ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24418
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 05 Ιαν 2023, 17:59

alekhine έγραψε:
04 Ιαν 2023, 13:42
η κοσμοτε που εχω εγω σιγουρα εχει συνδυαστικα τιμολογια αν εχεις εκει κινητο και σταθερο

απο εκει και περα αν γινει αιτηση φορητοτητας σιγουρα σε παιρνει η εταιρεια που εχεις και σου κανει καλυτερη προσφορα για να μεινεις

τελος παιζουν και αλλα κριτηρια που ειναι διαφορετικα για τον καθενα (πχ εγω εχω κοσμοτε παρολο που μπορω να βρω και φθηνοτερα επειδη ειναι πολυ καλυτερη στην αντιμετωπιση βλαβων και τετοιες εχω συχνα)
Πήγα σε κατάστημα Γερμανός, ρώτησα για Cosmote και μου είπαν ότι δεν δίνει χρόνο προς εξωτερικό (από το σταθερό), οπότε απορρίπτεται. Όσο το σκέφτομαι, μου φαίνεται περίεργο. Πως γίνεται να δίνουν οι άλλοι και όχι η Cosmote, αλλά τέλος πάντων.

Πήγα και στο κατάστημα της vodafone και λέω στην εκπρόσωπο "έχω ξανακάνει στο παρελθόν την διαδικασία μεταφοράς, προκειμένου να μου δώσετε μια έκπτωση της προκοπής και να μείνω. Κάντε μου μια καλή προσφορά, να ανανεώσω άμεσα". Η απάντηση ήταν "και να πάτε, απλά θα μείνετε εκεί. Δεν θα σας γίνει αντιπροσφορά". Μόνο που δεν με έβρισε!

Τηλεφωνικά τα μαύρα τους τα χάλια. Με πήρε μία μου έκανε προσφορές πριν και μετά τις γιορτές για την γραμμή του σταθερού προκειμένου να ανανεώσω συμβόλαιο και όταν με τα πολλά της απάντησα θετικά με ρώτησε ποιος ήταν ο πάροχός μου. Νόμιζε ότι θα έφευγα από αλλού. Όταν της θύμισα ότι είμαι ήδη στη voda και με πήρε για να ανανεώσω μου είπε ότι δεν μπορεί να μου προσφέρει αυτή την τιμή.

Αυτά ενώ τους πληρώνω 3 συμβόλαια και δεν έχει καθυστερήσει ποτέ πληρωμή. Αυτό που με τρελαίνει είναι ότι έδωσαν στο ίδιο κατάστημα 2 καρτοσυμβόλαια σε φίλο, που δεν έχει τίποτα άλλο σε αυτούς, με πολλαπλάσιες παροχές του δικού μου συμβολαίου (πχ δεκαπλάσια data) και τελικά τα δύο αυτά καρτοσυμβόλαια του στοιχίζουν λιγότερο από το ένα δικό μου πακέτο κινητής.

Όταν είπα στο κατάστημα, φτιάξτε μου κι μένα ένα τέτοιο συμβόλαιο αρνήθηκε. Πρέπει λέει να διακόψω το κινητό και να πάρω νέο νούμερο μετά κάποιους μήνες. Μετά από 20 χρόνια χρήσης να πάρω νέο αριθμό. Δεν πάνε καλά. Σαν να με διώχνουν με το ζόρι.

ΥΓ. Κατανοώ ότι στα πλαίσια μιας προσφοράς ή προσέλκυσης χρήστη από άλλο πάροχο, θα δώσεις κάτι παραπάνω που ενδεχομένως δεν το δίνεις στον ήδη συνδρομητή σου. Αλλά όχι κι έτσι. :lol:

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Ιαν 2023, 18:36

Δυστυχώς ,αν δεν τους πρήξεις με συνεχείς οχλήσεις ,δε γίνεται δουλειά. Χτες , μετά από 15 μέρες κι άλλο ρούτερ σταθεροποιήθηκε η γραμμή της αδερφής μου. Μόνο απ' το σβέρκο δεν τον έπιασα τον έρμο τεχνικό ( τι φταίει κι αυτός;) του ΟΤΕ. :-?

Άβαταρ μέλους
John Dear
Δημοσιεύσεις: 1225
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 01:21

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Dear » 22 Ιαν 2023, 19:51

Βάλτε πιο γρήγορο ίντερνετ παιδιά. Να διαβάζετε τις μαλακίες που γράφετε εδώ πιο γρήγορα.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Ιαν 2023, 20:02

John Dear έγραψε:
22 Ιαν 2023, 19:51
Βάλτε πιο γρήγορο ίντερνετ παιδιά. Να διαβάζετε τις μαλακίες που γράφετε εδώ πιο γρήγορα.
Kοίταξε φίλε , όταν έχεις δοκιμάσει 56 κbps ,αρχές του '90 , λες ποτέ.....ξανά. :003:

Άβαταρ μέλους
John Dear
Δημοσιεύσεις: 1225
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 01:21

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Dear » 22 Ιαν 2023, 20:04

Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 20:02
John Dear έγραψε:
22 Ιαν 2023, 19:51
Βάλτε πιο γρήγορο ίντερνετ παιδιά. Να διαβάζετε τις μαλακίες που γράφετε εδώ πιο γρήγορα.
Kοίταξε φίλε , όταν έχεις δοκιμάσει 56 κbps ,αρχές του '90 , λες ποτέ.....ξανά. :003:
Ποτέ ξανά φόρουμ; Γιατί μπαίνεις για δύο λεπτά και σε παίρνει η βρώμα.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Ιαν 2023, 20:07

John Dear έγραψε:
22 Ιαν 2023, 20:04
Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 20:02
John Dear έγραψε:
22 Ιαν 2023, 19:51
Βάλτε πιο γρήγορο ίντερνετ παιδιά. Να διαβάζετε τις μαλακίες που γράφετε εδώ πιο γρήγορα.
Kοίταξε φίλε , όταν έχεις δοκιμάσει 56 κbps ,αρχές του '90 , λες ποτέ.....ξανά. :003:
Ποτέ ξανά φόρουμ; Γιατί μπαίνεις για δύο λεπτά και σε παίρνει η βρώμα.
Ποτέ ξανά αργό ίντερνετ. Τώρα για τ' άλλο, το πχόρουμ είναι πρέζα, αν δεν πάρω τη δόση μου ,δε λειτουργώ. Όσους τους χαλάει,ας απέχουν.

Άβαταρ μέλους
John Dear
Δημοσιεύσεις: 1225
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 01:21

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Dear » 22 Ιαν 2023, 20:10

Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 20:07
John Dear έγραψε:
22 Ιαν 2023, 20:04
Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 20:02


Kοίταξε φίλε , όταν έχεις δοκιμάσει 56 κbps ,αρχές του '90 , λες ποτέ.....ξανά. :003:
Ποτέ ξανά φόρουμ; Γιατί μπαίνεις για δύο λεπτά και σε παίρνει η βρώμα.
Ποτέ ξανά αργό ίντερνετ. Τώρα για τ' άλλο, το πχόρουμ είναι πρέζα, αν δεν πάρω τη δόση μου ,δε λειτουργώ. Όσους τους χαλάει,ας απέχουν.
Μα απέχω. Μπας και δω καμιά καθαρή ψυχή απ΄τις σπάνιες που παίζουν εδώ μέσα.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 29 Ιουν 2023, 20:44

ST48410 έγραψε:
05 Ιαν 2023, 17:59
alekhine έγραψε:
04 Ιαν 2023, 13:42
η κοσμοτε που εχω εγω σιγουρα εχει συνδυαστικα τιμολογια αν εχεις εκει κινητο και σταθερο

απο εκει και περα αν γινει αιτηση φορητοτητας σιγουρα σε παιρνει η εταιρεια που εχεις και σου κανει καλυτερη προσφορα για να μεινεις

τελος παιζουν και αλλα κριτηρια που ειναι διαφορετικα για τον καθενα (πχ εγω εχω κοσμοτε παρολο που μπορω να βρω και φθηνοτερα επειδη ειναι πολυ καλυτερη στην αντιμετωπιση βλαβων και τετοιες εχω συχνα)
Πήγα σε κατάστημα Γερμανός, ρώτησα για Cosmote και μου είπαν ότι δεν δίνει χρόνο προς εξωτερικό (από το σταθερό), οπότε απορρίπτεται. Όσο το σκέφτομαι, μου φαίνεται περίεργο. Πως γίνεται να δίνουν οι άλλοι και όχι η Cosmote, αλλά τέλος πάντων.

Πήγα και στο κατάστημα της vodafone και λέω στην εκπρόσωπο "έχω ξανακάνει στο παρελθόν την διαδικασία μεταφοράς, προκειμένου να μου δώσετε μια έκπτωση της προκοπής και να μείνω. Κάντε μου μια καλή προσφορά, να ανανεώσω άμεσα". Η απάντηση ήταν "και να πάτε, απλά θα μείνετε εκεί. Δεν θα σας γίνει αντιπροσφορά". Μόνο που δεν με έβρισε!

Τηλεφωνικά τα μαύρα τους τα χάλια. Με πήρε μία μου έκανε προσφορές πριν και μετά τις γιορτές για την γραμμή του σταθερού προκειμένου να ανανεώσω συμβόλαιο και όταν με τα πολλά της απάντησα θετικά με ρώτησε ποιος ήταν ο πάροχός μου. Νόμιζε ότι θα έφευγα από αλλού. Όταν της θύμισα ότι είμαι ήδη στη voda και με πήρε για να ανανεώσω μου είπε ότι δεν μπορεί να μου προσφέρει αυτή την τιμή.

Αυτά ενώ τους πληρώνω 3 συμβόλαια και δεν έχει καθυστερήσει ποτέ πληρωμή. Αυτό που με τρελαίνει είναι ότι έδωσαν στο ίδιο κατάστημα 2 καρτοσυμβόλαια σε φίλο, που δεν έχει τίποτα άλλο σε αυτούς, με πολλαπλάσιες παροχές του δικού μου συμβολαίου (πχ δεκαπλάσια data) και τελικά τα δύο αυτά καρτοσυμβόλαια του στοιχίζουν λιγότερο από το ένα δικό μου πακέτο κινητής.

Όταν είπα στο κατάστημα, φτιάξτε μου κι μένα ένα τέτοιο συμβόλαιο αρνήθηκε. Πρέπει λέει να διακόψω το κινητό και να πάρω νέο νούμερο μετά κάποιους μήνες. Μετά από 20 χρόνια χρήσης να πάρω νέο αριθμό. Δεν πάνε καλά. Σαν να με διώχνουν με το ζόρι.

ΥΓ. Κατανοώ ότι στα πλαίσια μιας προσφοράς ή προσέλκυσης χρήστη από άλλο πάροχο, θα δώσεις κάτι παραπάνω που ενδεχομένως δεν το δίνεις στον ήδη συνδρομητή σου. Αλλά όχι κι έτσι. :lol:
Δυστηχως ολοι ετσι δουλευουν και δε σεβονται τους πελατες τους.
Σε εμας ηρθαν σκαψαν και καναν εγκατασταση σε ολη την πολυκατοικια για να τσιμπησουν την επιδοτηση και τωρα το παιζουν τρελιτσα.
Δεν εμφανιζει διαθεσιμοτητα Fiber στη διευθυνση, η τιμη ειναι πια καλυτερη απο αυτη που ηταν χωρις την επιδοτηση αλλα την δινουν μονο σε νεους πελατες. Δεν μου εχουν πιστωσει κουπονι εδω και 2-3 μηνες, απο οταν αρχισαν τα κολπα για ανανεωση συμβολαιου δηλαδη και καλα στην ιδια τιμη.
Τηλεφωνικα εχουν ξεφυγει επιθετικοι οσο δε παει και ασχετοι, δε ξερουν τι τους γινετε μου λεγαν θα μου δωσουν νεο router, δηλαδη αυτο που εχω ηδη. Σκεφτομαι να συνεχισω να τους τρολαρω παντως για χαβαλε και να ζητησω 24 ξερω γω αλλα να μην περναει απο την ινα αλλα απο τον χαλκο :102:

Συνηθως το κανουν επειδη ξερουν οτι δεν εχεις και πολλες επιλογες για αυτο και δε πολυδιαπραγματευονται με τους παλιους, αν δεν ειχα καλυτερη εναλλακτικη για γρηγορο internet ειμαι δεσμευμενος.
Οποτε ανα 2 χρονια αλλαγη μεταξυ των παροχων δεν ειναι να τους παιρνεις τοσο στα σοβαρα εχουν τρελα κερδη με το καρτελ που εχουν στησει και δε τους νοιαζει
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 29 Ιουν 2023, 20:47

alekhine έγραψε:
22 Δεκ 2022, 13:06

ναι ρε το θεμα ειναι αν θα σου ερθει απο καφαο της wind(αρα απο ινες που εχουν σκαψει οι ιδιοι)
η αν θα νοικιασουν οπτικες ινες αλλης εταιρειας
Αυτο πως το βρισκει καποιος ? Χωρις να αρχισω να ανοιγω τα καφαο κατα προτιμηση :g030:
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3289
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 29 Ιουν 2023, 21:33

pikey25 έγραψε:
29 Ιουν 2023, 20:47
alekhine έγραψε:
22 Δεκ 2022, 13:06

ναι ρε το θεμα ειναι αν θα σου ερθει απο καφαο της wind(αρα απο ινες που εχουν σκαψει οι ιδιοι)
η αν θα νοικιασουν οπτικες ινες αλλης εταιρειας
Αυτο πως το βρισκει καποιος ? Χωρις να αρχισω να ανοιγω τα καφαο κατα προτιμηση :g030:
Αυτό θα το γνωρίζει ο ISP που θες να κάνει το FTTH. Τώρα γιατί να σε απασχολεί δεν ξέρω, ο alekhine δεν διευκρίνισε.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 29 Ιουν 2023, 21:59

klg έγραψε:
29 Ιουν 2023, 21:33
pikey25 έγραψε:
29 Ιουν 2023, 20:47
alekhine έγραψε:
22 Δεκ 2022, 13:06

ναι ρε το θεμα ειναι αν θα σου ερθει απο καφαο της wind(αρα απο ινες που εχουν σκαψει οι ιδιοι)
η αν θα νοικιασουν οπτικες ινες αλλης εταιρειας
Αυτο πως το βρισκει καποιος ? Χωρις να αρχισω να ανοιγω τα καφαο κατα προτιμηση :g030:
Αυτό θα το γνωρίζει ο ISP που θες να κάνει το FTTH. Τώρα γιατί να σε απασχολεί δεν ξέρω, ο alekhine δεν διευκρίνισε.
Eιναι σημαντικο για να βρεις ποιος μπορει να σου κανει την καλυτερη τιμη αλλα και να παρεχει γρηγορο internet.
Εμενα μου βαλαν γραμμη ftth και μου λενε ψεματα, οτι το fiber 100 ειναι ανυπαρκτο και αν δεν ανανεωσω στην τιμη που θελουν στο προγραμμα που θελουν εναλλακτικη ειναι το VDSL (fiber 100)
Εκτος και αν πραγματι δε τους συμφερει να παρεχουν fiber στην περιοχη και τζαμπα σκαβαν :102:
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3289
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 29 Ιουν 2023, 22:11

pikey25 έγραψε:
29 Ιουν 2023, 21:59
klg έγραψε:
29 Ιουν 2023, 21:33
pikey25 έγραψε:
29 Ιουν 2023, 20:47


Αυτο πως το βρισκει καποιος ? Χωρις να αρχισω να ανοιγω τα καφαο κατα προτιμηση :g030:
Αυτό θα το γνωρίζει ο ISP που θες να κάνει το FTTH. Τώρα γιατί να σε απασχολεί δεν ξέρω, ο alekhine δεν διευκρίνισε.
Eιναι σημαντικο για να βρεις ποιος μπορει να σου κανει την καλυτερη τιμη αλλα και να παρεχει γρηγορο internet.
Εμενα μου βαλαν γραμμη ftth και μου λενε ψεματα, οτι το fiber 100 ειναι ανυπαρκτο και αν δεν ανανεωσω στην τιμη που θελουν στο προγραμμα που θελουν εναλλακτικη ειναι το VDSL (fiber 100)
Εκτος και αν πραγματι δε τους συμφερει να παρεχουν fiber στην περιοχη και τζαμπα σκαβαν :102:
Πάντως σε εμένα ο ΟΤΕ για fiber από το PCP της Wind, μου έκανε την ίδια τιμή με τη Wind. Γενικά τα μαλακισμένα μας δουλεύουνε.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 29 Ιουν 2023, 22:32

klg έγραψε:
29 Ιουν 2023, 22:11
pikey25 έγραψε:
29 Ιουν 2023, 21:59
klg έγραψε:
29 Ιουν 2023, 21:33


Αυτό θα το γνωρίζει ο ISP που θες να κάνει το FTTH. Τώρα γιατί να σε απασχολεί δεν ξέρω, ο alekhine δεν διευκρίνισε.
Eιναι σημαντικο για να βρεις ποιος μπορει να σου κανει την καλυτερη τιμη αλλα και να παρεχει γρηγορο internet.
Εμενα μου βαλαν γραμμη ftth και μου λενε ψεματα, οτι το fiber 100 ειναι ανυπαρκτο και αν δεν ανανεωσω στην τιμη που θελουν στο προγραμμα που θελουν εναλλακτικη ειναι το VDSL (fiber 100)
Εκτος και αν πραγματι δε τους συμφερει να παρεχουν fiber στην περιοχη και τζαμπα σκαβαν :102:
Πάντως σε εμένα ο ΟΤΕ για fiber από το PCP της Wind, μου έκανε την ίδια τιμή με τη Wind. Γενικά τα μαλακισμένα μας δουλεύουνε.
ναι φιξαρουν τις τιμες 28 ειναι ο κατω πατος και 25 για νεους οποτε μαλλον ειναι νωρις για γκρινια απο οτι βλεπω σε συζητησεις καθως ολοι ακομα παρακαλανε για να ερθουν τα συνεργεια :003:
Δες την περιοχη σου εδω τι καμπινες εχεις κοντα για να δεις τι εναλλακτικες εχεις παντως --> https://fttxgr.eu/map
Εμενα ειναι vodafoneκρατουμενη που εξηγει την συμπεριφορα των μποτς/τηλεφωνικων υπαλληλων
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10383
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ INTERNET

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 01 Ιούλ 2023, 10:28

klg έγραψε:
29 Ιουν 2023, 22:11
pikey25 έγραψε:
29 Ιουν 2023, 21:59
klg έγραψε:
29 Ιουν 2023, 21:33


Αυτό θα το γνωρίζει ο ISP που θες να κάνει το FTTH. Τώρα γιατί να σε απασχολεί δεν ξέρω, ο alekhine δεν διευκρίνισε.
Eιναι σημαντικο για να βρεις ποιος μπορει να σου κανει την καλυτερη τιμη αλλα και να παρεχει γρηγορο internet.
Εμενα μου βαλαν γραμμη ftth και μου λενε ψεματα, οτι το fiber 100 ειναι ανυπαρκτο και αν δεν ανανεωσω στην τιμη που θελουν στο προγραμμα που θελουν εναλλακτικη ειναι το VDSL (fiber 100)
Εκτος και αν πραγματι δε τους συμφερει να παρεχουν fiber στην περιοχη και τζαμπα σκαβαν :102:
Πάντως σε εμένα ο ΟΤΕ για fiber από το PCP της Wind, μου έκανε την ίδια τιμή με τη Wind. Γενικά τα μαλακισμένα μας δουλεύουνε.
Έχω την εντύπωση ότι μοιράζουν τις περιοχές όπου περνάει η ίνα και μετά ο πελάτης επιλέγει πάροχο.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών