Παραφυσικό φαινόμενο.

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 20 Μάιος 2022, 16:24

Gherschaagk έγραψε:
20 Μάιος 2022, 15:51
Γω λέω να κάνεις μια απόπειρα.
Εάν αιτηθείς μια ξεχωριστή αόρατη ενότητα αποκλειστικά για μέλη με 20000 αναρτήσεις και πάνω με γενικό τίτλο gav-la δεσμεύομαι να περιγράψω με κάθε λεπτομέρεια τι συνέβαινε πριν από και μετά τα "περίεργα" σκηνικά που έτυχε να βιώσω παρέα με τα υπόλοιπα γκομενάκια στην εν λόγω ενότητα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29716
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Μάιος 2022, 16:27

sys3x έγραψε:
20 Μάιος 2022, 16:24
Gherschaagk έγραψε:
20 Μάιος 2022, 15:51
Γω λέω να κάνεις μια απόπειρα.
Εάν αιτηθείς μια ξεχωριστή αόρατη ενότητα αποκλειστικά για μέλη με 20000 αναρτήσεις και πάνω με γενικό τίτλο gav-la δεσμεύομαι να περιγράψω με κάθε λεπτομέρεια τι συνέβαινε πριν από και μετά τα "περίεργα" σκηνικά που έτυχε να βιώσω παρέα με τα υπόλοιπα γκομενάκια στην εν λόγω ενότητα.
:smt005:

Οι αιτήσεις μου πρωτοκολλούνται πάντως.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 20 Μάιος 2022, 16:27

sys3x έγραψε:
20 Μάιος 2022, 16:14

Ότι το μεγαλύτερο ποσοστό υπάγεται στα λεγόμενα της προηγούμενης σου δημοσίευσης, δώσε βάση στο "το μεγαλύτερο ποσοστό".
Το υπολοιπο ποσοστο τι πιστευεις οτι ειναι;

Μου εχουν πει και μενα ονειρα που δεν εξηγουνται λογικα, που εχουν συνηθως σχεση με την προβλεψη θανατου αγαπημενων προσωπων. Δεν θελω να μπαινω εκει γιατι γινεται το μυαλο μου πουρες με τις υποθεσεις και τα απαραιτητα λογικα αλματα. Ετσι προσπαθω παντα να εξηγησω συμφωνα με αυτα που ξερουμε και ερμηνευονται συμφωνα με τον κοσμο ως υπαρχει.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11905
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 20 Μάιος 2022, 16:33

foscilis έγραψε:
19 Μάιος 2022, 10:35
Εγώ τη Δευτέρα είδα εφιάλτη μέσα σε εφιάλτη μέσα σε εφιάλτη με καρμπόν στιγμιότυπα και συνεκτικό σενάριο με αυξανόμενο βαθμό ρεαλισμού.

Δηλαδή: κοιμόμουν στο σπίτι της γιαγιάς μου (και καλά) και ξαφνικά άρχισε να κόβει απότομες βόλτες θυμωμένος ο νεκρός παππούς μου (ο άλλος παππούς που δεν είχε καμία σχέση με αυτή τη γιαγιά, ούτε κι εγώ είχα κάποιο λόγο να κοιμάμαι στης γιαγιάς). "Παππού;" γυρνάει και μου ρίχνει μια πολύ άγρια σπρωξιά και μετά παίρνει φόρα να μου χιμήξει.

Τότε με ξύπνησε η γυναίκα μου, "έβλεπες εφιάλτη" ήμασταν στο πρώτο μας σπίτι το φοιτητικό που μέναμε πριν 15 χρόνια. "Καλά" της λέω "δε μπορείς να φανταστείς πόσο τρόμαξα". Ανοίγει η πόρτα του υπνοδωματίου και μπαίνει ΕΝΤΡΟΜΟΣ ο φίλος μας που έμενε στο δεύτερο, έρχεται και κολλάει στο κρεβάτι μας κοιτώντας πίσω την πόρτα με τέρμα γουρλωμένα μάτια "ΒΟΗΘΕΙΑ" "τι συμβαίνει" "ΔΕ ΒΛΕΠΕΤΕ;" και τότε στην πόρτα ΥΛΟΠΟΙΗΘΗΚΕ το πράγμα-παππούς (που δεν έμοιαζε πλέον καθόλου με τον παππού) και χίμηξε κατευθείαν σε εμένα που το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να δέχομαι δαγκωνιές, γρατζουνιές και λυσσώδες βρωμόξυλο χωρίς καν να μπορώ να βγάλω φωνή γιατί με κάποιο πόδι ή κάτι τέτοιο με στραγγάλιζε.

Τότε με ξύπνησε η γυναίκα μου και ήμασταν στο κανονικό μας σπίτι και είχε σχεδόν ξημερώσει, είχε αρκετό φυσικό φως. "έβλεπες εφιάλτη" "καλά, δε μπορείς να φανταστείς, ένα σου λέω ήταν εφιάλτης μέσα σε εφιάλτη" "άντε. Και ήταν πολύ τρομαχτικό;" αλλά δεν πρόλαβα να της εξηγήσω γιατί εκείνη τη στιγμή έπεσε μια σταγόνα ανάμεσά μας και κοιτάξαμε και οι δύο πάνω, όπου στο ταβάνι την είχε στήσει το πράγμα-πρώην παππούς, πατώντας ανάποδα και επιδεικνύοντας το τεράστιο σαγόνι του με τα χιλιάδες σουβλερά δόντια και τα σάλια να τρέχουν. Αρχίσαμε και οι δύο να ουρλιάζουμε ενώ αυτό άρχισε την κάθοδό του προς το κρεβάτι.

Τότε με ξύπνησε η γυναίκα μου και ήμασταν στο κανονικό μας σπίτι και είχε σχεδόν ξημερώσει. "Έβλεπες εφιάλτη" "Καλά μη βιάζεσαι και τόσο να χρησιμοποιήσεις αόριστο" "τεεε;" "λέω μη βιαζ... τέλος πάντων κάτσε λίγο να δω κάτι" "όλα εντάξει;" "πειράζει να το απαντήσω αυτό σε τριάντα δευτερόλεπτα;" "τι είναι αυτά που μου λες, μήπως κοιμάσαι ακόμα;" "όχι απλώς φαίνεται ότι είδα εφιάλτη μέσα σε εφιάλτη μέσα σε εφιάλτη" "χρρρρ (κοιμόταν ήδη)". Τελικά αυτή τη φορά ήμουν όντως στην πραγματικότητα και δεν υπήρχε το πράγμα.

Όπως καταλαβαίνετε κάθε φορά που γινόταν αυτή η δουλειά ήταν και πιο δυσάρεστη η έκπληξη όταν εμφανιζόταν το πράγμα, γιατί ήταν όλο και μεγαλύτερες οι πιθανότητες να είμαι όντως ξύπνιος σύμφωνα με τα δεδομένα που είχα στη διάθεσή μου. Δηλαδή εντάξει, εφιάλτη όλοι βλέπουμε αλλά σε γεγνικές γραμμές σπάνια ονειρεύεσαι ότι σε ξυπνήσανε, ενώ εφιάλτη μέσα σε εφιάλτη μέσα σε εφιάλτη με σωστή ώρα και τοποθεσία, what are the fucking odds. Ειδικά σε αυτόν τον εξωτερικό εφιάλτη απορώ πώς δε χέστηκα πάνω μου, η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι δεν είχα καθόλου σκατό μέσα μου εκείνη τη στιγμή.
7/10

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 20 Μάιος 2022, 16:33

Blackdog έγραψε:
20 Μάιος 2022, 16:27
sys3x έγραψε:
20 Μάιος 2022, 16:14

Ότι το μεγαλύτερο ποσοστό υπάγεται στα λεγόμενα της προηγούμενης σου δημοσίευσης, δώσε βάση στο "το μεγαλύτερο ποσοστό".
Το υπολοιπο ποσοστο τι πιστευεις οτι ειναι;

Μου εχουν πει και μενα ονειρα που δεν εξηγουνται λογικα, που εχουν συνηθως σχεση με την προβλεψη θανατου αγαπημενων προσωπων. Δεν θελω να μπαινω εκει γιατι γινεται το μυαλο μου πουρες με τις υποθεσεις και τα απαραιτητα λογικα αλματα. Ετσι προσπαθω παντα να εξηγησω συμφωνα με αυτα που ξερουμε και ερμηνευονται συμφωνα με τον κοσμο ως υπαρχει.
Καταρχήν δεν ομιλώ για όνειρα, δεν πιστεύω τίποτε απολύτως καθώς δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται στην πραγματικότητα.
Τώρα αν με ρωτάς τι υποψιάζομαι πιστεύω ότι δεν έχει καμμία απολύτως αξία να το επικοινωνήσω καθώς δεν έχει ουδεμία ορθολογική προσέγγιση αυτό που υποψιάζομαι αλλά μόνον διαισθητική, άρα prone σε κάθε μορφής πιθανής λάθος ερμηνείας.
Επίσης μου είναι πολύ δύσκολο να εκφραστώ με λόγια, γενικότερα και ειδικότερα για τέτοιου είδους θέματα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 20 Μάιος 2022, 16:49

sys3x έγραψε:
20 Μάιος 2022, 16:33



Τώρα αν με ρωτάς τι υποψιάζομαι πιστεύω ότι δεν έχει καμμία απολύτως αξία να το επικοινωνήσω καθώς δεν έχει ουδεμία ορθολογική προσέγγιση αυτό που υποψιάζομαι αλλά μόνον διαισθητική, άρα prone σε κάθε μορφής πιθανής λάθος ερμηνείας.
Με εκφραζει και μενα αυτο που λες. Για αυτο τα εχω αφησει στην ακρη και προσπαθω να λειτουργησω μεσα απο αυτα που τουλαχιστον ειμαι σιγουρος οτι συμβαινουν.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 20 Μάιος 2022, 17:19

Παραφυσικό θα ήταν το φαινόμενο, τύπε, αν το φάντασμα σού τραβούσε κι ένα μανίκι.

Τώρα είναι απλά μεταφυσικό.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 20 Μάιος 2022, 17:22

Feindflug έγραψε:
20 Μάιος 2022, 17:19
Παραφυσικό θα ήταν το φαινόμενο, τύπε, αν το φάντασμα σού τραβούσε κι ένα μανίκι.

Τώρα είναι απλά μεταφυσικό.
Εχω παιξει δυνατο ματς με τουμπανοφαντασμα τυπε, μιλαμε για πολυ δυνατα στησιματα η τυπισσα. Αναξιοπιστη ομως, ειπε θα φερει και φιλες της, δεν εφερε ποτε. :102:

:50aris:
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 20 Μάιος 2022, 17:28

Volk έγραψε:
20 Μάιος 2022, 17:22
Feindflug έγραψε:
20 Μάιος 2022, 17:19
Παραφυσικό θα ήταν το φαινόμενο, τύπε, αν το φάντασμα σού τραβούσε κι ένα μανίκι.

Τώρα είναι απλά μεταφυσικό.
Εχω παιξει δυνατο ματς με τουμπανοφαντασμα τυπε, μιλαμε για πολυ δυνατα στησιματα η τυπισσα. Αναξιοπιστη ομως, ειπε θα φερει και φιλες της, δεν εφερε ποτε. :102:

:50aris:
Πάω στοίχημα έκανε φανταστικό γαμήσι η τύπισσα, τύπε.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 20 Μάιος 2022, 17:39

Feindflug έγραψε:
20 Μάιος 2022, 17:28
Volk έγραψε:
20 Μάιος 2022, 17:22
Feindflug έγραψε:
20 Μάιος 2022, 17:19
Παραφυσικό θα ήταν το φαινόμενο, τύπε, αν το φάντασμα σού τραβούσε κι ένα μανίκι.

Τώρα είναι απλά μεταφυσικό.
Εχω παιξει δυνατο ματς με τουμπανοφαντασμα τυπε, μιλαμε για πολυ δυνατα στησιματα η τυπισσα. Αναξιοπιστη ομως, ειπε θα φερει και φιλες της, δεν εφερε ποτε. :102:

:50aris:
Πάω στοίχημα έκανε φανταστικό γαμήσι η τύπισσα, τύπε.
Ναι η καριολα, τις φιλες της που εταξε δεν τις εφερε ποτε ομως.

:102:
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 20 Μάιος 2022, 17:49

εμπ1 :8)

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4354
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 21 Μάιος 2022, 14:22

Gherschaagk έγραψε:
20 Μάιος 2022, 14:53
έργο_μακέτο έγραψε:
20 Μάιος 2022, 14:40
Σήμερα, βγήκα από το δωμάτιο για να πάρω το φαγητό απ'τη παραγγελία και βρήκα την εξώπορτα ανοιχτή.
Το εντυπωσιακό θα ήταν να σου την πληρώσουν κιόλας.
:D
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών