνει και το wifi και η κλήση
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Τηλεφωνική κλήση από κινητό μέσω wi fi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 26 Δεκ 2020, 10:39

Σέλευκας έγραψε:
26 Δεκ 2020, 00:28
klg έγραψε:
25 Δεκ 2020, 13:06
Σέλευκας έγραψε:
23 Δεκ 2020, 19:00


πρέπει να είναι ον λαιν αυτός που θα πάρεις και επίσης δεν μπορείς να πάρεις σε σταθερά. Απο την αρχή το έβαλα ως όρο ότι μιλάω για κλήση σε σταθερά.
Τεχνικά είναι γελοίο να φτιάξει κάποιος ένα app που να το κάνει. Απορώ γιατί δεν κυκλοφορεί κάτι.
Τεχνικά γελοίο το να φτιάξεις app που θα κάνεις τηλεφωνικές κλήσεις μέσω wifi; Huh?
Από το ρούτερ βγαίνει και το wifi και η κλήση
Μάλλον σου διαφεύγει κάτι. Δεν μπορεί κανένα app, μαγικά να κάνει κλήσεις που τελικά θα καταλήξουν σε ένα landline/cell phone. Χρειάζεσαι ένα PBX (pretty much τηλεφωνικό κέντρο) που με κάποιο τρόπο θα συνδεθεί με PSTN στον πάροχο. Προφανώς και υπάρχουν εφαρμογές για να κάνεις κλήσεις από το wifi, αλλά πρέπει να συνδεθούν σε κάποιο PBX, είτε hosted απο εσένα (eg. raspberry pi με asterisk και κάποιο dongle) είτε σε κάποιο cloud PBX.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών