consent στο ιντερνετ

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30628
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

consent στο ιντερνετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 07 Νοέμ 2021, 22:17

εδώ και 4 χρόνια κλικάρουμε κάθε λιγο και λιγάκι υποτιθέμενες επιλογές επεξεργασίας προσωπικών δεδομένων. Πέρα απο σπαστικό, είναι και παράνομο.

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30628
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: consent στο ιντερνετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 07 Νοέμ 2021, 22:18

“IAB Europe created a fake consent system that spammed everyone, every day, and served no purpose other than to give a thin legal cover to the massive data breach in at the heart of online advertising. We hope the decision of the Belgian Data Protection Authority will finally force the online advertising industry to reform”

iccl.ie/news/online-consent-pop-ups-used-by-google-and-other-tech-firms-declared-illegal/
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: consent στο ιντερνετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 08 Νοέμ 2021, 09:31

Ε καλά προφανώς και όλες οι μεγάλες διαφημιστικές (Google, Facebook, Twitter, e.t.c) τον έχουν ξεφτυλίσει τον κανονισμό. Το θέμα είναι ότι πρέπει να τους γαμήσουν στα πρόστιμα, αλλά δεν θα το κάνουν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος klg την 08 Νοέμ 2021, 09:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: consent στο ιντερνετ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 08 Νοέμ 2021, 09:56

εχω φάει 8 χρόνια από την ζωή μου να επιλέγω "όχι" στις διαφημίσεις του sport24. Δεν ξέρω τι θα γίνει αν πατήσω "ναι" αλλά δεν θα υποκύψω ποτέ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών