Πρόβλημα με After Effects

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
Jafar
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: 23 Ιουν 2018, 14:20
Phorum.gr user: Jafar
Τοποθεσία: Βέροια

Πρόβλημα με After Effects

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jafar » 31 Μαρ 2024, 01:09

Καλησπέρα παιδιά. Χρησιμοποιώ το εν λόγω πρόγραμμα για να επεξεργάζομαι βίντεο για το κανάλι μου στο YouTube. Έχω φτιάξει μερικά βίντεο χωρίς πρόβλημα, θα δείτε τι εννοώ. Πάντα τραβάω βίντεο με το κινητό μου με ίδιες ρυθμίσεις. Την τελευταία φορά όμως που τράβηξα βίντεο, βάζω τα αρχεία βίντεο έπειτα στο After Effects αφότου τα περάσω στο pc και σε κάποια από αυτά (όχι σε όλα!), ο ήχος είναι ασυγχρόνιστος, παρότι στο κινητό ή στο pc παίζουν κανονικότατα, χωρίς προβλήματα στον ήχο. Δεν ξέρω τι έχει συμβεί, έχω ψάξει τα πάντα στις ρυθμίσεις του After Effects και δεν έχω καταλάβει γιατί κάποια βίντεο τα παίζει κανονικά και κάποια τα παίζει με ασυγχρόνιστο ήχο. Τα τράβηξα το ίδιο απόγευμα, με τρίποδο, ίδιο φόντο, από ίδιο κινητό κλπ όλα ιδια. Δεν έκανα κάτι διαφορετικό, τόσες φορές έχω τραβήξει βίντεο από το κινητό, πέρασα μετά το βίντεο στο AE, έκανα edit κανονικά κλπ... Αλλά αυτή τη φορά συμβαίνει αυτό το παράδοξο. Έχω απελπιστεί πραγματικά γιατί δεν ξέρω να χειρίζομαι άλλο πρόγραμμα και θα με πάει πολύ πίσω στον προγραμματισμό μου η εκμάθηση ενός νέου!!! Και εκτός των άλλων έχω κάποια κινούμενα γραφικά φτιαγμένα με το After Effects και αν πάω σε άλλο πρόγραμμα πρέπει να κάνω άλλα από το μηδέν. Δεν θα ήθελα να αλλάξει ως εκ τούτου φυσιογνωμία το κανάλι.
Facta, non verba

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών