Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29693
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Αύγ 2020, 01:14

Obelix πες αλεύρι. :smt047
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 29 Αύγ 2020, 02:25

Gherschaagk έγραψε:
29 Αύγ 2020, 01:03
Εικόνα


:smt005::smt005:
ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΔΩ:

https://www.facebook.com/SkarlatosPanos

Επιπροσθέτως:

http://greeknewsondemand.com/2020/08/27 ... 66Ji5rQOl4


Απίστευτο και Όμως Ελληνικό.
Φοιτητής Αγγλόφωνου προγράμματος Χημείας
Στάμος Αρχοντής - ΑΠΘ Παριστάνει τον "Ιατρό" με ειδικότητα Ιολογίας στο ΥouTube ενώ παραλληλα πλασάρεται ως ειδικός περί της "ιατρικής" Fact Checker στα Ελληνικά Hoaxes.
Ο "Ιατρός" Στάμος Αρχοντής των Ελληνικά Hoaxes που καταρρίπτει καθετί επιστημονικό είναι τελικά...χημικός
Φοιτητής Αγγλόφωνου προγράμματος Χημείας ΑΠΘ Αρχοντής, Σταμάτιος Δ., αντιποιείται ιατρικό επάγγελμα μέσω καναλιού
The Mad Sc1ent1st στο YouTube όπου παραδίδει συμβουλές Ιολογίας που σύμφωνα με το πρόγραμμα σπουδών του ΑΠΘ, δεν υπάρχει τέτοιο μάθημα (πηγή 1) στη σχολή του, μάλιστα σύμφωνα με το βιογραφικό του, δεν έχει καμία εργασιακή εμπειρία πάνω στην χημεία
Είναι ο "ιατρός" που που διασύρει τον Πτυχιούχο Ειδικό Εργαστηριακό Επιστήμονα Πάνο Σκαρλάτο μέσω της πλατφόρμας FaceBook δια των Ελληνικά Hoaxes για τις απόψεις του, όπου ο Πάνος Σκαρλάτος έχει καταθέσει 6 μηνύσεις και 1 τακτική αγωγή αποζημίωσης μέχρι στιγμής.
Συμπέρασμα:
Αυτός ο “χημικός” ΑΠΘ ΣΤΑΜΟΣ ΑΡΧΟΝΤΗΣ δεν έχει κανένα επιστημονικό υπόβαθρο να καταρρίπτει απόψεις Ειδικών Εργαστηριακών Επιστημόνων ήτοι του Πτυχιούχου - Επιστήμονα Πάνος Σκαρλάτος.
ΠΗΓΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΣΤΑΜΟΥ ΑΡΧΟΝΤΗ

https://www.chem.auth.gr/wp-content/upl ... %CE%A5.pdf

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29693
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Αύγ 2020, 03:15

Obelix έγραψε:
29 Αύγ 2020, 02:25
.....
Εδώ λέμε για τον Πάνο που τον έφερες σαν αυθεντία με 12 χρόνια προϋπηρεσίας.

Αναρτημένο στην Διαύγεια.

Εικόνα


https://archive.vn/3PYZC


Πες αλεύρι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 29 Αύγ 2020, 09:16

"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 29 Αύγ 2020, 13:55

Gherschaagk έγραψε:
29 Αύγ 2020, 03:15
Obelix έγραψε:
29 Αύγ 2020, 02:25
.....
Εδώ λέμε για τον Πάνο που τον έφερες σαν αυθεντία με 12 χρόνια προϋπηρεσίας.

Αναρτημένο στην Διαύγεια.

Εικόνα


https://archive.vn/3PYZC


Πες αλεύρι.
Αγαπητέ ΜΥΛΩΝΑ (που όλο μας διαφημίζεις το αλεύρι σου):

Ρίξε μια ματιά στην ιστοσελίδα του Σκαρλάτου (την παρέθεσα ήδη πιο πάνω: https://www.facebook.com/SkarlatosPanos ) και θα διαπιστώσεις ότι έχει ήδη υποβάλλει ΜΗΝΥΣΗ κατά των "ELLINIKON HOAXES" που τον παρουσιάζουν σαν "νυν σπουδαστή", ΠΑΡΑΣΙΩΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΤΥΧΕΙΟ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΣΧΟΛΗ.

Και ΤΙ σημαίνει το γεγονός ότι ο Σκαρλάτος είναι τώρα σπουδαστής; Ότι "δεν έχει πείρα από αυτά που αναλύει"; Ότι "διαψεύδονται τα συμπεράσματα και οι ισχυρισμοί του"; (Μάλλον αυτό αφήνεται να εννοηθεί, αφού "την πρώτη σημασία" έχει το αν είναι κανείς..."κάτοχος του Nobel" και όχι κάτοχος ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ΙΣΟΔΥΝΑΜΩΝ ΔΙΑΚΡΙΣΕΩΝ!) Αν αυτό είναι το "συμπέρασμα", τότε ΤΙ συμπέρασμα βγαίνει για τον Στάμο Αρχοντή (τον..."αναλυτή" των "ELLINIKON HOAXES") που το παίζει κριτής ιατρικών θεμάτων ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΕΞΑΣΚΗΣΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΧΗΜΙΚΟΥ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ "ΚΑΤΑΡΤΗΣΗ" ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΟΥ, ΕΝΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΞΑΣΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ< ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ (ΚΟΙΝΩΣ "ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ")!

Αν θέλεις να διαψεύσεις τα συμπεράσματα κάποιου, προσκόμισε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ. Μην επιχειρείς να μας πείσεις να κοιτάξουμε το δάχτυλο. Είμστε αμετ;ανόητοι στο να κοιτάμε ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ.

Αλλά ξέχασα: Δεν έχουν μείνει "επιστημονικά επιχειρήματα" να προσκομίσεις: Όλα τα έχουν ήδη παρουσιάσει οι άλλοι ΛΥΣΣΑΛΕΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ της ΜΟΥΦΑΣ που λέγεται "COVID-19". Βρισιές, ειρωνείες, απειλές...Μόνον οι ΧΕΙΡΟΔΙΚΙΕΣ δεν έχουν συμπεριληφθεί στο οπλοστάσιο των "επιστημονικών τους συλλογισμών" (μέχρι στιγμής, αν μη τι άλλο).

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Όταν βομβαρδίζεσαι αοπό παντού με "ΕΠΙΣΗΜΑ" ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 29 Αύγ 2020, 14:12

Δείχνει ενδιαφέρον:

https://www.brighteon.com/new-search?qu ... loaded=all

("Από μικρό και από τρελλό...")

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 29 Αύγ 2020, 14:15

αυτό με την χειροδικία δεν είναι και άσχημη ιδέα

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 29 Αύγ 2020, 14:16


Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 29 Αύγ 2020, 14:25

nowhere έγραψε:
29 Αύγ 2020, 14:15
αυτό με την χειροδικία δεν είναι και άσχημη ιδέα
Για κόπιασε...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 29 Αύγ 2020, 14:33

μισό,έρχομαι

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29693
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Αύγ 2020, 15:49

Obelix έγραψε:
29 Αύγ 2020, 13:55

Αγαπητέ ΜΥΛΩΝΑ (που όλο μας διαφημίζεις το αλεύρι σου):

Ρίξε μια ματιά στην ιστοσελίδα του Σκαρλάτου (την παρέθεσα ήδη πιο πάνω: https://www.facebook.com/SkarlatosPanos ) και θα διαπιστώσεις ότι έχει ήδη υποβάλλει ΜΗΝΥΣΗ κατά των "ELLINIKON HOAXES" που τον παρουσιάζουν σαν "νυν σπουδαστή", ΠΑΡΑΣΙΩΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΤΥΧΕΙΟ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΣΧΟΛΗ.

Και ΤΙ σημαίνει το γεγονός ότι ο Σκαρλάτος είναι τώρα σπουδαστής; Ότι "δεν έχει πείρα από αυτά που αναλύει"; Ότι "διαψεύδονται τα συμπεράσματα και οι ισχυρισμοί του"; (Μάλλον αυτό αφήνεται να εννοηθεί, αφού "την πρώτη σημασία" έχει το αν είναι κανείς..."κάτοχος του Nobel" και όχι κάτοχος ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ΙΣΟΔΥΝΑΜΩΝ ΔΙΑΚΡΙΣΕΩΝ!) Αν αυτό είναι το "συμπέρασμα", τότε ΤΙ συμπέρασμα βγαίνει για τον Στάμο Αρχοντή (τον..."αναλυτή" των "ELLINIKON HOAXES") που το παίζει κριτής ιατρικών θεμάτων ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΕΞΑΣΚΗΣΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΧΗΜΙΚΟΥ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ "ΚΑΤΑΡΤΗΣΗ" ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΟΥ, ΕΝΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΞΑΣΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ< ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ (ΚΟΙΝΩΣ "ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ")!

Αν θέλεις να διαψεύσεις τα συμπεράσματα κάποιου, προσκόμισε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ. Μην επιχειρείς να μας πείσεις να κοιτάξουμε το δάχτυλο. Είμστε αμετ;ανόητοι στο να κοιτάμε ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ.

Αλλά ξέχασα: Δεν έχουν μείνει "επιστημονικά επιχειρήματα" να προσκομίσεις: Όλα τα έχουν ήδη παρουσιάσει οι άλλοι ΛΥΣΣΑΛΕΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ της ΜΟΥΦΑΣ που λέγεται "COVID-19". Βρισιές, ειρωνείες, απειλές...Μόνον οι ΧΕΙΡΟΔΙΚΙΕΣ δεν έχουν συμπεριληφθεί στο οπλοστάσιο των "επιστημονικών τους συλλογισμών" (μέχρι στιγμής, αν μη τι άλλο).


Μπήκες σε τόσο κόπο να βγάλεις τον άλλο ψεύτη που δεν βγάζεις αληθινό τον Πάνο. Γιατί; Βάλε το πτυχίο του να μας ταπώσεις. Τι έχει σπουδάσει τελικά ο Πάνος; Γιατί για ένα πράγμα είμαστε σίγουροι, πως ότι έχει αναρτηθεί στην Διαύγεια δεν μπορεί να αμφισβητηθεί, άρα άσχετα με τι έχει κάνει παλιότερα ο Πάνος κάτι σπουδάζει αυτή τη στιγμή. Ένας τόσο άξιος άνθρωπος που έχει ήδη ένα πτυχίο και πάει για το δεύτερο πρέπει να διαφημιστεί. Εγώ δεν ξέρω, εσύ που τα έχεις ψάξει, δείξε μας. Ειδάλλως παραμένει ένας αναπόδεικτος ισχυρισμός. Σου έβαλα και τα σχόλια από το βιντεάκι που δείχνουν πως είναι μούφα όσα λέει ο Πάνος και σφύριξες κλέφτικα.

Όσο για τον Ιταλό, αυτό που με ρωτάς είναι κάτι που θα έπρεπε να το ρωτήσω εγώ. Τι ήθελες και τον έλεγες νομπελίστα τον άνθρωπο ενώ δεν είναι; Το έκανες γιατί ήθελες να δώσεις μια παραπάνω βαρύτητα σε όσα ισχυρίζεσαι. Νόμιζες πως δεν θα σε καταλάβει κανείς. Μόνο που έτσι φαίνεσαι αναξιόπιστος. Γιατί αυτό είσαι. Κι αντί να πεις mea culpa, κατηγορείς τους άλλους. Απλά προσπαθείς να παραπληροφορήσεις.

Οι ισχυρισμοί σου μπάζουν από παντού και το ξέρεις. Αλλά για κάποιο περίεργο λόγο συνεχίζεις να επιμένεις.

Σε κάποια φάση σου έδειξα τη μάσκα που χρησιμοποιεί ο ξάδερφος μου που είναι γιατρός πνευμονολόγος - φυματιολόγος στο ιατρείο του από την στιγμή που ξεκίνησε αυτή η κατάσταση. Χλεύασες και το έριξες στην τρελίτσα λέγονται μου για τη μάσκα του Spiderman. Να σου πω, ωραίες οι μαλακίες εδώ μέσα αλλά εγώ θα εμπιστευτώ τον ανιψιό του πατέρα μου που δεν έχει κανένα όφελος να με ζημιώσει και στην περίπτωση που θα πεθάνει κάποιος δικός μου απ' αυτή την χαζομάρα, θα είναι ειλικρινής απέναντί μου γιατί ο πόνος μου θα είναι και δικός του πόνος. Αντίστοιχα και για μένα, αν πάθουν κάτι οι γονείς του, η θλίψη μου θα είναι πραγματική γιατί είναι αίμα μου και τους πονάω.

Με άλλα λόγια μοναχός σου χορεύεις, πηδά όσο θες. Ποσώς μας ενδιαφέρει.

Ειλικρινά, δεν ξέρω τι κάνεις. Ξέρω απλά πως ο χρόνος που σου αφιερώνω είναι χσράμ και όχι χαλάλ αλλά δεν βαριέσαι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5045
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 29 Αύγ 2020, 15:56

Αυτός ο Σκαρλατος ειναι επικινδυνος.

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Ο ΞΕΣΗΚΩΜΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 30 Αύγ 2020, 01:00

Ογκώδης διαδήλωση στο Λονδίνο κατά της ΜΟΥΦΑΣ της "πανδημίας"

Το "Daily Mail" τους ονομάζει απαξιωτικά "conspiracy theorists". Ας δούμε ΤΙ θα "αποτρέψουν" με τους διαρκώς επαναλαμβανόμενους χαρακτηρισμούς του είδους από την επερχόμενη ΕΞΕΓΕΡΣΗ των Λαών ενάντια στην επιχειρούμενη επιβολή ΦΑΣΙΣΤΙΚΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ με πρόσχημα την ΜΑΪΜΟΥ "πανδημία".

Υ.Γ. Όταν το "Daily Mail" υπολογίζει τους συγκεντρωμένους (τους οποίου ΑΠΑΞΙΩΝΕΙ) σε "πάνω από 10.000", όλοι καταλαβαίνουν ότι μπορεί αν άγγιξαν και τις 100.000. Οπωσδήποτε πολύ πάνω από 10.000, όπως φαίνεται και στις photo:

Εικόνα

Εικόνα

Obelix
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 01:53
Phorum.gr user: Obelix
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obelix » 30 Αύγ 2020, 01:46

Gherschaagk έγραψε:
29 Αύγ 2020, 15:49
Obelix έγραψε:
29 Αύγ 2020, 13:55

Αγαπητέ ΜΥΛΩΝΑ (που όλο μας διαφημίζεις το αλεύρι σου):

Ρίξε μια ματιά στην ιστοσελίδα του Σκαρλάτου (την παρέθεσα ήδη πιο πάνω: https://www.facebook.com/SkarlatosPanos ) και θα διαπιστώσεις ότι έχει ήδη υποβάλλει ΜΗΝΥΣΗ κατά των "ELLINIKON HOAXES" που τον παρουσιάζουν σαν "νυν σπουδαστή", ΠΑΡΑΣΙΩΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΤΥΧΕΙΟ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΣΧΟΛΗ.

Και ΤΙ σημαίνει το γεγονός ότι ο Σκαρλάτος είναι τώρα σπουδαστής; Ότι "δεν έχει πείρα από αυτά που αναλύει"; Ότι "διαψεύδονται τα συμπεράσματα και οι ισχυρισμοί του"; (Μάλλον αυτό αφήνεται να εννοηθεί, αφού "την πρώτη σημασία" έχει το αν είναι κανείς..."κάτοχος του Nobel" και όχι κάτοχος ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ΙΣΟΔΥΝΑΜΩΝ ΔΙΑΚΡΙΣΕΩΝ!) Αν αυτό είναι το "συμπέρασμα", τότε ΤΙ συμπέρασμα βγαίνει για τον Στάμο Αρχοντή (τον..."αναλυτή" των "ELLINIKON HOAXES") που το παίζει κριτής ιατρικών θεμάτων ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΕΞΑΣΚΗΣΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΧΗΜΙΚΟΥ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ "ΚΑΤΑΡΤΗΣΗ" ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΟΥ, ΕΝΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΞΑΣΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ< ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ (ΚΟΙΝΩΣ "ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ")!

Αν θέλεις να διαψεύσεις τα συμπεράσματα κάποιου, προσκόμισε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ. Μην επιχειρείς να μας πείσεις να κοιτάξουμε το δάχτυλο. Είμστε αμετ;ανόητοι στο να κοιτάμε ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ.

Αλλά ξέχασα: Δεν έχουν μείνει "επιστημονικά επιχειρήματα" να προσκομίσεις: Όλα τα έχουν ήδη παρουσιάσει οι άλλοι ΛΥΣΣΑΛΕΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ της ΜΟΥΦΑΣ που λέγεται "COVID-19". Βρισιές, ειρωνείες, απειλές...Μόνον οι ΧΕΙΡΟΔΙΚΙΕΣ δεν έχουν συμπεριληφθεί στο οπλοστάσιο των "επιστημονικών τους συλλογισμών" (μέχρι στιγμής, αν μη τι άλλο).


Μπήκες σε τόσο κόπο να βγάλεις τον άλλο ψεύτη που δεν βγάζεις αληθινό τον Πάνο. Γιατί; Βάλε το πτυχίο του να μας ταπώσεις. Τι έχει σπουδάσει τελικά ο Πάνος;


ΑΥΤΟ έχει σημασία; Αν σπουδάζει ή αν είναι πτυχιούχος; Όχι τα επιχειρήματά του;

ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΕΣΥ ΕΚΕΙΝΑ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΕΙΣ.

Αν έγραψα για τον Αρχοντή, ήταν για να φανεί πως ό,τι εντοπίζει αυτός για τον Σκαρλάτο, ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ. Στο ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΟ.

Gherschaagk έγραψε:
29 Αύγ 2020, 15:49
Ένας τόσο άξιος άνθρωπος που έχει ήδη ένα πτυχίο και πάει για το δεύτερο πρέπει να διαφημιστεί. Εγώ δεν ξέρω, εσύ που τα έχεις ψάξει, δείξε μας.


Σου έδειξα. Παρέθεσα ΔΥΟ -2- ΦΟΡΕΣ το προφίλ του στο Facebook, όπου απαντά ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ όλα αυτά τα ερωτήματα μαζί με πολλά άλλα, και από όπου αντλώ και εγώ τις πληροφορίες μου. ΕΣΥ είσαι εκείνος που "σφυρίζει κλέφτικα" και δεν θέλει να το κοιτάξει, παρά ελπίζεις, "ρωτώντας" και ξαναρωτώντας" να μπερδέψεις αυτούς που μας διαβάζουν (ότι "τάχαμου" δεν έχω παραθέσει στοιχεία για τον Σκαρλάτο).

Πάρε άλλη μια φορά το προφίλ του, να το ευχαριστηθείς: Panos Skarlatos. Όλα αυτά που "ρωτάς" (σε εισαγωγικά, διότι ΡΩΤΑΕΙ εκείνος που πραγματικά θέλει απάντηση, εσύ απλά προσπαθείς να ΜΕΡΔΕΨΕΙΣ εκείνους που μας διαβάζουν!) μπορείς να τα βρεις ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ. Εσύ και όποιος άλλος από αυτούς που μας διαβάζουν.

Gherschaagk έγραψε:
29 Αύγ 2020, 15:49
Όσο για τον Ιταλό, αυτό που με ρωτάς είναι κάτι που θα έπρεπε να το ρωτήσω εγώ. Τι ήθελες και τον έλεγες νομπελίστα τον άνθρωπο ενώ δεν είναι;


ΔΕΝ τον είπα εγώ "νομπελίστα" αλλά εκείνοι που έγραψαν το κείμενο που παρέθεσα. Το ότι αναφέρεται ως "νομπελίστας" δεν το πληροφορήθηκα παρά από εκείνους που το "επισήμαναν" εδώ σε αυτό το νήμα, με "στόχο" να το..."διαψεύσουν". Εγώ δεν είχα δώσει σημασία σε αυτήν την ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ διότι ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. Με ενδιαφέρουν μόνο ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ. ΠΟΥ "διαψεύδεις" εσύ τα τελευταία; Και με ΠΟΙΑ "στοιχεία"; Διότι εμένα ΑΥΤΟ με ενδιαφέρει. Όπως και αυτούς που μας διαβάζουν.

Gherschaagk έγραψε:
29 Αύγ 2020, 15:49
Σε κάποια φάση σου έδειξα τη μάσκα που χρησιμοποιεί ο ξάδερφος μου που είναι γιατρός πνευμονολόγος - φυματιολόγος στο ιατρείο του από την στιγμή που ξεκίνησε αυτή η κατάσταση.


ΠΟΙΑ ΜΑΣΚΑ; ΑΥΤΗΝ;;;

Gherschaagk έγραψε:
31 Μαρ 2020, 04:48

Εικόνα

Αυτή τη μάσκα τη φοράει πνευμονολόγος γιατρός εδώ και λίγες μέρες για να παραμείνει υγιής.

Εικόνα

Κι εδώ το προφίλ του στο φεησμπουκ.


"Στο ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ" την φοράει; Εγώ στην αρχή φαντάστηκα ότι "εννοούσες" τουλάχιστον..."σε νοσοκομείο αναφοράς". Σε...ΜΕΘ, "με πολλούς διασωληνωμένους".

ΓΙΑ ΛΕΓΕ ΜΑΣ ΤΩΡΑ:
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο "ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ" ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΟ "ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ"; (Το "προφίλ" του στο FB που παραθέτεις έχει όλα τα στοιχεία ΣΒΗΣΜΕΝΑ με ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΜΑΡΚΑΔΟΡΟ.) Διότι με ενδιαφέρει να πάω να δω "πνευμονολόγο - φυματιολόγο" ντυμένο σε στυλ..."Star Wars"!

(Παρεμπιπτόντως: ΤΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΙΟΥΣ υποτίθεται πως "παρέχει" αυτή η μάσκα ΤΟΥ ΕΛΑΙΟΧΡΩΜΑΤΙΣΤΗ; Και ΠΩΣ "συνομιλεί" με τους "ασθενείς" του ο..."πνευμονολόγος" φορώντας την;))
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Obelix την 30 Αύγ 2020, 01:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40679
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κορωνοϊός: Υπαρκτός; Ή ΜΟΥΦΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Αύγ 2020, 01:57

Obelix έγραψε:
29 Αύγ 2020, 00:18
Λοξίας έγραψε:
28 Αύγ 2020, 19:00
Obelix έγραψε:
28 Αύγ 2020, 18:39


2019 winner - Prof. Dott. Giulio Tarro MD PhD

Giulio Tarro
Είσαι τόσο άσχετος και αμόρφωτος, που διαβάζεις nominated for the Nobel award αλλά δεν γνωρίζεις τι σημαίνει, βλέπεις και μια τιμητική πλακέτα και αδυνατείς να ξεχωρίσεις ότι αυτή ΔΕΝ είναι το Νόμπελ!

Εντελώς βόδι λέμε...
Εσύ έλεγες ότι: "Ούτε καν προτεινόμενος δεν ήταν".


Οι υποψηφιότητες των Νόμπελ είναι μυστικές και δημοσιεύονται 50 χρόνια μετά την απονομή του εκάστοτε έτους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών