Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 12 Ιουν 2019, 19:33

Leporello έγραψε:
12 Ιουν 2019, 18:18
Natasha έγραψε:
12 Ιουν 2019, 17:41
Highlander έγραψε:
12 Ιουν 2019, 17:39
Άρα τελικά δε βρίσκονται στην Κοίλη Γη όπως λέει η Νατασα;
Η Μαύρη Αδελφότητα είναι οι καλοί νεφελιμ που δεν ακολουθούν τον αντίχριστο και δε θα μας φάνε; :smt017
Δεν υπαρχουν καλοι νεφελίμ. Οι καλοί της υποθεσης έιναι οι Ελοχίμ και οι Ελ. Σου στελνω πμ.
Μα και οι Ελ Νεφελίμηδες είναι, απόγονοι των Ελοχίμηδων και των γυναικών των ανθρώπων. Απλώς είναι φιλάνθρωποι Νεφελίμηδες.
Σωστό, αλλά έιναι τοοοοοοσο φιλάνθρωποι που είναι κατι ΕΝΤΕΛΩΣ ξεχωριστό. :wink
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7875
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 12 Ιουν 2019, 19:33

Eντάξει με όλα αυτά, αλλά στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν τα δικά τους και μάλιστα σε όλη την γνωστή καταγεγραμμένη ιστορία; Αν σηκώναμε το πέπλο της ιστορίας πιστεύω θα τραβάγαμε τα μαλλιά μας και θα μας λύνονταν όλες οι απορίες. Θα έρχονταν τα πάνω κάτω σε όσα γνωρίζουμε και όχι μόνο για τα ιστορικά γεγονότα, αλλά και για άλλα, όπως στυγερά εγκλήματα ή την ίδια την ζωή μας ή των δικών μας.
Δεν χρειάζεται δηλαδή να έρθει ο αντίχριστος για να γίνουν κάποια πράγματα. Ο αντίχριστος θα είναι το αποτέλεσμα μιας μεγάλης πορείας της απάτης, του ψέματος και του εγκλήματος. Σίγουρα επικαλούνται Νεφελίμ ας πούμε, ή τον Σατανά για να τους πετύχουν, αλλά πρέπει να μπει και ανθρώπινο χέρι, όπως και η Αθηνά ζητάει να κινήσουμε την χείρα μας, έτσι και ο αντίθετος.
Εμένα με απασχολεί το εξής. Διέλυσαν την αρχαία θρησκεία που μπορούσε να τους αντιμετωπίσει στα ίσα και την αντικατέστησαν με τον χριστιανισμό που κρατάει αμυντική στάση.
Έχω μια ενδόμυχη πίστη ότι ο Χριστός είναι ενσάρκωση του ενός Θεού που πίστευαν και οι αρχαίοι Έλληνες, αλλά και πάλι αναρωτιέμαι αν είναι απάτη.
Από την άλλη υπάρχει και ο Αλλάχ (βοηθητική θρησκεία για το κακό) αλλά και ο βουδισμός, ινδουισμός κλπ. που είναι ειρηνικής προέλευσης και φιλοσοφίας.
Λέμε τώρα για όλα αυτά.

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 12 Ιουν 2019, 20:33

Awesomatic έγραψε:
12 Ιουν 2019, 19:15
DIOMEDESGR έγραψε:
12 Ιουν 2019, 17:34
Εικόνα

Ούτε αυτή τους πιάνει τους καζανοκέφαλους?
Χάλκινες λέμε, βγαίνει και πιο οικονομικά :003:
Εεε τι γκαρίζετε μετά? Χάλκινες είναι οι βολίδες έτσι κι αλλιώς! Give'm hell !

Εικόνα

:lol:
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Uppercut

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 12 Ιουν 2019, 20:36

Natasha έγραψε:
12 Ιουν 2019, 19:33
Leporello έγραψε:
12 Ιουν 2019, 18:18
Natasha έγραψε:
12 Ιουν 2019, 17:41
Δεν υπαρχουν καλοι νεφελίμ. Οι καλοί της υποθεσης έιναι οι Ελοχίμ και οι Ελ. Σου στελνω πμ.
Μα και οι Ελ Νεφελίμηδες είναι, απόγονοι των Ελοχίμηδων και των γυναικών των ανθρώπων. Απλώς είναι φιλάνθρωποι Νεφελίμηδες.
Σωστό, αλλά έιναι τοοοοοοσο φιλάνθρωποι που είναι κατι ΕΝΤΕΛΩΣ ξεχωριστό. :wink
Καλά όχι και τόσο. Μην ξεχνάς ότι οι περισσότεροι απ' τους μεγάλους βρίσκονται σε στάση στο Κ9 από τον Ελ Σεντάι. Θυμάσαι τι μαλακίες έκανε προς το τέλος ο Δίας.

KRAKEN
Δημοσιεύσεις: 1764
Εγγραφή: 12 Ιουν 2019, 19:49

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KRAKEN » 12 Ιουν 2019, 20:38

Λιακόπουλος αξία. :003: Είχα διαβάσει αρκετά βιβλία του πριν καμιά δεκαετία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 12 Ιουν 2019, 23:52

Δεν σωζόμαστε από τα νεφελίφ. Θα βγάλουν και κυβέρνηση όπου να 'ναι (με συνεργασία βέβαια).
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 13 Ιουν 2019, 11:56

DIOMEDESGR έγραψε:
12 Ιουν 2019, 17:34
Εικόνα

Ούτε αυτή τους πιάνει τους καζανοκέφαλους?
Μου είπε ένας φίλος ότι θα είναι αχρηστα παντελώς τα οπλα (όλα τα οπλα) επειδή μετά το φλας του ήλιου η ατμόσφαιρα θα είναι τόσο ιονισμένη που οποιοσδηποτε σπινθήρας -απο εκπυρσοκρότηση όπλου- θα δημιουργεί κεραυνό και θα σκοτώνεσαι ακαριαία. Ναι μεν με χαλκινες σφαίρες θα σκοτώνονταν αλλά δεν γίνεται για τον λόγο αυτό.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 13 Ιουν 2019, 11:57

Uppercut έγραψε:
12 Ιουν 2019, 20:36
Natasha έγραψε:
12 Ιουν 2019, 19:33
Leporello έγραψε:
12 Ιουν 2019, 18:18
Μα και οι Ελ Νεφελίμηδες είναι, απόγονοι των Ελοχίμηδων και των γυναικών των ανθρώπων. Απλώς είναι φιλάνθρωποι Νεφελίμηδες.
Σωστό, αλλά έιναι τοοοοοοσο φιλάνθρωποι που είναι κατι ΕΝΤΕΛΩΣ ξεχωριστό. :wink
Καλά όχι και τόσο. Μην ξεχνάς ότι οι περισσότεροι απ' τους μεγάλους βρίσκονται σε στάση στο Κ9 από τον Ελ Σεντάι. Θυμάσαι τι μαλακίες έκανε προς το τέλος ο Δίας.
Αλλο ότι εκανε "μαλακίες" και ΑΛΛΟ να τρωνε ανθρωπους!!! Ουδεμία σχεση.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 13 Ιουν 2019, 12:00

Natasha έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:56
DIOMEDESGR έγραψε:
12 Ιουν 2019, 17:34
Εικόνα

Ούτε αυτή τους πιάνει τους καζανοκέφαλους?
Μου είπε ένας φίλος ότι θα είναι αχρηστα παντελώς τα οπλα (όλα τα οπλα) επειδή μετά το φλας του ήλιου η ατμόσφαιρα θα είναι τόσο ιονισμένη που οποιοσδηποτε σπινθήρας -απο εκπυρσοκρότηση όπλου- θα δημιουργεί κεραυνό και θα σκοτώνεσαι ακαριαία. Ναι μεν με χαλκινες σφαίρες θα σκοτώνονταν αλλά δεν γίνεται για τον λόγο αυτό.
Δεν παίζεις δίκαια Natasha!
Εγώ έφαγα τα νειάτα μου μελετώντας τα όπλα προετοιμαζόμενος για ένα τέτοιο zompie apocalypse και συ με τον φίλο σου με ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΕ στη στιγμή.

Δεν παίζω.

:a040:
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 13 Ιουν 2019, 12:02

Antares έγραψε:
12 Ιουν 2019, 19:33
Eντάξει με όλα αυτά, αλλά στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν τα δικά τους και μάλιστα σε όλη την γνωστή καταγεγραμμένη ιστορία; Αν σηκώναμε το πέπλο της ιστορίας πιστεύω θα τραβάγαμε τα μαλλιά μας και θα μας λύνονταν όλες οι απορίες. Θα έρχονταν τα πάνω κάτω σε όσα γνωρίζουμε και όχι μόνο για τα ιστορικά γεγονότα, αλλά και για άλλα, όπως στυγερά εγκλήματα ή την ίδια την ζωή μας ή των δικών μας.
Δεν χρειάζεται δηλαδή να έρθει ο αντίχριστος για να γίνουν κάποια πράγματα. Ο αντίχριστος θα είναι το αποτέλεσμα μιας μεγάλης πορείας της απάτης, του ψέματος και του εγκλήματος. Σίγουρα επικαλούνται Νεφελίμ ας πούμε, ή τον Σατανά για να τους πετύχουν, αλλά πρέπει να μπει και ανθρώπινο χέρι, όπως και η Αθηνά ζητάει να κινήσουμε την χείρα μας, έτσι και ο αντίθετος.
Εμένα με απασχολεί το εξής. Διέλυσαν την αρχαία θρησκεία που μπορούσε να τους αντιμετωπίσει στα ίσα και την αντικατέστησαν με τον χριστιανισμό που κρατάει αμυντική στάση.
Έχω μια ενδόμυχη πίστη ότι ο Χριστός είναι ενσάρκωση του ενός Θεού που πίστευαν και οι αρχαίοι Έλληνες, αλλά και πάλι αναρωτιέμαι αν είναι απάτη.
Από την άλλη υπάρχει και ο Αλλάχ (βοηθητική θρησκεία για το κακό) αλλά και ο βουδισμός, ινδουισμός κλπ. που είναι ειρηνικής προέλευσης και φιλοσοφίας.
Λέμε τώρα για όλα αυτά.
Σ αυτό που λες ότι πρεπει πρωτα με τους κακους και κακότροπους ανθρωπους να κανουμε και να τους αντιμετωπισουμε (είτε είναι ηγεμόνες και κυβερνήτες, είτε οτιδηποτε) έχεις δίκαιο. Εξάλλου οι νεφελίμ φοβουνται το "μαζί" των ανθρώπων, το αν θα συμφωνήσουν δηλ σε έναν αγώνα για το καλό και το δίκαιο, άλλωστε γι αυτό ζουν ανάμεσά μας, για να ελέγχουν αν υπαρχει ενδεχόμενο να ξεσηκωθουμε και να τους χαλασουμε τα σχεδια.

Στο άλλο που λες για την θρησκεία δεν σε καταλαβα καλά τί θελεις να πεις.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 13 Ιουν 2019, 12:02

DIOMEDESGR έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:00
Natasha έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:56
DIOMEDESGR έγραψε:
12 Ιουν 2019, 17:34
Εικόνα

Ούτε αυτή τους πιάνει τους καζανοκέφαλους?
Μου είπε ένας φίλος ότι θα είναι αχρηστα παντελώς τα οπλα (όλα τα οπλα) επειδή μετά το φλας του ήλιου η ατμόσφαιρα θα είναι τόσο ιονισμένη που οποιοσδηποτε σπινθήρας -απο εκπυρσοκρότηση όπλου- θα δημιουργεί κεραυνό και θα σκοτώνεσαι ακαριαία. Ναι μεν με χαλκινες σφαίρες θα σκοτώνονταν αλλά δεν γίνεται για τον λόγο αυτό.
Δεν παίζεις δίκαια Natasha!
Εγώ έφαγα τα νειάτα μου μελετώντας τα όπλα προετοιμαζόμενος για ένα τέτοιο zompie apocalypse και συ με τον φίλο σου με ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΕ στη στιγμή.

Δεν παίζω.

:a040:
:D
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 13 Ιουν 2019, 12:03

Natasha έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:02
DIOMEDESGR έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:00
Natasha έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:56


Μου είπε ένας φίλος ότι θα είναι αχρηστα παντελώς τα οπλα (όλα τα οπλα) επειδή μετά το φλας του ήλιου η ατμόσφαιρα θα είναι τόσο ιονισμένη που οποιοσδηποτε σπινθήρας -απο εκπυρσοκρότηση όπλου- θα δημιουργεί κεραυνό και θα σκοτώνεσαι ακαριαία. Ναι μεν με χαλκινες σφαίρες θα σκοτώνονταν αλλά δεν γίνεται για τον λόγο αυτό.
Δεν παίζεις δίκαια Natasha!
Εγώ έφαγα τα νειάτα μου μελετώντας τα όπλα προετοιμαζόμενος για ένα τέτοιο zompie apocalypse και συ με τον φίλο σου με ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΕ στη στιγμή.

Δεν παίζω.

:a040:
:D
:lol:
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 13 Ιουν 2019, 12:06

DIOMEDESGR έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:03
Natasha έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:02
DIOMEDESGR έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:00


Δεν παίζεις δίκαια Natasha!
Εγώ έφαγα τα νειάτα μου μελετώντας τα όπλα προετοιμαζόμενος για ένα τέτοιο zompie apocalypse και συ με τον φίλο σου με ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΕ στη στιγμή.

Δεν παίζω.

:a040:
:D
:lol:
ΜΟΝΟ τόξα βαλλίστρες θα χρησιμοποιουνται σαν όπλα αποστασης. Σκέψου, αυτα τα όντα είναι πολύ μπροστά από εμάς σε θέματα ταχύτητας, δύναμης και αντίληψης, και μόνο που θα σε εντοπιζουν με το βλέμμα τους (νομίζω έχουν και τηλεπαθητική ικανότητα) δεν θα μπορείς να κάνεις σχεδόν τίποτε! Μόνο να τρέξεις.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 13 Ιουν 2019, 12:09

Δεν παίζω λέω. Θα αγοράσω PlayStation 5.

:011:
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 13 Ιουν 2019, 12:17

DIOMEDESGR έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:09
Δεν παίζω λέω. Θα αγοράσω PlayStation 5.

:011:
:c020:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών