Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 23 Φεβ 2019, 21:00

Πουλησαν το Μοδιανο
Σταματας να εισαι δικαρτακιας
Καλα περνας με ΣΥΡΙΖΑ
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 23 Φεβ 2019, 22:45

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
23 Φεβ 2019, 20:38
Έχω 2 αριθμούς, Cosmote και Vodafone φοιτητικό. Για να μην διαβάζω 30 σελίδες με άσχετα πράγματα, την Cosmote λέω να την κόψω, αλλά να κρατήσω τον ίδιο αριθμό. Συμφέρει να τον πάω σε καμιά Q; Βρέθηκε καμιά άλλη άκρη;
Το πήγε κι αυτή 10€ online ελάχιστη ανανέωση. Για αντίστοιχο φοιτητικό μόνο με νέο αριθμό Q.

Πολύ φοβάμαι ότι όλες θα εφαρμόσουν το 12αρι και το δίμηνο εκτός αν πέσει κανένα πρόστιμο αλλά χλωμό.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Φεβ 2019, 22:47

gassim έγραψε:
23 Φεβ 2019, 20:31
Spiros252 έγραψε:
23 Φεβ 2019, 18:58
Χωρίς εξαγωγές είναι δυνατόν να αυξηθεί η πίτα;
αν για παράδειγμα η πίτα είναι 100 ευρώ έρθει ένας κογκολέζος και ρίξει 1000 ευρώ για να στήσει μια επιχείρηση, ήδη η πίτα έχει αυξηθεί καθώς τα 1000 αυτά ευρώ ήρθαν απ έξω και τα μοιράστηκαν έλληνες προμηθευτές που του στήσαν την επιχείρηση. Στην συνέχεια όταν η επιχείρηση αρχίσει να έχει κέρδη θα φεύγουν βέβαια κεφάλαια έξω αλλά θα μένουν και μέσα καθώς η επιχείρηση θα φορολογείται και θα έχει και προσωπικό που θα πληρώνεται.
Ναι, αλλά αφαίρεσε 1000 ευρώ από την πίτα του Κογκό. Άρα το ισοζύγιο είναι 0.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Φεβ 2019, 22:50

gassim έγραψε:
23 Φεβ 2019, 20:51
Αν δε οι επισκέπτες φτάσουν και δουν ένα αεροδρόμιο χρέπι έχει μεγάλη επίδραση στην γνώμη που έχουν για την χώρα και παίζει ρόλο στο κατά πόσο θα την προτείνουν ή θα ξαναέρθουν.
Άρα θα πρέπει να εξηγήσεις πώς αυξανόταν ο τουρισμός τα τελευταία 30 χρόνια με αεροδρόμια χρέπια και γιατί δεν αυξήθηκε κατακόρυφα τώρα που τα πήρε η Frapport.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 23 Φεβ 2019, 22:52

Μηχανικός έγραψε:
23 Φεβ 2019, 20:33
Spiros252 έγραψε:
23 Φεβ 2019, 18:58
Χωρίς εξαγωγές είναι δυνατόν να αυξηθεί η πίτα;
Άμα κόψουμε τις εισαγωγές ναρκωτικών από Αλβανία και λοιπά Βαλκάνια, αυξάνεται η πίτα. :D
:xena: πολύ τοπικιστικό μου ακούγεται αυτό.. :003:
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7721
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 24 Φεβ 2019, 00:24

hellegennes έγραψε:
23 Φεβ 2019, 22:50
gassim έγραψε:
23 Φεβ 2019, 20:51
Αν δε οι επισκέπτες φτάσουν και δουν ένα αεροδρόμιο χρέπι έχει μεγάλη επίδραση στην γνώμη που έχουν για την χώρα και παίζει ρόλο στο κατά πόσο θα την προτείνουν ή θα ξαναέρθουν.
Άρα θα πρέπει να εξηγήσεις πώς αυξανόταν ο τουρισμός τα τελευταία 30 χρόνια με αεροδρόμια χρέπια και γιατί δεν αυξήθηκε κατακόρυφα τώρα που τα πήρε η Frapport.
δεν ειναι μονο τα αεροδρόμια, είναι γενικά οι υποδομές καθώς και άλλοι παράγοντες όπως η διαφήμιση, οι πολιτικές συγκυρίες τα καιρικά φαινόμενα. Δεν είπα οτι θα καταστραφούμε ή θα σωθούμε απο ένα αεροδρόμιο αλλά παιζουν κι αυτά το ρόλο τους.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40656
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Φεβ 2019, 00:27

Μπράβο. Και τι είπα εγώ; Ότι είναι αδύνατον να συνυπολογίσεις την επίδρασή τους. Όμως αν ισχυριστείς ότι έχει μετρήσιμη επίδραση η κατάσταση των αεροδρομίων, με δεδομένο ότι ήταν τόσα χρόνια χρέπια και η ανοδική πορεία του τουρισμού είναι σταθερή, θα πρέπει ταυτόχρονα να ισχυρίζεσαι ότι όλοι οι υπόλοιποι παράγοντες έχουν πλέον μειωμένη επίδραση στην άνοδο του τουρισμού και η όποια σταθερότητα οφείλεται στην αύξηση εξαιτίας της καλύτερης κατάστασης των αεροδρομίων.

Τούτος είναι χοντρός και δύσκολα αποδείξιμος ισχυρισμός.

Λέω κάτι παράλογο; Έχει κάπου κενό η λογική μου;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 24 Φεβ 2019, 02:45

Μία απορία γιατί έχω πολύ μπερδευτεί αν μπορείτε να μου λύσετε :δηλαδή τι θα γίνει τώρα? για να μας γδαρουν θα σου λενε βάλε μια κάρτα 12 € στη αρχή του μήνα που θα λήγει στο τέλος του μηνός από κει και πέρα τον επόμενο μήνα θα μπορείς να τον βγάλεις χωρίς ανανέωση, γιατί πολύ απλά επάνω στο δίμηνο θα σου φράζουνε το τηλέφωνο, κακό αυτό αλλά βρε αδερφέ τον άλλον μήνα τον βγάζω με Σκάιπ, θα μου πεις που θα έχεις ίντερνετ ;θα πρέπει να ξοδεύω 3 € του Cosmote με τά 120 Mbyte και να τηλεφωνάω έστω και με απόκρυψη για τον επόμενο μήνα... η όχι;
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Fuerte
Δημοσιεύσεις: 1918
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 16:11
Phorum.gr user: petit_bourgeois

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fuerte » 24 Φεβ 2019, 03:11

Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
24 Φεβ 2019, 02:45
Μία απορία γιατί έχω πολύ μπερδευτεί αν μπορείτε να μου λύσετε :δηλαδή τι θα γίνει τώρα? για να μας γδαρουν θα σου λενε βάλε μια κάρτα 12 € στη αρχή του μήνα που θα λήγει στο τέλος του μηνός από κει και πέρα τον επόμενο μήνα θα μπορείς να τον βγάλεις χωρίς ανανέωση, γιατί πολύ απλά επάνω στο δίμηνο θα σου φράζουνε το τηλέφωνο, κακό αυτό αλλά βρε αδερφέ τον άλλον μήνα τον βγάζω με Σκάιπ, θα μου πεις που θα έχεις ίντερνετ ;θα πρέπει να ξοδεύω 3 € του Cosmote με τά 120 Mbyte και να τηλεφωνάω έστω και με απόκρυψη για τον επόμενο μήνα... η όχι;
Σου λένε πως μετά από 2 μήνες χάνεις το 10αρικο αν δεν το καταναλώσεις, μετά από χ χρονικό διάστημα θα σου βάλουν φραγή (αν δεν κάνεις ανανέωση) και μετά από ψ χρονικό διάστημα χάνεις το νούμερο.

Πάντως πρόσφατα έκανα ανανέωση στο what's up και αν θυμάμαι καλά μου ελεγε πως αν δεν ανανεώσω θα χάσω το νούμερο Ιανουάριο ή Φεβρουάριο του '20 (δεν θυμάμαι πότε θα έμπαινε φραγή).

Οπως το υπολογίζω λογικά χρειάζεται μία ανανέωση ανά τετράμηνο (μπορεί και το περιθώριο να είναι ακόμα μεγαλύτερο) για κάποιον που θέλει ένα νούμερο μόνο για να δέχεται κλήσεις.

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 24 Φεβ 2019, 03:57

Fuerte έγραψε:
24 Φεβ 2019, 03:11
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
24 Φεβ 2019, 02:45
Μία απορία γιατί έχω πολύ μπερδευτεί αν μπορείτε να μου λύσετε :δηλαδή τι θα γίνει τώρα? για να μας γδαρουν θα σου λενε βάλε μια κάρτα 12 € στη αρχή του μήνα που θα λήγει στο τέλος του μηνός από κει και πέρα τον επόμενο μήνα θα μπορείς να τον βγάλεις χωρίς ανανέωση, γιατί πολύ απλά επάνω στο δίμηνο θα σου φράζουνε το τηλέφωνο, κακό αυτό αλλά βρε αδερφέ τον άλλον μήνα τον βγάζω με Σκάιπ, θα μου πεις που θα έχεις ίντερνετ ;θα πρέπει να ξοδεύω 3 € του Cosmote με τά 120 Mbyte και να τηλεφωνάω έστω και με απόκρυψη για τον επόμενο μήνα... η όχι;
Σου λένε πως μετά από 2 μήνες χάνεις το 10αρικο αν δεν το καταναλώσεις, μετά από χ χρονικό διάστημα θα σου βάλουν φραγή (αν δεν κάνεις ανανέωση) και μετά από ψ χρονικό διάστημα χάνεις το νούμερο.

Πάντως πρόσφατα έκανα ανανέωση στο what's up και αν θυμάμαι καλά μου ελεγε πως αν δεν ανανεώσω θα χάσω το νούμερο Ιανουάριο ή Φεβρουάριο του '20 (δεν θυμάμαι πότε θα έμπαινε φραγή).

Οπως το υπολογίζω λογικά χρειάζεται μία ανανέωση ανά τετράμηνο (μπορεί και το περιθώριο να είναι ακόμα μεγαλύτερο) για κάποιον που θέλει ένα νούμερο μόνο για να δέχεται κλήσεις.
OK ,αν είναι έτσι πάλι καλά, πάλι καλά το κινητό μου χρειάζεται για να κάνω τηλεφωνήματα ,ναι νεν δεν είμαι επαγγελματίας ελεύθερος αλλά κάποια τηλεφωνήματα θα πρέπει να κάνω εντάξει ,αν είναι έτσι μην είμαστε τελείως και ματζίρηδες ,ευχαριστώ πολύ .
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 24 Φεβ 2019, 04:10

Αρρην έτσι θα γίνει όπως το έγραψες με μια διαφορά μάλλον:

Το τρίμηνο για την απώλεια των χρημάτων θα γίνει δίμηνο και λογικά τρίμηνο για φραγή.

Θεωρώ απολύτως καταχρηστική την κατάσχεση του ποσού των χρημάτων που έχεις καταθέσει στην εταιρεία. Οι ακριβείς όροι που περιγράφουν την κατάσταση είναι αυτοί.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 24 Φεβ 2019, 05:21

Spiros252 έγραψε:
24 Φεβ 2019, 04:10
Αρρην έτσι θα γίνει όπως το έγραψες με μια διαφορά μάλλον:

Το τρίμηνο για την απώλεια των χρημάτων θα γίνει δίμηνο και λογικά τρίμηνο για φραγή.

Θεωρώ απολύτως καταχρηστική την κατάσχεση του ποσού των χρημάτων που έχεις καταθέσει στην εταιρεία. Οι ακριβείς όροι που περιγράφουν την κατάσταση είναι αυτοί.
δυστυχία, οι γονείς μου πάνε να σκάσουν ,καταλαβαίνεις τώρα την ανασφάλεια των ηλικιωμένων,σκέφτονται να κόψουν το σταθερό τους για οικονομία,οι εταιρείες τους τα είπανε και βρίσκονται σε απόγνωση, τι μια τους τελειώνουν τα λεφτά του πακέτου χωρίς να κάνουν τηλεφωνήματα, την άλλη τηλεφωνάνε και πότε μας έφαγε την κάρτα δεν το καταλάβαμε... εγώ θα παίξω με Σκάιπ 3,72 το μήνα με χρέωση ανά λεπτό κατ' ελάχιστον, 100 λεπτά μηνιαίως...
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Fuerte
Δημοσιεύσεις: 1918
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 16:11
Phorum.gr user: petit_bourgeois

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fuerte » 24 Φεβ 2019, 15:01

Όντως η φραγή κλήσεων είναι στο τρίμηνο. Η απώλεια του αριθμού είναι στους 13 μήνες.

Δηλαδή στην κοσμοτε τουλάχιστον πάει ως εξής. Στους 2 μήνες χάνεις το υπόλοιπο, στους 3 μήνες μπαίνει φραγή και στους 13 χάνεις το νούμερο.


Εικόνα

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 24 Φεβ 2019, 15:04

Αν είναι 12 ευρώ το μήνα για κάρτα, συμφέρει 6 ευρώ μεγαμπάιτ στο σμαρτάκι με 6 ευρώ το μήνα και επικοινωνία με hangout.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7495
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Πάλι έδρασε το καρτέλ τών τηλεπικοινωνιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 04 Μαρ 2019, 10:57

τελος το 5ευρω ονλαιν απο vodafone

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών