Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 19 Αύγ 2020, 00:49

John Brown Gun Club έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:35
relativer777 έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:27
John Brown Gun Club έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:13
αυτα ειναι new age βιβλια, οχι αποκρυφα γριμορια.

οπως αυτα ας πουμε
http://english.grimoar.cz/
Να σου Πώ ότι λές παπαριές, θα έχω απόλυτα δίκαιο.
Παραπέμπεις σε κείμενα και όχι σε βιβλία.
Άλλωστε Από αυτούς που αναφέρεσε δεν είναι κανένας γνώστης των πνευματικών θεμάτων, απλά εκφράζουν απόψεις, τί νομίζουν, ενώ σε αντίθεση
Ο Ράμπα είναι αυθεντία και και εξηγεί τον πνευματισμό με απόλυτη ακρίβεια και λεπτομέρειες.
Ποιά είναι new age βιβλια ? Για τον πνευματισμό του Λαμαϊσμού αναφέρεται άσχετε. Την αρχαία θρησκεία του Θιβέτ !
Απλά να πετάξεις την μαλακία σου. :011:
γιατι τοτε δεν παραπεμπεις στην αναγνωση του Μπαρτοτοντολ, αντι για τα εργα ενος Βρετανου υδραυλικου που δηλωνε πως ειχε καταληφθει απο το πνευμα καποιου Λαμα;
Μήπως διότι ο βρετανός υδραυλικός είναι ο απόλυτος γνώστης, ο οποίος σε καθοδηγεί βήμα βήμα και σου εξηγεί τα πάντα αναλυτικά με σαφήνεια και απλότητα, σε αντίθεση με τον Μπαρτοτοντόλ που σου λέει παπαριές.
Πρώτα διαβάζουν έπειτα συγκρίνουν και από τη σύγκριση βγάζουν το πόρισμα. Κάνε το και θα διαπιστώσεις ποιος γράφει μαλακίες ο υδραυλικός
ή ο Μπαρτοτοντολ.
Κριτική μέσω επιρροής ψευδών διαδόσεων είναι πάντα λανθασμένη.
Διάβασε και κρίνε ο ίδιος χωρίς επιρροές άλλων.
Όπως έγραψα είναι δωρεάν τα βιβλία του ράμπα.
Αντί να αμφισβητείς έχοντας άγνοια για το τί γράφει, διάβασε ένα βιβλίο του τις επιλογής σου από τα 19.
Καλή ανάγνωση και τα ξαναλέμε. :wave:
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 19 Αύγ 2020, 01:00

pylothess έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:24
relativer777 έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:08
pylothess έγραψε:
18 Αύγ 2020, 23:59


Έχεις διαβάσει και τα 27 βιβλία του κανόνα της Καινής Διαθήκης;
Έχω διαβάσει ολόκληρη την Αγία Γραφή, Μιάς και Είμαι μελετητής των γραφών, τις διαβάζω συνεχώς.
Και τα χειρόγραφα του Kumran, τις νεκράς θάλασσας,

Τη Σοφία του Σολομώντα καθώς και τη Σοφία του σειράχ,
Επίσης και τα Ευαγγέλια του Θωμά, της Μαρίας Μαγδαληνής και του Ιούδα του ισκαριώτη.
Και για να γνωρίζω τι πιστεύουν οι μουσουλμάνοι, και ολόκληρο το Κοράνι στην Γερμανική γλώσσα.
Καθώς και πολλές άλλες θρησκείες αρχαίες και νεότερες.

Για την Καινή Διαθήκη, ξέρω ότι υπάρχουν τα λεγόμενα "απόκρυφα" Ευαγγέλια που είναι εκτός του κανόνα της Καινής Διαθήκης.Όπως το Ευαγγέλιο του Ιούδα, του Θωμά κ.τ.λ. Δεν τα έχω διαβάσει και δεν έχω άποψη. Αποκρυφισμός τι είναι κατ 'αρχής; Ότι υπάρχει κρυφή γνώση που δεν είναι προσιτή για όλους; Ότι μόνο λίγοι είναι πνευματικά ώριμοι να την κατέχουν ή να την ανακαλύψουν/αναζητήσουν την γνώση; Εαν αυτό είναι ο αποκρυφισμός τότε δεν νομίζω πως τα βιβλία της Καινής Διαθήκης έχουν σχέση με αποκρυφισμό. Ο τεκτονισμός μου φαίνεται πως έχουν μάλλον σχέση με αποκρυφισμό. Οι τέκτονες πρέπει να είναι συνεχιστές των γνωστικών ,των αρχαίων παγανιστικών μυστηρίων.

Αλλά γιατί με ρώτησες εμένα προσωπικά για τα Ευαγγέλια; Έχω υποστηρίξει σε αυτό το φόρουμ την Ορθοδοξία; Όπως έχω γράψει και σε άλλο νήμα συζήτησης, έχω περάσει στα νιάτα μου και από τον χώρο της αριστεράς,οπότε έχω επηρεαστεί έντονα από τον υλισμό αν και δεν είμαι άθεος.Οπότε δεν μπορώ να τα δω τα πράγμα υπό το φως του εσωτερισμού.
Γράφοντας τα κάτωθι, δείχνεις ότι έχεις απόλυτη άγνοια για την παλαιά και Καινή διαθήκη.
Ότι υπάρχει κρυφή γνώση που δεν είναι προσιτή για όλους; Ότι μόνο λίγοι είναι πνευματικά ώριμοι να την κατέχουν ή να την ανακαλύψουν/αναζητήσουν την γνώση; Εαν αυτό είναι ο αποκρυφισμός τότε δεν νομίζω πως τα βιβλία της Καινής Διαθήκης έχουν σχέση με αποκρυφισμό. 
Η ποιό κρυφή γνώση που είναι για ελάχιστους, είναι της Αγίας Γραφής.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 19 Αύγ 2020, 01:00

relativer777 έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:49
John Brown Gun Club έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:35
relativer777 έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:27


Να σου Πώ ότι λές παπαριές, θα έχω απόλυτα δίκαιο.
Παραπέμπεις σε κείμενα και όχι σε βιβλία.
Άλλωστε Από αυτούς που αναφέρεσε δεν είναι κανένας γνώστης των πνευματικών θεμάτων, απλά εκφράζουν απόψεις, τί νομίζουν, ενώ σε αντίθεση
Ο Ράμπα είναι αυθεντία και και εξηγεί τον πνευματισμό με απόλυτη ακρίβεια και λεπτομέρειες.
Ποιά είναι new age βιβλια ? Για τον πνευματισμό του Λαμαϊσμού αναφέρεται άσχετε. Την αρχαία θρησκεία του Θιβέτ !
Απλά να πετάξεις την μαλακία σου. :011:
γιατι τοτε δεν παραπεμπεις στην αναγνωση του Μπαρτοτοντολ, αντι για τα εργα ενος Βρετανου υδραυλικου που δηλωνε πως ειχε καταληφθει απο το πνευμα καποιου Λαμα;
Μήπως διότι ο βρετανός υδραυλικός είναι ο απόλυτος γνώστης, ο οποίος σε καθοδηγεί βήμα βήμα και σου εξηγεί τα πάντα αναλυτικά με σαφήνεια και απλότητα, σε αντίθεση με τον Μπαρτοτοντόλ που σου λέει παπαριές.
Πρώτα διαβάζουν έπειτα συγκρίνουν και από τη σύγκριση βγάζουν το πόρισμα. Κάνε το και θα διαπιστώσεις ποιος γράφει μαλακίες ο υδραυλικός
ή ο Μπαρτοτοντολ.
Κριτική μέσω επιρροής ψευδών διαδόσεων είναι πάντα λανθασμένη.
Διάβασε και κρίνε ο ίδιος χωρίς επιρροές άλλων.
Όπως έγραψα είναι δωρεάν τα βιβλία του ράμπα.
Αντί να αμφισβητείς έχοντας άγνοια για το τί γράφει, διάβασε ένα βιβλίο του τις επιλογής σου από τα 19.
Καλή ανάγνωση και τα ξαναλέμε. :wave:

Το Μπαρτο Τοντολ ειναι ΤΟ θιβετιανο ιερο κειμενο φιλε,

ειναι η Θιβετιανη βιβλος των νεκρων.

Καταλαβαινεις το μεγεθος ασχετοσυνης που μολις επεδειξες;
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 19 Αύγ 2020, 01:03

wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 19 Αύγ 2020, 01:13

John Brown Gun Club έγραψε:
19 Αύγ 2020, 01:00
relativer777 έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:49
John Brown Gun Club έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:35


γιατι τοτε δεν παραπεμπεις στην αναγνωση του Μπαρτοτοντολ, αντι για τα εργα ενος Βρετανου υδραυλικου που δηλωνε πως ειχε καταληφθει απο το πνευμα καποιου Λαμα;
Μήπως διότι ο βρετανός υδραυλικός είναι ο απόλυτος γνώστης, ο οποίος σε καθοδηγεί βήμα βήμα και σου εξηγεί τα πάντα αναλυτικά με σαφήνεια και απλότητα, σε αντίθεση με τον Μπαρτοτοντόλ που σου λέει παπαριές.
Πρώτα διαβάζουν έπειτα συγκρίνουν και από τη σύγκριση βγάζουν το πόρισμα. Κάνε το και θα διαπιστώσεις ποιος γράφει μαλακίες ο υδραυλικός
ή ο Μπαρτοτοντολ.
Κριτική μέσω επιρροής ψευδών διαδόσεων είναι πάντα λανθασμένη.
Διάβασε και κρίνε ο ίδιος χωρίς επιρροές άλλων.
Όπως έγραψα είναι δωρεάν τα βιβλία του ράμπα.
Αντί να αμφισβητείς έχοντας άγνοια για το τί γράφει, διάβασε ένα βιβλίο του τις επιλογής σου από τα 19.
Καλή ανάγνωση και τα ξαναλέμε. :wave:

Το Μπαρτο Τοντολ ειναι ΤΟ θιβετιανο ιερο κειμενο φιλε,

ειναι η Θιβετιανη βιβλος των νεκρων.

Καταλαβαινεις το μεγεθος ασχετοσυνης που μολις επεδειξες;
Μόνο που διαβάζεις μαλακίες που γράφουν άλλοι οι οποίοι δεν ξέρουν τι λένε χωρίς να έχουν ερευνήσει. Η Βίβλος των νεκρών δεν είναι καν θιβετιανή, είναι παρμένη από τους αιγύπτιους ιερείς αυτοί την είχαν και την κατείχαν ως απόκρυφη γνώση για τα μετά θάνατο όταν έκαναν τη μουμιοποίηση. Γι'αυτό γράφουν για Φανταστικά τέρατα και ιστορίες με δράκους μέσα.
Αυτά που αναφέρονται στη Βίβλο των νεκρών Επειδή την έχω διαβάσει ειναι καθαρή φαντασία. τόσο Άσχετος που νομίζεις εσύ δεν είμαι.
Για να μήν πιστεύεις τον κάθε παπαρολόγο άσχετο, διάβασε τον Lama Anagarika Govinda και
Συγκεκριμένα το βιβλίο του η οδός των λευκών νεφών. Θα διαπιστώσεις πάρα πολλά και θα αναθεωρήσεις και θα δεις το πότε δημιουργήθηκε η θρησκεία του Θιβέτ ο Λαμαϊσμός, από ποιον δημιουργήθηκε και πώς Και από που πάρθηκε η Βίβλος των νεκρών για να μη λες ότι ακούς ή ότι διαβάζεις από άσχετους με τον καιρό θα καταλάβεις πόσο άσχετος είμαι.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 19 Αύγ 2020, 01:55

relativer777 έγραψε:
19 Αύγ 2020, 01:13
John Brown Gun Club έγραψε:
19 Αύγ 2020, 01:00
relativer777 έγραψε:
19 Αύγ 2020, 00:49


Μήπως διότι ο βρετανός υδραυλικός είναι ο απόλυτος γνώστης, ο οποίος σε καθοδηγεί βήμα βήμα και σου εξηγεί τα πάντα αναλυτικά με σαφήνεια και απλότητα, σε αντίθεση με τον Μπαρτοτοντόλ που σου λέει παπαριές.
Πρώτα διαβάζουν έπειτα συγκρίνουν και από τη σύγκριση βγάζουν το πόρισμα. Κάνε το και θα διαπιστώσεις ποιος γράφει μαλακίες ο υδραυλικός
ή ο Μπαρτοτοντολ.
Κριτική μέσω επιρροής ψευδών διαδόσεων είναι πάντα λανθασμένη.
Διάβασε και κρίνε ο ίδιος χωρίς επιρροές άλλων.
Όπως έγραψα είναι δωρεάν τα βιβλία του ράμπα.
Αντί να αμφισβητείς έχοντας άγνοια για το τί γράφει, διάβασε ένα βιβλίο του τις επιλογής σου από τα 19.
Καλή ανάγνωση και τα ξαναλέμε. :wave:

Το Μπαρτο Τοντολ ειναι ΤΟ θιβετιανο ιερο κειμενο φιλε,

ειναι η Θιβετιανη βιβλος των νεκρων.

Καταλαβαινεις το μεγεθος ασχετοσυνης που μολις επεδειξες;
Μόνο που διαβάζεις μαλακίες που γράφουν άλλοι οι οποίοι δεν ξέρουν τι λένε χωρίς να έχουν ερευνήσει. Η Βίβλος των νεκρών δεν είναι καν θιβετιανή, είναι παρμένη από τους αιγύπτιους ιερείς αυτοί την είχαν και την κατείχαν ως απόκρυφη γνώση για τα μετά θάνατο όταν έκαναν τη μουμιοποίηση. Γι'αυτό γράφουν για Φανταστικά τέρατα και ιστορίες με δράκους μέσα.
Αυτά που αναφέρονται στη Βίβλο των νεκρών Επειδή την έχω διαβάσει ειναι καθαρή φαντασία. τόσο Άσχετος που νομίζεις εσύ δεν είμαι.
Για να μήν πιστεύεις τον κάθε παπαρολόγο άσχετο, διάβασε τον Lama Anagarika Govinda και
Συγκεκριμένα το βιβλίο του η οδός των λευκών νεφών. Θα διαπιστώσεις πάρα πολλά και θα αναθεωρήσεις και θα δεις το πότε δημιουργήθηκε η θρησκεία του Θιβέτ ο Λαμαϊσμός, από ποιον δημιουργήθηκε και πώς Και από που πάρθηκε η Βίβλος των νεκρών για να μη λες ότι ακούς ή ότι διαβάζεις από άσχετους με τον καιρό θα καταλάβεις πόσο άσχετος είμαι.
κοιτα, δεν εχω καθολου γνωση ουτε επιφανειακα με το ζητημα. Αλλα οταν διαβαζω πως ο Δαλαι Λαμα λεει πως ο Ραμπα ειναι ενας τυχαρπαστος, κι εσυ μου λες πως οι θιβετιανοι πηραν το ιερο τους βιβλιο απο τους αιγυπτιους, νομιζω πως λες μαλακιες. Η θιβετιανη βιβλος των νεκρων εχει αλλο ονομα κανονικα, Liberation by hearing in the intermediate state, απλα στη Δυση επικρατησε να λεγεται ετσι.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 19 Αύγ 2020, 02:07

John Brown Gun Club έγραψε:
19 Αύγ 2020, 01:55
relativer777 έγραψε:
19 Αύγ 2020, 01:13
John Brown Gun Club έγραψε:
19 Αύγ 2020, 01:00



Το Μπαρτο Τοντολ ειναι ΤΟ θιβετιανο ιερο κειμενο φιλε,

ειναι η Θιβετιανη βιβλος των νεκρων.

Καταλαβαινεις το μεγεθος ασχετοσυνης που μολις επεδειξες;
Μόνο που διαβάζεις μαλακίες που γράφουν άλλοι οι οποίοι δεν ξέρουν τι λένε χωρίς να έχουν ερευνήσει. Η Βίβλος των νεκρών δεν είναι καν θιβετιανή, είναι παρμένη από τους αιγύπτιους ιερείς αυτοί την είχαν και την κατείχαν ως απόκρυφη γνώση για τα μετά θάνατο όταν έκαναν τη μουμιοποίηση. Γι'αυτό γράφουν για Φανταστικά τέρατα και ιστορίες με δράκους μέσα.
Αυτά που αναφέρονται στη Βίβλο των νεκρών Επειδή την έχω διαβάσει ειναι καθαρή φαντασία. τόσο Άσχετος που νομίζεις εσύ δεν είμαι.
Για να μήν πιστεύεις τον κάθε παπαρολόγο άσχετο, διάβασε τον Lama Anagarika Govinda και
Συγκεκριμένα το βιβλίο του η οδός των λευκών νεφών. Θα διαπιστώσεις πάρα πολλά και θα αναθεωρήσεις και θα δεις το πότε δημιουργήθηκε η θρησκεία του Θιβέτ ο Λαμαϊσμός, από ποιον δημιουργήθηκε και πώς Και από που πάρθηκε η Βίβλος των νεκρών για να μη λες ότι ακούς ή ότι διαβάζεις από άσχετους με τον καιρό θα καταλάβεις πόσο άσχετος είμαι.
κοιτα, δεν εχω καθολου γνωση ουτε επιφανειακα με το ζητημα. Αλλα οταν διαβαζω πως ο Δαλαι Λαμα λεει πως ο Ραμπα ειναι ενας τυχαρπαστος, κι εσυ μου λες πως οι θιβετιανοι πηραν το ιερο τους βιβλιο απο τους αιγυπτιους, νομιζω πως λες μαλακιες. Η θιβετιανη βιβλος των νεκρων εχει αλλο ονομα κανονικα, Liberation by hearing in the intermediate state, απλα στη Δυση επικρατησε να λεγεται ετσι.
Πρωτίστως να σε ενημερώσω ότι ποτέ μα ποτέ δεν Αναφέρθηκε ο δαλάι Λάμα στο λοξά κράμπα πότε επειδή τον παρακολουθώ εντατικά έχω διαβάσει όλα τα βιβλία δεν έχει πει τίποτα απολύτως για το ράμπα.
Ένα αυτό το άλλο που λες ότι νομίζεις ότι λέω μαλακίες ή γράφω μαλακίες καλύτερα γιατί ρε θες να το διαπιστώσεις στρώνοντας το κολαράκι σου λίγο να διαβάσεις βιβλία που σου προτείνω Δεν είναι δικά μου λόγια είναι έρευνες που έχουν γίνει γίνει από εγκεκριμένους ανθρώπους και οι οποίοι είναι αναγνωρισμένοι λάμα όπως ο Govinda.
Για τον Govinda έχει μιλήσει αρκετά ο Δαλάϊ Λάμα και έχει φωτογραφίες ο Δαλάϊ με τον γκοβίντα.
Ο ίδιος ο Δαλάϊ δεν διέψευσε πότε τα όσα είπε και έγραψε ο γκοβίντα. Οπότε ισχύουν τα όσα έγραψε ο Govinda ο οποίος ήταν πραγματικός Λάμα.
Όταν αυτός από έρευνες που έκανε διαπίστωσε ότι η βίβλος των νεκρών είναι παρμένη εξ ολοκλήρου από τους Αιγύπτιους, δεν ψεύδεται.
Δεν σου γράφω δικά μου λόγια. Απλά διάβασε !
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος relativer777 την 19 Αύγ 2020, 02:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 19 Αύγ 2020, 02:17

nowhere έγραψε:
18 Αύγ 2020, 21:38
ωραία.μουχει χαλάσει το τρίτο μάτι

εντιτ
ώπα τι σχέση έχει ο αποκρυφισμός?
Να βάλεις καλύτερο φακό ρε.

(Ψάχνω ρε γαμώτο μία αφίσα που είχε ο Σύριζα με γυαλιά οράσεως αλλά που είχαν τρεις φακούς. λέγανε "η αινιγματική αφίσα του Συνασπισμού". Δεν τη βρίσκω πουθενά. Πες ότι την έβαλα στο ποστ :102:

Αλήθεια τη θυμάται κανείς;)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 19 Αύγ 2020, 02:36

Χαοτικός έγραψε:
19 Αύγ 2020, 02:17
nowhere έγραψε:
18 Αύγ 2020, 21:38
ωραία.μουχει χαλάσει το τρίτο μάτι

εντιτ
ώπα τι σχέση έχει ο αποκρυφισμός?
Να βάλεις καλύτερο φακό ρε.

(Ψάχνω ρε γαμώτο μία αφίσα που είχε ο Σύριζα με γυαλιά οράσεως αλλά που είχαν τρεις φακούς. λέγανε "η αινιγματική αφίσα του Συνασπισμού". Δεν τη βρίσκω πουθενά. Πες ότι την έβαλα στο ποστ :102:

Αλήθεια τη θυμάται κανείς;)
Ρέ Χάος, ώρες-ώρες ότι θυμάσαι χαίρεσαι !
Νήμα για βιβλίααααααα...
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 19 Αύγ 2020, 02:49

relativer777 έγραψε:
18 Αύγ 2020, 21:32
Lobsang Rammpa Lama

Για όσους ενδιαφέρονται για θέματα αποκρυφισμού.


18 δωρεάν βιβλία σε pdf

Το link Είναι :

https://www.lobsangrampa.org/gr/u%CE%BB ... CF%82.html
Aπο την εισαγωγή:

Ο Δρ Λόμπσανγκ Ράμπα πέθανε τον Ιανουάριο του 1981 μεταξύ 272 και 306 ετών

:003:

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 19 Αύγ 2020, 02:54

stargazer έγραψε:
19 Αύγ 2020, 02:49
relativer777 έγραψε:
18 Αύγ 2020, 21:32
Lobsang Rammpa Lama

Για όσους ενδιαφέρονται για θέματα αποκρυφισμού.


18 δωρεάν βιβλία σε pdf

Το link Είναι :

https://www.lobsangrampa.org/gr/u%CE%BB ... CF%82.html
Aπο την εισαγωγή:

Ο Δρ Λόμπσανγκ Ράμπα πέθανε τον Ιανουάριο του 1981 μεταξύ 272 και 306 ετών

:003:
Αυτά είναι χαζοί ισχυρισμοί κάποιων κούφιοκεφαλάκιδων που λένε βλακείες δεν είμαι ηλίθιος να κάθομαι να πιστεύω οτιδήποτε όπως αυτό που αναφέρεις απλά είμαι αρκετά ψαγμένος και έχω διαπιστώσει ότι πάρα πολλά από αυτά που αναφέρει ο ράμπα όπως τα αναφέρει, Έτσι ακριβώς είναι.
Εάν διαβάσεις τις αρχαίες βέδες, διαβάσει ιαμβλιχο, διαβάσεις τη Βίβλο των νεκρών της Αιγύπτου που είναι αυτή Που αποκαλείς εσύ θιβετιανή μόνο θιβετιανή δεν υπήρξε ποτέ.
Η θιβετιανή Βίβλος των νεκρών έχει δημιουργηθεί από Ευρωπαίους ευφάνταστους προφανώς για λόγους προβολής πήραν την αιγυπτιακή Βίβλο των νεκρών και την ονόμασαν θιβετιανή.
Γράψε σου Google :
Αιγυπτιακή Βίβλος των Νεκρών
Όσο για την σωστή ονομασία της που αναφέρθηκες, είναι σε ιερογλυφικά !
Θα δείς τα αποτελέσματα.
Απλά διάβαζε και σύγκρινε. Έτσι θα έχεις αντί για γνώμη, γνώση.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 19 Αύγ 2020, 03:08

relativer777 έγραψε:
19 Αύγ 2020, 02:54
stargazer έγραψε:
19 Αύγ 2020, 02:49
relativer777 έγραψε:
18 Αύγ 2020, 21:32
Lobsang Rammpa Lama

Για όσους ενδιαφέρονται για θέματα αποκρυφισμού.


18 δωρεάν βιβλία σε pdf

Το link Είναι :

https://www.lobsangrampa.org/gr/u%CE%BB ... CF%82.html
Aπο την εισαγωγή:

Ο Δρ Λόμπσανγκ Ράμπα πέθανε τον Ιανουάριο του 1981 μεταξύ 272 και 306 ετών

:003:
Αυτά είναι χαζοί ισχυρισμοί κάποιων κούφιοκεφαλάκιδων που λένε βλακείες δεν είμαι ηλίθιος να κάθομαι να πιστεύω οτιδήποτε όπως αυτό που αναφέρεις απλά είμαι αρκετά ψαγμένος και έχω διαπιστώσει ότι πάρα πολλά από αυτά που αναφέρει ο ράμπα όπως τα αναφέρει, Έτσι ακριβώς είναι.
Εάν διαβάσεις τις αρχαίες βέδες, διαβάσει ιαμβλιχο, διαβάσεις τη Βίβλο των νεκρών της Αιγύπτου που είναι αυτή Που αποκαλείς εσύ θιβετιανή μόνο θιβετιανή δεν υπήρξε ποτέ.
Η θιβετιανή Βίβλος των νεκρών έχει δημιουργηθεί από Ευρωπαίους ευφάνταστους προφανώς για λόγους προβολής πήραν την αιγυπτιακή Βίβλο των νεκρών και την ονόμασαν θιβετιανή.
Γράψε σου Google :
Αιγυπτιακή Βίβλος των Νεκρών
Θα δείς τα αποτελέσματα.
Απλά διάβαζε και σύγκρινε. Έτσι θα έχεις αντί για γνώμη, γνώση.
To λινκ που έβαλες το λέει

Είδα και κάτι άλλα από κει

Ο Δρ Λόμπσανγκ Ράμπα ήταν ένας από τους λίγους ανθρώπους που επιβίωσε από την πρώτη ατομική βόμβα που έπεσε στη Χιροσίμα

Έχετε ποτέ αναρωτηθεί γιατί η δειλία είναι κίτρινη, ο θυμός είναι κόκκινος, και ο φθόνος είναι πράσινος;

Εξηγεί περαιτέρω σχετικά με τον πλανήτη Γη και πώς το πετρελαίο ήρθε από άλλο πλανήτη

Όλα τα ζώα μπορούν να επικοινωνούν τηλεπαθητικά

μιλάει επίσης για την κούφια Γη έναν τόπο που έχει επισκεφθεί



Ο τύπος ήταν σίγουρα ογκόλιθος της διανόησης. Για πες κάτι να εντυπωσιαστώ από "αυτά που αναφέρει και έτσι είναι"

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 19 Αύγ 2020, 03:42

stargazer έγραψε:
19 Αύγ 2020, 03:08
relativer777 έγραψε:
19 Αύγ 2020, 02:54
stargazer έγραψε:
19 Αύγ 2020, 02:49


Aπο την εισαγωγή:

Ο Δρ Λόμπσανγκ Ράμπα πέθανε τον Ιανουάριο του 1981 μεταξύ 272 και 306 ετών

:003:
Αυτά είναι χαζοί ισχυρισμοί κάποιων κούφιοκεφαλάκιδων που λένε βλακείες δεν είμαι ηλίθιος να κάθομαι να πιστεύω οτιδήποτε όπως αυτό που αναφέρεις απλά είμαι αρκετά ψαγμένος και έχω διαπιστώσει ότι πάρα πολλά από αυτά που αναφέρει ο ράμπα όπως τα αναφέρει, Έτσι ακριβώς είναι.
Εάν διαβάσεις τις αρχαίες βέδες, διαβάσει ιαμβλιχο, διαβάσεις τη Βίβλο των νεκρών της Αιγύπτου που είναι αυτή Που αποκαλείς εσύ θιβετιανή μόνο θιβετιανή δεν υπήρξε ποτέ.
Η θιβετιανή Βίβλος των νεκρών έχει δημιουργηθεί από Ευρωπαίους ευφάνταστους προφανώς για λόγους προβολής πήραν την αιγυπτιακή Βίβλο των νεκρών και την ονόμασαν θιβετιανή.
Γράψε σου Google :
Αιγυπτιακή Βίβλος των Νεκρών
Θα δείς τα αποτελέσματα.
Απλά διάβαζε και σύγκρινε. Έτσι θα έχεις αντί για γνώμη, γνώση.
To λινκ που έβαλες το λέει

Είδα και κάτι άλλα από κει

Ο Δρ Λόμπσανγκ Ράμπα ήταν ένας από τους λίγους ανθρώπους που επιβίωσε από την πρώτη ατομική βόμβα που έπεσε στη Χιροσίμα

Έχετε ποτέ αναρωτηθεί γιατί η δειλία είναι κίτρινη, ο θυμός είναι κόκκινος, και ο φθόνος είναι πράσινος;

Εξηγεί περαιτέρω σχετικά με τον πλανήτη Γη και πώς το πετρελαίο ήρθε από άλλο πλανήτη

Όλα τα ζώα μπορούν να επικοινωνούν τηλεπαθητικά

μιλάει επίσης για την κούφια Γη έναν τόπο που έχει επισκεφθεί



Ο τύπος ήταν σίγουρα ογκόλιθος της διανόησης. Για πες κάτι να εντυπωσιαστώ από "αυτά που αναφέρει και έτσι είναι"
1) Για την επιβίωση από την ατομική βόμβα, βρίσκονταν σε βάρκα και απείχε κάποια μίλια από την στεριά. Τα πόσα δεν γνώριζε ούτε ο ίδιος.
Περιγράφει όσο λεπτομερές μπόρεσε, γιατί ήταν σε ημιθανή κατάσταση, όποτε οι αισθήσεις του δεν λειτουργούσαν όλες σωστά.

2) Για το θέμα των χρωμάτων των συναισθημάτων είναι αμφιλεγόμενη ιδιότητα, Μιάς και έχουν την ιδιότητα
να βλέπουν τους χρωματισμούς ελάχιστοι διορατικοι μόνο. Ο Βίλχελμ Ράιχ "λέγεται " οτι ειχε ανακαλύψει μια μηχανή που εκανε ορατά αυτά τα χρώματα, καθώς
Και ένα Είδος ζωτικής ενέργειας που το ονόμασε οργόνη. Μπορείς να ψάξεις για την θεματολογία στο διαδίκτυο.
Οπότε και σε αυτό το θέμα Δεν μπορεί κανένας να τον βγάλει ψεύτη.
3Το πετρέλαιο ότι ήρθε από κάποιο ξένο ουράνιο σώμα
Το υποστηρίζουν πολλοί Γαιολόγοι, ορικτολογοι Φυσικοί και άλλοι. Απλά δεν γίνονται πιστεφτοί γιατί δεν μπορούν να αποδείξουν τα υπολείμματα του ξένου σώματος.
4) Ότι τα ζώα είναι τηλεπαθητικά Αληθεύει όπως είναι και άνθρωποι δεν είναι όμως όλα τα ζώα Όπως δεν είναι και όλοι οι άνθρωποι τηλεπαθητικοί Απλά υπερβάλλει λέγοντας όλα.
5) Για την κούφια γή έχουν γραφτεί εκατοντάδες βιβλία. Το υποστηρίζουν πολλοί Γαιολόγοι, Αστροφυσικοί και συγγραφείς, που οι τελευταίοι δεν μπορούν να θεωρηθούν αξιόπιστοι. Και η NASA έχει κάνει κάποιες
Ανακοινώσεις και έχει βγάλει κάποιες αεροφωτογραφίες στους πόλους αλλά ούτε και αυτή κατάφερε να πείσει την κοινή γνώμη για την ύπαρξη της κούφιας γης Οπότε Προς το παρόν είναι ένα αίνιγμα για το μέλλον.
Εγώ δεν ενδιαφέρομαι για το εάν ήταν ογκόλιθος ή τούβλο, εγώ μέσω σύγκρισης καταλήγω σε λογικά συμπεράσματα ερευνώντας. Με ενδιαφέρει η πληροφορία αλλά όχι ο φορέας της.
Και απλά για Πληροφόρηση σου έχω στη βιβλιοθήκη μου την αιγυπτιακή Βίβλο των νεκρών καθώς και τη θιβετιανή Βίβλο των νεκρών η οποία είναι αντίγραφο της αιγυπτιακής.
Το εντυπωσιακό είναι μόνο ότι βρήκα ενα αξιόλογο συζητητή που θέτει σωστές ερωτήσεις.
Έχεις μυαλό, λίγο ασυνήθιστο για μέλος του πχόρουμ.
Ο άσχετος... :a0452:
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14611
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 19 Αύγ 2020, 06:32

Χαοτικός έγραψε:
19 Αύγ 2020, 02:17
Να βάλεις καλύτερο φακό ρε.

(Ψάχνω ρε γαμώτο μία αφίσα που είχε ο Σύριζα με γυαλιά οράσεως αλλά που είχαν τρεις φακούς. λέγανε "η αινιγματική αφίσα του Συνασπισμού". Δεν τη βρίσκω πουθενά. Πες ότι την έβαλα στο ποστ :102:

Αλήθεια τη θυμάται κανείς;)
για το μάτι της κουζίνας έλεγα [και η πάνω αντίσταση έχει ένα θεματάκι]

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14611
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Βιβλία Αποκρυφισμού δωρεάν στο διαδίκτυο Pdf

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 19 Αύγ 2020, 06:57

ρελατιβερ αν βρεις κανά λινκ με ντένικεν ή καστανέντα ρίχτο κι απο δω.να δούμε τι παίζει.ευχαριστώ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών