Μαγεία και Δαίμονες.

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Pirate95
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Ιουν 2022, 13:19
Phorum.gr user: Pirate
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate95 » 24 Ιουν 2022, 09:32

Sothan έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:41
Πιστεύετε στη μαγεία και στα κακά πνεύματα; Στη μαγεία ναι ξέρω αρκετούς που πιστεύουν. Λευκή μαγεία, μαύρη μαγεία κτλπ. Στα δαιμόνια όμως ή δαιμονικά πνεύματα; Πιστεύετε οτι υπο συνθήκες ένα μπορεί να μπεί μέσα σας;
Όλα πιθανά είναι..
🏴☠️

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Ιουν 2022, 11:19

Pirate95 έγραψε:
24 Ιουν 2022, 09:32
Sothan έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:41
Πιστεύετε στη μαγεία και στα κακά πνεύματα; Στη μαγεία ναι ξέρω αρκετούς που πιστεύουν. Λευκή μαγεία, μαύρη μαγεία κτλπ. Στα δαιμόνια όμως ή δαιμονικά πνεύματα; Πιστεύετε οτι υπο συνθήκες ένα μπορεί να μπεί μέσα σας;
Όλα πιθανά είναι..
Μετά από πόσα χρόνια ερευνών κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 24 Ιουν 2022, 11:54

𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4354
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 24 Ιουν 2022, 13:23

Μεγάλη συζήτηση.

Κοσμοθεωρητικά, τείνω προς τη θεωρία του Νίτσε. Ο κόσμος είναι μια άμορφη, απροσδιόριστη και συνεχώς μεταβαλλόμενη μάζα, ένα γίγνεσθαι. Η ανθρώπινη νόηση, μέσω εργαλείων όπως η γλώσσα και γραμματική, προσπαθεί να σχηματοποιήσει αυτή τη μάζα, να βάλει σε μια τάξη το χαός. Δημιουργεί την πραγματικότητα πριν την "ανακαλύψει". Και έτσι επινοήθηκαν οι έννοιες και οι οντότητες. Το άτομο, το κύτταρο, το ζώο, το φυτό, ο άνθρωπος, το τσεκούρι, το αυτοκίνητο, είναι όλα συμβατικές κατασκευές. Γιατί λοιπόν μια υποτιθέμενη παραφυσική οντότητα να αποτελεί εξαίρεση.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Pirate95
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Ιουν 2022, 13:19
Phorum.gr user: Pirate
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate95 » 24 Ιουν 2022, 14:50

Feindflug έγραψε:
24 Ιουν 2022, 11:19
Pirate95 έγραψε:
24 Ιουν 2022, 09:32
Sothan έγραψε:
20 Σεπ 2020, 10:41
Πιστεύετε στη μαγεία και στα κακά πνεύματα; Στη μαγεία ναι ξέρω αρκετούς που πιστεύουν. Λευκή μαγεία, μαύρη μαγεία κτλπ. Στα δαιμόνια όμως ή δαιμονικά πνεύματα; Πιστεύετε οτι υπο συνθήκες ένα μπορεί να μπεί μέσα σας;
Όλα πιθανά είναι..
Μετά από πόσα χρόνια ερευνών κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα, τύπε;

Ερευνών; Ποιων ερευνών; Όλα αυτά ανήκουν στο μεταφυσικό και δεν επιδέχονται έρευνα γουοναμπί γκοστμπάστερ. Πιθανολογικά ίσως υπάρχει και καλικάντζαρος και γκόμπλιν και ορκ. Όλα πιθανά είναι.
🏴☠️

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Ιουν 2022, 16:22

Pirate95 έγραψε:
24 Ιουν 2022, 14:50
Feindflug έγραψε:
24 Ιουν 2022, 11:19
Pirate95 έγραψε:
24 Ιουν 2022, 09:32


Όλα πιθανά είναι..
Μετά από πόσα χρόνια ερευνών κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα, τύπε;

Ερευνών; Ποιων ερευνών; Όλα αυτά ανήκουν στο μεταφυσικό και δεν επιδέχονται έρευνα γουοναμπί γκοστμπάστερ. Πιθανολογικά ίσως υπάρχει και καλικάντζαρος και γκόμπλιν και ορκ. Όλα πιθανά είναι.
Συμφωνώ, τύπε.

Επίσης, κανείς δεν είναι κανενός.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 24 Ιουν 2022, 16:27

Πολύ ανθρωποκεντρική αντίληψη, στην πραγματικότητα η μαγεία και οι δαίμονες υπάρχουν σε αυτόν τον κόσμο περισσότερο καιρό από τον άνθρωπο και θα συνεχίσουν να υπάρχουν και μετά από αυτόν.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 24 Ιουν 2022, 16:30

1451 έγραψε:
24 Ιουν 2022, 16:27
Πολύ ανθρωποκεντρική αντίληψη, στην πραγματικότητα η μαγεία και οι δαίμονες υπάρχουν σε αυτόν τον κόσμο περισσότερο καιρό από τον άνθρωπο και θα συνεχίσουν να υπάρχουν και μετά από αυτόν.
και μαιμουδοκεντρικα και δελφινοκεντρικα να το δεις, παλι μπαρουφες βλεπεις.
διαφημιση φοβου για τα προβατακια ωστε να ειναι ετοιμα παντα για το μαντρι να τα φυλαξει ο λυκος που το παιζει τσοπανης.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9218
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 24 Ιουν 2022, 16:42

έργο_μακέτο έγραψε:
24 Ιουν 2022, 13:23
Μεγάλη συζήτηση.

Κοσμοθεωρητικά, τείνω προς τη θεωρία του Νίτσε. Ο κόσμος είναι μια άμορφη, απροσδιόριστη και συνεχώς μεταβαλλόμενη μάζα, ένα γίγνεσθαι. Η ανθρώπινη νόηση, μέσω εργαλείων όπως η γλώσσα και γραμματική, προσπαθεί να σχηματοποιήσει αυτή τη μάζα, να βάλει σε μια τάξη το χαός. Δημιουργεί την πραγματικότητα πριν την "ανακαλύψει". Και έτσι επινοήθηκαν οι έννοιες και οι οντότητες. Το άτομο, το κύτταρο, το ζώο, το φυτό, ο άνθρωπος, το τσεκούρι, το αυτοκίνητο, είναι όλα συμβατικές κατασκευές. Γιατί λοιπόν μια υποτιθέμενη παραφυσική οντότητα να αποτελεί εξαίρεση.
Τείνοντας προς την θεωρία του Νίτσε, αποκλείεις την θεώρηση της γλώσσας ως εργαλείο.
Kαι κυρίως προσπέφτεις στο θεμελιώδες παράδοξο που έθεσε η φαινομενολογία , σε σχέση με τα επίπεδα μεταφορών. Διότι, ο μουστακαλής μας έκανε τούρμπο με τις αναλύσεις του (ο θεός να τις κάνει!) αλλά δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να μας εξηγήσει με ποιόν τρόπο αίρει το αδιέξοδο της αναγκαιότητας ύπαρξης μιας νοητικής δομής που θα μπορέσει να διαχωρίσει το αρχικό αισθητηριακό ( νευρικό το λέει ο ίδιος) ερέθισμα από την παροντική του γεγονότητα.

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Ιουν 2022, 16:44

Bazoomba έγραψε:
24 Ιουν 2022, 16:42
έργο_μακέτο έγραψε:
24 Ιουν 2022, 13:23
Μεγάλη συζήτηση.

Κοσμοθεωρητικά, τείνω προς τη θεωρία του Νίτσε. Ο κόσμος είναι μια άμορφη, απροσδιόριστη και συνεχώς μεταβαλλόμενη μάζα, ένα γίγνεσθαι. Η ανθρώπινη νόηση, μέσω εργαλείων όπως η γλώσσα και γραμματική, προσπαθεί να σχηματοποιήσει αυτή τη μάζα, να βάλει σε μια τάξη το χαός. Δημιουργεί την πραγματικότητα πριν την "ανακαλύψει". Και έτσι επινοήθηκαν οι έννοιες και οι οντότητες. Το άτομο, το κύτταρο, το ζώο, το φυτό, ο άνθρωπος, το τσεκούρι, το αυτοκίνητο, είναι όλα συμβατικές κατασκευές. Γιατί λοιπόν μια υποτιθέμενη παραφυσική οντότητα να αποτελεί εξαίρεση.
Τείνοντας προς την θεωρία του Νίτσε, αποκλείεις την θεώρηση της γλώσσας ως εργαλείο.
Kαι κυρίως προσπέφτεις στο θεμελιώδες παράδοξο που έθεσε η φαινομενολογία , σε σχέση με τα επίπεδα μεταφορών. Διότι, ο μουστακαλής μας έκανε τούρμπο με τις αναλύσεις του (ο θεός να τις κάνει!) αλλά δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να μας εξηγήσει με ποιόν τρόπο αίρει το αδιέξοδο της αναγκαιότητας ύπαρξης μιας νοητικής δομής που θα μπορέσει να διαχωρίσει το αρχικό αισθητηριακό ( νευρικό το λέει ο ίδιος) ερέθισμα από την παροντική του γεγονότητα.

Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιουν 2022, 16:46

Feindflug έγραψε:
24 Ιουν 2022, 16:44
Bazoomba έγραψε:
24 Ιουν 2022, 16:42
έργο_μακέτο έγραψε:
24 Ιουν 2022, 13:23
Μεγάλη συζήτηση.

Κοσμοθεωρητικά, τείνω προς τη θεωρία του Νίτσε. Ο κόσμος είναι μια άμορφη, απροσδιόριστη και συνεχώς μεταβαλλόμενη μάζα, ένα γίγνεσθαι. Η ανθρώπινη νόηση, μέσω εργαλείων όπως η γλώσσα και γραμματική, προσπαθεί να σχηματοποιήσει αυτή τη μάζα, να βάλει σε μια τάξη το χαός. Δημιουργεί την πραγματικότητα πριν την "ανακαλύψει". Και έτσι επινοήθηκαν οι έννοιες και οι οντότητες. Το άτομο, το κύτταρο, το ζώο, το φυτό, ο άνθρωπος, το τσεκούρι, το αυτοκίνητο, είναι όλα συμβατικές κατασκευές. Γιατί λοιπόν μια υποτιθέμενη παραφυσική οντότητα να αποτελεί εξαίρεση.
Τείνοντας προς την θεωρία του Νίτσε, αποκλείεις την θεώρηση της γλώσσας ως εργαλείο.
Kαι κυρίως προσπέφτεις στο θεμελιώδες παράδοξο που έθεσε η φαινομενολογία , σε σχέση με τα επίπεδα μεταφορών. Διότι, ο μουστακαλής μας έκανε τούρμπο με τις αναλύσεις του (ο θεός να τις κάνει!) αλλά δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να μας εξηγήσει με ποιόν τρόπο αίρει το αδιέξοδο της αναγκαιότητας ύπαρξης μιας νοητικής δομής που θα μπορέσει να διαχωρίσει το αρχικό αισθητηριακό ( νευρικό το λέει ο ίδιος) ερέθισμα από την παροντική του γεγονότητα.

Εικόνα
Τα έχει πάρει κρανίο με τον Φρίντριχ ο Μπαζ δικέ μου, άσχημα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4354
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 24 Ιουν 2022, 16:48

Bazoomba έγραψε:
24 Ιουν 2022, 16:42
έργο_μακέτο έγραψε:
24 Ιουν 2022, 13:23
Μεγάλη συζήτηση.

Κοσμοθεωρητικά, τείνω προς τη θεωρία του Νίτσε. Ο κόσμος είναι μια άμορφη, απροσδιόριστη και συνεχώς μεταβαλλόμενη μάζα, ένα γίγνεσθαι. Η ανθρώπινη νόηση, μέσω εργαλείων όπως η γλώσσα και γραμματική, προσπαθεί να σχηματοποιήσει αυτή τη μάζα, να βάλει σε μια τάξη το χαός. Δημιουργεί την πραγματικότητα πριν την "ανακαλύψει". Και έτσι επινοήθηκαν οι έννοιες και οι οντότητες. Το άτομο, το κύτταρο, το ζώο, το φυτό, ο άνθρωπος, το τσεκούρι, το αυτοκίνητο, είναι όλα συμβατικές κατασκευές. Γιατί λοιπόν μια υποτιθέμενη παραφυσική οντότητα να αποτελεί εξαίρεση.
Τείνοντας προς την θεωρία του Νίτσε, αποκλείεις την θεώρηση της γλώσσας ως εργαλείο.
Kαι κυρίως προσπέφτεις στο θεμελιώδες παράδοξο που έθεσε η φαινομενολογία , σε σχέση με τα επίπεδα μεταφορών. Διότι, ο μουστακαλής μας έκανε τούρμπο με τις αναλύσεις του (ο θεός να τις κάνει!) αλλά δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να μας εξηγήσει με ποιόν τρόπο αίρει το αδιέξοδο της αναγκαιότητας ύπαρξης μιας νοητικής δομής που θα μπορέσει να διαχωρίσει το αρχικό αισθητηριακό ( νευρικό το λέει ο ίδιος) ερέθισμα από την παροντική του γεγονότητα.

Θα δω το βίντεο και θα σου πω μετά. Αν έχω κάτι να πω.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9218
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 24 Ιουν 2022, 16:53

sys3x έγραψε:
24 Ιουν 2022, 16:46
Feindflug έγραψε:
24 Ιουν 2022, 16:44
Bazoomba έγραψε:
24 Ιουν 2022, 16:42

Τείνοντας προς την θεωρία του Νίτσε, αποκλείεις την θεώρηση της γλώσσας ως εργαλείο.
Kαι κυρίως προσπέφτεις στο θεμελιώδες παράδοξο που έθεσε η φαινομενολογία , σε σχέση με τα επίπεδα μεταφορών. Διότι, ο μουστακαλής μας έκανε τούρμπο με τις αναλύσεις του (ο θεός να τις κάνει!) αλλά δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να μας εξηγήσει με ποιόν τρόπο αίρει το αδιέξοδο της αναγκαιότητας ύπαρξης μιας νοητικής δομής που θα μπορέσει να διαχωρίσει το αρχικό αισθητηριακό ( νευρικό το λέει ο ίδιος) ερέθισμα από την παροντική του γεγονότητα.

Εικόνα
Τα έχει πάρει κρανίο με τον Φρίντριχ ο Μπαζ δικέ μου, άσχημα.
Και κάθε φορά που τον διαβάζω, όλο και περισσότερο φίλε μου.
Θυμάσαι αυτόν τον συμμαθητή στο σχολείο που έβγαζε μεγαλύτερο βαθμό από το φυτό της τάξης αλλά είχε κοινωνική ζωή; Αυτόν τον αλjητη που σου θύμησε στις πανελλήνιες πως υπήρχε θέμα και στην πίσω κόλλα; Ε, αυτός ο αρχιπάπαρος είναι δαύτος...
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 24 Ιουν 2022, 16:58

k129745 έγραψε:
20 Ιαν 2022, 22:49
Ναι υπάρχουν και μη χειρότερα! και μένα ξαφνικά με βρήκαν χωρίς να το περιμένω και τα μάγια και οι δαίμονες! Κάποια στιγμή βρέθηκα να ακούω φωνές να με παρακολουθούν και να μου μιλάνε, να βλέπουν τα πάντα σαν να υπήρχε κάμερα σε κάθε σημείο του σπιτιού μου και εκτός σπιτιού, να με ρωτάνε, να μου λένε τι να κάνω και τι να μην κάνω, να με χτυπάνε στο σώμα αόρατα και εξ αποστάσεως φωνάζοντας μία συγκεκριμένη λέξη, να με κυνηγάνε παντού. Με έχαναν μόνο όταν έκλεινα τα μάτια. Μόλις τα άνοιγα με εντόπιζαν και με χτύπαγαν, βομβάρδιζαν όπως θέλετε πέστε το. Με σχολίαζαν σαν να έκαναν κάποιο πείραμα πάνω μου. Συνήθως ήταν δύο μαζί- άντρική και γυναικεία φωνή. Άλλοτε όμως μία ή περισσότεροι παρόντες στο πείραμα του βομβαρδισμού μου. Μέχρι απειλή γιά τη ζωή μου με φόβησαν. Είχα να κοιμηθώ τρείς νύχτες. Πίστευα πως θα πέθαινα. Γιά μάγια ούτε που είχε περάσει κάτι απο το μυαλό μου. Τελικά τελείως συμπτωματικά έπεσα πάνω σε ιερέα του είπα τι μου συμβαίνει, με διάβασε κι έφυγε το κακό. Και εγώ ακόμα ψάχνω να βρώ τι ήτανε.... Προφανώς κάποιοι θέλησαν να μου κάνουν κακό με κάποιο τρόπο που αυτοί γνώριζαν και που εγώ ακόμα δεν ξέρω το πως, τι είδους μάγεια δηλαδή μελέτησαν και πως κατόρθωσαν να μου κάνουν τέτοιο απίστευτο πράγμα...
Aυτό ο ψυχίατρος θα το χαρακτήριζε ψύχωση ή σχιζοφρένεια και κάποιοι άλλοι ανά τον κόσμο, σαν πείραμα που γίνεται από πούστηδες (άνδρες και γυναίκες) πάνω σε ανυποψίαστο θύμα.
Από δαίμονες πάντως όχι, οι δαίμονες είναι αντρίκιοι, δεν κάνουν πουστιές.
Καλά που σε έσωσε ο παππάς.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Μαγεία και Δαίμονες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 24 Ιουν 2022, 17:01

Antares έγραψε:
24 Ιουν 2022, 16:58
k129745 έγραψε:
20 Ιαν 2022, 22:49
Ναι υπάρχουν και μη χειρότερα! και μένα ξαφνικά με βρήκαν χωρίς να το περιμένω και τα μάγια και οι δαίμονες! Κάποια στιγμή βρέθηκα να ακούω φωνές να με παρακολουθούν και να μου μιλάνε, να βλέπουν τα πάντα σαν να υπήρχε κάμερα σε κάθε σημείο του σπιτιού μου και εκτός σπιτιού, να με ρωτάνε, να μου λένε τι να κάνω και τι να μην κάνω, να με χτυπάνε στο σώμα αόρατα και εξ αποστάσεως φωνάζοντας μία συγκεκριμένη λέξη, να με κυνηγάνε παντού. Με έχαναν μόνο όταν έκλεινα τα μάτια. Μόλις τα άνοιγα με εντόπιζαν και με χτύπαγαν, βομβάρδιζαν όπως θέλετε πέστε το. Με σχολίαζαν σαν να έκαναν κάποιο πείραμα πάνω μου. Συνήθως ήταν δύο μαζί- άντρική και γυναικεία φωνή. Άλλοτε όμως μία ή περισσότεροι παρόντες στο πείραμα του βομβαρδισμού μου. Μέχρι απειλή γιά τη ζωή μου με φόβησαν. Είχα να κοιμηθώ τρείς νύχτες. Πίστευα πως θα πέθαινα. Γιά μάγια ούτε που είχε περάσει κάτι απο το μυαλό μου. Τελικά τελείως συμπτωματικά έπεσα πάνω σε ιερέα του είπα τι μου συμβαίνει, με διάβασε κι έφυγε το κακό. Και εγώ ακόμα ψάχνω να βρώ τι ήτανε.... Προφανώς κάποιοι θέλησαν να μου κάνουν κακό με κάποιο τρόπο που αυτοί γνώριζαν και που εγώ ακόμα δεν ξέρω το πως, τι είδους μάγεια δηλαδή μελέτησαν και πως κατόρθωσαν να μου κάνουν τέτοιο απίστευτο πράγμα...
Aυτό ο ψυχίατρος θα το χαρακτήριζε ψύχωση ή σχιζοφρένεια και κάποιοι άλλοι ανά τον κόσμο, σαν πείραμα που γίνεται από πούστηδες (άνδρες και γυναίκες) πάνω σε ανυποψίαστο θύμα.
Από δαίμονες πάντως όχι, οι δαίμονες είναι αντρίκιοι, δεν κάνουν πουστιές.
Καλά που σε έσωσε ο παππάς.
έχουν φύλο τα δαιμόνια;
είναι τριποδα ή δίμποκα;
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών