Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22431
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 20 Φεβ 2019, 23:52

Το μόνο κακό με τα 10άρια ειναι οτι μάλλον εκείνος που έφτιαχνε την πασιέντζα παλιά ανέλαβε τον νέο πίνακα ελέγχου. Πιο εύκολο είναι να λύσεις μία πασιέντζα, λιγότερος χαμένος χρόνος. Ευτυχώς υπάρχει το κουτάκι κάτω και γράφεις τι θες και σε πάει, αλλά οκ, τι τρέλα :)

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22431
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 20 Φεβ 2019, 23:55

dna replication έγραψε:
20 Φεβ 2019, 23:51
σαν το phorum θα γινει
ποιός το πιστευε την παραμονή...
στο κλαουντ μας αφήνουν να κάνουμε μπακαπ και στον ανταγωνιστή, δεν είναι το ίδιο. :)

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 20 Φεβ 2019, 23:55

enaon έγραψε:
20 Φεβ 2019, 23:52
Το μόνο κακό με τα 10άρια ειναι οτι μάλλον εκείνος που έφτιαχνε την πασιέντζα παλιά ανέλαβε τον νέο πίνακα ελέγχου. Πιο εύκολο είναι να λύσεις μία πασιέντζα, λιγότερος χαμένος χρόνος. Ευτυχώς υπάρχει το κουτάκι κάτω και γράφεις τι θες και σε πάει, αλλά οκ, τι τρέλα :)
Εντάξει ούτε εμένα μου αρέσει, αλλά υπάρχουν όλα τα παλιά control panels anyway. Απλά πρέπει να φας λίγο στη μάπα την καινούργια μαλακία κάποιες φορές. Αν και η control νομιζώ ότι σου ανοίγει πάντα τα παλιά (πχ. control printers ανογεί το παλιό menu, δεν τα έχω δει όλα αλλά υπόθετω ότι δεν ασχολήθηκαν να τα αλλάξουν)
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 20 Φεβ 2019, 23:57

Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Φεβ 2019, 23:49
Και να χρεοκοπήσει η γκουγκλ τι νομίζει ότι θα γίνει ακριβώς; Θα σταματήσει να πληρώνει τη ΔΕΗ και θα χαθούν τα αρχεία σε μια νύχτα; :lol:
Όχι, μπορεί να χάσεις την πρόσβαση όμως, γιατί μπορεί να αποφασίσουν να κάνουν lockdown. Αλλά είπα, είσαι πολύ αισιόδοξος. Γενικά, έχεις πολλές βεβαιότητες σ' αυτήν την ζωή, το οποίο δεν είναι και πολύ καλό πράγμα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42873
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 20 Φεβ 2019, 23:58

dna replication έγραψε:
20 Φεβ 2019, 23:51
σαν το phorum θα γινει
ποιός το πιστευε την παραμονή...
Απλά θα πας να γκουγκλαρεις και θα έχει μια ειδοποίηση ότι ευχαριστούμε για το χρόνο που περάσαμε μαζί αλλά ο ΓΓ δεν βρήκε τα στατιστικά που έψαχνε και απειλεί οπότε κλείνουν πριν κινηθεί νομικά.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22431
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 20 Φεβ 2019, 23:58

klg έγραψε:
20 Φεβ 2019, 23:55
Εντάξει ούτε εμένα μου αρέσει, αλλά υπάρχουν όλα τα παλιά control panels anyway. Απλά πρέπει να φας λίγο στη μάπα την καινούργια μαλακία κάποιες φορές. Αν και η control νομιζώ ότι σου ανοίγει πάντα τα παλιά (πχ. control printers ανογεί το παλιό menu, δεν τα έχω δει όλα αλλά υπόθετω ότι δεν ασχολήθηκαν να τα αλλάξουν)
τους δικαιολογείς πολύ, έχουν φτιάξει μερικά στο μετρό και μερικά είναι ακόμα στο παλιό μόνο, και γενικά δεν το τελείωσαν ποτέ, στο μέλλον μάλλον. Αλλά οκ, καλά ειναι :)

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42873
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 21 Φεβ 2019, 00:05

hellegennes έγραψε:
20 Φεβ 2019, 23:57
Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Φεβ 2019, 23:49
Και να χρεοκοπήσει η γκουγκλ τι νομίζει ότι θα γίνει ακριβώς; Θα σταματήσει να πληρώνει τη ΔΕΗ και θα χαθούν τα αρχεία σε μια νύχτα; :lol:
Όχι, μπορεί να χάσεις την πρόσβαση όμως, γιατί μπορεί να αποφασίσουν να κάνουν lockdown. Αλλά είπα, είσαι πολύ αισιόδοξος. Γενικά, έχεις πολλές βεβαιότητες σ' αυτήν την ζωή, το οποίο δεν είναι και πολύ καλό πράγμα.
Και όλα αυτά ακριβώς την ίδια μέρα που θα χαλάσει ο σκληρός μου. Να δεις που θα βρω και κάνα λάστιχο πίτα εκείνο το πρωί.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 21 Φεβ 2019, 00:07

enaon έγραψε:
20 Φεβ 2019, 23:58
klg έγραψε:
20 Φεβ 2019, 23:55
Εντάξει ούτε εμένα μου αρέσει, αλλά υπάρχουν όλα τα παλιά control panels anyway. Απλά πρέπει να φας λίγο στη μάπα την καινούργια μαλακία κάποιες φορές. Αν και η control νομιζώ ότι σου ανοίγει πάντα τα παλιά (πχ. control printers ανογεί το παλιό menu, δεν τα έχω δει όλα αλλά υπόθετω ότι δεν ασχολήθηκαν να τα αλλάξουν)
τους δικαιολογείς πολύ, έχουν φτιάξει μερικά στο μετρό και μερικά είναι ακόμα στο παλιό μόνο, και γενικά δεν το τελείωσαν ποτέ, στο μέλλον μάλλον. Αλλά οκ, καλά ειναι :)
Όλα τα παλιά control panel items υπάρουν κανονικά. Το πιο εύκολο πράγμα που μπορείς να κάνεις, είναι να κάνεις pin στο taskbar το control panel και μετά άμα πατάς δεξί κλικ στο εικονίδιο σου βγάζει jump list με τα items (ή you know, απλά να το τρέχεις από εκεί άμα βαριέσαι να το γράφεις στο search).
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22431
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 21 Φεβ 2019, 00:15

klg έγραψε:
21 Φεβ 2019, 00:07
Όλα τα παλιά control panel items υπάρουν κανονικά. Το πιο εύκολο πράγμα που μπορείς να κάνεις, είναι να κάνεις pin στο taskbar το control panel και μετά άμα πατάς δεξί κλικ στο εικονίδιο σου βγάζει jump list με τα items (ή you know, απλά να το τρέχεις από εκεί άμα βαριέσαι να το γράφεις στο search).
ναι οκ, νέες λειτουργίες όμως δεν μπαίνουν στο παλιό, αλλά οκ, φοβερά ειναι. Απο τότε που πήγα στο μακ είναι καταπληκτικά τα 10 :003: .

άδεια που θα βρει, δίνουν ακόμα δωρεάν κάπως, ξέρει κανείς;

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 21 Φεβ 2019, 00:34

Chilloutbuddy έγραψε:
20 Φεβ 2019, 01:46
Ο υπολογιστής μου στο σπίτι είναι παλιός, κάπου 7 χρόνων

Εικόνα

Αλλά κάνει ό,τι χρειάζομαι, ειλικρινά δε βλέπω το λόγο να τον αλλάξω.

Τα πιό βαριά προγράμματα είναι Photoshop και Lightroom, κατά τ'άλλα χρησιμοποιώ μόνο Αvast, Chrome, Kodi, Excel και SketchUp, και τα τρέχει όλα μια χαρά χωρίς πρόβλημα. Δεν έχω προσθέσει κανένα πρόγραμμα εδώ και χρόνια ούτε σκοπεύω.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι για να ανάψει πλήρως κάνει 10-15 λεπτά.
Έψαξα διάφορα άρθρα, διέγραψα/απεγκατέστησα ότι μπορούσα, αλλά καμμία διαφορά.
Υπάρχει τίποτα άλλο εύκολο που μπορώ να κάνω χωρίς να μπώ πολύ βαθιά;
Καλά..εγώ έκανα και καφέ, έπλενα και τα πιάτα κι άνοιγε μετά
Ένα παιδί από δω, έβαλε ssd, στον ssd πέρασε τα windows και τα προγράμματα που χρησιμοποιω τα ίδια πάνω κάτω με σένα
Το καθάρισε κι όλας είχε σκόνες
Δε προλαβαίνω να πάω να βγάλω το βραστηρα, ανοίγει αμμεσα

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9860
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 21 Φεβ 2019, 02:09

foscilis έγραψε:
20 Φεβ 2019, 22:08
Chilloutbuddy έγραψε:
20 Φεβ 2019, 15:37
enaon έγραψε:
20 Φεβ 2019, 15:28
τσιλ πάρε ρε ενα επιπλέον δίσκο σσδ και πάμε νεο πρότζεκτ, εγκατάσταση γουιν.
γιατί όμως;
γιατί ποιος ο λόγος να θεωρήσεις ότι ξέρει τι σου λέει ο τύπος που σχεδιάζει και λειτουργεί συστήματα που στοιχίζουν τριάντα χιλιάδες το μήνα και σου διέγνωσε το πρόβλημα από 14000km απόσταση με μοναδική πληροφορία τι services έχεις στο startup και ποιο ακριβώς είναι το μοτίβο της καθυστέρησης, πολύ περισσότερο τη στιγμή που είναι ο μόνος σε όλο το θρεντ που κάνει βασικά την ίδια χρήση με εσένα στον προσωπικό του υπολογιστή.
Aπλά προσπαθώ να ζυγίσω το όφελος με το κόστος (κυρίως σε χρόνο) για μένα στην πραγματική μου ζωή. Τα 3-4 λεπτά που κάνει τώρα να ανοίξει δε με ενοχλούν στην πράξη. Η ταχύτητα στη λειτουργία αφού ανοίξει επίσης μου είναι αρκετή. Η ασφάλεια οκ άλλο καπέλο, κάποια στιγμή πρέπει να κάνω κάτι καλύτερο.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 21 Φεβ 2019, 02:43

Θα σου έλεγα - εφόσον το χεις ελέγξει με το anti-malware - να βγάλεις το antivirus και να το ξαναπερασεις. Πιθανόν να φτιάξει. Αν κάνει τα ίδια πετά το τελείως και βάλε άλλο. Δεν είναι και τόσο ακριβά, έχω eset χρονια, δεν με ενοχλεί, δεν το ενοχλώ.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4214
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 21 Φεβ 2019, 13:15

bluerose έγραψε:
21 Φεβ 2019, 00:34
Καλά..εγώ έκανα και καφέ, έπλενα και τα πιάτα κι άνοιγε μετά
Ένα παιδί από δω, έβαλε ssd, στον ssd πέρασε τα windows και τα προγράμματα που χρησιμοποιω τα ίδια πάνω κάτω με σένα
Το καθάρισε κι όλας είχε σκόνες
Δε προλαβαίνω να πάω να βγάλω το βραστηρα, ανοίγει αμμεσα
Μόνος του προσφέρθηκε; Χμμ, ύποπτο...
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12530
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 21 Φεβ 2019, 13:16

The power of boners is strong
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Το μηχάνημα αργεί ν'ανοίξει

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 21 Φεβ 2019, 16:33

Για τον Μπόζο και τα δεκάρια και τα εφτάρια και τα δεκαεφτάρια. Πέτα του ένα Arch plasma πάνω και καθάρισες.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών