Πως ξεφορτωνόμαστε τα ενοχλητικά "End Screens"

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Πως ξεφορτωνόμαστε τα ενοχλητικά "End Screens"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 23 Νοέμ 2021, 22:52

Εισαι σε περιβαλλον windows στον υπολογιστη σου.

Βλεπεις ενα βιντεο στο youtube. Στα τελευταια δευτερολεπτα, εμφανιζονται τα ενοχλητικα "End Screens" πλαισια και καλυπτουν μεγαλο μερος της οθονης και δεν σου επιτρεπουν να δεις καθαρα το βιντεο που εχεις επιλεξει να δεις.

Πως τελειωνουμε μια και καλη με αυτα:

Κανουμε εγκατασταση το προσθετο uBlock στον browser μας και στη συνεχεια--->

Adding a Custom Filter

Once you have the ad blocker installed, you'll need to add one custom filter to remove YouTube end screen videos. You can do this in the "My filters" section of uBlock, which can be found depending on your browser at:

Chrome
More Tools > Extensions > uBlock Origin Options > My filters

Firefox
Add-ons > Extensions > uBlock Origin Options > Show Dashboard > My filters

Add this filter on its own line (copy and paste it) and then hit "Apply changes":

youtube.com##.ytp-ce-element

Reverting Back

If you want to revert back to allowing end screen videos, you'll have to remove the filter from your custom filters.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Πως ξεφορτωνόμαστε τα ενοχλητικά "End Screens"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 01 Δεκ 2021, 09:43

Θα το δοκιμάσω. Πραγματικά ΣΠΑΣΑΡΧΙΔΙΚΗ αυτή τακτική -και δεν είναι η μόνη- του YouTube παρότι συχνά τα προτεινόμενα videos είναι ενδιαφέροντα.
Θα προτιμούσα να υπήρχε on/off toggle κάπου.

Και μιας και πιάσαμε το YouTube, τσεκάρετε και το Return Youtube Dislike που επαναφέρει τον αριθμό των dislikes και αποτρέπει τη ΦΙΜΩΣΗ της κοινής γνώμης. Κάτι μου λέει πως όλες οι αριστεράντζες που κλαψομουνιάζουν 24 ώρες το 24ωρο, θα λυσσάξουν!
Δεν ξέρω βέβαια τι θα γίνει στο μέλλον όταν η Google αφαιρέσει οτιδήποτε σχετίζεται με το dislike button...
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10678
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Πως ξεφορτωνόμαστε τα ενοχλητικά "End Screens"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 01 Δεκ 2021, 10:05

Gordian Knot έγραψε:
01 Δεκ 2021, 09:43

Και μιας και πιάσαμε το YouTube, τσεκάρετε και το Return Youtube Dislike που επαναφέρει τον αριθμό των dislikes και αποτρέπει τη ΦΙΜΩΣΗ της κοινής γνώμης.
Τελειο extension!

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ @ Kαινοτομες ιδεες του youtube!!!

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Πως ξεφορτωνόμαστε τα ενοχλητικά "End Screens"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 01 Δεκ 2021, 17:04

Gordian Knot έγραψε:
01 Δεκ 2021, 09:43
Θα το δοκιμάσω. Πραγματικά ΣΠΑΣΑΡΧΙΔΙΚΗ αυτή τακτική -και δεν είναι η μόνη- του YouTube παρότι συχνά τα προτεινόμενα videos είναι ενδιαφέροντα.
Θα προτιμούσα να υπήρχε on/off toggle κάπου.

Και μιας και πιάσαμε το YouTube, τσεκάρετε και το Return Youtube Dislike που επαναφέρει τον αριθμό των dislikes και αποτρέπει τη ΦΙΜΩΣΗ της κοινής γνώμης. Κάτι μου λέει πως όλες οι αριστεράντζες που κλαψομουνιάζουν 24 ώρες το 24ωρο, θα λυσσάξουν!
Δεν ξέρω βέβαια τι θα γίνει στο μέλλον όταν η Google αφαιρέσει οτιδήποτε σχετίζεται με το dislike button...
Τυπε σε μενα (windows 10) υπαρχει κανονικα το πληκτρο σε καθε βιντεο, σε σενα δεν υπαρχει;
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Πως ξεφορτωνόμαστε τα ενοχλητικά "End Screens"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 01 Δεκ 2021, 17:07

Volk έγραψε:
01 Δεκ 2021, 17:04
Gordian Knot έγραψε:
01 Δεκ 2021, 09:43
Θα το δοκιμάσω. Πραγματικά ΣΠΑΣΑΡΧΙΔΙΚΗ αυτή τακτική -και δεν είναι η μόνη- του YouTube παρότι συχνά τα προτεινόμενα videos είναι ενδιαφέροντα.
Θα προτιμούσα να υπήρχε on/off toggle κάπου.

Και μιας και πιάσαμε το YouTube, τσεκάρετε και το Return Youtube Dislike που επαναφέρει τον αριθμό των dislikes και αποτρέπει τη ΦΙΜΩΣΗ της κοινής γνώμης. Κάτι μου λέει πως όλες οι αριστεράντζες που κλαψομουνιάζουν 24 ώρες το 24ωρο, θα λυσσάξουν!
Δεν ξέρω βέβαια τι θα γίνει στο μέλλον όταν η Google αφαιρέσει οτιδήποτε σχετίζεται με το dislike button...
Τυπε σε μενα (windows 10) υπαρχει κανονικα το πληκτρο σε καθε βιντεο, σε σενα δεν υπαρχει;
μηπως αφορα τα dislike στα σχολια γιατι αν και εχει το εικονιδιο και κλικαρεται δεν προσμετραται το πατημα

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Πως ξεφορτωνόμαστε τα ενοχλητικά "End Screens"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 01 Δεκ 2021, 17:09

Kotas έγραψε:
01 Δεκ 2021, 17:07
Volk έγραψε:
01 Δεκ 2021, 17:04
Gordian Knot έγραψε:
01 Δεκ 2021, 09:43
Θα το δοκιμάσω. Πραγματικά ΣΠΑΣΑΡΧΙΔΙΚΗ αυτή τακτική -και δεν είναι η μόνη- του YouTube παρότι συχνά τα προτεινόμενα videos είναι ενδιαφέροντα.
Θα προτιμούσα να υπήρχε on/off toggle κάπου.

Και μιας και πιάσαμε το YouTube, τσεκάρετε και το Return Youtube Dislike που επαναφέρει τον αριθμό των dislikes και αποτρέπει τη ΦΙΜΩΣΗ της κοινής γνώμης. Κάτι μου λέει πως όλες οι αριστεράντζες που κλαψομουνιάζουν 24 ώρες το 24ωρο, θα λυσσάξουν!
Δεν ξέρω βέβαια τι θα γίνει στο μέλλον όταν η Google αφαιρέσει οτιδήποτε σχετίζεται με το dislike button...
Τυπε σε μενα (windows 10) υπαρχει κανονικα το πληκτρο σε καθε βιντεο, σε σενα δεν υπαρχει;
μηπως αφορα τα dislike στα σχολια γιατι αν και εχει το εικονιδιο και κλικαρεται δεν προσμετραται το πατημα
Το εχει κανονικα, μπορεις να το πατησεις, τωρα αν μετραει ή οχι δεν γνωριζω.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Πως ξεφορτωνόμαστε τα ενοχλητικά "End Screens"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 01 Δεκ 2021, 17:13

Volk έγραψε:
01 Δεκ 2021, 17:09
Kotas έγραψε:
01 Δεκ 2021, 17:07
Volk έγραψε:
01 Δεκ 2021, 17:04


Τυπε σε μενα (windows 10) υπαρχει κανονικα το πληκτρο σε καθε βιντεο, σε σενα δεν υπαρχει;
μηπως αφορα τα dislike στα σχολια γιατι αν και εχει το εικονιδιο και κλικαρεται δεν προσμετραται το πατημα
Το εχει κανονικα, μπορεις να το πατησεις, τωρα αν μετραει ή οχι δεν γνωριζω.
δες οποιοδηποτε comment στο yt , θα δεις Χ θετικες ψηφους και ποτε καταγεγραμμενες αρνητικες

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Πως ξεφορτωνόμαστε τα ενοχλητικά "End Screens"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 01 Δεκ 2021, 17:23

Δεν νομίζω ότι μπορούσες ποτέ στα σχόλια να δεις αναλογία. Anyway, στα βίντεο αν έχει έρθει η αλλαγή σε σένα βλέπεις το κουμπί αλλά δεν βλέπεις τον αριθμό των dislike. Έτσι:
Εικόνα

Αν δεν σου έχει έρθει, θα σου έρθει στο μέλλον.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών