Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 23 Ιουν 2020, 23:13

Daje έγραψε:
23 Ιουν 2020, 13:04
Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 12:17
Daje έγραψε:
23 Ιουν 2020, 05:29


Ειναι απλο κυριε μου:
Ηταν σε ισχυ αυστηρα μετρα προστασιας στα νοσοκομεια (στολες αστροναυτων κλπ) ααλα δεν ειχαν ακομα εφαρμοστει αυστηρα μετρα για τους πολιτες εξω απο τα νοσοκομεια (δεν ειχε επιβληθει ακομα lock down).
Μέσα στα νοσοκομεία: "Αστροναυτικές στολές". Έξω από τα νοσοκομεία: "Κανένα lockdown". Απλούστατα!...

...Όλα κομμένα και ραμμένα για να βγει το σενάριο!

Δεν μου λέτε κύριέ μου, κάθε φορά που μου δίνετε μια "απάντηση" σχετικά με το "τι συνέβη στην περίπτωση του φίλου σας" και το "πώς είχαν τα πράγματα γύρω από αυτήν"...επικοινωνείτε πρώτα μαζί του; Ή ό,τι γράφετε βασίζεται "στην δική σας κρίση"; (Από ό,τι θυμάμαι, ο φίλος σας "βρίσκεται στην Αγγλία", και "είναι και γιατρός".)
:lol::lol::lol:
Επικοινωνω μαζι του αλλα για αλλα θεματα.
πχ. μου λεει ποια γαμησε, ποια θελει να γαμησει και τετοια.
Παιζει ρολο αυτο για τη διελευκανση του μυστηριου?
Αν ειναι να ρωτησω περισσοτερα.
Μάλιστα..."Να που το ρίξαμε στα αστειάκια!" (Σταυρίδης). Εμείς όμως άκρη βγάζουμε:

Και ο "φίλος σου" και το νοσοκομείο που εργάζεται (με τις "αστροναυτικές στολές") είναι ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ. Και μάλιστα κακότεχνα!

Αν δεν είναι τότε ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ! (Όχι του φίλου σου, του ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.) Και πες μου την ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ (του φίλου σου). Δεν υπάρχει περίπτωση να αρχίσω να γράφω "άκουσα για κάποιον με αυτήν την ειδικότητα που πέρασε COVID-19". Δεν είναι αυτό που με ενδιαφέρει. Άλλωστε, αν τα πράγματα έγιναν όπως τα λες, θα υπήρχαν αμέτρητοι σαν αυτόν, οπότε η ανησυχία ότι "θα τον φωτογραφήσεις" είναι φανερό πως δεν είναι παρά μια ΦΤΗΝΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.

Γιάννης

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 23 Ιουν 2020, 23:23

Σκάσει επιτέλους βλάκα. Αρκετά μαλακίστηκες, φτάνει.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14553
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 24 Ιουν 2020, 03:05

Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 23:13
Daje έγραψε:
23 Ιουν 2020, 13:04
Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 12:17


Μέσα στα νοσοκομεία: "Αστροναυτικές στολές". Έξω από τα νοσοκομεία: "Κανένα lockdown". Απλούστατα!...

...Όλα κομμένα και ραμμένα για να βγει το σενάριο!

Δεν μου λέτε κύριέ μου, κάθε φορά που μου δίνετε μια "απάντηση" σχετικά με το "τι συνέβη στην περίπτωση του φίλου σας" και το "πώς είχαν τα πράγματα γύρω από αυτήν"...επικοινωνείτε πρώτα μαζί του; Ή ό,τι γράφετε βασίζεται "στην δική σας κρίση"; (Από ό,τι θυμάμαι, ο φίλος σας "βρίσκεται στην Αγγλία", και "είναι και γιατρός".)
:lol::lol::lol:
Επικοινωνω μαζι του αλλα για αλλα θεματα.
πχ. μου λεει ποια γαμησε, ποια θελει να γαμησει και τετοια.
Παιζει ρολο αυτο για τη διελευκανση του μυστηριου?
Αν ειναι να ρωτησω περισσοτερα.
Μάλιστα..."Να που το ρίξαμε στα αστειάκια!" (Σταυρίδης). Εμείς όμως άκρη βγάζουμε:

Και ο "φίλος σου" και το νοσοκομείο που εργάζεται (με τις "αστροναυτικές στολές") είναι ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ. Και μάλιστα κακότεχνα!

Αν δεν είναι τότε ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ! (Όχι του φίλου σου, του ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.) Και πες μου την ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ (του φίλου σου). Δεν υπάρχει περίπτωση να αρχίσω να γράφω "άκουσα για κάποιον με αυτήν την ειδικότητα που πέρασε COVID-19". Δεν είναι αυτό που με ενδιαφέρει. Άλλωστε, αν τα πράγματα έγιναν όπως τα λες, θα υπήρχαν αμέτρητοι σαν αυτόν, οπότε η ανησυχία ότι "θα τον φωτογραφήσεις" είναι φανερό πως δεν είναι παρά μια ΦΤΗΝΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.
Αν δηλαδη δωσω δημοσιως ονομα νοσοκομειου και ειδικοτητα του φιλου μου, τι θ’αλλαξει?
Πως ακριβως θα επιβεβαιωσετε οσα ισχυριζομαι?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιουν 2020, 04:36

Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 23:06
Δες την απάντηση που έδωσα στον hellegenes. Αν υπήρχε ΙΧΝΟΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ στο σενάριο της "πανδημίας" θα έπρεπε αυτήν την στιγμή τα νοσοκομεία να ΓΟΝΑΤΙΖΟΥΝ από την επανεμφάνισή της
Ποια επανεμφάνιση;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 24 Ιουν 2020, 11:36

hellegennes έγραψε:
24 Ιουν 2020, 04:36
Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 23:06
Δες την απάντηση που έδωσα στον hellegenes. Αν υπήρχε ΙΧΝΟΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ στο σενάριο της "πανδημίας" θα έπρεπε αυτήν την στιγμή τα νοσοκομεία να ΓΟΝΑΤΙΖΟΥΝ από την επανεμφάνισή της
Ποια επανεμφάνιση;
Της πανδημίας. Όπως ήταν και τον Μάρτιο...

...Εκτός αν τελικά δεν ήταν ΟΥΤΕ τον Μάρτιο!

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 24 Ιουν 2020, 11:44

Daje έγραψε:
24 Ιουν 2020, 03:05
Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 23:13
Daje έγραψε:
23 Ιουν 2020, 13:04


:lol::lol::lol:
Επικοινωνω μαζι του αλλα για αλλα θεματα.
πχ. μου λεει ποια γαμησε, ποια θελει να γαμησει και τετοια.
Παιζει ρολο αυτο για τη διελευκανση του μυστηριου?
Αν ειναι να ρωτησω περισσοτερα.
Μάλιστα..."Να που το ρίξαμε στα αστειάκια!" (Σταυρίδης). Εμείς όμως άκρη βγάζουμε:

Και ο "φίλος σου" και το νοσοκομείο που εργάζεται (με τις "αστροναυτικές στολές") είναι ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ. Και μάλιστα κακότεχνα!

Αν δεν είναι τότε ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ! (Όχι του φίλου σου, του ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.) Και πες μου την ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ (του φίλου σου). Δεν υπάρχει περίπτωση να αρχίσω να γράφω "άκουσα για κάποιον με αυτήν την ειδικότητα που πέρασε COVID-19". Δεν είναι αυτό που με ενδιαφέρει. Άλλωστε, αν τα πράγματα έγιναν όπως τα λες, θα υπήρχαν αμέτρητοι σαν αυτόν, οπότε η ανησυχία ότι "θα τον φωτογραφήσεις" είναι φανερό πως δεν είναι παρά μια ΦΤΗΝΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.
Αν δηλαδη δωσω δημοσιως ονομα νοσοκομειου και ειδικοτητα του φιλου μου, τι θ’αλλαξει?
Πως ακριβως θα επιβεβαιωσετε οσα ισχυριζομαι?
Αυτό θα το διαπιστώναμε μόνο αν μας δίνατε αυτά τα στοιχεία.

Έτσι όπως το θέτετε τώρα είναι σκέτο ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ: "Ενός γνωστού μου του συνέβη να δει τον Άη Βασίλη..." "Ενός γνωστού μου του συνέβη να συναντήσει εξωγήινους..." "Ενός γνωστού μου του συνέβη να επισκεφθεί την "Κοίλη Γη"..." κ.ο.κ. Και πρέπει εμείς, μόνο με το να το διαβάσουμε, να το...πιστέψουμε!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιουν 2020, 11:47

Obelix έγραψε:
24 Ιουν 2020, 11:36
hellegennes έγραψε:
24 Ιουν 2020, 04:36
Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 23:06
Δες την απάντηση που έδωσα στον hellegenes. Αν υπήρχε ΙΧΝΟΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ στο σενάριο της "πανδημίας" θα έπρεπε αυτήν την στιγμή τα νοσοκομεία να ΓΟΝΑΤΙΖΟΥΝ από την επανεμφάνισή της
Ποια επανεμφάνιση;
Της πανδημίας. Όπως ήταν και τον Μάρτιο...

...Εκτός αν τελικά δεν ήταν ΟΥΤΕ τον Μάρτιο!
Δεν επανεμφανίστηκε τίποτα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 24 Ιουν 2020, 11:48

Γιάννης έγραψε:
23 Ιουν 2020, 23:23
Σκάσει επιτέλους βλάκα. Αρκετά μαλακίστηκες, φτάνει.
Αρκετά ΜΑΛΑΚΙΣΤΗΚΑΝ όσοι (παριστάνουν ότι, ΔΗΘΕΝ) "πιστεύουν" πως το σενάριο της "πανδημίας" είναι τάχαμου "αλήθεια¨. Και πως τα ΦΟΥΜΑΡΑ που πουλάνε οι δήθεν "ειδικοί" (Π.Ο.Υ., Τσιόδρας, Ε.Ο.Δ.Υ. κλπ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ) είναι - ΔΗΘΕΝ - "αξιόπιστα".

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12184
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 24 Ιουν 2020, 11:53

Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 23:06
Thor έγραψε:
23 Ιουν 2020, 12:58
Obelix έγραψε:
22 Ιουν 2020, 23:14


Ο ιός είναι ΜΟΥΦΑ. Όπως και τα σενάρια της "πανδημίας". Οι νεκροί είναι νεκροί ΑΛΛΩΝ ΠΑΘΗΣΕΩΝ και ΑΙΤΙΩΝ.
που το ξερεις;
Δες την απάντηση που έδωσα στον hellegenes. Αν υπήρχε ΙΧΝΟΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ στο σενάριο της "πανδημίας" θα έπρεπε αυτήν την στιγμή τα νοσοκομεία να ΓΟΝΑΤΙΖΟΥΝ από την επανεμφάνισή της (ύστερα από τους συνωστισμούς, την επανάληψη των πτήσεων, τον τρόπο που "εφαρμόστηκαν" τα όποια "μέτρα προστασίας" [μύτες έξω από την μάσκα, οι φαρμακοποιοί την πιάνουν με ΓΥΜΝΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ, όταν σου την δίνουν] και την παρουσία Αλλοδαπών [ = "ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ"] παντού και σε στριμωξίδι με όλους).

Δες επίσης όλα όσα ανάρτησα εδώ και στο βήμα Ιταλία: Παθήσεις του αναπνευστικού, 2016.

Δες τέλος το ότι οι "πανδημίες" τύπου COVID-19 αποτελούν διαδεδομένο concept σε ΠΟΛΛΑΠΛΑ σενάρια του Hollywood. Οπότε χρειάζεται και την ανάλογη ΠΑΙΔΑΡΙΩΔΗ ΕΥΠΙΣΤΙΑ για να "πιστέψει" κανείς ότι η αντικειμενική πραγματικότητα κατέστη ακριβώς ένα τέτοιο σενάριο. Και μάλιστα ΑΚΡΙΒΩΣ την στιγμή και ΑΚΡΙΒΩΣ με τον τρόπο που ΣΥΜΦΕΡΕΙ το 4ο Ράιχ ("δικαιολόγηση" της ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗΣ, επιβολή ΦΑΣΙΣΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ για αντιμετώπιση των αντιδράσεων από την κατάρρευση αυτή). Εκτός αν κανείς δεν είναι μεν "παιδαριώδης εύπιστος" αλλά έχει ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ να (παριστάνει ότι, ΔΗΘΕΝ) "πιστεύει" κάτι τέτοιο.
αποδειξεις εχεις;
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιουν 2020, 12:29

Όχι, απλά πάσχει από μαλάκυνση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14553
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 24 Ιουν 2020, 12:56

Obelix έγραψε:
24 Ιουν 2020, 11:44
Daje έγραψε:
24 Ιουν 2020, 03:05
Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 23:13

Μάλιστα..."Να που το ρίξαμε στα αστειάκια!" (Σταυρίδης). Εμείς όμως άκρη βγάζουμε:

Και ο "φίλος σου" και το νοσοκομείο που εργάζεται (με τις "αστροναυτικές στολές") είναι ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ. Και μάλιστα κακότεχνα!

Αν δεν είναι τότε ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ! (Όχι του φίλου σου, του ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.) Και πες μου την ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ (του φίλου σου). Δεν υπάρχει περίπτωση να αρχίσω να γράφω "άκουσα για κάποιον με αυτήν την ειδικότητα που πέρασε COVID-19". Δεν είναι αυτό που με ενδιαφέρει. Άλλωστε, αν τα πράγματα έγιναν όπως τα λες, θα υπήρχαν αμέτρητοι σαν αυτόν, οπότε η ανησυχία ότι "θα τον φωτογραφήσεις" είναι φανερό πως δεν είναι παρά μια ΦΤΗΝΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.
Αν δηλαδη δωσω δημοσιως ονομα νοσοκομειου και ειδικοτητα του φιλου μου, τι θ’αλλαξει?
Πως ακριβως θα επιβεβαιωσετε οσα ισχυριζομαι?
Αυτό θα το διαπιστώναμε μόνο αν μας δίνατε αυτά τα στοιχεία.

Έτσι όπως το θέτετε τώρα είναι σκέτο ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ: "Ενός γνωστού μου του συνέβη να δει τον Άη Βασίλη..." "Ενός γνωστού μου του συνέβη να συναντήσει εξωγήινους..." "Ενός γνωστού μου του συνέβη να επισκεφθεί την "Κοίλη Γη"..." κ.ο.κ. Και πρέπει εμείς, μόνο με το να το διαβάσουμε, να το...πιστέψουμε!
Δηλαδη ισχυριζεστε οτι ειμαι ψευτης και φαντασιοπληκτος.
Μαλιστα. Ακρως προσβλητικο.
Θελετε να μου κανετε μια λιστα απο το συνολο των αποδεικτικων στοιχειων και πληροφοριων που χρειαζεστε ετσι ωστε ν'αρχειοθετησετε την υποθεση και να παραδεχτειτε την υπαρξη του κορονοιου?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 25 Ιουν 2020, 00:45

Thor έγραψε:
24 Ιουν 2020, 11:53
Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 23:06
Thor έγραψε:
23 Ιουν 2020, 12:58


που το ξερεις;
Δες την απάντηση που έδωσα στον hellegenes. Αν υπήρχε ΙΧΝΟΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ στο σενάριο της "πανδημίας" θα έπρεπε αυτήν την στιγμή τα νοσοκομεία να ΓΟΝΑΤΙΖΟΥΝ από την επανεμφάνισή της (ύστερα από τους συνωστισμούς, την επανάληψη των πτήσεων, τον τρόπο που "εφαρμόστηκαν" τα όποια "μέτρα προστασίας" [μύτες έξω από την μάσκα, οι φαρμακοποιοί την πιάνουν με ΓΥΜΝΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ, όταν σου την δίνουν] και την παρουσία Αλλοδαπών [ = "ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΩΝ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ"] παντού και σε στριμωξίδι με όλους).

Δες επίσης όλα όσα ανάρτησα εδώ και στο βήμα Ιταλία: Παθήσεις του αναπνευστικού, 2016.

Δες τέλος το ότι οι "πανδημίες" τύπου COVID-19 αποτελούν διαδεδομένο concept σε ΠΟΛΛΑΠΛΑ σενάρια του Hollywood. Οπότε χρειάζεται και την ανάλογη ΠΑΙΔΑΡΙΩΔΗ ΕΥΠΙΣΤΙΑ για να "πιστέψει" κανείς ότι η αντικειμενική πραγματικότητα κατέστη ακριβώς ένα τέτοιο σενάριο. Και μάλιστα ΑΚΡΙΒΩΣ την στιγμή και ΑΚΡΙΒΩΣ με τον τρόπο που ΣΥΜΦΕΡΕΙ το 4ο Ράιχ ("δικαιολόγηση" της ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗΣ, επιβολή ΦΑΣΙΣΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ για αντιμετώπιση των αντιδράσεων από την κατάρρευση αυτή). Εκτός αν κανείς δεν είναι μεν "παιδαριώδης εύπιστος" αλλά έχει ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ να (παριστάνει ότι, ΔΗΘΕΝ) "πιστεύει" κάτι τέτοιο.
αποδειξεις εχεις;
Οι αποδείξεις είναι αυτές ακριβώς που αναφέρονται στο κείμενο που έχεις βάλει σε "quote" (""βου και α βα, γου και α γα").

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 25 Ιουν 2020, 00:57

Daje έγραψε:
24 Ιουν 2020, 12:56
Obelix έγραψε:
24 Ιουν 2020, 11:44
Daje έγραψε:
24 Ιουν 2020, 03:05


Αν δηλαδη δωσω δημοσιως ονομα νοσοκομειου και ειδικοτητα του φιλου μου, τι θ’αλλαξει?
Πως ακριβως θα επιβεβαιωσετε οσα ισχυριζομαι?
Αυτό θα το διαπιστώναμε μόνο αν μας δίνατε αυτά τα στοιχεία.

Έτσι όπως το θέτετε τώρα είναι σκέτο ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ: "Ενός γνωστού μου του συνέβη να δει τον Άη Βασίλη..." "Ενός γνωστού μου του συνέβη να συναντήσει εξωγήινους..." "Ενός γνωστού μου του συνέβη να επισκεφθεί την "Κοίλη Γη"..." κ.ο.κ. Και πρέπει εμείς, μόνο με το να το διαβάσουμε, να το...πιστέψουμε!
Δηλαδη ισχυριζεστε οτι ειμαι ψευτης και φαντασιοπληκτος.
Μαλιστα. Ακρως προσβλητικο.
Θελετε να μου κανετε μια λιστα απο το συνολο των αποδεικτικων στοιχειων και πληροφοριων που χρειαζεστε ετσι ωστε ν'αρχειοθετησετε την υποθεση και να παραδεχτειτε την υπαρξη του κορονοιου?
Ισχυρίζεστε πως είμαι χαζός ώστε να πιστέψω τα παραμύθια σας. Δεν θα κάνω τον κόπο να το χαρακτηρίσω προσβλητικό, διότι: "Όνος με ελάκτησε. Καγώ αντιλακτήσω;"

Τι στοιχεία ζητάω το είπα ήδη: Όνομα του νοσοκομείου και ειδικότητα του φίλου σας. Τι απάντηση περιμένω να πάρω; Χαζά αστειάκια όπως συνήθως (καλά είναι κι αυτά, περνάω την ώρα μου). Διότι δεν έχετε άλλη να δώσετε.

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

"Τα μυστήρια της πανδημίας"...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 25 Ιουν 2020, 01:19

hellegennes έγραψε:
24 Ιουν 2020, 11:47
Obelix έγραψε:
24 Ιουν 2020, 11:36
hellegennes έγραψε:
24 Ιουν 2020, 04:36


Ποια επανεμφάνιση;
Της πανδημίας. Όπως ήταν και τον Μάρτιο...

...Εκτός αν τελικά δεν ήταν ΟΥΤΕ τον Μάρτιο!
Δεν επανεμφανίστηκε τίποτα.
Ακριβώς: Δεν επανεμφανίστηκε τίποτα διότι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ώστε να "επανεμφανιστεί". Ο φοβερός και τρομερός Κορωνοϊός ήδη από τον Μάρτιο ήταν μια ΜΟΥΦΑ. Αν χρειαζόταν το lockdown και τα πολλά και διάφορα μέτρα ασφαλείας για να αντιμετωπιστεί η "πανδημία", τότε η τελευταία θα έπρεπε να είχε επανεμφανιστεί από την στιγμή που άρχισαν οι συνωστισμοί και η ανάμειξη με Αλλοδαπούς και επισκέπτες από τα τέσσερα σημεία του ορίζοντα. Το γεγονός ότι τίποτα τέτοιο δεν συνέβη (ακριβώς όπως λες και εσύ) είναι ΑΠΟΔΕΙΞΗ ότι ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ LOCKDOWN και ότι ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ.

Μάλιστα εμφανίζονται σιγά σιγά και άλλοι που το παρατηρούν αυτό:


More than three weeks after hundreds of thousands of Americans started taking to the streets to protest the killing of George Floyd by a Minneapolis police officer, anticipated surges in COVID-19 cases have not shown up in the cities with the biggest protests.

Και ΞΕΣΚΙΖΟΝΤΑΙ να βρουν μια δικαιολογία. Ήτοι να "εξηγήσουν τα ανεξήγητα". Ακόμα και ότι: "Βγήκαν επιλεκτικά στους δρόμους αυτοί που ΔΕΝ μεταδίδουν τον ιό, ενώ όλοι οι άλλοι κλειδαμπαρώθηκαν!", έφτασαν να πουν.

Τι πετυχαίνουν; Ιδού:


“The fact is that we will just never know for sure, because there’s too many moving parts,”

"Είναι γεγονός ότι ποτέ δεν θα μάθουμε με βεβαιότητα" ομολογούν. Με άλλα λόγια:

"Υπάρχει πανδημία. Για να αντιμετωπιστεί χρειάζεται "social distancing". Το τελευταίο έγινε ΣΥΝΤΡΙΜΙΑ πάνω στις διαδηλώσεις BLM. Αλλά...επανεμφάνιση της πανδημίας ΓΙΟΚ! Πώς εξηγείται αυτό; Θα παραμείνει...ΜΥΣΤΗΡΙΟ!"

Άβαταρ μέλους
LOUROS
Δημοσιεύσεις: 1009
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 23:31

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LOUROS » 25 Ιουν 2020, 02:03

Obelix έγραψε:
23 Ιουν 2020, 22:28
talaipwros έγραψε:
23 Ιουν 2020, 13:17
απο τις βασικες αρχες τις ψυχιατρικης ειναι να μην "μπαινεις στο παραληρημα" του τρελλου

Θυμαμαι εναν τυπο στο Δαφνί οταν ημουν 6ο ετος που ελεγε οτι ειχε μια κορη στο φεγγαρι.
"ρε συ δεν εχεις κορη εκει"
"οχι εχω, μην πιστευετε τι σας λενε"
" και πως πηγε εκει;"
" εκει γεννηθηκε"
"μα πως γεννηθηκε εκει;"
"Πηγα εγω εκει και της αυτωσα τη μανα, τι ειναι αυτα που ρωτας;;;;"
Καλα, και εσυ πως πηγες εκει;"
"Καλα ρε με δουλευετε; με τον πυραυλο πηγα , τι πα να πει πως πηγα;;;;;;;!!!11"

κλπ κλπ

το παραληρημα δεν στρωνει με συζητηση, απλα θεριευει. Μονη λυση το ιγκνορ. ( αφου εξακολουθει και εχει βημα)
Πολύ σωστά: Αυτό αφορά ΑΚΡΙΒΩΣ όλους εκείνους που εξακολουθούν να (παριστάνουν ότι, ΔΗΘΕΝ) "πιστεύουν" πως το σενάριο της "πανδημίας" και τα ΑΛΛΟΠΡΟΣΑΛΛΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ που το συνοδεύουν έχουν σχέση με την αλήθεια.
Η αλήθεια είναι οτι πρέπει να δείχνουμε λίγο υπομονή πλέον, οι σκεπτικιστές. Είναι υπερβολικά δύσκολο μορφωμένος, καλοπροαίρετος πολίτης να παραδεχτεί οτι εχει εξαπατηθεί σε τόσο μεγάλο βαθμό απο το σύστημα.
Εκεί βασίζονται για να περάσουν τα σχέδια τους. Στην ανοχή.
Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί γιατί εαν η δήθεν 'πανδημία' ήταν 'πρόβα', τα δύσκολα έρχονται αργότερα.
We're on a mission from God 777

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών