πήγαμε στην Σελήνη;

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4418
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: πήγαμε στην Σελήνη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 13 Δεκ 2019, 01:33

Vassilis_1 έγραψε:
12 Δεκ 2019, 13:23
Σπύρος έγραψε:
11 Δεκ 2019, 01:45

Έριξα μια ματιά
Ρίξε μια ματιά και στην ευχή μου.

Σπυρίδων, χρόνια πολλά και ευλογημένα.
Ευχαριστώ.
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: πήγαμε στην Σελήνη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 13 Δεκ 2019, 16:18

Σπύρος έγραψε:
11 Δεκ 2019, 01:45
Περίεργα τα πράγματα με την Σελήνη. Έριξα μια ματιά στο πιστοποιητικό γεννήσεως μου για να δω τι ώρα με έχουν καταγράψει. Με βάση αυτό αν προβάλλεις την κατεύθυνση του δίσκου της Σελήνης την στιγμή που γεννήθηκα καλύπτεις τις μισές περίπου πυραμίδες της Αιγύπτου:

https://the-phaistos-disk.webnode.com/_ ... Moon01.jpg

Κι εγώ μικρός ήθελα να γίνει αστροναύτης και μετά αστρονόμος.
Κι εγώ αστροναύτης ήθελα να γίνω και με κορόιδευαν όλοι που ήθελαν να γίνουν ποδοσφαιριστές. Τελικά δεν έγινα αστροναύτης γιατί το διαστημικό πρόγραμμα του Σύριζα ήρθε πολύ αργότερα αλλά ούτε κανείς από τους συμμαθητές μου έγινε ποδοσφαιριστής. Μία συμμαθήτριά μου όμως έγινε αστρολόγος.

Επί του θέματος, φυσικά δεν πατήσαμε ποτέ στη σελήνη. Αυτά είναι γνωστά. Το βίντεο της προσσελήνωσης το γύρισε ο Κιούμπρικ σε στούντιο στην περιοχή 54. Σε αντάλλαγμα η ΝΑΣΑ του έφτιαξε ειδικούς φακούς για τις ανάγκες του Μπάρυ Λύντον (ήθελε σκηνές μόνο με τον φωτισμό κεριών).
Αργότερα κι αφού στο shining αποκάλυψε πλαγίως ότι αυτός ήταν ο σκηνοθέτης της προσσελήνωσης τον είχαν στην μπούκα πράγμα που οδήγησε στον περίεργο θάνατό του κατά τα γυρίσματα του eyes wide shut όπου έπεσε πολύ μοντάζ γιατί κι εκεί έδινε ενδείξεις της πλαστής προσσελήνωσης.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: πήγαμε στην Σελήνη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 13 Δεκ 2019, 21:51

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
13 Δεκ 2019, 16:18
Σπύρος έγραψε:
11 Δεκ 2019, 01:45
Περίεργα τα πράγματα με την Σελήνη. Έριξα μια ματιά στο πιστοποιητικό γεννήσεως μου για να δω τι ώρα με έχουν καταγράψει. Με βάση αυτό αν προβάλλεις την κατεύθυνση του δίσκου της Σελήνης την στιγμή που γεννήθηκα καλύπτεις τις μισές περίπου πυραμίδες της Αιγύπτου:

https://the-phaistos-disk.webnode.com/_ ... Moon01.jpg

Κι εγώ μικρός ήθελα να γίνει αστροναύτης και μετά αστρονόμος.
Κι εγώ αστροναύτης ήθελα να γίνω και με κορόιδευαν όλοι που ήθελαν να γίνουν ποδοσφαιριστές. Τελικά δεν έγινα αστροναύτης γιατί το διαστημικό πρόγραμμα του Σύριζα ήρθε πολύ αργότερα αλλά ούτε κανείς από τους συμμαθητές μου έγινε ποδοσφαιριστής. Μία συμμαθήτριά μου όμως έγινε αστρολόγος.

Επί του θέματος, φυσικά δεν πατήσαμε ποτέ στη σελήνη. Αυτά είναι γνωστά. Το βίντεο της προσσελήνωσης το γύρισε ο Κιούμπρικ σε στούντιο στην περιοχή 54. Σε αντάλλαγμα η ΝΑΣΑ του έφτιαξε ειδικούς φακούς για τις ανάγκες του Μπάρυ Λύντον (ήθελε σκηνές μόνο με τον φωτισμό κεριών).
Αργότερα κι αφού στο shining αποκάλυψε πλαγίως ότι αυτός ήταν ο σκηνοθέτης της προσσελήνωσης τον είχαν στην μπούκα πράγμα που οδήγησε στον περίεργο θάνατό του κατά τα γυρίσματα του eyes wide shut όπου έπεσε πολύ μοντάζ γιατί κι εκεί έδινε ενδείξεις της πλαστής προσσελήνωσης.
Εν είδει τρολαρισματος λες αλήθειες.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Carl_Ze ... 50mm_f/0.7
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3730
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: πήγαμε στην Σελήνη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 13 Δεκ 2019, 21:58

Πάντως ο Σνόουντεν στο βιβλίο του "το μεγάλο φακέλωμα" γράφει χαρακτηριστικά (μετά από αυτά τα αρχεία που είδε στις υπηρεσίες ασφαλείας των ΗΠΑ που εργάστηκε) :

"Ποτέ δεν επισκέφθηκαν εξωγήινοι τη γη και ναι πήγαμε στο φεγγάρι όντως".

Να τον πιστέψουμε?
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: πήγαμε στην Σελήνη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 13 Δεκ 2019, 22:00

Δεν υπάρχει η Σελήνη, τύποι.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: πήγαμε στην Σελήνη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 13 Δεκ 2019, 22:26

Feindflug έγραψε:
13 Δεκ 2019, 22:00
Δεν υπάρχει η Σελήνη, τύποι.
Φυσικά και υπάρχει , απλά είχε φύγει και γύρισε .

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: πήγαμε στην Σελήνη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Δεκ 2019, 22:33

lonelyrider έγραψε:
13 Δεκ 2019, 21:58
Πάντως ο Σνόουντεν στο βιβλίο του "το μεγάλο φακέλωμα" γράφει χαρακτηριστικά (μετά από αυτά τα αρχεία που είδε στις υπηρεσίες ασφαλείας των ΗΠΑ που εργάστηκε) :

"Ποτέ δεν επισκέφθηκαν εξωγήινοι τη γη και ναι πήγαμε στο φεγγάρι όντως".

Να τον πιστέψουμε?
Aφού είναι το πρώτο ουράνιο σώμα όπου πάτησε άνθρωπος γιατί τόση σιωπή μετά; Δεν είναι ότι δεν τα ψάχνουμε, κανονικά έπρεπε να βλέπουμε ένα πρωτοσέλιδο καθημερινά. Λογικά έχουν πάρει φωτογραφίες από πολύ κοντά και σε όλη την επιφάνεια από άλλα μη επανδρωμένα σκάφη.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28125
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: πήγαμε στην Σελήνη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 13 Δεκ 2019, 22:34

Ζενίθεδρος έγραψε:
13 Δεκ 2019, 21:51
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
13 Δεκ 2019, 16:18
Σπύρος έγραψε:
11 Δεκ 2019, 01:45
Περίεργα τα πράγματα με την Σελήνη. Έριξα μια ματιά στο πιστοποιητικό γεννήσεως μου για να δω τι ώρα με έχουν καταγράψει. Με βάση αυτό αν προβάλλεις την κατεύθυνση του δίσκου της Σελήνης την στιγμή που γεννήθηκα καλύπτεις τις μισές περίπου πυραμίδες της Αιγύπτου:

https://the-phaistos-disk.webnode.com/_ ... Moon01.jpg

Κι εγώ μικρός ήθελα να γίνει αστροναύτης και μετά αστρονόμος.
Κι εγώ αστροναύτης ήθελα να γίνω και με κορόιδευαν όλοι που ήθελαν να γίνουν ποδοσφαιριστές. Τελικά δεν έγινα αστροναύτης γιατί το διαστημικό πρόγραμμα του Σύριζα ήρθε πολύ αργότερα αλλά ούτε κανείς από τους συμμαθητές μου έγινε ποδοσφαιριστής. Μία συμμαθήτριά μου όμως έγινε αστρολόγος.

Επί του θέματος, φυσικά δεν πατήσαμε ποτέ στη σελήνη. Αυτά είναι γνωστά. Το βίντεο της προσσελήνωσης το γύρισε ο Κιούμπρικ σε στούντιο στην περιοχή 54. Σε αντάλλαγμα η ΝΑΣΑ του έφτιαξε ειδικούς φακούς για τις ανάγκες του Μπάρυ Λύντον (ήθελε σκηνές μόνο με τον φωτισμό κεριών).
Αργότερα κι αφού στο shining αποκάλυψε πλαγίως ότι αυτός ήταν ο σκηνοθέτης της προσσελήνωσης τον είχαν στην μπούκα πράγμα που οδήγησε στον περίεργο θάνατό του κατά τα γυρίσματα του eyes wide shut όπου έπεσε πολύ μοντάζ γιατί κι εκεί έδινε ενδείξεις της πλαστής προσσελήνωσης.
Εν είδει τρολαρισματος λες αλήθειες.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Carl_Ze ... 50mm_f/0.7
Σε ποια σημεια τρολαρει;Εκει με την αστρολογο;
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: πήγαμε στην Σελήνη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 13 Δεκ 2019, 22:52

Όχι παιδιά. Η Σούλα μια χαρά αστρολόγος είναι. Έβγαινε παλιά και στο tv100 με το ψευδώνυμο Μπέλα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών