Προς γνωστες. Αξιζει να επενδύσω κάποια χρήματα στα ακόλουθα it education sites;

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13942
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Προς γνωστες. Αξιζει να επενδύσω κάποια χρήματα στα ακόλουθα it education sites;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Οκτ 2022, 15:28

Parrot έγραψε:
29 Οκτ 2022, 14:21
southern έγραψε:
28 Οκτ 2022, 16:48
Parrot έγραψε:
28 Οκτ 2022, 15:24

Τί θες να μάθεις..;
Καλησπέρα κι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Κάνω ένα online data analysis/science bootcamp και ψάχνω έξτρα πηγές για εξάσκηση αλλά και για προετοιμασία για μελλοντικές συνεντεύξεις. Με λίγη έρευνα ανακάλυψα αυτά τα σαιτ. Με ενδιαφέρουν python, sql και mongodb. Έχεις ακούσει τα σαιτ που ανέφερα; αξίζει να δώσω λίγα λεφτά σε κάποια από αυτά;
Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο path (data science κλπ) αλλά γενικά δεν ξέρω πόσο αξίζουν τα λεφτά τους τα bootcamps και τα διάφορα sites. Τώρα αν κάποια απ' αυτά σε προετοιμάζουν και για interview τότε καλό ακούγεται..
Καλή τύχη..
Δεν έδωσα πολλά χρήματα. Θέλω από τα χρηματοοικονομικα να μετακινήσω σε data analytics ή fintech. Διαβάζω mysql αυτό το καιρό
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13942
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Προς γνωστες. Αξιζει να επενδύσω κάποια χρήματα στα ακόλουθα it education sites;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Οκτ 2022, 15:36

nick έγραψε:
29 Οκτ 2022, 14:28
southern έγραψε:
28 Οκτ 2022, 16:48
Parrot έγραψε:
28 Οκτ 2022, 15:24

Τί θες να μάθεις..;
Καλησπέρα κι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Κάνω ένα online data analysis/science bootcamp και ψάχνω έξτρα πηγές για εξάσκηση αλλά και για προετοιμασία για μελλοντικές συνεντεύξεις. Με λίγη έρευνα ανακάλυψα αυτά τα σαιτ. Με ενδιαφέρουν python, sql και mongodb. Έχεις ακούσει τα σαιτ που ανέφερα; αξίζει να δώσω λίγα λεφτά σε κάποια από αυτά;
Αυτά θέλουν μαθηματικό μυαλό, πχ να έγραψες πανελλήνιες 17+.
Πολλοί γράφουν κάτω από τη βάση και ελπίζουν ότι θα τα μάθουν από κάνα course ή ΙΕΚ.
Στα data analytics μια χαρά σε διδάσκουν τα bootcamp. Εγώ έχω μεταπτυχιακό χρηματοοικονομικα και θέλω να μετακινηθω σε financial data analytics. Όσο αναφορά τα μαθηματικά οι γνώσεις μου φτάνουν σε μερικές παραγωγούς, Lagrange multipliers, γραμμική άλγεβρα μέχρι eigenvalues-eigenvectors, και στη στατιστική έχω κάνει regression analysis, simulation και time series forecasting. Δεν είμαι εντελώς αναριθμητος. Machine learning engineer δεν βγαίνεις από bootcamp εκτός αν είσαι μαθηματικός. Εκεί θέλει μεταπτυχιακό σε data science η πιστοποίηση του udacity. Τα παραπάνω σαιτ τα ανάφερα γιατί θα ήθελα να εμβαθύνω τη python.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών