Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8561
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 26 Μάιος 2018, 17:06

στο λεξικό Ματζέντα
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

mec

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 30 Μάιος 2018, 14:17

Αυτή «η επικοινωνία με το φύλακα άγγελο», αγαπητέ Τανύπτερε, αν δεν πρόκειται για κάποιο concept που έχεις επινοήσει για να εξηγήσεις ένα φαινόμενο εσωτερικού διαλόγου που σου συμβαίνει, μπορει να σε βάλει σε περίεργα μονοπάτια, πχ να χάσεις την επαφή με την πραγματικότητα.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8561
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 30 Μάιος 2018, 23:07

mec_ έγραψε:
30 Μάιος 2018, 14:17
Αυτή «η επικοινωνία με το φύλακα άγγελο», αγαπητέ Τανύπτερε, αν δεν πρόκειται για κάποιο concept που έχεις επινοήσει για να εξηγήσεις ένα φαινόμενο εσωτερικού διαλόγου που σου συμβαίνει, μπορει να σε βάλει σε περίεργα μονοπάτια, πχ να χάσεις την επαφή με την πραγματικότητα.
μην ανησυχείς 15 χρόνια τώρα συμβαίνει και όλα είναι εντάξει...
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 01 Ιουν 2018, 20:11

Έγραψα σε ένα forum ψυχολογίας για κάποιο θέμα και λαμβάνω ένα e mail από κάποιο μέλος που μου έλεγε ότι του μεταδίδω τις σκέψεις μου. Έγραφε ότι αισθάνεται μεγάλη πίεση σε σημείο να κλαίει και ότι επαναλαμβάνω την λέξη δαιμόνιο.
Υπήρχε μια περίοδος όπου πράγματι έλεγα την λέξη δαιμόνιο και ήμουν πολύ πιεσμένη. Δαιμόνιο αποκαλούσα μια "συνάδελφο" στη δουλειά γιατί με είχε πρήξει. Αυτό πρέπει να ήταν τρία χρόνια πριν το e mail. Θορυβήθηκα αλλά δεν του απάντησα ξανά.
Να μεταδίδω την σκέψη μου ετεροχρονισμένα; Πως πέτυχε αυτή την λέξη ένα άτομο που ούτε καν γνωρίζω, μόνο σαν περσόνες στο forum γνωριζόμαστε; Δεν έχω ξανασχοληθεί πάντως. :smt017

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 11 Ιουν 2018, 17:51

εμενα ο δικος φυλακας δεν λεγεται Αγγελος.
Τον λενε Βαγγελη.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29691
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Ιουν 2018, 10:58

στη σχιζοφρένεια οι ασθενείς ακούνε φωνές, τώρα είναι φύλακες άγγελοι, είναι κάτι άλλο, δεν μπορώ να γνωρίζω.
Antares έγραψε:
01 Ιουν 2018, 20:11
Έγραψα σε ένα forum ψυχολογίας για κάποιο θέμα και λαμβάνω ένα e mail από κάποιο μέλος που μου έλεγε ότι του μεταδίδω τις σκέψεις μου. Έγραφε ότι αισθάνεται μεγάλη πίεση σε σημείο να κλαίει και ότι επαναλαμβάνω την λέξη δαιμόνιο.
Υπήρχε μια περίοδος όπου πράγματι έλεγα την λέξη δαιμόνιο και ήμουν πολύ πιεσμένη. Δαιμόνιο αποκαλούσα μια "συνάδελφο" στη δουλειά γιατί με είχε πρήξει. Αυτό πρέπει να ήταν τρία χρόνια πριν το e mail. Θορυβήθηκα αλλά δεν του απάντησα ξανά.
Να μεταδίδω την σκέψη μου ετεροχρονισμένα; Πως πέτυχε αυτή την λέξη ένα άτομο που ούτε καν γνωρίζω, μόνο σαν περσόνες στο forum γνωριζόμαστε; Δεν έχω ξανασχοληθεί πάντως. :smt017
ναι βέβαια, οι δικές σου σκέψεις ταξιδεύουν, εγώ όταν σε βλέπω στο πχώρουμ νοιώθω πως η σκέψη σου που μου μεταδίδεις είναι φαρμακείο. οπότε λογικό μου ακούγεται, ταξίδεψε και η λέξη δαιμόνιο και έφτασε στον άλλο με 3 χρόνια καθυστέριση. και φυσικά αυτή σου η σκέψη τον έκανε να πονάει και να κλαίει. όλο αυτό μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό κι αναμενόμενο. σειμς λετζιτ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 12 Ιουν 2018, 11:24

Gherschaagk έγραψε:
12 Ιουν 2018, 10:58
στη σχιζοφρένεια οι ασθενείς ακούνε φωνές, τώρα είναι φύλακες άγγελοι, είναι κάτι άλλο, δεν μπορώ να γνωρίζω.
Antares έγραψε:
01 Ιουν 2018, 20:11
Έγραψα σε ένα forum ψυχολογίας για κάποιο θέμα και λαμβάνω ένα e mail από κάποιο μέλος που μου έλεγε ότι του μεταδίδω τις σκέψεις μου. Έγραφε ότι αισθάνεται μεγάλη πίεση σε σημείο να κλαίει και ότι επαναλαμβάνω την λέξη δαιμόνιο.
Υπήρχε μια περίοδος όπου πράγματι έλεγα την λέξη δαιμόνιο και ήμουν πολύ πιεσμένη. Δαιμόνιο αποκαλούσα μια "συνάδελφο" στη δουλειά γιατί με είχε πρήξει. Αυτό πρέπει να ήταν τρία χρόνια πριν το e mail. Θορυβήθηκα αλλά δεν του απάντησα ξανά.
Να μεταδίδω την σκέψη μου ετεροχρονισμένα; Πως πέτυχε αυτή την λέξη ένα άτομο που ούτε καν γνωρίζω, μόνο σαν περσόνες στο forum γνωριζόμαστε; Δεν έχω ξανασχοληθεί πάντως. :smt017
ναι βέβαια, οι δικές σου σκέψεις ταξιδεύουν, εγώ όταν σε βλέπω στο πχώρουμ νοιώθω πως η σκέψη σου που μου μεταδίδεις είναι φαρμακείο. οπότε λογικό μου ακούγεται, ταξίδεψε και η λέξη δαιμόνιο και έφτασε στον άλλο με 3 χρόνια καθυστέριση. και φυσικά αυτή σου η σκέψη τον έκανε να πονάει και να κλαίει. όλο αυτό μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό κι αναμενόμενο. σειμς λετζιτ.
Μια λογική εξήγηση πάντως (κατ' εμέ και η πιθανότερη), είναι ότι κάποιο ή κάποια από τα σχόλια της Antares στο συγκεκριμένο forum τα διάβασε κάποιος που την γνωρίζει IRL, κατάλαβε ποια είναι από την περιγραφή του θέματος, πιθανότατα ήξερε και για τη λέξη "δαιμόνιο" που έλεγε στη δουλειά της και είπε να της κάνει πλάκα.


Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29691
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Ιουν 2018, 11:27

να της κάνει πλάκα είναι να μαλακιστεί μέχρις τελικής πτώσης;;;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 12 Ιουν 2018, 11:31

Gherschaagk έγραψε:
12 Ιουν 2018, 11:27
να της κάνει πλάκα είναι να μαλακιστεί μέχρις τελικής πτώσης;;;
Ε, ξέρω κι εγώ μέχρι που μπορεί να το φτάσει κάποιος;

Έχω κάνει παραπλήσια φάρσα σε τύπο, ίσως γι' αυτό μου ήρθε στο μυαλό σαν πιθανή εξήγηση. :oops:


Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29691
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 12 Ιουν 2018, 11:34

αχά! καλός είσαι και του λόγου σου.

με τούτα και μ' εκείνα, η Αntares έχει μια εξήγηση που μπορεί να της φανεί χρήσιμη. οπότε βοήθησες, έτσι κι αλλιώς οποιαδήποτε άλλη εξήγηση είναι τόσο τραβηγμένη απ' τ' αυτιά που δεν μπορεί να θεωρηθεί εξηγήση.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Ιουν 2018, 18:00

Mια φορά είχα ζητήσει να μιλήσω με τον Μπους τότε που χτυπήθηκαν οι δίδυμοι πύργοι. Ο Μπους λέει δεν γνώριζε ποιος το έκανε. Πάντως μετά είχε πει στην τηλεόραση ότι έχει συνομιλήσει με τον Θεό. :lol:
Μια λογική εξήγηση πάντως (κατ' εμέ και η πιθανότερη), είναι ότι κάποιο ή κάποια από τα σχόλια της Antares στο συγκεκριμένο forum τα διάβασε κάποιος που την γνωρίζει IRL, κατάλαβε ποια είναι από την περιγραφή του θέματος, πιθανότατα ήξερε και για τη λέξη "δαιμόνιο" που έλεγε στη δουλειά της και είπε να της κάνει πλάκα.
Ίσως βρήκε την περσόνα και διάβασε τα πόστ. Δεν χρειάζεται να με γνωρίζει προσωπικά.

Πάντως με τηλεπάθεια είχα προειδοποιήσει κάποιον Styx εδώ μέσα (τώρα είναι σε άλλο forum) ότι πάσχει από το στομάχι του και να πάει να γαμηθεί (με είχε βρίσει). Μου πέρασε μια σκέψη από το μυαλό (σαν απάντησή του) "κοίτα τι κάνουν οι Πασόκοι". :lol:
Αυτά δεν είναι κάτι σοβαρό. Το σοβαρό είναι να ακούς φωνές που δεν υπάρχουν. Πολλές φορές εκτονώνεται η ένταση που έχω με αυτό τον τρόπο. Νιώθω ότι εκδικούμαι και κακά τα ψέματα όλοι θέλουμε να δείρουμε κάποιους.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 09 Ιούλ 2019, 23:01

Πολύ ανθρωποκεντρική θεώρηση αυτή, ότι δήθεν τα πλάσματα του θεού θα ασχολούνται με την προστασία μας.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 09 Ιούλ 2019, 23:10

1451 έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 23:01
Πολύ ανθρωποκεντρική θεώρηση αυτή, ότι δήθεν τα πλάσματα του θεού θα ασχολούνται με την προστασία μας.
ενταξει μωρε, καθε νηπιο εχει φανταστικο φιλο.

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 09 Ιούλ 2019, 23:16

Εγώ είχα σκεφτεί σε μια φάση να κατεβάσω το guardian angel για το κινητό, αλλά μετά βαρέθηκα (υπάρχει απλικέησο)
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 09 Ιούλ 2019, 23:27

tanipteros έγραψε:
17 Μάιος 2018, 03:51
Έχει μερικά χρόνια που ξεκίνησα μια επικοινωνία με μορφή σκέψης με ένα άλλο ον που τον θεωρώ φύλακα Άγγελο μου.
Επικοινωνούμε με την σκέψη. Μου μιλάει το μιλώ. Με καθοδηγεί μου συμπαραστέκεται στα δύσκολα και γενικά είναι εκεί όποτε τον χρειαστώ.

Έχει κανείς σας άλλη τέτοια παρόμοια εμπειρία ?

Του έχω γράψει και ύμνο/ευχή
https://tanipteros.wordpress.com/2018/0 ... %8D%CE%BC/

Φιλικά
Τανύπτερος. :g094:
Όσο κάθεσαι εσύ να συζητήσεις με ένα φυτό στη γλάστρα, τόσο θα κάθεται να το κάνει και ο φύλακας άγγελος σου με σένα. Ένα πλάσμα με ζωή δισεκατομμυρίων ετών, που εχει σκεφτεί μέσα σε ένα δευτερόλεπτο ολα όσα θα σκεφτείς εσύ σε όλη σου τη ζωή, και μπορεί να βρίσκεται ακαριαία σε οποιοδήποτε σημείο του σύμπαντος θέλει, αρκεί να το σκεφτεί, τι θα κάτσει να συζητήσει μαζί σου, για γκομενικα και ποδόσφαιρο; Σου δίνει, όταν και αμα χρειαστεί, μια συμβουλή, που την εκλαμβάνεις σαν έλεγχο συνείδησης, και πολύ σου πέφτει. Μπορεί φυσικά, για να νιώσεις υπεροψία, να αρχίσει να σου πιάνει κουβέντα κάποιο ανώτερο ον, και να νομίζεις έτσι πως έχεις φτάσει σε υψηλά μέτρα αγιοτητας η υπερσυνειδητοτητας, ή πως έγινες μάστερ οφ ζεν ή όπως θες πες το. Αλλά αυτός δεν είναι ο φύλακας άγγελος, αλλά ο δαίμονας που μέριμνα για να χαθείς για παντα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών