Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 11 Ιουν 2019, 23:37

Δηλαδή μπορώ να καβατζάρω τα 6 χιλιάρικα από το άλλο νήμα και να παραμείνω εδώ να τρώω μπουγάτσες, αφού είμαστε on holy ground, αντί να ψάχνω τρόπους να πίνω τα κάτουρά μου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 11 Ιουν 2019, 23:45

Πάνας έγραψε:
11 Ιουν 2019, 23:33
Εγώ πάντως τον έχω αδικήσει τον Δημοσθένη, είναι ανάλογος και ισάξιος με τον Τόλκιν..
Σκέφτομαι παντως να μην ξανανοίξω σχετικό θέμα, μόνο ένα τεστακι θα ήθελα να σας κάνω, να δω πως ερμηνευετε μερικά χωρία της Γραφής. Αλλη φορά όμως. Βλέπω ότι έχω καταντήσει μαντης κακών ειδήσεων και δεν μου αρέσει καθόλου...
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 11 Ιουν 2019, 23:47

Feindflug έγραψε:
11 Ιουν 2019, 23:37
Δηλαδή μπορώ να καβατζάρω τα 6 χιλιάρικα από το άλλο νήμα και να παραμείνω εδώ να τρώω μπουγάτσες, αφού είμαστε on holy ground, αντί να ψάχνω τρόπους να πίνω τα κάτουρά μου.
:smt005:

Αμα μένεις Θεσσαλονίκη, άραξε, είσαι καλά! Να συνηθίσεις όμως και συ σε μια καποια εγκράτεια βρε αδερφέ!...Κάνε μια νηστεία πχ απο τις μπουγάτσες για να δεις πως θα νιώθεις τότε... :lol:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
fonfon
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:34

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fonfon » 12 Ιουν 2019, 00:01

Νεφελίμ pride στο Αραντίς πότε θα γίνει;

Uppercut

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 12 Ιουν 2019, 00:03

Natasha έγραψε:
11 Ιουν 2019, 22:42
Το βάζω εδώ το θέμα και όχι στις Εναλλακτικές για να το δουν περισσότεροι.

Ο ένας τρόπος είναι ο πιο απλός, να παμε στο Αραντίς. Πιο απλά, να ερθετε Κατερίνη και Θεσσαλονίκη.

Αραντίς: (από το λεξικό του τόμου 0-μηδέν)

Το όνομα της πολης που περί το 40.000 π. Χ. βρισκόταν εκεί που σημερα είναι η σύγχρονη Θεσσαλονίκη και εκτεινότανε μέχρι την Πιερία, αφού ο Θερμαικός κόλπος δεν υπήρχε. Στην θέση του βρισκότανε ένας πλατύς κάμπος και από κει και το όνομα. Αραντίς σημαίνει η πολη του πλατιου κάμπου.

Επισης, άλλα μέρη που δεν έχουν την δυνατότητα να μπουν είναι κάποια νησιά, που δεν έχουν πύλες. Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζω γι αυτά περισσότερες λεπτομέρειες.

Ο δεύτερος τρόπος είναι να αποκτήσουμε χαλκινα μαχαίρια και σπαθιά.
Αν μπορέσουμε να τους πληγώσουμε, θα τους θανατώσουμε, γιατί ο χαλκός τους σκοτώνει.
Αλλά δεν ειναι τόσο εύκολο να το καταφέρουμε αυτό, γιατί πρόκειται για όντα που ειναι χιλιάδων ετών και έχουν δυνάμεις αναλογες με αυτές των αρχαιων θεών.

Αυτά.
Ξέχασες γάτες και σκύλους των οποίων το σάλιο περιέχει ένα ένζυμο που είναι δηλητηριώδες για τα ρυπαρά γένη. Όπως έχει πει ο Λιακό, για αυτό τα εξημερώσαμε.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 12 Ιουν 2019, 00:07

Natasha έγραψε:
11 Ιουν 2019, 23:45
Πάνας έγραψε:
11 Ιουν 2019, 23:33
Εγώ πάντως τον έχω αδικήσει τον Δημοσθένη, είναι ανάλογος και ισάξιος με τον Τόλκιν..
Σκέφτομαι παντως να μην ξανανοίξω σχετικό θέμα, μόνο ένα τεστακι θα ήθελα να σας κάνω, να δω πως ερμηνευετε μερικά χωρία της Γραφής. Αλλη φορά όμως. Βλέπω ότι έχω καταντήσει μαντης κακών ειδήσεων και δεν μου αρέσει καθόλου...
Κοίτα η φύση του ανθρώπου είναι τέτοια, τον κυριεύουν τα πάθη, όσο αυξανόμαστε και οι πληροφορίες γίνονται πιο εύκολες δεν είναι ανάγκη να είσαι μάντης κακών ειδήσεων.
Έχω διαβάσει στις ειδήσεις τα πάντα, δεν ξέρω τι μπορεί ακόμα να με σοκάρει... νομίζω τίποτα. Το τελευταίο που με σόκαρε ήταν όταν κρεμάστηκε ένα εννιάχρονο κοριτσάκι ον λάιν στο φέσμπουκ επειδή το βίαζε ο πατριός του... ή ο πατέρας του, δεν θυμάμαι, το σοκ ήταν μεγάλο, είχε ανοίξει την κάμερα του κινητού εξήγησε τους λόγους και κρεμάστηκε.

Στο φινάλε καλά θα κάνουν τα νεφελίμ και θα μας την πέσουν, δεν αξίζουμε να υπάρχουμε.
the end

Uppercut

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 12 Ιουν 2019, 00:08

Dwarven Blacksmith έγραψε:
11 Ιουν 2019, 22:53
Υπάρχει κάποιος βασιλιάς των Νεφελίμ που μπορούμε να στοχεύσουμε για να εξαϋλωθούν ή θα πρέπει να τους σφάζουμε έναν-έναν;
Έτσι δε θα τελειώσουμε ποτέ.
Οι βασιλείς απλά είναι πιο τούμπανα κι έχουν διάφορες δυνάμεις. Καθένας από τους 72 έχει τις δικές του ιδιότητες. Πέρα από αυτούς παίζουν και πολεμιστές Μισναβάχ - νίντζα ον στερόιντς αφού αυτοί δίδαξαν τους πρώτους νίντζα ένα μέρος της τέχνης. Ακόμα σπανιότεροι και ισχυρότεροι είναι οι πολέμαρχοι Νασχραμόν που είναι τόσο υπερτούμπανοι που μπορούσαν ν' αντιμετωπίσουν και τους ισχυρούς των Ελ.

Γενικά αυτούς τους τελευταίους τους έχει πιο πολύ η Λίλιθ κι όχι ο Σαμαέλ κι η παρέα του και δεν θυμάμαι αν θα σκάσουν Αραντίς.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 12 Ιουν 2019, 00:15

Uppercut έγραψε:
12 Ιουν 2019, 00:03
Natasha έγραψε:
11 Ιουν 2019, 22:42
Το βάζω εδώ το θέμα και όχι στις Εναλλακτικές για να το δουν περισσότεροι.

Ο ένας τρόπος είναι ο πιο απλός, να παμε στο Αραντίς. Πιο απλά, να ερθετε Κατερίνη και Θεσσαλονίκη.

Αραντίς: (από το λεξικό του τόμου 0-μηδέν)

Το όνομα της πολης που περί το 40.000 π. Χ. βρισκόταν εκεί που σημερα είναι η σύγχρονη Θεσσαλονίκη και εκτεινότανε μέχρι την Πιερία, αφού ο Θερμαικός κόλπος δεν υπήρχε. Στην θέση του βρισκότανε ένας πλατύς κάμπος και από κει και το όνομα. Αραντίς σημαίνει η πολη του πλατιου κάμπου.

Επισης, άλλα μέρη που δεν έχουν την δυνατότητα να μπουν είναι κάποια νησιά, που δεν έχουν πύλες. Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζω γι αυτά περισσότερες λεπτομέρειες.

Ο δεύτερος τρόπος είναι να αποκτήσουμε χαλκινα μαχαίρια και σπαθιά.
Αν μπορέσουμε να τους πληγώσουμε, θα τους θανατώσουμε, γιατί ο χαλκός τους σκοτώνει.
Αλλά δεν ειναι τόσο εύκολο να το καταφέρουμε αυτό, γιατί πρόκειται για όντα που ειναι χιλιάδων ετών και έχουν δυνάμεις αναλογες με αυτές των αρχαιων θεών.

Αυτά.
Ξέχασες γάτες και σκύλους των οποίων το σάλιο περιέχει ένα ένζυμο που είναι δηλητηριώδες για τα ρυπαρά γένη. Όπως έχει πει ο Λιακό, για αυτό τα εξημερώσαμε.
Είπα μονο τους βασικους τρόπους.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 12 Ιουν 2019, 00:17

Πάνας έγραψε:
12 Ιουν 2019, 00:07
Natasha έγραψε:
11 Ιουν 2019, 23:45
Πάνας έγραψε:
11 Ιουν 2019, 23:33
Εγώ πάντως τον έχω αδικήσει τον Δημοσθένη, είναι ανάλογος και ισάξιος με τον Τόλκιν..
Σκέφτομαι παντως να μην ξανανοίξω σχετικό θέμα, μόνο ένα τεστακι θα ήθελα να σας κάνω, να δω πως ερμηνευετε μερικά χωρία της Γραφής. Αλλη φορά όμως. Βλέπω ότι έχω καταντήσει μαντης κακών ειδήσεων και δεν μου αρέσει καθόλου...
Κοίτα η φύση του ανθρώπου είναι τέτοια, τον κυριεύουν τα πάθη, όσο αυξανόμαστε και οι πληροφορίες γίνονται πιο εύκολες δεν είναι ανάγκη να είσαι μάντης κακών ειδήσεων.
Έχω διαβάσει στις ειδήσεις τα πάντα, δεν ξέρω τι μπορεί ακόμα να με σοκάρει... νομίζω τίποτα. Το τελευταίο που με σόκαρε ήταν όταν κρεμάστηκε ένα εννιάχρονο κοριτσάκι ον λάιν στο φέσμπουκ επειδή το βίαζε ο πατριός του... ή ο πατέρας του, δεν θυμάμαι, το σοκ ήταν μεγάλο, είχε ανοίξει την κάμερα του κινητού εξήγησε τους λόγους και κρεμάστηκε.

Στο φινάλε καλά θα κάνουν τα νεφελίμ και θα μας την πέσουν, δεν αξίζουμε να υπάρχουμε.
Ότι δεν αξίζουμε να υπαρχουμε το σκεφτηκα και γω. Αλλά και αν πει κανείς ότι αξίζουμε, στην τελική είμαστε πολυ ταλαίπωρα όντα.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Uppercut

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 12 Ιουν 2019, 00:18

Ντάξει, τώρα δεν παίζει κανένας basic που θα πάει Αραντίς να κατεβάσει τον Βάαλ ή τον Βελιάλ. Αυτοί είναι τον Πολέμαρχο, τις Πολεμίστριες του και κανέναν Ελ που μπορεί να σκάσει.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 12 Ιουν 2019, 00:30

https://www.el.gr/paraxena/nefelim/to-t ... oy-samael/

....Το ηλεκτρικό ρεύμα, σαν φυσικό φαινόμενο, είναι εφεύρημα του Σαμαέλ.

Πάνω στη Γη ωστόσο, το εισήγαγε κατά τη σύγχρονη εποχή, σταδιακά και εντέχνως, για λογαριασμό της Λευκής Αδελφότητας, ο αρμόδιος προεξάρχων για την προώθηση, ή αν θέλετε παράδοση, της τεχνολογίας στους ανθρώπους, ο Νεφελίμ Ασμουντέ ( ή Ασμουδαίος).

ς. Η εξουσία του Σαμαέλ είναι να διώχνει από το άτομο το πιο απομακρυσμένο, το τελευταίο ηλεκτρόνιο, όποτε θα ήταν δίκαιο να το κάνει. Αυτό το αυτονόητο για τις μέρες μας, που είναι και η αιτία ύπαρξης ηλεκτρικού ρεύματος, έμελλε να αναστατώσει το υλικό σύμπαν. Δεν είχε όμως αρχικά τη δυνατότητα ο Σαμαέλ να την εφαρμόσει, επειδή το σύμπαν ανήκε στον άνθρωπο, που δεν είχε κάνει κάτι μεμπτό, ώστε το σύμπαν του, το «σπίτι» του ουσιαστικά, να υποστεί οποιαδήποτε ζημιά από τον Σαμαέλ. Όταν ο Σαμαέλ έπεισε τους ανθρώπους για το ότι μπορούν, όπως αυτός, να υπάρχουν χωρίς τον Θεό, οι άνθρωποι έχασαν τις εξουσίες που είχαν πάνω στον κόσμο και ενεργοποιήθηκε η εξουσία του Σαμαέλ για την αποβολή του τελευταίου ηλεκτρονίου.

Η τεχνολογία του ηλεκτρισμού, προφανώς βόλευε και βολεύει τον Σαμαέλ, αφού σταματώντας την άσκηση του δικαιωματός του να αποβάλει το τελευταίο ηλεκτρόνιο, μας στέλνει όποτε θέλει στη λίθινη εποχή, ενώ οι Νεφελίμ θα μπορούν να μας αφανίσουν με την μη ηλεκτρική υπερτεχνολογία τους.»

......
wtf
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 12 Ιουν 2019, 00:51

ΝΕΦΕΛΙΜ ΕΙΜΙ = ΔΥΝΑΜΙΣ = ΝΕΤΡΟΝΙΟΝ = ΟΡΟΣ ΕΡΜΟΝ = 705

Στο όρος Ερμόν κατέβηκαν οι Εγρήγοροι(εκπεσόντες άγγελοι).
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Ιουν 2019, 02:03

Natasha έγραψε:
11 Ιουν 2019, 23:19
Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2019, 23:15
Natasha έγραψε:
11 Ιουν 2019, 22:51


Η σειρα παει έτσι, Γ ππ, Αντί, φλας ηλιου, ΝΕΦΕΛΙΜ.
Νατάσα, αν ασχολείσαι με Λιακό, να τον ρωτήσεις τί έγινε τελικά με τον πόλεμο Ρουσίας-Τουρκίας. :102:
Επειδή είπε ότι εγινε ρισταρτ; Και ότι θα το ξαναζησουμε; Απ ότι καταλαβα θα γίνουν όπως τα είπαν οι προφητείες, δηλ νικη στην αρχή του Πουτιν, θα μας δώσουν την Πολη κτλ. ΌΜΩΣ στο τέλος δεν θα στεφθεί κανεις νικητής, όλοι θα έιναι χαμένοι απο τις απώλειες...
Πάρα πολύ "βολικό" αυτό το ριστάρτ. :lol:
Θα σε συμβούλευα ν' ακούς Κασταμονίτη.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 12 Ιουν 2019, 15:40

Kauldron έγραψε:
12 Ιουν 2019, 02:03
Natasha έγραψε:
11 Ιουν 2019, 23:19
Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2019, 23:15


Νατάσα, αν ασχολείσαι με Λιακό, να τον ρωτήσεις τί έγινε τελικά με τον πόλεμο Ρουσίας-Τουρκίας. :102:
Επειδή είπε ότι εγινε ρισταρτ; Και ότι θα το ξαναζησουμε; Απ ότι καταλαβα θα γίνουν όπως τα είπαν οι προφητείες, δηλ νικη στην αρχή του Πουτιν, θα μας δώσουν την Πολη κτλ. ΌΜΩΣ στο τέλος δεν θα στεφθεί κανεις νικητής, όλοι θα έιναι χαμένοι απο τις απώλειες...
Πάρα πολύ "βολικό" αυτό το ριστάρτ. :lol:
Θα σε συμβούλευα ν' ακούς Κασταμονίτη.
Δεν θα το λεγα βολικό. Όπου επεμβαίνουν άδικα οι δαίμονες και οι νεφελίμ, τότε γίνεται ριστάρτ. Όταν δηλ παραβιάζονται οι κανόνες που έβαλε ο Θεός.

Σαν τον Δημοσθένη τον Θεό δεν είναι κανείς! :g030::romance-hearteyes::hebit:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Δυο βασικοί τρόποι για να σωθούμε από τους Νεφελίμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 12 Ιουν 2019, 15:43

Natasha έγραψε:
11 Ιουν 2019, 22:54
Κάμερα σε μενα :lol:
:lol:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών