Πληροφωριακός καπιταλισμός

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 18 Αύγ 2022, 21:21

seismic έγραψε:
17 Αύγ 2022, 16:28
klg έγραψε:
16 Αύγ 2022, 20:03
Μήπως το παρακάναμε λίγο με τα τσίπουρα;
Τα πάντα ακόμα και τα τσίπουρα ελέγχονται, και αν είσαι αφερέγγυος στο κράτος κατάσχονται. Έσοδα έξοδα ελέγχονται ανά πάσα στιγμή.
Αυτά δεν είναι τσίπουρα είναι το χέρι στην τσέπη σου.
Αν είσαι αφερέγγυος και πιστολιάζεις δανειστές σου σε κάθε εποχή και κάθε καθεστώς έτρωγες κατάσχεση, δεν το έκανε το ίντερνετ αυτό.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 18 Αύγ 2022, 21:24

seismic έγραψε:
18 Αύγ 2022, 06:56
klg έγραψε:
18 Αύγ 2022, 00:46
seismic έγραψε:
17 Αύγ 2022, 16:28
Τα πάντα ακόμα και τα τσίπουρα ελέγχονται, και αν είσαι αφερέγγυος στο κράτος κατάσχονται. Έσοδα έξοδα ελέγχονται ανά πάσα στιγμή.
Αυτά δεν είναι τσίπουρα είναι το χέρι στην τσέπη σου.
Ναι γαμώ όλα αυτά, αλλά τα ξέρουμε εδώ και πολλά χρόνια seismic. Εσύ τι ακριβώς κάνεις online όμως, δεν θα έπρεπε να είσαι full analog για να μην έχεις traceable footprint;
Εγώ χρησιμοποιώ το ίντερνετ για να μάθω και για να διδάξω έρευνα για το καλό της ανθρωπότητας.
Αυτή είναι η καλή πλευρά της πληροφορικής.
https://www.researchgate.net/profile/Ioannis-Lymperis
Μέσα από το ίντερνετ.
Που φτιάχτηκε για καπιταλιστική εκμετάλλευση με βάση το ΟΡ και είναι η χαρά κάθε πράκτορα.
Καλή επιτυχία!
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 18 Αύγ 2022, 21:28

Λοξίας έγραψε:
18 Αύγ 2022, 21:09
seismic έγραψε:
18 Αύγ 2022, 20:45
Τα πάντα είναι ελεγχόμενα.
Φαντάζεστε να με άφηναν εμένα να μιλήσω στο συνέδριο https://5psamts.eltam.org/ και να τους τα κοπανήσω τι θα συμβεί :003: ?
Η αλήθεια φιλτράρετε για να μας προστατέψει τάχα από τις ψεύτικες ειδήσεις, και τελικά μας πασάρουν οι ίδιοι ψέματα.
Είναι σαν να σε κατευθύνουν δύο μεγάφωνα με ισχύ το ένα 1000 βατ και το άλλο 1 βατ.
Βάλε και τα τρολ της προπαγάνδας και έδεσε η σούπα.
Με έχουν αποκλείσει από όλα τα φόρουμ των πολιτικών μηχανικών που είναι δικά τους μαγαζάκια για να θάψουν την αλήθεια.
Γιάννη,

1. Ποιος δεν σε άφησε να πάρεις μέρος στο συνέδριο αυτό;
2. Αν σε έχουν αποκλείσει από όλα τα φόρα των πολιτικών μηχανικών, γιατί δεν οργανώνεις μία συνέντευξη τύπου να τα πεις όλα;
3. Σε έχουν αποκλείσει και από όλα τα φόρα πολιτικών μηχανικών του εξωτερικού;

.
1. ''Κατέθεσα πρόταση Id: E19671 Υποβολή: 06/08/22 12:32 Επεξεργασία: 09/08/22 23:27 Υπό εξέταση''
Είμαι σίγουρος ότι δεν θα εγκριθεί γιατί μέρος της επιστημονικής επιτροπής έχει μιλήσει μαζί μου πολλές φορές αλλά σε πρόγραμμα έρευνας δεν μπήκα.
2. Έχω απευθυνθεί σε κανάλια και δεν ενδιαφέρεται κανένας Μόνο το Zoυγκλα και ο Ιωσήφ Παπαδόπουλος μου πήρε συνέντευξη.

3. Τα φόρα στο εξωτερικό με δέχονται αλλά δεν αντιδρούν σε αυτά που λέω. Είναι σαν να μιλάω σε κουφούς.
https://www.researchgate.net/profile/Ioannis-Lymperis
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 18 Αύγ 2022, 21:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 18 Αύγ 2022, 21:32

stavmanr έγραψε:
18 Αύγ 2022, 09:48
Ασέβαστος έγραψε:
18 Αύγ 2022, 08:13
πληροφοριακο κομμουνισμο εχουμε.

η πληροφορια ειναι ισοτιμα προσβασιμη απο ολους.
Είναι; :smt047

Έχεις γράψει 50.000 ποστς στο ίντερνετ. Σε ξέρουμε μόνο εγώ και 5 άλλοι.
Ο Άδωνις γράφει 1 και το βλέπεις παντού. Είναι ισότιμη η πληροφορία που παρέχετε;

Έχει δεχτεί οποιαδήποτε εφημερίδα ή ιστοσελίδα οργανισμού άρθρο σου;
Είναι.
Το αν κάποιος είναι "όνομα" και προσέχουν πολλοί τα γραπτά του κι ο άλλος άγνωστος είναι ανεξάρτητο από το αν είναι προσβάσιμη η πληροφορία που καταθέτουν.
Αν εννοείς την προβολή από άλλους της πληροφορίας πάλι έχει να κάνει με το πρόσωπο κι όχι με την δυνατότητα πρόσβασης σε αυτή.

Στο φόρουμ μπορεί να μπει ο καθένας και να δει τι γράφεις κι αυτή είναι η ουσία του ίντερνετ, θα έμπαιναν εκατοντάδες χιλιάδες η εκατομμύρια αν αντί για εμάς έγραφαν ο Μητσοτάκης, ο Τσιπρας και άλλοι αναγνωρίσιμοι από όλο τον κόσμο.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 18 Αύγ 2022, 21:38

Chainis έγραψε:
18 Αύγ 2022, 21:32
stavmanr έγραψε:
18 Αύγ 2022, 09:48
Ασέβαστος έγραψε:
18 Αύγ 2022, 08:13
πληροφοριακο κομμουνισμο εχουμε.

η πληροφορια ειναι ισοτιμα προσβασιμη απο ολους.
Είναι; :smt047

Έχεις γράψει 50.000 ποστς στο ίντερνετ. Σε ξέρουμε μόνο εγώ και 5 άλλοι.
Ο Άδωνις γράφει 1 και το βλέπεις παντού. Είναι ισότιμη η πληροφορία που παρέχετε;

Έχει δεχτεί οποιαδήποτε εφημερίδα ή ιστοσελίδα οργανισμού άρθρο σου;
Είναι.
Το αν κάποιος είναι "όνομα" και προσέχουν πολλοί τα γραπτά του κι ο άλλος άγνωστος είναι ανεξάρτητο από το αν είναι προσβάσιμη η πληροφορία που καταθέτουν.
Αν εννοείς την προβολή από άλλους της πληροφορίας πάλι έχει να κάνει με το πρόσωπο κι όχι με την δυνατότητα πρόσβασης σε αυτή.

Στο φόρουμ μπορεί να μπει ο καθένας και να δει τι γράφεις κι αυτή είναι η ουσία του ίντερνετ, θα έμπαιναν εκατοντάδες χιλιάδες η εκατομμύρια αν αντί για εμάς έγραφαν ο Μητσοτάκης, ο Τσιπρας και άλλοι αναγνωρίσιμοι από όλο τον κόσμο.
Ξεπέρασα και τον Μητσοτάκι σε προβολές, αλλά δεν μπορώ να γράψω εκεί μέσα ( είμαι αποκλεισμένος ) και κανένας δεν απαντάει Τι να το κάνω?
Ούτε με βοηθάνε επιστημονικά ούτε με αφήνουν να τους βοηθήσω.
1600000 επισκέπτες ( πολιτικοί μηχανικοί ) χωρίς καμία απάντηση.
Πρέπει να έσπασα το ρεκόρ ''Γκίνες'' :003:
http://www.amoives.gr/forum/%cf%83%cf%8 ... 2-f62.html
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 18 Αύγ 2022, 23:41

seismic έγραψε:
18 Αύγ 2022, 21:38
Chainis έγραψε:
18 Αύγ 2022, 21:32
stavmanr έγραψε:
18 Αύγ 2022, 09:48


Είναι; :smt047

Έχεις γράψει 50.000 ποστς στο ίντερνετ. Σε ξέρουμε μόνο εγώ και 5 άλλοι.
Ο Άδωνις γράφει 1 και το βλέπεις παντού. Είναι ισότιμη η πληροφορία που παρέχετε;

Έχει δεχτεί οποιαδήποτε εφημερίδα ή ιστοσελίδα οργανισμού άρθρο σου;
Είναι.
Το αν κάποιος είναι "όνομα" και προσέχουν πολλοί τα γραπτά του κι ο άλλος άγνωστος είναι ανεξάρτητο από το αν είναι προσβάσιμη η πληροφορία που καταθέτουν.
Αν εννοείς την προβολή από άλλους της πληροφορίας πάλι έχει να κάνει με το πρόσωπο κι όχι με την δυνατότητα πρόσβασης σε αυτή.

Στο φόρουμ μπορεί να μπει ο καθένας και να δει τι γράφεις κι αυτή είναι η ουσία του ίντερνετ, θα έμπαιναν εκατοντάδες χιλιάδες η εκατομμύρια αν αντί για εμάς έγραφαν ο Μητσοτάκης, ο Τσιπρας και άλλοι αναγνωρίσιμοι από όλο τον κόσμο.
Ξεπέρασα και τον Μητσοτάκι σε προβολές, αλλά δεν μπορώ να γράψω εκεί μέσα ( είμαι αποκλεισμένος ) και κανένας δεν απαντάει Τι να το κάνω?
Ούτε με βοηθάνε επιστημονικά ούτε με αφήνουν να τους βοηθήσω.
1600000 επισκέπτες ( πολιτικοί μηχανικοί ) χωρίς καμία απάντηση.
Πρέπει να έσπασα το ρεκόρ ''Γκίνες'' :003:
http://www.amoives.gr/forum/%cf%83%cf%8 ... 2-f62.html
Ίσως να πρέπει να επανεξετάσεις τον τρόπο που γράφεις.
Φιλικά.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6643
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 18 Αύγ 2022, 23:44

seismic έγραψε:
18 Αύγ 2022, 21:28
Λοξίας έγραψε:
18 Αύγ 2022, 21:09
seismic έγραψε:
18 Αύγ 2022, 20:45
Τα πάντα είναι ελεγχόμενα.
Φαντάζεστε να με άφηναν εμένα να μιλήσω στο συνέδριο https://5psamts.eltam.org/ και να τους τα κοπανήσω τι θα συμβεί :003: ?
Η αλήθεια φιλτράρετε για να μας προστατέψει τάχα από τις ψεύτικες ειδήσεις, και τελικά μας πασάρουν οι ίδιοι ψέματα.
Είναι σαν να σε κατευθύνουν δύο μεγάφωνα με ισχύ το ένα 1000 βατ και το άλλο 1 βατ.
Βάλε και τα τρολ της προπαγάνδας και έδεσε η σούπα.
Με έχουν αποκλείσει από όλα τα φόρουμ των πολιτικών μηχανικών που είναι δικά τους μαγαζάκια για να θάψουν την αλήθεια.
Γιάννη,

1. Ποιος δεν σε άφησε να πάρεις μέρος στο συνέδριο αυτό;
2. Αν σε έχουν αποκλείσει από όλα τα φόρα των πολιτικών μηχανικών, γιατί δεν οργανώνεις μία συνέντευξη τύπου να τα πεις όλα;
3. Σε έχουν αποκλείσει και από όλα τα φόρα πολιτικών μηχανικών του εξωτερικού;

.
1. ''Κατέθεσα πρόταση Id: E19671 Υποβολή: 06/08/22 12:32 Επεξεργασία: 09/08/22 23:27 Υπό εξέταση''
Είμαι σίγουρος ότι δεν θα εγκριθεί γιατί μέρος της επιστημονικής επιτροπής έχει μιλήσει μαζί μου πολλές φορές αλλά σε πρόγραμμα έρευνας δεν μπήκα.
2. Έχω απευθυνθεί σε κανάλια και δεν ενδιαφέρεται κανένας Μόνο το Zoυγκλα και ο Ιωσήφ Παπαδόπουλος μου πήρε συνέντευξη.
3. Τα φόρα στο εξωτερικό με δέχονται αλλά δεν αντιδρούν σε αυτά που λέω. Είναι σαν να μιλάω σε κουφούς.
https://www.researchgate.net/profile/Ioannis-Lymperis
Γιάννη,

1. Η Υποβολή Πλήρους Κειμένου Εργασιών, η Καταληκτική Ημερομηνία Υποβολής Εργασιών και η Έγκαιρη Εγγραφή στο Συνέδριο, έληγαν στις 31/7. Εσύ υπέβαλες τα έγγραφά σου στις 6/8. Δεν μπορεί όμως να γίνει εξαίρεση.
Δεν ήξερες ότι θα γίνει συνέδριο, αλλά αυτό δεν είναι αιτιολογία για να παραβούν τις ημερομηνίες.
Και ποιος είναι Γιάννη το μέλος της επιστημονικής επιτροπής που έχει μιλήσει μαζί σου πολλές φορές; Αν εννοείς τον Καρύδη, για ποιον λόγο λες κάτι τέτοιο. Εσύ έχεις δηλώσει δεκάδες φορές πως ο Καρύδης σε στηρίζει πολύ.

2. Για να ενδιαφερθεί ο τύπος, πρέπει να το αναλάβει κάποιος που ξέρει πως να κινηθεί και πως δουλεύουν αυτά. Όχι εσύ.

3. Αν δεν σου απαντούν/αντιδρούν σε αυτά που λες, αποκλείεται να είναι κουφοί ή τυφλοί ή μουγγοί...
Προσπάθησε να δεις που κάνεις εσύ λάθος και έτσι δεν σου απαντούν.
Εκεί, δεν είναι φόρουμ Γιάννη ώστε να λογομαχεί ο ένας με τον άλλον.
Αν αυτά που καταθέτεις δεν υποστηρίζονται από αποδεικτικά τεκμήρια, δεν θα ασχοληθεί κανείς.
Δεν έχουν καμία ισχύ τα βίντεο που έχεις ανεβάσει στο ίντερνετ, ούτε οι πρόχειροι μαθηματικοί υπολογισμοί με τους οποίους συνοδεύεις τα γραπτά σου και τα βίντεο. Εκεί χρειάζονται τεκμηριωμένοι μαθηματικοί υπολογισμοί και όχι οι αυτοαναφορές. Πρέπει να βρεις κάποιον να σου ντύσει με σωστά μαθηματικά και άρτιους υπολογισμούς, την εφεύρεσή σου. Αλλιως, δεν θα σου μιλήσει κανείς.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Αύγ 2022, 00:00

Chainis έγραψε:
18 Αύγ 2022, 21:32
stavmanr έγραψε:
18 Αύγ 2022, 09:48
Ασέβαστος έγραψε:
18 Αύγ 2022, 08:13
πληροφοριακο κομμουνισμο εχουμε.

η πληροφορια ειναι ισοτιμα προσβασιμη απο ολους.
Είναι; :smt047

Έχεις γράψει 50.000 ποστς στο ίντερνετ. Σε ξέρουμε μόνο εγώ και 5 άλλοι.
Ο Άδωνις γράφει 1 και το βλέπεις παντού. Είναι ισότιμη η πληροφορία που παρέχετε;

Έχει δεχτεί οποιαδήποτε εφημερίδα ή ιστοσελίδα οργανισμού άρθρο σου;
Είναι.
Το αν κάποιος είναι "όνομα" και προσέχουν πολλοί τα γραπτά του κι ο άλλος άγνωστος είναι ανεξάρτητο από το αν είναι προσβάσιμη η πληροφορία που καταθέτουν.
Είδες που εστιάζεις το πρόβλημα σε λάθος σημείο;
Τα ποστς του Άδωνι αναπαράγονται κατά χιλιάδες σε αντίθεση με τα δικά σου.
Δεν τίθεται ζήτημα ονόματος κι αυθεντίας, αλλά βούρκου πληροφορίας στην οποία χάνονται τα δικά σου.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 19 Αύγ 2022, 00:02

seismic έγραψε:
18 Αύγ 2022, 06:56
klg έγραψε:
18 Αύγ 2022, 00:46
seismic έγραψε:
17 Αύγ 2022, 16:28
Τα πάντα ακόμα και τα τσίπουρα ελέγχονται, και αν είσαι αφερέγγυος στο κράτος κατάσχονται. Έσοδα έξοδα ελέγχονται ανά πάσα στιγμή.
Αυτά δεν είναι τσίπουρα είναι το χέρι στην τσέπη σου.
Ναι γαμώ όλα αυτά, αλλά τα ξέρουμε εδώ και πολλά χρόνια seismic. Εσύ τι ακριβώς κάνεις online όμως, δεν θα έπρεπε να είσαι full analog για να μην έχεις traceable footprint;
Εγώ χρησιμοποιώ το ίντερνετ για να μάθω και για να διδάξω έρευνα για το καλό της ανθρωπότητας.
Αυτή είναι η καλή πλευρά της πληροφορικής.
https://www.researchgate.net/profile/Ioannis-Lymperis
Οπότε είπες να ανοίξεις ένα άκυρο νήμα σε αυτή την ενότητα να κλαφτείς ότι κανένας δε σου δίνει σημασία; Μαλάκα θα φτάσεις 200 ετών και ακόμα θα σκέφτεσαι σα 15χρονο.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Αύγ 2022, 06:37

klg έγραψε:
19 Αύγ 2022, 00:02
seismic έγραψε:
18 Αύγ 2022, 06:56
klg έγραψε:
18 Αύγ 2022, 00:46


Ναι γαμώ όλα αυτά, αλλά τα ξέρουμε εδώ και πολλά χρόνια seismic. Εσύ τι ακριβώς κάνεις online όμως, δεν θα έπρεπε να είσαι full analog για να μην έχεις traceable footprint;
Εγώ χρησιμοποιώ το ίντερνετ για να μάθω και για να διδάξω έρευνα για το καλό της ανθρωπότητας.
Αυτή είναι η καλή πλευρά της πληροφορικής.
https://www.researchgate.net/profile/Ioannis-Lymperis
Οπότε είπες να ανοίξεις ένα άκυρο νήμα σε αυτή την ενότητα να κλαφτείς ότι κανένας δε σου δίνει σημασία; Μαλάκα θα φτάσεις 200 ετών και ακόμα θα σκέφτεσαι σα 15χρονο.
Και εσείς που είστε 200 ετών σας έχει γαμήσει ένα 15χρονο.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 4838
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 19 Αύγ 2022, 06:52

Chainis έγραψε:
18 Αύγ 2022, 21:17
seismic έγραψε:
15 Αύγ 2022, 22:48
Την πρώτη πληροφορία μας την έδωσε ο άνθρωπος των σπηλαίων που ζωγράφισε τοιχογραφίες σε σπηλιές παριστάνοντας τον τρόπο που κυνηγούσαν άγρια ζώα. Η πληροφορία γεννά την γνώση και είναι η αιτία της εμπειρίας και η σύνθεση του πενταγράμμου της επιστήμης.
Τι είναι η πληροφορία? Είναι ενέργεια είναι δύναμη? Τίποτα από αυτά δεν είναι.
Όμως είναι η μεγαλύτερη δύναμη στην μάθηση αλλά και στην εκμετάλλευση.
Τα έξυπνα τηλέφωνα και το ίντερνετ είναι μηχανές που δεν αφήνουν τίποτα κρυφό.
Η εκμετάλλευση της ανθρωπότητας από τον καπιταλισμό και το κράτος καλά κρατεί.
Τίποτα κρυφό μέσα στο ίντερνετ. Είναι η τέλεια μηχανή των κατασκόπων από όπου και αν προέρχονται.
Μας δεσμεύουν μέσο της πληροφορίας.
Δηλαδή ο καπιταλισμός έφτιαξε τα έξυπνα τηλέφωνα και το ίντερνετ για να εκμεταλευεται την ανθρωπότητα;

Αν θέλεις να μείνει κάτι κρυφό δεν το βγάζεις στο ίντερνετ και μένει κρυφό.
Έλα ντε, πλεον ο καπιταλισμός φταίει για τα πάντα :102:

Είμαι σίγουρος πως κάποτε στην ΕΣΣΔ και τώρα στην Β. Κορέα και Κίνα, η (ψηφιακή) πληροφορία δεν χρησιμοποιείται ως όπλο από το καθεστώς.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 19 Αύγ 2022, 07:29

ίσως οι μηχανικοί δεν ψαρώνουν με τεχνικούς όρους όπως εμείς τα άσχετα γίδια και όταν διαβάζουν πχ σε κάποιο σημείο για τους στύλους που κάμπτονται επειδή δεν είναι κατασκευασμένοι από ελαστικό υλικό περιμένουν να ακούσουν ποιο υλικό προτείνεις.ίσως λέω

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32142
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Αύγ 2022, 08:10

seismic έγραψε:
18 Αύγ 2022, 20:45
Τα πάντα είναι ελεγχόμενα.
Φαντάζεστε να με άφηναν εμένα να μιλήσω στο συνέδριο https://5psamts.eltam.org/ και να τους τα κοπανήσω τι θα συμβεί :003: ?
Η αλήθεια φιλτράρετε για να μας προστατέψει τάχα από τις ψεύτικες ειδήσεις, και τελικά μας πασάρουν οι ίδιοι ψέματα.
Είναι σαν να σε κατευθύνουν δύο μεγάφωνα με ισχύ το ένα 1000 βατ και το άλλο 1 βατ.
Βάλε και τα τρολ της προπαγάνδας και έδεσε η σούπα.
Με έχουν αποκλείσει από όλα τα φόρουμ των πολιτικών μηχανικών που είναι δικά τους μαγαζάκια για να θάψουν την αλήθεια της πληροφορίας.
Γιατί η πληροφορία είναι δύναμη και θέλουν να έχουν την δύναμη αυτοί για να παίρνουν τα πακέτα έρευνας αυτοί.
σε ολα τα φορα μια χαρα σε αφησαν να μιλησεις. σε σουταραν αφου πρωτα ειπες οσα ειχες να πεις, πολλες φορες, ,και διαπιστωθηκε περαν πασης αμφιβολιας οτι ηταν μαλακιες, και ησουν ενοχλητικος, προσβλητικος και υβριστικος.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 19 Αύγ 2022, 10:13

seismic έγραψε:
19 Αύγ 2022, 06:37
klg έγραψε:
19 Αύγ 2022, 00:02
seismic έγραψε:
18 Αύγ 2022, 06:56
Εγώ χρησιμοποιώ το ίντερνετ για να μάθω και για να διδάξω έρευνα για το καλό της ανθρωπότητας.
Αυτή είναι η καλή πλευρά της πληροφορικής.
https://www.researchgate.net/profile/Ioannis-Lymperis
Οπότε είπες να ανοίξεις ένα άκυρο νήμα σε αυτή την ενότητα να κλαφτείς ότι κανένας δε σου δίνει σημασία; Μαλάκα θα φτάσεις 200 ετών και ακόμα θα σκέφτεσαι σα 15χρονο.
Και εσείς που είστε 200 ετών σας έχει γαμήσει ένα 15χρονο.
Πώς ακριβώς το έκανες αυτό αφού κάνεις δεν σου δίνει καμία σημασία; Ξύπνα ρε, ξύπνα επιτέλους.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πληροφωριακός καπιταλισμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Αύγ 2022, 10:17

seismic έγραψε:
15 Αύγ 2022, 22:48
Την πρώτη πληροφορία μας την έδωσε ο άνθρωπος των σπηλαίων που ζωγράφισε τοιχογραφίες σε σπηλιές
Ο άνθρωπος των σπηλαίων αποτελεί ο ίδιος πληροφορία.
Τα πάντα αποτελούν πληροφορία. Το κενό αποτελεί πληροφορία.

Κι αυτή είναι η παράδοξη φύση της πληροφορίας.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών