Η ΙΒΜ εξαγοράζει τη Red Hat

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Η ΙΒΜ εξαγοράζει τη Red Hat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 29 Οκτ 2018, 09:30

Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Jack Shephard
Δημοσιεύσεις: 1837
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 20:06
Phorum.gr user: Jack Shephard

Re: Η ΙΒΜ εξαγοράζει τη Red Hat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jack Shephard » 29 Οκτ 2018, 21:18

klg έγραψε:
29 Οκτ 2018, 09:30
RIP Red Hat
Αν πιστέψουμε πάντως τις δηλώσεις των στελεχών της IBM αυτό που γράφεις δε θα ισχύσει. Η Red Hat παραμένει ξεχωριστό business unit, στις ίδιες εγκαταστάσεις και με την ίδια διοικητική ομάδα. Επιπλέον, θα συνεχίσει να λειτουργεί με την ίδια φιλοσοφία να τρέχει όσα projects ετρεχε ως τώρα, καθώς και θα διατηρήσει τις σχέσεις συνεργασίας που είχε ως σήμερα ακόμα και με ανταγωνιστές της IBM στο cloud.

Ενώ και τα στελέχη της Red Hat είπαν ότι οι πόροι της IBM θα τους επιτρέψουν να επεκταθούν με πολύ μεγαλύτερους ρυθμούς.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37757
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η ΙΒΜ εξαγοράζει τη Red Hat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Οκτ 2018, 21:51

Μάϊστα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22342
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Η ΙΒΜ εξαγοράζει τη Red Hat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 29 Οκτ 2018, 21:57

ωραία κίνηση νομίζω, δεν υπάρχει θέμα θεωρώ να ανησυχούμε μήπως τεχνολογίες της redhat χαθούνε, και καθαρίζει το τοπίο που πράγματι θέλει την ibm πολυ δυναμική στο opensource τα τελευταία χρόνια. Το cloud της ιβμ είναι πολύ φρέσκο.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Η ΙΒΜ εξαγοράζει τη Red Hat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 31 Οκτ 2018, 10:05

Jack Shephard έγραψε:
29 Οκτ 2018, 21:18
klg έγραψε:
29 Οκτ 2018, 09:30
RIP Red Hat
Αν πιστέψουμε πάντως τις δηλώσεις των στελεχών της IBM αυτό που γράφεις δε θα ισχύσει. Η Red Hat παραμένει ξεχωριστό business unit, στις ίδιες εγκαταστάσεις και με την ίδια διοικητική ομάδα. Επιπλέον, θα συνεχίσει να λειτουργεί με την ίδια φιλοσοφία να τρέχει όσα projects ετρεχε ως τώρα, καθώς και θα διατηρήσει τις σχέσεις συνεργασίας που είχε ως σήμερα ακόμα και με ανταγωνιστές της IBM στο cloud.

Ενώ και τα στελέχη της Red Hat είπαν ότι οι πόροι της IBM θα τους επιτρέψουν να επεκταθούν με πολύ μεγαλύτερους ρυθμούς.
Προφανώς και τα στελέχη των δύο θα σου πούνε ότι πρόκεται για το γάμο της χρονιάς, το θέμα είναι ότι η IBM έχει γαμήσει όποια εταιρεία έχει κάνει acquire. Ας ελπίσουμε ότι η RH θα τη γλυτώσει, αλλά δεν έχω και πολύ μεγάλες προσδοκίες δεδομένης της κουλτούρας της IBM.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
chris
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:51

Re: Η ΙΒΜ εξαγοράζει τη Red Hat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris » 19 Νοέμ 2018, 21:29

klg έγραψε:
31 Οκτ 2018, 10:05
Jack Shephard έγραψε:
29 Οκτ 2018, 21:18
klg έγραψε:
29 Οκτ 2018, 09:30
RIP Red Hat
Αν πιστέψουμε πάντως τις δηλώσεις των στελεχών της IBM αυτό που γράφεις δε θα ισχύσει. Η Red Hat παραμένει ξεχωριστό business unit, στις ίδιες εγκαταστάσεις και με την ίδια διοικητική ομάδα. Επιπλέον, θα συνεχίσει να λειτουργεί με την ίδια φιλοσοφία να τρέχει όσα projects ετρεχε ως τώρα, καθώς και θα διατηρήσει τις σχέσεις συνεργασίας που είχε ως σήμερα ακόμα και με ανταγωνιστές της IBM στο cloud.

Ενώ και τα στελέχη της Red Hat είπαν ότι οι πόροι της IBM θα τους επιτρέψουν να επεκταθούν με πολύ μεγαλύτερους ρυθμούς.
Προφανώς και τα στελέχη των δύο θα σου πούνε ότι πρόκεται για το γάμο της χρονιάς, το θέμα είναι ότι η IBM έχει γαμήσει όποια εταιρεία έχει κάνει acquire. Ας ελπίσουμε ότι η RH θα τη γλυτώσει, αλλά δεν έχω και πολύ μεγάλες προσδοκίες δεδομένης της κουλτούρας της IBM.
Και γω αυτό φοβάμαι, αν και από κάποιες φήμες ακούω ότι ενδιαφέρεται για cloud και ΑΙ αλλά η IBM έχει μια τάση να διαλύει πράγματα.
Και είναι κρίμα γιατί η redhat είναι από τις ιστορικότερες εταιρείες open source και με σημαντικό contribution στην ανάπτυξη του linux.
Κρίμα θα είναι ,,,,

Chris
c/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών