Μεταφυσικό συμβάν

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8908
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 06 Φεβ 2022, 21:32

George_V έγραψε:
06 Φεβ 2022, 21:19
Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2022, 21:17
George_V έγραψε:
06 Φεβ 2022, 21:03


Τραβεστι ειναι οι καλικαντζαροι και σου κλεβουν τα εσωρουχα?

Και επιπλεον τωρα δεν ειναι η εποχη τους. Τωρα πριονιζουν το δέντρο της γης. Τα επομενα Χριστουγεννα θα ξαναβγουν.
Αυτά είναι ιστορίες για αφελείς, να μην τρομάζει ο κόσμος. Παλιά έρχονταν μόνο Χριστούγεννα, γιατί τότε είχαν να κλέψουν. Τώρα που έχουμε αφθονία αγαθών έρχονται όλο το χρόνο.
Και ποιος πριονιζει το δεντρο που κρατάει τη γη?
Υποθέτω όλο και κάποιους θα αφήνουν πίσω για τις βρωμοδουλειές.
Z

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Φεβ 2022, 21:36

Καλά τώρα σοβαρά είχε κάποιος κάποια παρόμοια εμπειρία ;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 06 Φεβ 2022, 21:40

Μάλλον το έκλεισες ασυναίσθητα, τύπε και δεν το θυμάσαι.

Μεγάλη διαδικασία για να κάνεις ένα μπάνιο έχεις, πάντως.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Μεταφυσικό συμβάν νο2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 06 Φεβ 2022, 21:44

μόλις ανησύχησα, εμφανίσθη :p2:

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 06 Φεβ 2022, 21:47

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:25
Είμαι σήμερα το απόγευμα μόνος μου σπίτι , έχω στην τηλεόραση ανοιχτό το YouTube και ακούω trap ( MadClip-Baby ) και ετοιμάζω τα απαραίτητα για το μπάνιο , ώστε μετά να πάω στην εργασία μου .
Πηγαίνω στο ένα δωμάτιο στο οποίο υπάρχουν οι πετσέτες και τα εσώρουχα , παίρνω ένα καθαρό μποξεράκι να φορέσω μετά το μπάνιο , και σκέφτηκα : να σβήσω το φως ή όχι ; Και αποφάσισα να μην το σβήσω , μίας και θα έμπαινα και πάλι σε λίγο για να πάρω άλλα πράγματα . Πηγαίνω στο διπλανό δωμάτιο να πάρω κάλτσες και ακούω ένα ελαφρύ ήχο σαν να σβήνει το φως , βγαίνω και βλέπω το φως σβηστό , στο δωμάτιο που είχα σκεφτεί να το σβήσω αλλά το άφησα ανοιχτό . Μία λογική σκέψη θα ήταν ότι κάηκε η λάμπα , αλλά , μετά από μία ώρα πέρασα στο σαλόνι παρέα με το YouTube και μην κουνώντας εκατοστό από τον καναπέ , όταν με μεγάλη μου χαρά είδα ότι ήρθε στο σπίτι συγγενικό μου πρόσωπο πήγα στο δωμάτιο και ο διακόπτης ήταν κατεβασμένος . Και η λάμπα ανάβει κανονικά .
Προφασίστηκα ότι βαριέμαι μόνος μου και το συγγενικό πρόσωπο έκατσε να βλέπει τηλεόραση όσο έκανα μπάνιο και τώρα είμαι στην δουλειά . Δύο εξηγήσεις νομίζω ότι υπάρχουν :
1 ) Υπερφυσική οντότητα .
2 ) Να το έκανα εγώ με το μυαλό μου άθελα μου . Ο ανθρώπινος εγκέφαλος αποτελεί μεγάλη και κατά πλείστον ανεξερεύνητη πηγή ενέργειας και άγνωστο πώς αλληλεπιδρά με τις υπόλοιπες . Δεν έσβησαν και τα φώτα όλης της πόλης , ένας διακόπτης κατέβηκε .
Εσείς τι νομίζετε ;
Να μην ξαναψηφίσεις ΝΔ

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23468
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 06 Φεβ 2022, 21:53

εδω βλεπουμε που εχει καταντησει τον Ελληνα η ακριβεια στο ρευμα ... να βλεπει φαντασματα επειδη δεν εκλεισε τα φωτα
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4357
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 06 Φεβ 2022, 21:57

είναι το φάντασμα του προηγούμενου απλήρωτου λογαριασμού, του τωρινού που σε λίγο λήγει και του μελλοντικού εκκαθαριστικού που προβλέπεται άκρως υψηλός.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 06 Φεβ 2022, 22:07

Δεν το διάβασα αλλά πρέπει να βρεις δουλειά
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 06 Φεβ 2022, 22:15

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:25
Είμαι σήμερα το απόγευμα μόνος μου σπίτι
That's where you're wrong, kid :smt047

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Φεβ 2022, 22:30

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
06 Φεβ 2022, 22:07
Δεν το διάβασα αλλά πρέπει να βρεις δουλειά
Εργάζομαι .

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 06 Φεβ 2022, 22:33

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Φεβ 2022, 22:30
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
06 Φεβ 2022, 22:07
Δεν το διάβασα αλλά πρέπει να βρεις δουλειά
Εργάζομαι .
Ως τι;
Γκόμενα έχεις;
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15061
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 06 Φεβ 2022, 22:43

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:25
Είμαι σήμερα το απόγευμα μόνος μου σπίτι , έχω στην τηλεόραση ανοιχτό το YouTube και ακούω trap ( MadClip-Baby ) και ετοιμάζω τα απαραίτητα για το μπάνιο , ώστε μετά να πάω στην εργασία μου .
Πηγαίνω στο ένα δωμάτιο στο οποίο υπάρχουν οι πετσέτες και τα εσώρουχα , παίρνω ένα καθαρό μποξεράκι να φορέσω μετά το μπάνιο , και σκέφτηκα : να σβήσω το φως ή όχι ; Και αποφάσισα να μην το σβήσω , μίας και θα έμπαινα και πάλι σε λίγο για να πάρω άλλα πράγματα . Πηγαίνω στο διπλανό δωμάτιο να πάρω κάλτσες και ακούω ένα ελαφρύ ήχο σαν να σβήνει το φως , βγαίνω και βλέπω το φως σβηστό , στο δωμάτιο που είχα σκεφτεί να το σβήσω αλλά το άφησα ανοιχτό . Μία λογική σκέψη θα ήταν ότι κάηκε η λάμπα , αλλά , μετά από μία ώρα πέρασα στο σαλόνι παρέα με το YouTube και μην κουνώντας εκατοστό από τον καναπέ , όταν με μεγάλη μου χαρά είδα ότι ήρθε στο σπίτι συγγενικό μου πρόσωπο πήγα στο δωμάτιο και ο διακόπτης ήταν κατεβασμένος . Και η λάμπα ανάβει κανονικά .
Προφασίστηκα ότι βαριέμαι μόνος μου και το συγγενικό πρόσωπο έκατσε να βλέπει τηλεόραση όσο έκανα μπάνιο και τώρα είμαι στην δουλειά . Δύο εξηγήσεις νομίζω ότι υπάρχουν :
1 ) Υπερφυσική οντότητα .
2 ) Να το έκανα εγώ με το μυαλό μου άθελα μου . Ο ανθρώπινος εγκέφαλος αποτελεί μεγάλη και κατά πλείστον ανεξερεύνητη πηγή ενέργειας και άγνωστο πώς αλληλεπιδρά με τις υπόλοιπες . Δεν έσβησαν και τα φώτα όλης της πόλης , ένας διακόπτης κατέβηκε .
Εσείς τι νομίζετε ;
EInai οντοτητα και αυτο ηταν το πρωτο της σημαδι. Οι περιεργες και ανεξηγητες μετακινησεις πραγματων, ανεξηγητοι θορυβοι, ανωμαλοι αντικατοπτρισμοι στον καθρεφτη, αισθηση οτι κατι σε παρακολουθει την ωρα που ξαπλωνεις ή κανεις οτιδηποτε αλλο στο σπιτι θα αυξανονται. Επειτα θα αρχισουν οι νυχτερινες ενοχλησεις-θορυβοι-εφιαλτες . Παρε τα μετρα σου πριν να ειναι αργα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 06 Φεβ 2022, 22:50

Έχεις σκεφτεί να συμβουλευτείς χαρτορίχτρα;

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 06 Φεβ 2022, 22:59

Οργισμένος έγραψε:
06 Φεβ 2022, 22:43
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:25
Είμαι σήμερα το απόγευμα μόνος μου σπίτι , έχω στην τηλεόραση ανοιχτό το YouTube και ακούω trap ( MadClip-Baby ) και ετοιμάζω τα απαραίτητα για το μπάνιο , ώστε μετά να πάω στην εργασία μου .
Πηγαίνω στο ένα δωμάτιο στο οποίο υπάρχουν οι πετσέτες και τα εσώρουχα , παίρνω ένα καθαρό μποξεράκι να φορέσω μετά το μπάνιο , και σκέφτηκα : να σβήσω το φως ή όχι ; Και αποφάσισα να μην το σβήσω , μίας και θα έμπαινα και πάλι σε λίγο για να πάρω άλλα πράγματα . Πηγαίνω στο διπλανό δωμάτιο να πάρω κάλτσες και ακούω ένα ελαφρύ ήχο σαν να σβήνει το φως , βγαίνω και βλέπω το φως σβηστό , στο δωμάτιο που είχα σκεφτεί να το σβήσω αλλά το άφησα ανοιχτό . Μία λογική σκέψη θα ήταν ότι κάηκε η λάμπα , αλλά , μετά από μία ώρα πέρασα στο σαλόνι παρέα με το YouTube και μην κουνώντας εκατοστό από τον καναπέ , όταν με μεγάλη μου χαρά είδα ότι ήρθε στο σπίτι συγγενικό μου πρόσωπο πήγα στο δωμάτιο και ο διακόπτης ήταν κατεβασμένος . Και η λάμπα ανάβει κανονικά .
Προφασίστηκα ότι βαριέμαι μόνος μου και το συγγενικό πρόσωπο έκατσε να βλέπει τηλεόραση όσο έκανα μπάνιο και τώρα είμαι στην δουλειά . Δύο εξηγήσεις νομίζω ότι υπάρχουν :
1 ) Υπερφυσική οντότητα .
2 ) Να το έκανα εγώ με το μυαλό μου άθελα μου . Ο ανθρώπινος εγκέφαλος αποτελεί μεγάλη και κατά πλείστον ανεξερεύνητη πηγή ενέργειας και άγνωστο πώς αλληλεπιδρά με τις υπόλοιπες . Δεν έσβησαν και τα φώτα όλης της πόλης , ένας διακόπτης κατέβηκε .
Εσείς τι νομίζετε ;
EInai οντοτητα και αυτο ηταν το πρωτο της σημαδι. Οι περιεργες και ανεξηγητες μετακινησεις πραγματων, ανεξηγητοι θορυβοι, ανωμαλοι αντικατοπτρισμοι στον καθρεφτη, αισθηση οτι κατι σε παρακολουθει την ωρα που ξαπλωνεις ή κανεις οτιδηποτε αλλο στο σπιτι θα αυξανονται. Επειτα θα αρχισουν οι νυχτερινες ενοχλησεις-θορυβοι-εφιαλτες . Παρε τα μετρα σου πριν να ειναι αργα.
Ρε δικέ μου, δεν είναι τραγούδι των iron maiden η ζωή

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14616
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 06 Φεβ 2022, 23:04

θα πω ο μαντ κλιπ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών