Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22669
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 02 Ιουν 2021, 23:28

Εικόνα

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει αυτό; δηλαδή αν υποθέσουμε πως έκανες "κατάχρηση", ότι και να σημαίνει αυτό, τρως μπλοκ. Σε μπλοκάρουνε για διάφορους ηλιθιους λόγους, για ειρωνείες, μια λέξη,, ένα εξώφυλλο δίσκου, για οτιδήποτε, νταξει, τη τρώμε στην μάπα κι αυτήν την τραγελαφικη παράνοια. Αλλά πρόληπτικη τιμωρια για τυχόν καταχρήση; αν είναι έτσι ρε μεγάλε, κλείσε το μπουρδελο σου τελείως αν είναι κάποιος να κάνει κατάχρηση. Τι νόημα έχει να κάνεις μπαν σε δραστηριότητες επειδή ο άλλος πιθανόν να τις κακομεταχειριστει, είναι τρελά μιλάμε.

Ιδιωτικός τομέας σου λέει ο άλλος, ανταγωνισμός, καλύτερες υπηρεσίες και τα ρέστα. Έχει πάρει χαμπάρι ο ζουκενμπεργκ πως δεν υπάρχει άλλο ανάλογο σαιτ της προκοπής, και κάνει ότι μαλακια μπορεί να φανταστεί χωρίς να νοιάζεται καν να διώξει τους πελάτες του.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42764
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Ιουν 2021, 23:34

Έχεις αμαρτάνει αγαπητέ, δεν είναι προληπτικό.
Έχει μπλοκαριστεί μια δυνατότητα στο λογαριασμό μου στο Facebook, π.χ. δεν μπορώ να δημοσιεύσω, να σχολιάσω ή να κοινοποιήσω περιεχόμενο.
Συνήθως κάτι τέτοιο γίνεται στις εξής περιπτώσεις:

Όταν έχετε δημοσιεύσει ή κοινοποιήσει κάτι που θεωρείται ύποπτο ή καταχρηστικό από τα συστήματα ασφαλείας μας.

Όταν κάποια από τα μηνύματα ή τα αιτήματα φιλίας που έχετε στείλει έχουν χαρακτηριστεί ανεπιθύμητα.

Όταν έχετε κάνει κάτι που δεν ακολουθεί τους Όρους της κοινότητάς μας.
Η διάρκεια ενός μπλοκαρίσματος εξαρτάται από τη σοβαρότητα της παραβίασης και το ιστορικό σας στο Facebook.
Για να μην μπλοκαριστείτε ξανά στο μέλλον, μπορείτε να κάνετε τα εξής:

Διαβάστε τους Όρους της κοινότητάς μας για να κατανοήσετε ποιες κοινοποιήσεις επιτρέπονται στο Facebook.

Φροντίστε να στέλνετε μηνύματα μόνο σε άτομα που γνωρίζετε ήδη.

Φροντίστε να στέλνετε αιτήματα φιλίας μόνο σε άτομα που γνωρίζετε.
Κατανοούμε ότι μπορεί να είχατε καλές προθέσεις ή να μην γνωρίζατε τις πολιτικές μας σχετικά με το τι αποτελεί αποδεκτή συμπεριφορά. Κατανοούμε επίσης ότι ίσως νιώθετε εκνευρισμό και απογοήτευση γι' αυτό το μπλοκάρισμα. Προκειμένου να διατηρούμε το Facebook έναν ανοιχτό και φιλόξενο χώρο για όλους, προσπαθούμε να αποτρέπουμε την ακούσια κατάχρησή του από τους χρήστες, ακόμα και στις περιπτώσεις όπου οι ίδιοι θεωρούν ότι αυτό που έκαναν ήταν αποδεκτό.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 02 Ιουν 2021, 23:36

Εγω που είμαι γέρος στο ίντερνετ έχω αρχίσει να πιστεύω οτι το fb είναι μια μόδα που θα περάσει. Fight me, faggots

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22669
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 02 Ιουν 2021, 23:39

Ναι, έφαγα 1 μήνα μπλοκ, γιατί ειρωνευτηκα έναν σεξιστη και είπα πως αυτή φτάιει επειδή μπλα μπλα. Ε μου έκανε κάποιος ηλιθιος αναφορά, πιθανότατα ο ίδιος ο σεξιστης, και το πήρε το φβ κυριολεκτικά. Δε μιλάμε γι αυτήν την τρέλα, εδώ σου λέει ως δικαιολογία πως μπορεί τυχόν να κάνεις κατάχρηση, όχι πως έκανες. Έχουμε φτάσει σε παρανοϊκόυ επιπέδου λογικές, Στάλιν και άνω.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23361
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 02 Ιουν 2021, 23:41

να θυμησουμε εδω στα ΚΟΡΟΙΔΑ που υποστηριζανε τη λογοκρισια στον προηγουμενο προεδρο των ΗΠΑ ... περαστικα σας
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12734
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 02 Ιουν 2021, 23:41

Δεν είναι δημόσιος χώρος. Ότι θέλουν επιτρέπουν.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42764
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Ιουν 2021, 23:43

EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:36
Εγω που είμαι γέρος στο ίντερνετ έχω αρχίσει να πιστεύω οτι το fb είναι μια μόδα που θα περάσει. Fight me, faggots
Weibo μόνο.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22669
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 02 Ιουν 2021, 23:45

nyxtovios έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:41
Δεν είναι δημόσιος χώρος. Ότι θέλουν επιτρέπουν.
Δεν είπα να συλλάβουν τον ζουκενμπεργκ. Είπα πως είναι ΓΤΠ. εδώ έφαγα δύο σερί 7μερα μπαν επειδή έκανα μια ανάλυση για τους ακροδεξιόυς που διεισδύουν σε ψεκασμενες διαδηλώσεις, και η δικαιολογία ήταν πως κάνω... Hate speech. Βέβαια ο άλλος γράφει ψόφο στους γυφτους, και όταν κάνεις ριπορτ, σου λέει όλα καλά. Η πλήρης παράνοια. Γι αυτα και τα άλλα θα μου πεις τα φόρουμ ποτέ δεν πεθαίνουν. Έχει και τα καλά του.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 02 Ιουν 2021, 23:46

EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:36
Εγω που είμαι γέρος στο ίντερνετ έχω αρχίσει να πιστεύω οτι το fb είναι μια μόδα που θα περάσει. Fight me, faggots
Έχει περάσει εδώ και μερικά χρόνια :102:
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12734
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 02 Ιουν 2021, 23:48

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:45
nyxtovios έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:41
Δεν είναι δημόσιος χώρος. Ότι θέλουν επιτρέπουν.
Δεν είπα να συλλάβουν τον ζουκενμπεργκ. Είπα πως είναι ΓΤΠ. εδώ έφαγα δύο σερί 7μερα μπαν επειδή έκανα μια ανάλυση για τους ακροδεξιόυς που διεισδύουν σε ψεκασμενες διαδηλώσεις, και η δικαιολογία ήταν πως κάνω... Hate speech. Βέβαια ο άλλος γράφει ψόφο στους γυφτους, και όταν κάνεις ριπορτ, σου λέει όλα καλά. Η πλήρης παράνοια. Γι αυτα και τα άλλα θα μου πεις τα φόρουμ ποτέ δεν πεθαίνουν. Έχει και τα καλά του.
Φυσικά είναι γτπ. Και μόνο που χρησιμοποιείται από το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού που είναι ηλίθιοι φτάνει για να βγάλεις συμπέρασμα. Να το κόψεις.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19436
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 02 Ιουν 2021, 23:48

nostromos έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:41
να θυμησουμε εδω στα ΚΟΡΟΙΔΑ που υποστηριζανε τη λογοκρισια στον προηγουμενο προεδρο των ΗΠΑ ... περαστικα σας
:+1::goodpost::bravo:

Όπως έχουμε ξαναπεί το τέρας που εξέθρεψαν αυτά τα νούμερα έχει γυρίσει και τους δαγκώνει στον κώλο.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23361
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 02 Ιουν 2021, 23:50

Green Dragon έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:48
nostromos έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:41
να θυμησουμε εδω στα ΚΟΡΟΙΔΑ που υποστηριζανε τη λογοκρισια στον προηγουμενο προεδρο των ΗΠΑ ... περαστικα σας
:+1::goodpost::bravo:

Όπως έχουμε ξαναπεί το τέρας που εξέθρεψαν αυτά τα νούμερα έχει γυρίσει και τους δαγκώνει στον κώλο.
εχει η ζωη τα ωραια της :003:
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19436
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 02 Ιουν 2021, 23:50

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:45
nyxtovios έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:41
Δεν είναι δημόσιος χώρος. Ότι θέλουν επιτρέπουν.
Δεν είπα να συλλάβουν τον ζουκενμπεργκ. Είπα πως είναι ΓΤΠ. εδώ έφαγα δύο σερί 7μερα μπαν επειδή έκανα μια ανάλυση για τους ακροδεξιόυς που διεισδύουν σε ψεκασμενες διαδηλώσεις, και η δικαιολογία ήταν πως κάνω... Hate speech. Βέβαια ο άλλος γράφει ψόφο στους γυφτους, και όταν κάνεις ριπορτ, σου λέει όλα καλά. Η πλήρης παράνοια. Γι αυτα και τα άλλα θα μου πεις τα φόρουμ ποτέ δεν πεθαίνουν. Έχει και τα καλά του.
Δεν είναι το Facebook, είναι η λογοκρισία γενικότερα. Έγινε καθόλου αντιληπτό που οδηγούν αυτές οι λογικές ή μπα;

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22669
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 02 Ιουν 2021, 23:54

nyxtovios έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:48
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:45
nyxtovios έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:41
Δεν είναι δημόσιος χώρος. Ότι θέλουν επιτρέπουν.
Δεν είπα να συλλάβουν τον ζουκενμπεργκ. Είπα πως είναι ΓΤΠ. εδώ έφαγα δύο σερί 7μερα μπαν επειδή έκανα μια ανάλυση για τους ακροδεξιόυς που διεισδύουν σε ψεκασμενες διαδηλώσεις, και η δικαιολογία ήταν πως κάνω... Hate speech. Βέβαια ο άλλος γράφει ψόφο στους γυφτους, και όταν κάνεις ριπορτ, σου λέει όλα καλά. Η πλήρης παράνοια. Γι αυτα και τα άλλα θα μου πεις τα φόρουμ ποτέ δεν πεθαίνουν. Έχει και τα καλά του.
Φυσικά είναι γτπ. Και μόνο που χρησιμοποιείται από το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού που είναι ηλίθιοι φτάνει για να βγάλεις συμπέρασμα. Να το κόψεις.
Ε δεν είναι εύκολο. Πρώτα από όλα έχεις φίλους που διαβάζεις, έχει τα ειδησεογραφικα που σχολιάζεις από κάτω και έρχονται οι ειδήσεις αμέσως, διάφορα γκρουπ κοινού ενδιαφέροντος, μουσικά, video games και άλλα, βάλε την επικαιρότητα, βάλε και αν γενικά σπρώχνεις τίποτα δημιουργικό, και βέβαια τα γκομενακια, που πάντα ρίχνονται με πολύ μπλα μπλα και κείμενα ψαγμένα, χιουμοριστικα και καταγγελία, γεμάτα οργή και ευαισθησία, για να κάνεις ντου μετά στον μσν. Μόνο με σοβαρή εναλλακτική θα δεχτεί πλήγμα, τα άλλα είναι ιδεαλισμοι.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22669
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο ζουκενμπεργκ βάζει τα γυαλιά στον Στάλιν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 02 Ιουν 2021, 23:57

Green Dragon έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:50
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:45
nyxtovios έγραψε:
02 Ιουν 2021, 23:41
Δεν είναι δημόσιος χώρος. Ότι θέλουν επιτρέπουν.
Δεν είπα να συλλάβουν τον ζουκενμπεργκ. Είπα πως είναι ΓΤΠ. εδώ έφαγα δύο σερί 7μερα μπαν επειδή έκανα μια ανάλυση για τους ακροδεξιόυς που διεισδύουν σε ψεκασμενες διαδηλώσεις, και η δικαιολογία ήταν πως κάνω... Hate speech. Βέβαια ο άλλος γράφει ψόφο στους γυφτους, και όταν κάνεις ριπορτ, σου λέει όλα καλά. Η πλήρης παράνοια. Γι αυτα και τα άλλα θα μου πεις τα φόρουμ ποτέ δεν πεθαίνουν. Έχει και τα καλά του.
Δεν είναι το Facebook, είναι η λογοκρισία γενικότερα. Έγινε καθόλου αντιληπτό που οδηγούν αυτές οι λογικές ή μπα;
Πάντα παντού κάποια λογοκρισία θα υπάρχει, δεν είμαστε νταρκ γουεμπ να πούμε, ούτε κάνα ανωμαλίαρικο webwar. Μέχρι κάπου το 19 η κατάσταση ήταν οκ, μετά έχουμε πάει σε παρανοϊκό επίπεδο, που δεν βγαίνει ουδεμία λογική. Ας γυρίσουν εκεί έστω πίσω σε 2 χρόνια. Αλλιως σοβαρή εναλλακτική.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών