Ανώτερος Εαυτός

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 26 Ιαν 2023, 21:09

Πασιφάη έγραψε:
26 Ιαν 2023, 20:06
taliban έγραψε:
26 Ιαν 2023, 19:57
Πασιφάη έγραψε:
26 Ιαν 2023, 19:37


Εμάς γιατί μας αποκαλεί μπουρδελο; Έχουμε τόσα νήματα σεξουαλικού περιεχομένου που αναζητεί. :102:
Μήπως επειδή δεν συμφωνεί κανείς μαζί της , ξερω γω :lol:

Πάντως λίγο που διάβασα :
Λοιπον, παιδες, ισως σας απογοητευσω, αλλα ειναι καιρος να φυγω και απο αυτο εδω το φορουμ. Ο λογος; ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μετα απο αυτο τα λογια περιττευουν. Θα σας παρακαλεσω να μην με ρωτησετε το οτιδηποτε, γιατι οταν γινεται μια αποκαλυψη, τα πολλα λογια περιττευουν και την υποβιβαζουν.
Είδε τον Δια φαντάρο και φεύγει. :102:
Κάτσε, μισό..Φεύγει κι απ'το νέο φόρουμ επειδή ειδε το Δια; Εδώ δεν τον είδα εγώ, τότε που ασχολούμουν με τις συγκεκριμένες μαλακίες που πήγανε να με τρελλάνουν και τον είδε αυτή; Α..δεν παίζω φίλος. Θα έχουμε θέμα.. :lol:
Ναι , αλλά εσύ δεν διαβάζεις ΛΙΑΚΟ. Γιαυτό :lol:

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 26 Ιαν 2023, 23:09

stavmanr έγραψε:
22 Ιαν 2023, 21:15
Νατάσα έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:54
Βρηκα γαματο φορουμ με ανθρωπους προχωρημενης ευφυιας, με ηθος, ευγενεια, γνωσεις και με διαθεση συνεχως να μαθαινουν. Εδω ειναι σκετο μπουρδελο. Καλη τυχη. :wave:
Τι είναι η "προχωρημένη ευφυΐα";
Ακούν τράπ και λύνουν προβλήματα αστροφυσικής; Κάτι τέτοιο;
Εννοεί με ανοιχτό μυαλό...Να λέει αυτά που λέει και να μην την τρολαρουν :roll:
Αλλά ατύχησαν διότι είδε τον Δια και περνάει σε άλλο επίπεδο πλέον. :102:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16511
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Ιαν 2023, 18:01

ksk έγραψε:
26 Ιαν 2023, 23:09
stavmanr έγραψε:
22 Ιαν 2023, 21:15
Νατάσα έγραψε:
15 Ιαν 2023, 11:54
Βρηκα γαματο φορουμ με ανθρωπους προχωρημενης ευφυιας, με ηθος, ευγενεια, γνωσεις και με διαθεση συνεχως να μαθαινουν. Εδω ειναι σκετο μπουρδελο. Καλη τυχη. :wave:
Τι είναι η "προχωρημένη ευφυΐα";
Ακούν τράπ και λύνουν προβλήματα αστροφυσικής; Κάτι τέτοιο;
Εννοεί με ανοιχτό μυαλό...Να λέει αυτά που λέει και να μην την τρολαρουν :roll:
Αλλά ατύχησαν διότι είδε τον Δια και περνάει σε άλλο επίπεδο πλέον. :102:
Μιλαμε, ειναι τεραστιος ο Διας! Ειναι τοσο ψηλος οσο περιπου μια τετραωροφη πολυκατοικια! Και εχει πανεμορφα μπλε ματια. Το μεσα μου ομως δεν αντεξε να τον κοιταξω και να τον περιεργαστω οπως κοιταμε εναν ανθρωπο και με επιασε ενα τρεμουλο σχεδον οπως οταν σου ερχεται να λυποθυμησεις! Εκρυψα τα ματια μου αμεσως με την παλαμη μου και του ειπα "συγγνωμη, ειμαι βλακας :smt017, δεν μπορω να αντεξω την θεα σου, συγχωρα με και δωσε μου δυναμη να σε δω μονο!". Με αφησε να τον ξανακοιταξω, αλλα συνεχιζα να τρεμω. Ξερω απο την θεολογια οτι και ο Τριαδικος Θεος δεν μπορει να ιδωθει απο κανενα πλασμα γιατι μπορει και να διαλυθει! Νομιζω οτι και οι αγγελοι κρυβουν το προσωπο τους οταν πανε να του μιλησουν.
Την δυναμη για να σταθει μια ψυχη μπροστα στον Θεο, την δινει ο ιδιος. Σκεφτειτε οτι μετα τον θανατο μας και την κριση μας απο τα τελωνια, θα σταθουμε μπροστα στον Χριστο (στις σαραντα μερες) και Εκεινος θα μας καταταξει σε μια μερια του παραδεισου, αναλογα την προσπαθεια για την αγαπη που κατεβαλε ο καθενας.

Παρα το γεγονος οτι ο Διας ειναι ενας μικροτερος θεος σε σχεση με τον τριαδικο, ωστοσο ετρεμα μπροστα του. Σκεφτομαι μαλιστα μηπως ειναι περισσοτερο ψηλος και μου παρουσιαστηκε ετσι για να τον αντεξω η ερμη.

Ηταν 5 η ωρα και σκοταδι, εφεξε το προσωπο του το μερος ολο και μετα απο λιγα λεπτα, δεν θυμαμαι ποσα, εξαφανιστηκε. Μου αποκαλυψε οτι εχουμε μεσα μας μια δυναμη που ειναι ο λογος και μπορουμε να πουμε στον εαυτο μας "γινε καλα" και να γινουμε! Μπορουμε δηλ να αυτοθεραπευτουμε, ειτε στο σωμα, ειτε στην ψυχη ειναι η ασθενεια.

Μου ειπε ακομα να στειλω ενα μεηλ στον Δημοσθενη, πραγμα που το εκανα, αλλα δεν μου επιτρεπεται να αποκαλυψω το περιεχομενο.

Αυτα.
έπος...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 28 Ιαν 2023, 19:12

taxalata xalasa έγραψε:
28 Ιαν 2023, 18:01
ksk έγραψε:
26 Ιαν 2023, 23:09
stavmanr έγραψε:
22 Ιαν 2023, 21:15


Τι είναι η "προχωρημένη ευφυΐα";
Ακούν τράπ και λύνουν προβλήματα αστροφυσικής; Κάτι τέτοιο;
Εννοεί με ανοιχτό μυαλό...Να λέει αυτά που λέει και να μην την τρολαρουν :roll:
Αλλά ατύχησαν διότι είδε τον Δια και περνάει σε άλλο επίπεδο πλέον. :102:
Μιλαμε, ειναι τεραστιος ο Διας! Ειναι τοσο ψηλος οσο περιπου μια τετραωροφη πολυκατοικια! Και εχει πανεμορφα μπλε ματια. Το μεσα μου ομως δεν αντεξε να τον κοιταξω και να τον περιεργαστω οπως κοιταμε εναν ανθρωπο και με επιασε ενα τρεμουλο σχεδον οπως οταν σου ερχεται να λυποθυμησεις! Εκρυψα τα ματια μου αμεσως με την παλαμη μου και του ειπα "συγγνωμη, ειμαι βλακας :smt017, δεν μπορω να αντεξω την θεα σου, συγχωρα με και δωσε μου δυναμη να σε δω μονο!". Με αφησε να τον ξανακοιταξω, αλλα συνεχιζα να τρεμω. Ξερω απο την θεολογια οτι και ο Τριαδικος Θεος δεν μπορει να ιδωθει απο κανενα πλασμα γιατι μπορει και να διαλυθει! Νομιζω οτι και οι αγγελοι κρυβουν το προσωπο τους οταν πανε να του μιλησουν.
Την δυναμη για να σταθει μια ψυχη μπροστα στον Θεο, την δινει ο ιδιος. Σκεφτειτε οτι μετα τον θανατο μας και την κριση μας απο τα τελωνια, θα σταθουμε μπροστα στον Χριστο (στις σαραντα μερες) και Εκεινος θα μας καταταξει σε μια μερια του παραδεισου, αναλογα την προσπαθεια για την αγαπη που κατεβαλε ο καθενας.

Παρα το γεγονος οτι ο Διας ειναι ενας μικροτερος θεος σε σχεση με τον τριαδικο, ωστοσο ετρεμα μπροστα του. Σκεφτομαι μαλιστα μηπως ειναι περισσοτερο ψηλος και μου παρουσιαστηκε ετσι για να τον αντεξω η ερμη.

Ηταν 5 η ωρα και σκοταδι, εφεξε το προσωπο του το μερος ολο και μετα απο λιγα λεπτα, δεν θυμαμαι ποσα, εξαφανιστηκε. Μου αποκαλυψε οτι εχουμε μεσα μας μια δυναμη που ειναι ο λογος και μπορουμε να πουμε στον εαυτο μας "γινε καλα" και να γινουμε! Μπορουμε δηλ να αυτοθεραπευτουμε, ειτε στο σωμα, ειτε στην ψυχη ειναι η ασθενεια.

Μου ειπε ακομα να στειλω ενα μεηλ στον Δημοσθενη, πραγμα που το εκανα, αλλα δεν μου επιτρεπεται να αποκαλυψω το περιεχομενο.

Αυτα.
έπος...
Και μεσα στην τεχνολογια...
:003:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16511
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 28 Ιαν 2023, 19:42

ksk έγραψε:
28 Ιαν 2023, 19:12
taxalata xalasa έγραψε:
28 Ιαν 2023, 18:01
ksk έγραψε:
26 Ιαν 2023, 23:09


Εννοεί με ανοιχτό μυαλό...Να λέει αυτά που λέει και να μην την τρολαρουν :roll:
Αλλά ατύχησαν διότι είδε τον Δια και περνάει σε άλλο επίπεδο πλέον. :102:
Μιλαμε, ειναι τεραστιος ο Διας! Ειναι τοσο ψηλος οσο περιπου μια τετραωροφη πολυκατοικια! Και εχει πανεμορφα μπλε ματια. Το μεσα μου ομως δεν αντεξε να τον κοιταξω και να τον περιεργαστω οπως κοιταμε εναν ανθρωπο και με επιασε ενα τρεμουλο σχεδον οπως οταν σου ερχεται να λυποθυμησεις! Εκρυψα τα ματια μου αμεσως με την παλαμη μου και του ειπα "συγγνωμη, ειμαι βλακας :smt017, δεν μπορω να αντεξω την θεα σου, συγχωρα με και δωσε μου δυναμη να σε δω μονο!". Με αφησε να τον ξανακοιταξω, αλλα συνεχιζα να τρεμω. Ξερω απο την θεολογια οτι και ο Τριαδικος Θεος δεν μπορει να ιδωθει απο κανενα πλασμα γιατι μπορει και να διαλυθει! Νομιζω οτι και οι αγγελοι κρυβουν το προσωπο τους οταν πανε να του μιλησουν.
Την δυναμη για να σταθει μια ψυχη μπροστα στον Θεο, την δινει ο ιδιος. Σκεφτειτε οτι μετα τον θανατο μας και την κριση μας απο τα τελωνια, θα σταθουμε μπροστα στον Χριστο (στις σαραντα μερες) και Εκεινος θα μας καταταξει σε μια μερια του παραδεισου, αναλογα την προσπαθεια για την αγαπη που κατεβαλε ο καθενας.

Παρα το γεγονος οτι ο Διας ειναι ενας μικροτερος θεος σε σχεση με τον τριαδικο, ωστοσο ετρεμα μπροστα του. Σκεφτομαι μαλιστα μηπως ειναι περισσοτερο ψηλος και μου παρουσιαστηκε ετσι για να τον αντεξω η ερμη.

Ηταν 5 η ωρα και σκοταδι, εφεξε το προσωπο του το μερος ολο και μετα απο λιγα λεπτα, δεν θυμαμαι ποσα, εξαφανιστηκε. Μου αποκαλυψε οτι εχουμε μεσα μας μια δυναμη που ειναι ο λογος και μπορουμε να πουμε στον εαυτο μας "γινε καλα" και να γινουμε! Μπορουμε δηλ να αυτοθεραπευτουμε, ειτε στο σωμα, ειτε στην ψυχη ειναι η ασθενεια.

Μου ειπε ακομα να στειλω ενα μεηλ στον Δημοσθενη, πραγμα που το εκανα, αλλα δεν μου επιτρεπεται να αποκαλυψω το περιεχομενο.

Αυτα.
έπος...
Και μεσα στην τεχνολογια...
:003:
σιγα το υψος!... ο Γκοτζίλα τον εχει για πλακα...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12749
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 29 Ιαν 2023, 10:38

taxalata xalasa έγραψε:
28 Ιαν 2023, 19:42
ksk έγραψε:
28 Ιαν 2023, 19:12
taxalata xalasa έγραψε:
28 Ιαν 2023, 18:01




έπος...
Και μεσα στην τεχνολογια...
:003:
σιγα το υψος!... ο Γκοτζίλα τον εχει για πλακα...
Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω, ή να γελάσω εντέλει.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 13 Αύγ 2023, 19:57

03/12/2016
Μερικοί άνθρωποι δεν μπαίνουν τυχαία στη Ζωή σου. Έρχονται για να σου δείξουν κάτι…

Εικόνα

Ήρθανε στη ζωή σου, σαν αστραπή.
Δεν πρόλαβες να κρατήσεις το χαμόγελο στα χείλη, δε θυμάσαι καν πόσο πολύ είχε αλλάξει. Δεν πρόλαβες να συνηθίσεις το πέταγμα της ψυχής. Εκείνο το πέταγμα που έκανε τον κόσμο να φαίνεται τόσο δα μικρός, αρκετά μικρός για να μπορείς να τον κατακτήσεις. Καμιά φορά δυσκολεύεσαι να θυμηθείς και το άρωμά τους. Από κάπου περνάς και απλά έρχεται μια μυρωδιά που σε τραβάει, αλλά δεν μπορείς να ξέρεις αν ήταν αυτή. Το νιώθεις όμως, κάτι σου θυμίζει.

Περπατάς και το κενό που υπάρχει μέσα σου το γεμίζεις με τις όμορφες, όμως σύντομες στιγμές. Τις καλείς να έρθουν, έτσι απλά για να μη σε ρουφήξει το κενό και σε παρασύρει στη σιωπή και στην ομίχλη. Ξέρεις ότι αυτές οι αναμνήσεις θα σε συντροφεύουν, θα σε δυναμώνουν και θα σε κάνουν να χαμογελάς κρυφά όταν δε κοιτά κανείς. Με τα μάτια του νου θα ζεις κάθε στιγμή που σε άγγιξε, κάθε στιγμή που σε άλλαξε.

Ναι, γιατί αυτοί οι άνθρωποι ήρθαν για να αλλάξουν κάτι.

Ήρθαν να σου δείξουν κάτι που δεν ήξερες ότι είχες. Ανιδιοτελή Αγάπη, Πάθος, Ενθουσιασμό, Δύναμη, Δημιουργικότητα, μεγάλη καρδιά. Κάτι που για κάποιον λόγο είχες αφήσει στο σκοτάδι. Εκείνοι όμως είχαν το κατάλληλο φως. Το φώτισαν, το έβγαλαν στην επιφάνεια. Έλαμψες. Ίσως και να μην άντεχες αυτή την λάμψη κάποιες φορές. Έκλαιγες από χαρά ή από φόβο; Δε θυμάσαι. Όπως και να έχει όμως, έλαμψες. Μα πόσο πολύ! Και αυτή τη λάμψη τη σκόρπιζες γύρω και φώτιζες και τους άλλους. Φώτιζες την ψυχή τους και τον δρόμο τους. Την μετέδωσες. Άλλοι την κράτησαν, άλλοι όχι. Εσύ όμως έμαθες ότι μπορείς να το κάνεις.

Και μετά έφυγαν; Γιατί;

Ένα αιώνιο «γιατί» μπορεί να σε βασανίζει. Νομίζεις πως μέχρι τη μέρα που θα κλείσεις τα μάτια σου θα σε συντροφεύει. Και ίσως να είναι και έτσι. Γιατί δεν μπορείς να τους αγγίξεις, να τους ψιθυρίσεις: «τι κάνεις, πώς περνάς;». Δεν μπορείς να ξέρεις αν σήμερα το πρόσωπό τους λάμπει στη θύμησή σου, όπως το δικό σου κάποιες φορές, ή αν σκοτεινιάζει όπως το δικό σου τις περισσότερες φορές.

Δεν ξέρεις αν τα νερά που μαζί κολυμπούσατε κάποια μέρα θα σας υποδεχτούν ξανά. Δεν ξέρεις αν θα ξαναδείτε τα αστέρια να πέφτουν με μανία, σαν να θέλουν να σας δώσουν ένα μήνυμα, όπως τότε. Δεν ξέρεις αν βλέπετε τα ίδια όνειρα. Όνειρα όπου οι ψυχές σας γίνονται ένα και γράφουν τις δικές τους σελίδες στην ιστορία του Σύμπαντος.

Γιατί έφυγαν; ίσως για να ανακαλύψεις τη δύναμη σου, και την ίδια σου την ψυχή. Ίσως για να δεις ότι μπορείς να λάμψεις και να βοηθήσεις κι άλλους να κάνουν το ίδιο. Και ο πόνος που άφησαν; Ένα μάθημα ζωής. Να προχωράς με τον πόνο παρέα γιατί είναι μέρος της ζωής. Να μην κλάψεις γιατί σε άφησαν, αλλά να κλάψεις για να συνεχίσεις. Γιατί μπορείς ακόμα κι αν πονάει.

Και ναι, κάποιοι κατάφεραν μέσα από αυτόν τον πόνο να περπατήσουν σε δρόμους που δεν ήξεραν ότι μπορούσαν, που δεν ήξεραν ότι υπήρχαν. Κάποιοι ανακάλυψαν ότι έχουν τη δύναμη να κατακτήσουν τα όνειρά τους. Κατάφεραν να δουν ότι ο πόνος μπορεί να είναι και προσωρινός. Μπορεί να κρατήσει ένα λεπτό, μια ώρα, μια μέρα ή ακόμη και έναν χρόνο. Αλλά τελικά θα υποχωρήσει και κάτι άλλο θα πάρει τη θέση του. Αν όμως παραιτηθείς, θα κρατήσει για πάντα.

Τους ευχαριστούμε για τα μαθήματα που μας έδωσαν. Είμαστε ευγνώμωνες σε οποιαδήποτε δύναμη τους έφερε κοντά μας. Οι σκέψεις μας πάντα θα τους συντροφεύουν και ίσως να τους προστατεύουν.
Βίκυ Τσώκου.

http://enallaktikidrasi.com/2016/08/ant ... ti-afisan/
https://www.awakengr.com/meriki-anthrop ... xoun-kati/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 07 Νοέμ 2023, 20:55

05/11/2023
Οι καλοί άνθρωποι δοκιμάζονται περισσότερο από τους άλλους στη ζωή. ΝΟΜΟΣ.

Εικόνα

Η ζωή τεστάρει τους ανθρώπους κάθε μέρα. Και για λόγους που δεν γνωρίζουμε, ο καθένας περνάει μια διαφορετική δοκιμασία. Κάποιοι παλεύουν με δύσκολους υπολογισμούς κι άλλοι αντιμετωπίζουν απλά μαθηματικά. Έτσι ή αλλιώς, όλοι πρέπει να ασχοληθούμε με αυτό που μας έτυχε.


Γιατί τελικά, όλα μας δίνονται στην τύχη. Γονίδια, τόπος, οικονομική κατάσταση – όλα είναι ζήτημα του που θα κάτσει η μπίλια. Ωστόσο, ό,τι κι αν φέρει η ζωή στο δρόμο σας, εσείς πρέπει να αποφασίσετε αν θα είστε θύμα ή αγωνιστής. Εσείς επιλέγετε αν η ζωή σας θα είναι γλυκιά ή πικρή. Και εκείνοι που επιλέγουν να είναι γλυκιά – οι αγωνιστές – είναι οι ισχυρότεροι.

Ο Ελβετός ψυχίατρος και συγγραφέας, Elisbeth Kübler-Ross, έχει δηλώσει πολύ σωστά: Οι πιο όμορφοι άνθρωποι είναι εκείνοι που έχουν γνωρίσει την ήττα, τον πόνο, τον αγώνα, την απώλεια και βρήκαν το δρόμο τους. Αυτά τα άτομα έχουν μια εκτίμηση, μια ευαισθησία και μια κατανόηση της ζωής που τους γεμίζει με συμπόνια, ευγένεια, και ένα βαθύ ενδιαφέρον αγάπης. Με άλλα λόγια, οι καλοί άνθρωποι δεν γεννήθηκαν καλοί – επέλεξαν να είναι.

Οι καλοί άνθρωποι φέρνουν φως στον κόσμο, επειδή προέρχονται από σκοτεινά παρελθόντα.

Στον κόσμο του σκότους στον οποίο γεννήθηκαν, χρησιμοποιούν τη θετικότητα ως ένα φανάρι για να δημιουργήσουν περισσότερο φως. Αντιμετωπίζουν συχνά κακοτυχίες. Ωθούνται σε επιζήμιες καταστάσεις, όπως τα ναρκωτικά ή η φτώχεια. Και έχουν μάθει όχι μόνο να πετυχαίνουν. Έχουν μάθει να ξεπερνούν. Πετάνε τα δεκανίκια και κάνουν το αδύνατο: Διδάσκουν τον εαυτό τους να τρέχει και να καλύπτει τη διαφορά με τους άλλους σε έναν κόσμο που δεν περιμένει κανέναν.

Οι καλοί άνθρωποι αγαπούν τα δύσκολα επειδή έχουν πληγωθεί περισσότερο.

Αυτοί οι άνθρωποι είναι πιθανόν να σας περιποιηθούν καλύτερα αν έχουν πληγωθεί από έναν πρώην εραστή. Γιατί συμβαίνει αυτό; Τα άτομα που έχουν ραγισμένες καρδιές ξέρουν πως είναι να ξανακολλάνε τα κομμάτια τους.

Οι καλοί άνθρωποι έχουν μάθει με σκληρό τρόπο ότι τα μειονεκτήματα είναι ευκαιρίες για ανάπτυξη.

Συνήθως γεννιούνται απαισιόδοξοι. Αλλά με την πάροδο του χρόνου, μαθαίνουν πώς να είναι θετικοί. Ίσως συνειδητοποιούν ότι κάθε μικρό πράγμα που φαίνεται να τους τραβάει κάτω στη ζωή γίνεται τελικά ένα σκαλοπάτι προς την επιτυχία.

Οι καλοί άνθρωποι δεν θέλουν να πληγωθούν οι άλλοι με τον τρόπο που πληγώθηκαν οι ίδιοι.

Μπορεί να έχουν δεχθεί πειράγματα για τις φακίδες τους, τα μεγάλα αυτιά ή την ακμή. Ίσως μια σωματική αναπηρία τους κάνει να αισθάνονται αόρατοι στους άλλους ανθρώπους. Ίσως η ίδια η αόρατη αναπηρία τους αποτρέπει από το να πάρουν τη φροντίδα που χρειάζονται. Και επειδή ξέρουν πως είναι να αισθάνεσαι βασανισμένος, δεν θα ήθελαν ποτέ να προκαλέσουν σε κάποιο άλλον αυτό το ίδιο είδος πόνου. Η καλοσύνη προκύπτει από εκείνους που έχουν γνωρίσει μόνο την σκληρότητα. Αντί να παρενοχλούν τους άλλους, οι καλοί άνθρωποι σπάνε την κυκλική φύση της αναισθησίας. Δίνουν φιλοφρονήσεις και λένε λόγια ενθάρρυνσης. Θέλουν οι άλλοι να αισθάνονται πραγματικά όμορφοι και με αυτοπεποίθηση αντί άσχημοι και κακοί.

Οι καλοί άνθρωποι επιλέγουν να είναι αγωνιστές που βοηθούν τους άλλους να επιβιώσουν.

Μπορούν να αντιμετωπίσουν οποιαδήποτε κατάσταση βρεθεί στον δρόμο τους. Ξέρουν ότι μπορούν να επιβιώσουν παντού, επειδή το έχουν ήδη κάνει. Γνωρίζοντας ότι μπορούν να υπομένουν, κάνουν ό,τι μπορούν για να βοηθήσουν τους άλλους να προχωρήσουν μπροστά. Στον αγώνα της ζωής, οι περισσότεροι δρομείς συνήθως κοιτάνε μόνο μπροστά και επικεντρώνονται στον εαυτό τους. Αλλά οι άνθρωποι που έχουν υποφέρει κοιτάνε εκείνους που μπορεί να βιώνουν παρόμοιες δυσκολίες. Φτιάχνουν το κέφι των φίλων, μοιράζουν μπουκάλια νερού και παρακινούν τους άλλους να τρέξουν μαζί τους. Γίνονται η χείρα βοηθείας που θα ήθελαν να είχαν για τον εαυτό τους.
https://www.awakengr.com/oi-kaloi-anthr ... zoi-nomos/

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9053
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 07 Νοέμ 2023, 21:11

Πασιφάη έγραψε:
26 Ιαν 2023, 20:06
taliban έγραψε:
26 Ιαν 2023, 19:57
Πασιφάη έγραψε:
26 Ιαν 2023, 19:37


Εμάς γιατί μας αποκαλεί μπουρδελο; Έχουμε τόσα νήματα σεξουαλικού περιεχομένου που αναζητεί. :102:
Μήπως επειδή δεν συμφωνεί κανείς μαζί της , ξερω γω :lol:

Πάντως λίγο που διάβασα :
Λοιπον, παιδες, ισως σας απογοητευσω, αλλα ειναι καιρος να φυγω και απο αυτο εδω το φορουμ. Ο λογος; ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μετα απο αυτο τα λογια περιττευουν. Θα σας παρακαλεσω να μην με ρωτησετε το οτιδηποτε, γιατι οταν γινεται μια αποκαλυψη, τα πολλα λογια περιττευουν και την υποβιβαζουν.
Είδε τον Δια φαντάρο και φεύγει. :102:
Κάτσε, μισό..Φεύγει κι απ'το νέο φόρουμ επειδή ειδε το Δια; Εδώ δεν τον είδα εγώ, τότε που ασχολούμουν με τις συγκεκριμένες μαλακίες που πήγανε να με τρελλάνουν και τον είδε αυτή; Α..δεν παίζω φίλος. Θα έχουμε θέμα.. :lol:
Ω ρε φιλενάδα. Τι διαμάντια ήταν αυτά που έχανα όσο έλειπα; Καλά που έκανε bump ο Ρέμπελος τον νήμα δηλαδή και τον πέτυχα.

Τι αστέρι ήταν τούτη; :o
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 07 Νοέμ 2023, 23:11

Isildur έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 21:11
Πασιφάη έγραψε:
26 Ιαν 2023, 20:06
taliban έγραψε:
26 Ιαν 2023, 19:57


Μήπως επειδή δεν συμφωνεί κανείς μαζί της , ξερω γω :lol:

Πάντως λίγο που διάβασα :


Είδε τον Δια φαντάρο και φεύγει. :102:
Κάτσε, μισό..Φεύγει κι απ'το νέο φόρουμ επειδή ειδε το Δια; Εδώ δεν τον είδα εγώ, τότε που ασχολούμουν με τις συγκεκριμένες μαλακίες που πήγανε να με τρελλάνουν και τον είδε αυτή; Α..δεν παίζω φίλος. Θα έχουμε θέμα.. :lol:
Ω ρε φιλενάδα. Τι διαμάντια ήταν αυτά που έχανα όσο έλειπα; Καλά που έκανε bump ο Ρέμπελος τον νήμα δηλαδή και τον πέτυχα.

Τι αστέρι ήταν τούτη; :o
Διαττων...
Κάποια στιγμή θα την ξαναδιαβάσουμε...
Μας ακούς από το υπερπέραν του μυαλού σου; Χελοουυυυυ. :smt005::smt005::smt005:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9053
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 08 Νοέμ 2023, 06:53

ksk έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 23:11
Isildur έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 21:11
Πασιφάη έγραψε:
26 Ιαν 2023, 20:06


Κάτσε, μισό..Φεύγει κι απ'το νέο φόρουμ επειδή ειδε το Δια; Εδώ δεν τον είδα εγώ, τότε που ασχολούμουν με τις συγκεκριμένες μαλακίες που πήγανε να με τρελλάνουν και τον είδε αυτή; Α..δεν παίζω φίλος. Θα έχουμε θέμα.. :lol:
Ω ρε φιλενάδα. Τι διαμάντια ήταν αυτά που έχανα όσο έλειπα; Καλά που έκανε bump ο Ρέμπελος τον νήμα δηλαδή και τον πέτυχα.

Τι αστέρι ήταν τούτη; :o
Διαττων...
Κάποια στιγμή θα την ξαναδιαβάσουμε...
Μας ακούς από το υπερπέραν του μυαλού σου; Χελοουυυυυ. :smt005::smt005::smt005:
:lol:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...


Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12749
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 08 Νοέμ 2023, 14:21

Isildur έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 21:11
Πασιφάη έγραψε:
26 Ιαν 2023, 20:06
taliban έγραψε:
26 Ιαν 2023, 19:57


Μήπως επειδή δεν συμφωνεί κανείς μαζί της , ξερω γω :lol:

Πάντως λίγο που διάβασα :


Είδε τον Δια φαντάρο και φεύγει. :102:
Κάτσε, μισό..Φεύγει κι απ'το νέο φόρουμ επειδή ειδε το Δια; Εδώ δεν τον είδα εγώ, τότε που ασχολούμουν με τις συγκεκριμένες μαλακίες που πήγανε να με τρελλάνουν και τον είδε αυτή; Α..δεν παίζω φίλος. Θα έχουμε θέμα.. :lol:
Ω ρε φιλενάδα. Τι διαμάντια ήταν αυτά που έχανα όσο έλειπα; Καλά που έκανε bump ο Ρέμπελος τον νήμα δηλαδή και τον πέτυχα.

Τι αστέρι ήταν τούτη; :o
Αυτό που θυμάμαι έντονα είναι, πως ''με είχε πονέσει το μυαλό μου'', πως να το πω, ρε παιδί μου. :lol:
Ελπίζω μόνο να ξέμπλεξε.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9053
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 08 Νοέμ 2023, 14:22

Πασιφάη έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 14:21
Isildur έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 21:11
Πασιφάη έγραψε:
26 Ιαν 2023, 20:06


Κάτσε, μισό..Φεύγει κι απ'το νέο φόρουμ επειδή ειδε το Δια; Εδώ δεν τον είδα εγώ, τότε που ασχολούμουν με τις συγκεκριμένες μαλακίες που πήγανε να με τρελλάνουν και τον είδε αυτή; Α..δεν παίζω φίλος. Θα έχουμε θέμα.. :lol:
Ω ρε φιλενάδα. Τι διαμάντια ήταν αυτά που έχανα όσο έλειπα; Καλά που έκανε bump ο Ρέμπελος τον νήμα δηλαδή και τον πέτυχα.

Τι αστέρι ήταν τούτη; :o
Αυτό που θυμάμαι έντονα είναι, πως ''με είχε πονέσει το μυαλό μου'', πως να το πω, ρε παιδί μου. :lol:
Ελπίζω μόνο να ξέμπλεξε.
Μήπως είχες φάει καμμιά γρανίτα πολύ απότομα;
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12749
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ανώτερος Εαυτός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 08 Νοέμ 2023, 14:24

Isildur έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 14:22
Πασιφάη έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 14:21
Isildur έγραψε:
07 Νοέμ 2023, 21:11

Ω ρε φιλενάδα. Τι διαμάντια ήταν αυτά που έχανα όσο έλειπα; Καλά που έκανε bump ο Ρέμπελος τον νήμα δηλαδή και τον πέτυχα.

Τι αστέρι ήταν τούτη; :o
Αυτό που θυμάμαι έντονα είναι, πως ''με είχε πονέσει το μυαλό μου'', πως να το πω, ρε παιδί μου. :lol:
Ελπίζω μόνο να ξέμπλεξε.
Μήπως είχες φάει καμμιά γρανίτα πολύ απότομα;
Με ''πότισε'' πολλές γρανίτες πίκρας η Νατάσσα. Άσε. :smt005:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών