To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 29 Μαρ 2023, 23:18

Λεγεών έγραψε:
29 Μαρ 2023, 22:20
Καταλαβαίνετε, συνειδητοποιείτε τι γίνεται;

Δεν μιλάμε (ακόμα) για κατακλυσμικά φαινόμενα τύπου Terminator, Horizon, Age of Strife. Θα έχουμε διαλυθεί ως κοινωνία πολύ πιο πριν.

Πόσο μακριά είμαστε από το AI να γράφει κώδικα και λογοτεχνία, να απαντάει το τηλέφωνο για να παίρνει παραγγελίες, να σε παίρνει τηλέφωνο για να σε βοηθήσει με troubleshooting, να σου πετάει διαφημίσεις για το νέο μπουφάν που κοιτάς σε μία ιστοσελίδα με την φάτσα σου και τον σωματότυπο σου όπως τα έχει αλιεύσει από το φέησμπουκ, να φτιάχνει ψεύτικα βίντεο με ψεύτικο ήχο και αυτά να διοχετεύονται χωρίς έλεγχο σε όλο το ίντερνετ;

Να μην μιλήσω και για την εργασιακή και οικονομική κρίση που όλο αυτό θα φέρει. Που θα διοχετευθεί όλος αυτός ο κόσμος που ξαφνικά, στο όνομα της μείωσης των εξόδων και αύξησης των κερδών, θα εξωπεταχτεί από τις δουλειές του, είτε είναι προγραμματιστές, είτε είναι γραφίστες, είτε είναι γραφιάδες, είτε δουλεύουν στο retail (ήδη έχει ξεκινήσει με τα ηλεκτρονικά ταμεία), σε call center, σε, σε, σε. Κανείς δεν θα μείνει ανεπηρέαστος από αυτή την αλλαγή.

Πρέπει οπωσδήποτε να μπει φρένο και νομοθεσία που θα το απαγορεύει. Δεν πρόκειται για νεολουδιτισμό, πρόκειται για μία καταστροφή που την βλέπουμε να έρχεται και οι περισσότεροι δεν έχουμε ακόμα πάρει χαμπάρι τίποτα.
Εγώ δεν βλέπω πώς θα πεταχτεί κανένας από τη δουλειά του. Έχω χρησιμοποιήσει επαγγελματικά και το copilot και το midjourney, χωρίς να κάνω ανάλυση 10 σελίδων, 100% και τα δύο απλά είναι πολύ κουλ εργαλεία. Όταν εγώ χρειάζομαι specific concept art δεν θα κάτσω να κάνω iterate με τις μαλακίες του midjourney, θα το κάνει ο artist. Όταν πρέπει να γράψω ένα καινούργιο component για το ένα μπουρδελό microservice στο spaghetti architectural εφιάλτη που χρειάζεται ένα datacenter για να τρέξει, το copilot είναι απλά intellisense. Δεν θα πει η product manager, "let there be light" και μαγικά θα έχουμε billing layer σε όλο το surface του product.

Όπως είπα και σε ένα άλλο thread, όλα αυτά είναι descriptive πράγματα, το πολύ πολύ να αλλάξει ο τρόπος που δουλεύει ένας concept artist δεν θα εξαφανιστεί η ανάγκη του. Απλά θα μπορεί να κάνει πιο εύκολα και γρήγορα τη δουλειά.

Τώρα όλα τα άλλα που γράφεις τα έχουμε ήδη εδώ και χρόνια, chat bots για support, ML για massive data crunching, etc etc.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος klg την 29 Μαρ 2023, 23:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23835
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 29 Μαρ 2023, 23:19

Parrot έγραψε:
29 Μαρ 2023, 22:26
Μην ανησυχείτε, όλα καλά θα πάνε.. :wave:
Elon Musk on why the world needs a universal basic income
https://www.worldgovernmentsummit.org/o ... sic-income

:giggle:


η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40858
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Μαρ 2023, 23:19

paul25 έγραψε:
29 Μαρ 2023, 22:54
Εμένα πιο πολύ με φοβίζει στην χρήση της ΑΙ ότι θα μπορεί να λέει τέλεια ψέματα και να εφαρμοζει τέλεια παραπλανηση.
Μια χαρά πιάνουν και τα ατελή ψέματα των υπαρχόντων πολιτικών.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40858
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Μαρ 2023, 23:21

klg έγραψε:
29 Μαρ 2023, 23:18
Εγώ δεν βλέπω πώς θα πεταχτεί κανένας από τη δουλειά του. Έχω χρησιμοποιήσει επαγγελματικά και το copilot και το midjourney, χωρίς να κάνω ανάλυση 10 σελίδων, 100% και τα δύο απλά είναι πολύ κουλ εργαλεία. Όταν εγώ χρειάζομαι specific concept art δεν θα κάτσω να κάνω iterate με τις μαλακίες του midjourney, θα το κάνει ο artist. Όταν πρέπει να γράψω ένα καινούργιο component για το ένα μπουρδελό microservice στο spaghetti architectural εφιάλτη που χρειάζεται ένα datacenter για να τρέξει, το copilot είναι απλά intellisense. Δεν θα πει η product manager, "let there be light" και μαγικά θα έχουμε billing layer σε όλο το surface του product.

Όπως είπα και σε ένα άλλο thread, όλα αυτά είναι descriptive πράγματα, το πολύ πολύ να αλλάξει ο τρόπος που δουλεύει ένας concept artist δεν θα εξαφανιστεί η ανάγκη του. Απλά θα μπορεί να κάνει πιο εύκολα και γρήγορα τη δουλειά.

Τώρα όλα τα άλλα που γράφεις τα έχουμε ήδη εδώ και χρόνια, chat bots για support, ML για massive data crunching, etc etc.
Κι εγώ έτσι το βλέπω προς το παρόν. Είναι σαν να λέμε ότι το φώτοσοπ έβγαλε στην ανεργία κόσμο επειδή κάνει αυτόματα κάτι που πριν χρειαζόταν επίπονη εργασία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10471
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 29 Μαρ 2023, 23:23

Λεγεών έγραψε:
29 Μαρ 2023, 22:20
Καταλαβαίνετε, συνειδητοποιείτε τι γίνεται;

Δεν μιλάμε (ακόμα) για κατακλυσμικά φαινόμενα τύπου Terminator, Horizon, Age of Strife. Θα έχουμε διαλυθεί ως κοινωνία πολύ πιο πριν.

Πόσο μακριά είμαστε από το AI να γράφει κώδικα και λογοτεχνία, να απαντάει το τηλέφωνο για να παίρνει παραγγελίες, να σε παίρνει τηλέφωνο για να σε βοηθήσει με troubleshooting, να σου πετάει διαφημίσεις για το νέο μπουφάν που κοιτάς σε μία ιστοσελίδα με την φάτσα σου και τον σωματότυπο σου όπως τα έχει αλιεύσει από το φέησμπουκ, να φτιάχνει ψεύτικα βίντεο με ψεύτικο ήχο και αυτά να διοχετεύονται χωρίς έλεγχο σε όλο το ίντερνετ;

Να μην μιλήσω και για την εργασιακή και οικονομική κρίση που όλο αυτό θα φέρει. Που θα διοχετευθεί όλος αυτός ο κόσμος που ξαφνικά, στο όνομα της μείωσης των εξόδων και αύξησης των κερδών, θα εξωπεταχτεί από τις δουλειές του, είτε είναι προγραμματιστές, είτε είναι γραφίστες, είτε είναι γραφιάδες, είτε δουλεύουν στο retail (ήδη έχει ξεκινήσει με τα ηλεκτρονικά ταμεία), σε call center, σε, σε, σε. Κανείς δεν θα μείνει ανεπηρέαστος από αυτή την αλλαγή.

Πρέπει οπωσδήποτε να μπει φρένο και νομοθεσία που θα το απαγορεύει. Δεν πρόκειται για νεολουδιτισμό, πρόκειται για μία καταστροφή που την βλέπουμε να έρχεται και οι περισσότεροι δεν έχουμε ακόμα πάρει χαμπάρι τίποτα.
Θα λιγοστέψουμε μέχρι τότε, μην ανησυχείς...
Δεν είμαστε και μακριά... :102:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4568
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 29 Μαρ 2023, 23:26

εγώ περιμένω πότε το ΑΙ θα καταφέρει να με αντιγράψει και να κατασκευάσει ένα ανδροειδές που θα πηγαίνει για δουλειά αντί για μένα και το βράδυ θα βρισκόμαστε και θα κάνομε sync.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23671
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 29 Μαρ 2023, 23:26

Παύση στην ανάπτυξη συστημάτων τεχνητής νοημοσύνης για έξι μήνες ζητούν ο Έλον Μασκ και ειδικοί του κλάδου

Η επιστολή θέλει να σταματήσει προσωρινά η ανάπτυξη σε αυτό το επίπεδο, προειδοποιώντας για τους κινδύνους που μπορεί να προκαλέσουν μελλοντικά, πιο προηγμένα συστήματα.

«Τα συστήματα τεχνητής νοημοσύνης με νοημοσύνη ανταγωνιστική προς την ανθρώπινη μπορούν να θέσουν βαθύτατους κινδύνους για την κοινωνία και την ανθρωπότητα», αναφέρεται.

Η προηγμένη τεχνητή νοημοσύνη πρέπει να αναπτύσσεται με προσοχή, αναφέρει η επιστολή, αλλά, αντίθετα, «τους τελευταίους μήνες τα εργαστήρια τεχνητής νοημοσύνης έχουν εγκλωβιστεί σε έναν ανεξέλεγκτο αγώνα δρόμου για την ανάπτυξη όλο και πιο ισχυρών ψηφιακών μυαλών που κανείς -ούτε καν οι δημιουργοί τους- δεν μπορεί να κατανοήσει, να προβλέψει ή να ελέγξει αξιόπιστα».

<p>Πηγή: <a target="_blank" href="https://www.iefimerida.gr">iefimerida.gr</a> - <a target="_blank" href="https://www.iefimerida.gr/tehnologia/te ... n-mask">Να παγώσει η ανάπτυξη τεχνητής νοημοσύνης για έξι μήνες ζητούν ο Έλον Μασκ και άλλοι ειδικοί -Τι τους ανησυχεί - iefimerida.gr</a></p>
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7490
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 29 Μαρ 2023, 23:26

hellegennes έγραψε:
29 Μαρ 2023, 23:21

Κι εγώ έτσι το βλέπω προς το παρόν. Είναι σαν να λέμε ότι το φώτοσοπ έβγαλε στην ανεργία κόσμο επειδή κάνει αυτόματα κάτι που πριν χρειαζόταν επίπονη εργασία.
Εικόνα

φωτό πριν το Autocad. Τη δουλειά που έκαναν 50 τώρα την κάνουν 3. Και με τα BIM προγράμματα τύπου REVIT την κάνει ένας.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10168
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 29 Μαρ 2023, 23:28

hellegennes έγραψε:
29 Μαρ 2023, 23:18
Αναρωτιέμαι αν το chatgtp μπορεί να φτιάξει χειρότερη ταινία από το Terminator Genisys. Αξίζει να το δοκιμάσουμε.
Χειρότερη ταινια απ το genisys ηταν το επομενο dark fate που μπλεξαν εντελως τα μπουτια τους . Το genisys μπρος το dark fate ειναι σα να συγκρινουμε το νονο με το αμερικαν νιντζα .

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 29 Μαρ 2023, 23:29

mao mao έγραψε:
29 Μαρ 2023, 23:26
hellegennes έγραψε:
29 Μαρ 2023, 23:21

Κι εγώ έτσι το βλέπω προς το παρόν. Είναι σαν να λέμε ότι το φώτοσοπ έβγαλε στην ανεργία κόσμο επειδή κάνει αυτόματα κάτι που πριν χρειαζόταν επίπονη εργασία.
Εικόνα

φωτό πριν το Autocad. Τη δουλειά που έκαναν 50 τώρα την κάνουν 3. Και με τα BIM προγράμματα τύπου REVIT την κάνει ένας.
Ναι αλλά απλά τους χρησιμοποιήσαμε για να φτιάχνουμε περισσότερα σπίτια στον ίδιο χρόνο, γι αυτό έχουν πέσει τα νοίκια στα τάρταρα :smt047
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 29 Μαρ 2023, 23:29

hellegennes έγραψε:
29 Μαρ 2023, 23:19
paul25 έγραψε:
29 Μαρ 2023, 22:54
Εμένα πιο πολύ με φοβίζει στην χρήση της ΑΙ ότι θα μπορεί να λέει τέλεια ψέματα και να εφαρμοζει τέλεια παραπλανηση.
Μια χαρά πιάνουν και τα ατελή ψέματα των υπαρχόντων πολιτικών.
Εντάξει! Εγώ δεν λέω για τα ψέματα των πολιτικών, εγώ μιλάω για την άμεση δημιουργία αλλοίωσης και ψέματος των πρωτογενών πηγών χωρίς να μπορεί να υπάρχει ελπίδα διασταύρωσης για την αυθεντικοποίηση τους. Τώρα τουλάχιστον δεν είναι ολοκληρωτικό, αν ψάχνεις μπορείς να βρεις αυθεντικές πληροφορίες.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13035
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 29 Μαρ 2023, 23:29

Απλά να αναφέρουμε ότι το ΑΙ δεν μπορεί να ξεπεράσει τον άνθρωπο σε αυτό που θεωρούμε νοημοσύνη, εφόσον το ταίζουμε με ανθρώπινες πληροφορίες.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 29 Μαρ 2023, 23:30

AlienWay έγραψε:
29 Μαρ 2023, 23:26
Παύση στην ανάπτυξη συστημάτων τεχνητής νοημοσύνης για έξι μήνες ζητούν ο Έλον Μασκ και ειδικοί του κλάδου

Η επιστολή θέλει να σταματήσει προσωρινά η ανάπτυξη σε αυτό το επίπεδο, προειδοποιώντας για τους κινδύνους που μπορεί να προκαλέσουν μελλοντικά, πιο προηγμένα συστήματα.

«Τα συστήματα τεχνητής νοημοσύνης με νοημοσύνη ανταγωνιστική προς την ανθρώπινη μπορούν να θέσουν βαθύτατους κινδύνους για την κοινωνία και την ανθρωπότητα», αναφέρεται.

Η προηγμένη τεχνητή νοημοσύνη πρέπει να αναπτύσσεται με προσοχή, αναφέρει η επιστολή, αλλά, αντίθετα, «τους τελευταίους μήνες τα εργαστήρια τεχνητής νοημοσύνης έχουν εγκλωβιστεί σε έναν ανεξέλεγκτο αγώνα δρόμου για την ανάπτυξη όλο και πιο ισχυρών ψηφιακών μυαλών που κανείς -ούτε καν οι δημιουργοί τους- δεν μπορεί να κατανοήσει, να προβλέψει ή να ελέγξει αξιόπιστα».

<p>Πηγή: <a target="_blank" href="https://www.iefimerida.gr">iefimerida.gr</a> - <a target="_blank" href="https://www.iefimerida.gr/tehnologia/te ... n-mask">Να παγώσει η ανάπτυξη τεχνητής νοημοσύνης για έξι μήνες ζητούν ο Έλον Μασκ και άλλοι ειδικοί -Τι τους ανησυχεί - iefimerida.gr</a></p>
Εντάξει, ότι μπορούμε να κάνουμε για να άνεβει τη TSLA. Δεν έχουν βαρεθεί να ασχολούνται με αυτό το μαλάκα, σοβαρά τώρα;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 29 Μαρ 2023, 23:31

paul25 έγραψε:
29 Μαρ 2023, 23:29
hellegennes έγραψε:
29 Μαρ 2023, 23:19
paul25 έγραψε:
29 Μαρ 2023, 22:54
Εμένα πιο πολύ με φοβίζει στην χρήση της ΑΙ ότι θα μπορεί να λέει τέλεια ψέματα και να εφαρμοζει τέλεια παραπλανηση.
Μια χαρά πιάνουν και τα ατελή ψέματα των υπαρχόντων πολιτικών.
Εντάξει! Εγώ δεν λέω για τα ψέματα των πολιτικών, εγώ μιλάω για την άμεση δημιουργία αλλοίωσης και ψέματος των πρωτογενών πηγών χωρίς να μπορεί να υπάρχει ελπίδα διασταύρωσης για την αυθεντικοποίηση τους. Τώρα τουλάχιστον δεν είναι ολοκληρωτικό, αν ψάχνεις μπορείς να βρεις αυθεντικές πληροφορίες.
Καλά αυτό γίνεται και μια χαρά τώρα. Και το κάνουν μια χαρά τώρα και με ML. Δεν θα αλλάξει τίποτα δραματικά.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1580
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 29 Μαρ 2023, 23:31

Λεγεών έγραψε:
29 Μαρ 2023, 22:20
Καταλαβαίνετε, συνειδητοποιείτε τι γίνεται;

Δεν μιλάμε (ακόμα) για κατακλυσμικά φαινόμενα τύπου Terminator, Horizon, Age of Strife. Θα έχουμε διαλυθεί ως κοινωνία πολύ πιο πριν.

Πόσο μακριά είμαστε από το AI να γράφει κώδικα και λογοτεχνία, να απαντάει το τηλέφωνο για να παίρνει παραγγελίες, να σε παίρνει τηλέφωνο για να σε βοηθήσει με troubleshooting, να σου πετάει διαφημίσεις για το νέο μπουφάν που κοιτάς σε μία ιστοσελίδα με την φάτσα σου και τον σωματότυπο σου όπως τα έχει αλιεύσει από το φέησμπουκ, να φτιάχνει ψεύτικα βίντεο με ψεύτικο ήχο και αυτά να διοχετεύονται χωρίς έλεγχο σε όλο το ίντερνετ;

Να μην μιλήσω και για την εργασιακή και οικονομική κρίση που όλο αυτό θα φέρει. Που θα διοχετευθεί όλος αυτός ο κόσμος που ξαφνικά, στο όνομα της μείωσης των εξόδων και αύξησης των κερδών, θα εξωπεταχτεί από τις δουλειές του, είτε είναι προγραμματιστές, είτε είναι γραφίστες, είτε είναι γραφιάδες, είτε δουλεύουν στο retail (ήδη έχει ξεκινήσει με τα ηλεκτρονικά ταμεία), σε call center, σε, σε, σε. Κανείς δεν θα μείνει ανεπηρέαστος από αυτή την αλλαγή.

Πρέπει οπωσδήποτε να μπει φρένο και νομοθεσία που θα το απαγορεύει. Δεν πρόκειται για νεολουδιτισμό, πρόκειται για μία καταστροφή που την βλέπουμε να έρχεται και οι περισσότεροι δεν έχουμε ακόμα πάρει χαμπάρι τίποτα.
Όπως χάθηκαν εκατομμύρια δουλειές με την ανακαλυψη του τρακτέρ. Ότι να ναι. Ξέρεις πως δουλεύει η οικονομία; Επίσης δεν υπάρχει η δουλειά του αχθοφόρου πια, καταστροφή!

Έπειτα έτσι όπως χρησιμοπιείται το ΑΙ για την παραγωγή ψεύτικων πολυμέσων με τον ίδιο τρόπο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για την ανίχνευση αυτών.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών