Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 22 Ιουν 2022, 06:55

Πάντως δεν χρειάζονται εφαρμογές τρίτων, το ίδιο το λειτουργικό σου δίνει τη δυνατότητα να δημιουργήσεις μονάδα δίσκου αποκατάστασης.
https://support.microsoft.com/el-gr/win ... Windows_10
Δεν είδα να αναφέρεται ποια έκδοση του λειτουργικού έχεις εγκατεστημένη αλλά λογικά καί στις εκδόσεις 7 κι 8 ισχύουν τα ίδια.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 22 Ιουν 2022, 09:44

Крaсная армия έγραψε:
21 Ιουν 2022, 15:58
@klg

Χαχα.

Τι είναι το OSX;

Δεν αγγίζω σάπια φρούτα.

Μην μου το παίζεις έξυπνος γιατί εγώ στον i386Dx το 1996 έτρεχα dual boot Windows 95 με Slackware, με μόλις 8MB Ram.
Πες μας και τι άλλα έτρεχες πριν 30 χρόνια, ακούγεται πολύ χρήσιμη πληροφορία.
Крaсная армия έγραψε:
21 Ιουν 2022, 16:16
Μετά συγχωρήσεως δεν έχει κανένα νόημα η χρήση 32bit σύγχρονου λειτουργικού την σήμερον.
Σωστά, αφού έχεις με το OS/2 σου και limited PAE. Όλα καλά bruh. :smt005::smt005::smt005:
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 22 Ιουν 2022, 09:54

sys3x έγραψε:
21 Ιουν 2022, 15:50
klg έγραψε:
21 Ιουν 2022, 15:33
Крaсная армия έγραψε:
21 Ιουν 2022, 13:48


Εσύ γέλα όσο θες.

Αυτή την στιγμή γράφω από OS/2, για την ακρίβεια ArcaOS που είναι η συνέχεια του και για μοντέρνα συστήματα.
Πήξε.
Αν με το μοντέρνα εννοείς, 32bit χωρίς hyperthreading, πήζω πάρα πολύ. Anyway δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να έχει φτάσει 2022 και ακόμα να διαβάζουμε τις ίδιες μαλακίες. Η σοβαρή εναλλακτική για χρήστες Windows προφανώς είναι το OSX. Όχι το Linux, όχι το BSD, όχι το TempleOS, όχι το toy OS που γράψαμε στο υπόγειο της μαμάς μας.

sys3x είδες τι ήρεμος είμαι;
Άλματα.
Είμαι zen μανίτο, έλυσα randomly αυτό το μήνα το θέμα που είχα με το ecryptfs οπότε ακόμα και οι κλασικές μαλακίες από τους linuxbros δεν με αγγίζουν.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Крaсная армия
Δημοσιεύσεις: 4150
Εγγραφή: 17 Ιουν 2021, 21:37
Phorum.gr user: Μαρίνος Αντύπας
Τοποθεσία: Πελασγιώτιδα

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Крaсная армия » 22 Ιουν 2022, 12:51

klg έγραψε:
22 Ιουν 2022, 09:44
Крaсная армия έγραψε:
21 Ιουν 2022, 15:58
@klg

Χαχα.

Τι είναι το OSX;

Δεν αγγίζω σάπια φρούτα.

Μην μου το παίζεις έξυπνος γιατί εγώ στον i386Dx το 1996 έτρεχα dual boot Windows 95 με Slackware, με μόλις 8MB Ram.
Πες μας και τι άλλα έτρεχες πριν 30 χρόνια, ακούγεται πολύ χρήσιμη πληροφορία.
Крaсная армия έγραψε:
21 Ιουν 2022, 16:16
Μετά συγχωρήσεως δεν έχει κανένα νόημα η χρήση 32bit σύγχρονου λειτουργικού την σήμερον.
Σωστά, αφού έχεις με το OS/2 σου και limited PAE. Όλα καλά bruh. :smt005::smt005::smt005:
Κάνω πειράματα. Τώρα θα μπω να γράψω από Athlon K7 για να σε τρολάρω.

Πολλά προγράμματα, Eurofasma Next, MANKBS και τα δύο της Singular που τότε έβγαζε σωστά προγράμματα, Professional Write, 1-2-3 Lotus, θες και άλλα;
Для пользы дела мне необходимы военные полномочия. В таком случае я буду сам, без формальностей свергать тех командармов и комиссаров, которые губят дело. Так мне подсказывают интересы дела, и, конечно, отсутствие бумажки от Троцкого меня не остановит.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 22 Ιουν 2022, 13:33

Крaсная армия έγραψε:
22 Ιουν 2022, 12:51
Πολλά προγράμματα, Eurofasma Next, MANKBS και τα δύο της Singular που τότε έβγαζε σωστά προγράμματα, Professional Write, 1-2-3 Lotus, θες και άλλα;
Το θέμα όμως δεν είναι να με τρολλάρεις, το θέμα είναι να γράψεις ένα compelling argument για daily driver με linux. Το έχω 32bit λειτουργικό και το έτρεχα το πρόγραμμα της Singular πριν δεκαετίες, δεν τα λες και compelling.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Крaсная армия
Δημοσιεύσεις: 4150
Εγγραφή: 17 Ιουν 2021, 21:37
Phorum.gr user: Μαρίνος Αντύπας
Τοποθεσία: Πελασγιώτιδα

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Крaсная армия » 22 Ιουν 2022, 13:35

Τα προγράμματα της Singular που ανέφερα ήταν για DOS.

Άσχετε.
Для пользы дела мне необходимы военные полномочия. В таком случае я буду сам, без формальностей свергать тех командармов и комиссаров, которые губят дело. Так мне подсказывают интересы дела, и, конечно, отсутствие бумажки от Троцкого меня не остановит.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 22 Ιουν 2022, 13:45

Крaсная армия έγραψε:
22 Ιουν 2022, 13:35
Τα προγράμματα της Singular που ανέφερα ήταν για DOS.

Άσχετε.
Πούτσα μας; Έχεις να πεις τίποτα ή μονο μαλακίες γενικά;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Крaсная армия
Δημοσιεύσεις: 4150
Εγγραφή: 17 Ιουν 2021, 21:37
Phorum.gr user: Μαρίνος Αντύπας
Τοποθεσία: Πελασγιώτιδα

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Крaсная армия » 22 Ιουν 2022, 15:17

Έχεις από αυτό; Γιατί αυτοί που λένε παρλαπίπες, συνήθως πάσχουν από μικροφαλία.
Для пользы дела мне необходимы военные полномочия. В таком случае я буду сам, без формальностей свергать тех командармов и комиссаров, которые губят дело. Так мне подсказывают интересы дела, и, конечно, отсутствие бумажки от Троцкого меня не остановит.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Ιουν 2022, 15:50

klg έγραψε:
22 Ιουν 2022, 09:54
sys3x έγραψε:
21 Ιουν 2022, 15:50
klg έγραψε:
21 Ιουν 2022, 15:33


Αν με το μοντέρνα εννοείς, 32bit χωρίς hyperthreading, πήζω πάρα πολύ. Anyway δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να έχει φτάσει 2022 και ακόμα να διαβάζουμε τις ίδιες μαλακίες. Η σοβαρή εναλλακτική για χρήστες Windows προφανώς είναι το OSX. Όχι το Linux, όχι το BSD, όχι το TempleOS, όχι το toy OS που γράψαμε στο υπόγειο της μαμάς μας.

sys3x είδες τι ήρεμος είμαι;
Άλματα.
Είμαι zen μανίτο, έλυσα randomly αυτό το μήνα το θέμα που είχα με το ecryptfs οπότε ακόμα και οι κλασικές μαλακίες από τους linuxbros δεν με αγγίζουν.
:smt023
Άη νόου δης φήλινγκ μπρο.

Φαντάζομαι δεν έστησες το φάηλ σύστεμ για τον προσωπικό σου υπολογιστή ε.
:-?
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Ιουν 2022, 16:04

klg έγραψε:
22 Ιουν 2022, 13:33
Крaсная армия έγραψε:
22 Ιουν 2022, 12:51
Πολλά προγράμματα, Eurofasma Next, MANKBS και τα δύο της Singular που τότε έβγαζε σωστά προγράμματα, Professional Write, 1-2-3 Lotus, θες και άλλα;
το θέμα είναι να γράψεις ένα compelling argument για daily driver με linux.
Εφόσον χρησιμοποιεί κάποιος το πισί του για σερφάρισμα - κατανάλωση περιεχομένου από τα ιντεργουέμπς και δεν χρειάζεται κάποιος κάποια γουήντοζ ή οσχ σπεσίφικ εφαρμογή το κομπέλινγκ άργκιουμεντ νομίζω πως αντιστρέφεται και πρέπει κάποιος να μας εξηγήσει γιατί να ΜΗΝ χρησιμοποιήσει λινουξάκι για ντέηλι ντράηβερ εφόσον είναι από τη μαμά του πχιο γλήγορο και ασφαλές περιβάλλον για αυτόν τον σκοπό.
:102:
Και μην με πεις για σκάνερ και εκτυπωτές ε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 22 Ιουν 2022, 16:11

sys3x έγραψε:
22 Ιουν 2022, 15:50
klg έγραψε:
22 Ιουν 2022, 09:54
sys3x έγραψε:
21 Ιουν 2022, 15:50


Άλματα.
Είμαι zen μανίτο, έλυσα randomly αυτό το μήνα το θέμα που είχα με το ecryptfs οπότε ακόμα και οι κλασικές μαλακίες από τους linuxbros δεν με αγγίζουν.
:smt023
Άη νόου δης φήλινγκ μπρο.

Φαντάζομαι δεν έστησες το φάηλ σύστεμ για τον προσωπικό σου υπολογιστή ε.
:-?
Είναι αυτό που σου είχα γράψει πριν κάνα χρόνο σε ένα νήμα. Είναι όντως για το pc μου, λίγο overkill το ecryptfs tbh, αλλά γιατί όχι. Εν τέλη η γαμημένη πίπα, άμα κάνεις ssh session και μετά το κλείσεις (πχ, γιατί μπαίνω από το laptop στο tower), κάνει umount το ecryptfs παρότι υπάρχει χρήστης με άλλο (γραφικό κιόλας) session. Τι να πω, linux μαλακίες.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Ιουν 2022, 16:16

klg έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:11
sys3x έγραψε:
22 Ιουν 2022, 15:50
klg έγραψε:
22 Ιουν 2022, 09:54


Είμαι zen μανίτο, έλυσα randomly αυτό το μήνα το θέμα που είχα με το ecryptfs οπότε ακόμα και οι κλασικές μαλακίες από τους linuxbros δεν με αγγίζουν.
:smt023
Άη νόου δης φήλινγκ μπρο.

Φαντάζομαι δεν έστησες το φάηλ σύστεμ για τον προσωπικό σου υπολογιστή ε.
:-?
Είναι αυτό που σου είχα γράψει πριν κάνα χρόνο σε ένα νήμα. Είναι όντως για το pc μου, λίγο overkill το ecryptfs tbh, αλλά γιατί όχι. Εν τέλη η γαμημένη πίπα, άμα κάνεις ssh session και μετά το κλείσεις (πχ, γιατί μπαίνω από το laptop στο tower), κάνει umount το ecryptfs παρότι υπάρχει χρήστης με άλλο (γραφικό κιόλας) session. Τι να πω, linux μαλακίες.
:D
Κάτι θυμήθηκα τώρα ναι.
Είναι όβερκιλ πράγματι αλλά από την άλλη ότι κάνουμε το κάνουμε κυρίως γιατί μπορούμε να το κάνουμε οπότε από εμένα είναι οκ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 22 Ιουν 2022, 16:22

sys3x έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:04
klg έγραψε:
22 Ιουν 2022, 13:33
Крaсная армия έγραψε:
22 Ιουν 2022, 12:51
Πολλά προγράμματα, Eurofasma Next, MANKBS και τα δύο της Singular που τότε έβγαζε σωστά προγράμματα, Professional Write, 1-2-3 Lotus, θες και άλλα;
το θέμα είναι να γράψεις ένα compelling argument για daily driver με linux.
Εφόσον χρησιμοποιεί κάποιος το πισί του για σερφάρισμα - κατανάλωση περιεχομένου από τα ιντεργουέμπς και δεν χρειάζεται κάποιος κάποια γουήντοζ ή οσχ σπεσίφικ εφαρμογή το κομπέλινγκ άργκιουμεντ νομίζω πως αντιστρέφεται και πρέπει κάποιος να μας εξηγήσει γιατί να ΜΗΝ χρησιμοποιήσει λινουξάκι για ντέηλι ντράηβερ εφόσον είναι από τη μαμά του πχιο γλήγορο και ασφαλές περιβάλλον για αυτόν τον σκοπό.
:102:
Και μην με πεις για σκάνερ και εκτυπωτές ε.
Το OSX είναι tailored για το specific hardware configuration που αγοράζεις. Δεν θα έχεις ποτέ κανένα θέμα με τίποτα. Κυριολεκτικά και οι 3 άνθρωποι πέρυσι που τους υποχρέωσα να βάλουν linux (γιατί είναι και οι 3 developers) είχαν θέμα με screen tearing. Από την πρώτη στιγμή λοιπόν, έχεις ήδη ένα πρόβλημα να λύσεις.

Όπως γράφω εδώ και χρόνια, το linux προτιμάται από ανθρώπους που θέλουν να το κάνουν modify heavily ή πρέπει να έχουν intricate configuration για κάποια πράγματα, ή επειδή έχει εργαλεία που είτε δεν υπάρχουν σε Windows/OSX (ή είναι πολύ involved το να τα στήσεις). Η καλύτερη επιλογή για το μέσο χρήστη είναι ένα Air με M1 (ή το πιο πρόσφατο version τέσπα) και OSX κυριολεκτικά από κάθε άποψη (VFM, ευκολία χρήσης, duration, ποιότητα εφαρμογών, etc).
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 22 Ιουν 2022, 16:24

sys3x έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:16
klg έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:11
sys3x έγραψε:
22 Ιουν 2022, 15:50


:smt023
Άη νόου δης φήλινγκ μπρο.

Φαντάζομαι δεν έστησες το φάηλ σύστεμ για τον προσωπικό σου υπολογιστή ε.
:-?
Είναι αυτό που σου είχα γράψει πριν κάνα χρόνο σε ένα νήμα. Είναι όντως για το pc μου, λίγο overkill το ecryptfs tbh, αλλά γιατί όχι. Εν τέλη η γαμημένη πίπα, άμα κάνεις ssh session και μετά το κλείσεις (πχ, γιατί μπαίνω από το laptop στο tower), κάνει umount το ecryptfs παρότι υπάρχει χρήστης με άλλο (γραφικό κιόλας) session. Τι να πω, linux μαλακίες.
:D
Κάτι θυμήθηκα τώρα ναι.
Είναι όβερκιλ πράγματι αλλά από την άλλη ότι κάνουμε το κάνουμε κυρίως γιατί μπορούμε να το κάνουμε οπότε από εμένα είναι οκ.
Δεδομένου ότι έχω encrypted LVM και δεν κάνω και ποτέ logout, δεν υπάρχουν πολλά instances που το ecryptfs σου παρέχει κάποιο value.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Προβλήματα σε boot σκληρού δίσκου (στην έναρξη)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Ιουν 2022, 22:10

klg έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:22
sys3x έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:04
klg έγραψε:
22 Ιουν 2022, 13:33


το θέμα είναι να γράψεις ένα compelling argument για daily driver με linux.
*Εφόσον χρησιμοποιεί κάποιος το πισί του για σερφάρισμα - κατανάλωση περιεχομένου από τα ιντεργουέμπς και δεν χρειάζεται κάποιος κάποια γουήντοζ ή οσχ σπεσίφικ εφαρμογή το κομπέλινγκ άργκιουμεντ νομίζω πως αντιστρέφεται και πρέπει κάποιος να μας εξηγήσει γιατί να ΜΗΝ χρησιμοποιήσει λινουξάκι για ντέηλι ντράηβερ εφόσον είναι από τη μαμά του πχιο γλήγορο και ασφαλές περιβάλλον για αυτόν τον σκοπό.
:102:
Και μην με πεις για σκάνερ και εκτυπωτές ε.
Το OSX είναι tailored για το specific hardware configuration που αγοράζεις. Δεν θα έχεις ποτέ κανένα θέμα με τίποτα. Κυριολεκτικά και οι 3 άνθρωποι πέρυσι που τους υποχρέωσα να βάλουν linux (γιατί είναι και οι 3 developers) είχαν θέμα με screen tearing. Από την πρώτη στιγμή λοιπόν, έχεις ήδη ένα πρόβλημα να λύσεις.

Όπως γράφω εδώ και χρόνια, το linux προτιμάται από ανθρώπους που θέλουν να το κάνουν modify heavily ή πρέπει να έχουν intricate configuration για κάποια πράγματα, ή επειδή έχει εργαλεία που είτε δεν υπάρχουν σε Windows/OSX (ή είναι πολύ involved το να τα στήσεις). Η καλύτερη επιλογή για το μέσο χρήστη είναι ένα Air με M1 (ή το πιο πρόσφατο version τέσπα) και OSX κυριολεκτικά από κάθε άποψη (VFM, ευκολία χρήσης, duration, ποιότητα εφαρμογών, etc).
Ανάλογα με την περίπτωση το ίδιο συμβουλεύω κι εγώ (τα τελευταία 2 χρόνια). Κατά τα άλλα, όπως σου είπα και πριν*, μερικοί άνθρωποι δεν θέλουν ή δεν μπορούν να δώσουν τα λεφτά που ζητάει η απλ, επίσης πολλοί έχουν ήδη ένα παλιό μηχανάκι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών