Παράδοξη συνάντηση

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5153
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 27 Νοέμ 2020, 01:40

Μου θυμισε το ανέκδοτο με τον τουριστα που επινε ουζα και οταν ξυπνησε τον ετσουζε ο κωλος του.

anax81

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 27 Νοέμ 2020, 01:48

nick έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 01:40
Μου θυμισε το ανέκδοτο με τον τουριστα που επινε ουζα και οταν ξυπνησε τον ετσουζε ο κωλος του.
καλά ντε μη βαρας, δηλαδή αν έβαζα τίτλο ψυχικά βαμπιρ θα το εβλεπες στα σοβαρα?

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 27 Νοέμ 2020, 01:53

anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 00:38
και μόλις διασταυρώθηκαν οι ματιές μας ένιωσα κάτι σαν μαγνητισμό, μια δύναμη με τράβηξε μέσα στα μάτια του και εκεί άρχισα ..
μηπως εννοιωσες και πεταλουδες να φτερουγιζουν μεσα στα σωθικα σου;
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

anax81

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 27 Νοέμ 2020, 01:59

John Brown Gun Club έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 01:53
anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 00:38
και μόλις διασταυρώθηκαν οι ματιές μας ένιωσα κάτι σαν μαγνητισμό, μια δύναμη με τράβηξε μέσα στα μάτια του και εκεί άρχισα ..
μηπως εννοιωσες και πεταλουδες να φτερουγιζουν μεσα στα σωθικα σου;

Και έλεγα ποιος θα το πει πρώτος :blm:

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 27 Νοέμ 2020, 02:14

anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 01:59
John Brown Gun Club έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 01:53
anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 00:38
και μόλις διασταυρώθηκαν οι ματιές μας ένιωσα κάτι σαν μαγνητισμό, μια δύναμη με τράβηξε μέσα στα μάτια του και εκεί άρχισα ..
μηπως εννοιωσες και πεταλουδες να φτερουγιζουν μεσα στα σωθικα σου;

Και έλεγα ποιος θα το πει πρώτος :blm:
γραψε και τη συνεχεια ομως. Ποιος ηταν αυτος ο μυστηριωδης αγνωστος; Τον ξαναδες; Ξαναμιλησατε; Τι βιβλιο διαβαζε;
Ειπαμε να καλλιεργεις την προσμονη αλλα μην χανεις την επιτακτικοτητα του ρυθμου.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

anax81

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 27 Νοέμ 2020, 02:19

John Brown Gun Club έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 02:14
anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 01:59
John Brown Gun Club έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 01:53

μηπως εννοιωσες και πεταλουδες να φτερουγιζουν μεσα στα σωθικα σου;

Και έλεγα ποιος θα το πει πρώτος :blm:
γραψε και τη συνεχεια ομως. Ποιος ηταν αυτος ο μυστηριωδης αγνωστος; Τον ξαναδες; Ξαναμιλησατε; Τι βιβλιο διαβαζε;
Ειπαμε να καλλιεργεις την προσμονη αλλα μην χανεις την επιτακτικοτητα του ρυθμου.
Ναι βέβαια τον είδα πίναμε ούζα και όταν ξύπνησα έτσουζε ο κώλος μου :8)

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2636
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 27 Νοέμ 2020, 05:17

anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 00:38
Πολλά χρόνια πριν αν δεν κάνω λάθος το 2004 εργαζόμουν σε μια βιβλιοθήκη. Εκεί λοιπόν έρχονταν ένας τύπος που ήταν γενικά κάτωχρος και είχε μια απόκοσμη εμφάνιση. Τον έβλεπα να κάθεται σε μια συγκεκριμένη θέση επι 5 μέρες και διάβαζε ένα παλιό φθαρμένο βιβλίο λατινικών μάλλον απο το πρωτότυπο. Δεν μιλούσε σε κανένα. Έρχονταν στο χώρο επι 5 μέρες, γενικά εκείνες τις μέρες είχα θα έλεγα έναν εκνευρισμό που δεν μπορούσα να καταλάβω που οφείλεται. Η πέμπτη μέρα της επίσκεψής του ήταν προπαραμονή Χριστουγέννων και δούλευα μόνος, όλοι οι άλλοι συνάδελφοι είχαν άδεια. Εκείνος ήταν επίσης μόνος στο αναγνωστήριο. Φεύγοντας λοιπόν πλησίασε εκεί που στεκόμουν, αφηρημένος αρχειοθετούσα κάποια βιβλία. Τότε λοιπόν μου έκανε απανωτές τρεις ερωτήσεις. Για ένα αδιευκρίνιστο λόγο η παρουσία του και μόνο με φόρτιζε. Απάντησα λοιπόν στις δυο πρώτες ερωτήσεις χωρίς να τον κοιτάξω, διαισθανόμουν ότι δεν έπρεπε να το κάνω. Η τρίτη λοιπόν ερώτηση είχε αυτονόητη απάντηση. Η ερώτηση ήταν αν η βιβλιοθήκη θα ήταν ανοιχτή την ημέρα των Χριστουγέννων. Τότε γεμάτος απορία απάντησα το αυτονόητο έστρεψα το βλέμμα μου προς τα πάνω και μόλις διασταυρώθηκαν οι ματιές μας ένιωσα κάτι σαν μαγνητισμό, μια δύναμη με τράβηξε μέσα στα μάτια του και εκεί άρχισα αρχικά να βλέπω κύκλους και μετά ουράνια σώματα ώσπου έχασα τις αισθήσεις μου όντας όρθιος, ήταν σαν να σταμάτησε ο χρόνος και δεν κατάλαβα καν πότε έφυγε. όταν συνήλθα δεν ήταν εκεί και δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά στη βιβλιοθήκη.
5 μερες υποβολη.
Αν δεν το εβλεπες ετσι, δεν θα ερχοταν καν να σε ρωτησει.

υγ η υποβολη αυξανει (μπορεις να πεις) εκθετικα
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 27 Νοέμ 2020, 07:30

Όταν λες απόκοσμη εμφάνιση τί ακριβώς εννοείς;
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 27 Νοέμ 2020, 07:49

SpoilerShow
Εικόνα

anax81

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 27 Νοέμ 2020, 08:05

Spiros252 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 07:30
Όταν λες απόκοσμη εμφάνιση τί ακριβώς εννοείς;
Αυτό που είπα, είχε μια ωχρότητα στο πρόσωπό του που τονίζονταν ακόμα περισσότερο απο τα μακριά ξανθά μαλλιά

αλλά το θέμα δεν είναι η εμφάνιση, είναι ο τρόπος που διάβαζε. Μου εκανε εντύπωση, ούτε ένα διάλειμμα να κοιτάξει δεξιά αριστερά, είχε σταθερή στάση όλη την ώρα και είχε γίνει ένα με το βιβλίο

anax81

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 27 Νοέμ 2020, 08:08

akirav έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 05:17
anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 00:38
Πολλά χρόνια πριν αν δεν κάνω λάθος το 2004 εργαζόμουν σε μια βιβλιοθήκη. Εκεί λοιπόν έρχονταν ένας τύπος που ήταν γενικά κάτωχρος και είχε μια απόκοσμη εμφάνιση. Τον έβλεπα να κάθεται σε μια συγκεκριμένη θέση επι 5 μέρες και διάβαζε ένα παλιό φθαρμένο βιβλίο λατινικών μάλλον απο το πρωτότυπο. Δεν μιλούσε σε κανένα. Έρχονταν στο χώρο επι 5 μέρες, γενικά εκείνες τις μέρες είχα θα έλεγα έναν εκνευρισμό που δεν μπορούσα να καταλάβω που οφείλεται. Η πέμπτη μέρα της επίσκεψής του ήταν προπαραμονή Χριστουγέννων και δούλευα μόνος, όλοι οι άλλοι συνάδελφοι είχαν άδεια. Εκείνος ήταν επίσης μόνος στο αναγνωστήριο. Φεύγοντας λοιπόν πλησίασε εκεί που στεκόμουν, αφηρημένος αρχειοθετούσα κάποια βιβλία. Τότε λοιπόν μου έκανε απανωτές τρεις ερωτήσεις. Για ένα αδιευκρίνιστο λόγο η παρουσία του και μόνο με φόρτιζε. Απάντησα λοιπόν στις δυο πρώτες ερωτήσεις χωρίς να τον κοιτάξω, διαισθανόμουν ότι δεν έπρεπε να το κάνω. Η τρίτη λοιπόν ερώτηση είχε αυτονόητη απάντηση. Η ερώτηση ήταν αν η βιβλιοθήκη θα ήταν ανοιχτή την ημέρα των Χριστουγέννων. Τότε γεμάτος απορία απάντησα το αυτονόητο έστρεψα το βλέμμα μου προς τα πάνω και μόλις διασταυρώθηκαν οι ματιές μας ένιωσα κάτι σαν μαγνητισμό, μια δύναμη με τράβηξε μέσα στα μάτια του και εκεί άρχισα αρχικά να βλέπω κύκλους και μετά ουράνια σώματα ώσπου έχασα τις αισθήσεις μου όντας όρθιος, ήταν σαν να σταμάτησε ο χρόνος και δεν κατάλαβα καν πότε έφυγε. όταν συνήλθα δεν ήταν εκεί και δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά στη βιβλιοθήκη.
5 μερες υποβολη.
Αν δεν το εβλεπες ετσι, δεν θα ερχοταν καν να σε ρωτησει.

υγ η υποβολη αυξανει (μπορεις να πεις) εκθετικα
όχι η υποβολή ακολούθησε αυτής της συνάντησης, όταν μου ειπώθηκε ότι ήταν ψυχικό βαμπίρ και δόθηκαν κάποιες ερμηνείες. Κράτησε 3-4 μέρες, βίωνα τα απλά πραγματάκια που ζούνε οι κοινοί θνητοί, τίποτα το σπουδαίο, Μόρα, Πτήσεις στο δωμάτιο, άκουσμα πόρτας να κλείνει δυνατά ενώ ήταν ανοιχτή, απροσδιόριστο αίσθημα φόβου. Μέχρι που με πλησίασε ο τύπος όλα ήταν μια χαρά, δεν είχα βάλει στο μυαλό μου κάτι για να με υποβάλλει σε κάποια ιδέα ότι κάτι τρέχει με αυτόν. Η τραγική σύμπτωση, την τέταρτη ημερα στο διώροφο που έμενα η απο κάτω φώναξε παπά να κάνει ευχέλαιο και το πρότεινε και σε μένα.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8194
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 27 Νοέμ 2020, 16:38

anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 08:08
akirav έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 05:17
anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 00:38
Πολλά χρόνια πριν αν δεν κάνω λάθος το 2004 εργαζόμουν σε μια βιβλιοθήκη. Εκεί λοιπόν έρχονταν ένας τύπος που ήταν γενικά κάτωχρος και είχε μια απόκοσμη εμφάνιση. Τον έβλεπα να κάθεται σε μια συγκεκριμένη θέση επι 5 μέρες και διάβαζε ένα παλιό φθαρμένο βιβλίο λατινικών μάλλον απο το πρωτότυπο. Δεν μιλούσε σε κανένα. Έρχονταν στο χώρο επι 5 μέρες, γενικά εκείνες τις μέρες είχα θα έλεγα έναν εκνευρισμό που δεν μπορούσα να καταλάβω που οφείλεται. Η πέμπτη μέρα της επίσκεψής του ήταν προπαραμονή Χριστουγέννων και δούλευα μόνος, όλοι οι άλλοι συνάδελφοι είχαν άδεια. Εκείνος ήταν επίσης μόνος στο αναγνωστήριο. Φεύγοντας λοιπόν πλησίασε εκεί που στεκόμουν, αφηρημένος αρχειοθετούσα κάποια βιβλία. Τότε λοιπόν μου έκανε απανωτές τρεις ερωτήσεις. Για ένα αδιευκρίνιστο λόγο η παρουσία του και μόνο με φόρτιζε. Απάντησα λοιπόν στις δυο πρώτες ερωτήσεις χωρίς να τον κοιτάξω, διαισθανόμουν ότι δεν έπρεπε να το κάνω. Η τρίτη λοιπόν ερώτηση είχε αυτονόητη απάντηση. Η ερώτηση ήταν αν η βιβλιοθήκη θα ήταν ανοιχτή την ημέρα των Χριστουγέννων. Τότε γεμάτος απορία απάντησα το αυτονόητο έστρεψα το βλέμμα μου προς τα πάνω και μόλις διασταυρώθηκαν οι ματιές μας ένιωσα κάτι σαν μαγνητισμό, μια δύναμη με τράβηξε μέσα στα μάτια του και εκεί άρχισα αρχικά να βλέπω κύκλους και μετά ουράνια σώματα ώσπου έχασα τις αισθήσεις μου όντας όρθιος, ήταν σαν να σταμάτησε ο χρόνος και δεν κατάλαβα καν πότε έφυγε. όταν συνήλθα δεν ήταν εκεί και δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά στη βιβλιοθήκη.
5 μερες υποβολη.
Αν δεν το εβλεπες ετσι, δεν θα ερχοταν καν να σε ρωτησει.

υγ η υποβολη αυξανει (μπορεις να πεις) εκθετικα
όχι η υποβολή ακολούθησε αυτής της συνάντησης, όταν μου ειπώθηκε ότι ήταν ψυχικό βαμπίρ και δόθηκαν κάποιες ερμηνείες. Κράτησε 3-4 μέρες, βίωνα τα απλά πραγματάκια που ζούνε οι κοινοί θνητοί, τίποτα το σπουδαίο, Μόρα, Πτήσεις στο δωμάτιο, άκουσμα πόρτας να κλείνει δυνατά ενώ ήταν ανοιχτή, απροσδιόριστο αίσθημα φόβου. Μέχρι που με πλησίασε ο τύπος όλα ήταν μια χαρά, δεν είχα βάλει στο μυαλό μου κάτι για να με υποβάλλει σε κάποια ιδέα ότι κάτι τρέχει με αυτόν. Η τραγική σύμπτωση, την τέταρτη ημερα στο διώροφο που έμενα η απο κάτω φώναξε παπά να κάνει ευχέλαιο και το πρότεινε και σε μένα.
.

Πτήσεις στό δωμάτιο..... :p2:

Τί εννοείς Βίρνα ;;;



.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8194
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 27 Νοέμ 2020, 16:42

Ζενίθεδρος έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 00:56
anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 00:38
Πολλά χρόνια πριν αν δεν κάνω λάθος το 2004 εργαζόμουν σε μια βιβλιοθήκη. Εκεί λοιπόν έρχονταν ένας τύπος που ήταν γενικά κάτωχρος και είχε μια απόκοσμη εμφάνιση.
Εικόνα
.

Αυτή τήν εργάρα αντί να τη συνεχίσουν με 2-3-4-10 οι βλαχόλυγγουντ τήν άφησαν στό ράφι..... :fp:

Το σενάριο Ντετέκτιβ βιβλίων.....ηταν πολυτέλειο.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8194
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 27 Νοέμ 2020, 16:44

.

Καί το βιβλίο ;;;

Τι ήταν τό βιβλίο ;;;

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

anax81

Re: Παράδοξη συνάντηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 27 Νοέμ 2020, 16:46

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 16:38
anax81 έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 08:08
akirav έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 05:17


5 μερες υποβολη.
Αν δεν το εβλεπες ετσι, δεν θα ερχοταν καν να σε ρωτησει.

υγ η υποβολη αυξανει (μπορεις να πεις) εκθετικα
όχι η υποβολή ακολούθησε αυτής της συνάντησης, όταν μου ειπώθηκε ότι ήταν ψυχικό βαμπίρ και δόθηκαν κάποιες ερμηνείες. Κράτησε 3-4 μέρες, βίωνα τα απλά πραγματάκια που ζούνε οι κοινοί θνητοί, τίποτα το σπουδαίο, Μόρα, Πτήσεις στο δωμάτιο, άκουσμα πόρτας να κλείνει δυνατά ενώ ήταν ανοιχτή, απροσδιόριστο αίσθημα φόβου. Μέχρι που με πλησίασε ο τύπος όλα ήταν μια χαρά, δεν είχα βάλει στο μυαλό μου κάτι για να με υποβάλλει σε κάποια ιδέα ότι κάτι τρέχει με αυτόν. Η τραγική σύμπτωση, την τέταρτη ημερα στο διώροφο που έμενα η απο κάτω φώναξε παπά να κάνει ευχέλαιο και το πρότεινε και σε μένα.
.

Πτήσεις στό δωμάτιο..... :p2:

Τί εννοείς Βίρνα ;;;



.
Αιώρηση του αιθερικού σώματος. Δεν ήταν η πρώτη φορά που μου συνέβη, αλλά τότε η πρώτη. Τη τρίτη μπόρεσα και πήγα και σε άλλους χώρους

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών