Μεταφυσικό συμβάν

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2024
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Φεβ 2022, 20:25

Είμαι σήμερα το απόγευμα μόνος μου σπίτι , έχω στην τηλεόραση ανοιχτό το YouTube και ακούω trap ( MadClip-Baby ) και ετοιμάζω τα απαραίτητα για το μπάνιο , ώστε μετά να πάω στην εργασία μου .
Πηγαίνω στο ένα δωμάτιο στο οποίο υπάρχουν οι πετσέτες και τα εσώρουχα , παίρνω ένα καθαρό μποξεράκι να φορέσω μετά το μπάνιο , και σκέφτηκα : να σβήσω το φως ή όχι ; Και αποφάσισα να μην το σβήσω , μίας και θα έμπαινα και πάλι σε λίγο για να πάρω άλλα πράγματα . Πηγαίνω στο διπλανό δωμάτιο να πάρω κάλτσες και ακούω ένα ελαφρύ ήχο σαν να σβήνει το φως , βγαίνω και βλέπω το φως σβηστό , στο δωμάτιο που είχα σκεφτεί να το σβήσω αλλά το άφησα ανοιχτό . Μία λογική σκέψη θα ήταν ότι κάηκε η λάμπα , αλλά , μετά από μία ώρα πέρασα στο σαλόνι παρέα με το YouTube και μην κουνώντας εκατοστό από τον καναπέ , όταν με μεγάλη μου χαρά είδα ότι ήρθε στο σπίτι συγγενικό μου πρόσωπο πήγα στο δωμάτιο και ο διακόπτης ήταν κατεβασμένος . Και η λάμπα ανάβει κανονικά .
Προφασίστηκα ότι βαριέμαι μόνος μου και το συγγενικό πρόσωπο έκατσε να βλέπει τηλεόραση όσο έκανα μπάνιο και τώρα είμαι στην δουλειά . Δύο εξηγήσεις νομίζω ότι υπάρχουν :
1 ) Υπερφυσική οντότητα .
2 ) Να το έκανα εγώ με το μυαλό μου άθελα μου . Ο ανθρώπινος εγκέφαλος αποτελεί μεγάλη και κατά πλείστον ανεξερεύνητη πηγή ενέργειας και άγνωστο πώς αλληλεπιδρά με τις υπόλοιπες . Δεν έσβησαν και τα φώτα όλης της πόλης , ένας διακόπτης κατέβηκε .
Εσείς τι νομίζετε ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Λόρδος Ταντρίδης την 06 Φεβ 2022, 20:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 06 Φεβ 2022, 20:27

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:25
ακούω trap
Τι νομίζετε ;

ότι πρέπει να ωριμάσεις κάποια στιγμή

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26900
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 06 Φεβ 2022, 20:28

Να κανεις εξορκισμο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Крaсная армия
Δημοσιεύσεις: 4150
Εγγραφή: 17 Ιουν 2021, 21:37
Phorum.gr user: Μαρίνος Αντύπας
Τοποθεσία: Πελασγιώτιδα

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Крaсная армия » 06 Φεβ 2022, 20:30

Для пользы дела мне необходимы военные полномочия. В таком случае я буду сам, без формальностей свергать тех командармов и комиссаров, которые губят дело. Так мне подсказывают интересы дела, и, конечно, отсутствие бумажки от Троцкого меня не остановит.

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2024
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Φεβ 2022, 20:30

Menios_mikroulis έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:27
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:25
ακούω trap
Τι νομίζετε ;

ότι πρέπει να ωριμάσεις κάποια στιγμή
Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα για να χαλαρώσεις μόνος σου στο σπίτι .

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2024
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 06 Φεβ 2022, 20:36

Να σημειώσω ότι η μητέρα μου είχε δει εφιάλτη όταν ήταν κοριτσάκι , και έμενε στην γιαγιά μου ( πίσω από εμάς ) , ένα κοριτσάκι να της συστήνεται και να της λέει ότι σε αυτά τα οικόπεδα , κατοικούμενα από Βούλγαρους που έφυγαν και ήρθαν Καππαδόκες πρόσφυγες , βρισκόταν παλιότερα ένα νεκροταφείο και είναι θαμμένη κάτω από την μάντρα με τα ξύλα του παππού μου ( εκεί που τώρα είναι το σπίτι μας ) . Ξύπνησε τρομαγμένη και όταν χτίζαμε το σπίτι , καθώς και αργότερα που γκρέμισε η γιαγιά το παλιό και έχτισε καινούριο , για αυτούς και για την θεία μου , κοιτούσε στις εκσκαφές . Δεν βρέθηκε τίποτα αλλά δεν αποκλείεται να βρίσκεται πιο κάτω .
Επίσης από τότε που μετακομίσαμε στο καινούριο ( μέχρι το 1997 νοικιάζαμε ) , η μητέρα μου ( νόμιμη ιδιοκτήτρια του σπιτιού και του οικοπέδου ) , ταλαιπωρείτε από ιάσιμες ασθένειες αλλά εμφανιζόμενες αρκετά νωρίς για την ηλικία της ( αρθριτικά , πίεση , διαβήτη , άσθμα , παλμούς ) . Ευελπιστώ να μην είναι αλήθεια .

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 06 Φεβ 2022, 20:41

Και δεν λες ευχαριστώ στο κοριτσάκι-φαντασμα που έσβησε το φως να μην χρεώνεσαι ρεύμα;

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8644
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 06 Φεβ 2022, 20:47

Δεν είναι μεταφυσικό, απλοί καλλικάντζαροι. Εσένα είναι φιλικοί, εμένα μου κλέβουν κάλτσες, εσώρουχα και πηρούνια.
Z

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 06 Φεβ 2022, 20:49

Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:47
Δεν είναι μεταφυσικό, απλοί καλλικάντζαροι. Εσένα είναι φιλικοί, εμένα μου κλέβουν κάλτσες, εσώρουχα και πηρούνια.
τι να τα κάνουν τα δικά σου εσώρουχα μωρέ; φτιάχνουν μπαλόνι για αερόστατο;

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 06 Φεβ 2022, 20:49

Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:47
Δεν είναι μεταφυσικό, απλοί καλλικάντζαροι. Εσένα είναι φιλικοί, εμένα μου κλέβουν κάλτσες, εσώρουχα και πηρούνια.

:smt047
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8644
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 06 Φεβ 2022, 20:50

Menios_mikroulis έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:49
Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:47
Δεν είναι μεταφυσικό, απλοί καλλικάντζαροι. Εσένα είναι φιλικοί, εμένα μου κλέβουν κάλτσες, εσώρουχα και πηρούνια.
τι να τα κάνουν τα δικά σου εσώρουχα μωρέ; φτιάχνουν μπαλόνι για αερόστατο;
Μπορεί να τα χρησιμοποιούν για κόσκινο, ξέρω γω τί κάνουν στη χώρα τους;
Z

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 06 Φεβ 2022, 20:51

Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:50
Menios_mikroulis έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:49
Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:47
Δεν είναι μεταφυσικό, απλοί καλλικάντζαροι. Εσένα είναι φιλικοί, εμένα μου κλέβουν κάλτσες, εσώρουχα και πηρούνια.
τι να τα κάνουν τα δικά σου εσώρουχα μωρέ; φτιάχνουν μπαλόνι για αερόστατο;
Μπορεί να τα χρησιμοποιούν για κόσκινο
υπονοείς ότι υφίστανται δαντελένια- ημιδιάτρητα στην συλλογή σου; :oops:

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26900
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 06 Φεβ 2022, 21:03

Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:47
Δεν είναι μεταφυσικό, απλοί καλλικάντζαροι. Εσένα είναι φιλικοί, εμένα μου κλέβουν κάλτσες, εσώρουχα και πηρούνια.
Τραβεστι ειναι οι καλικαντζαροι και σου κλεβουν τα εσωρουχα?

Και επιπλεον τωρα δεν ειναι η εποχη τους. Τωρα πριονιζουν το δέντρο της γης. Τα επομενα Χριστουγεννα θα ξαναβγουν.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8644
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 06 Φεβ 2022, 21:17

George_V έγραψε:
06 Φεβ 2022, 21:03
Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:47
Δεν είναι μεταφυσικό, απλοί καλλικάντζαροι. Εσένα είναι φιλικοί, εμένα μου κλέβουν κάλτσες, εσώρουχα και πηρούνια.
Τραβεστι ειναι οι καλικαντζαροι και σου κλεβουν τα εσωρουχα?

Και επιπλεον τωρα δεν ειναι η εποχη τους. Τωρα πριονιζουν το δέντρο της γης. Τα επομενα Χριστουγεννα θα ξαναβγουν.
Αυτά είναι ιστορίες για αφελείς, να μην τρομάζει ο κόσμος. Παλιά έρχονταν μόνο Χριστούγεννα, γιατί τότε είχαν να κλέψουν. Τώρα που έχουμε αφθονία αγαθών έρχονται όλο το χρόνο.
Z

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26900
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Μεταφυσικό συμβάν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 06 Φεβ 2022, 21:19

Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2022, 21:17
George_V έγραψε:
06 Φεβ 2022, 21:03
Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2022, 20:47
Δεν είναι μεταφυσικό, απλοί καλλικάντζαροι. Εσένα είναι φιλικοί, εμένα μου κλέβουν κάλτσες, εσώρουχα και πηρούνια.
Τραβεστι ειναι οι καλικαντζαροι και σου κλεβουν τα εσωρουχα?

Και επιπλεον τωρα δεν ειναι η εποχη τους. Τωρα πριονιζουν το δέντρο της γης. Τα επομενα Χριστουγεννα θα ξαναβγουν.
Αυτά είναι ιστορίες για αφελείς, να μην τρομάζει ο κόσμος. Παλιά έρχονταν μόνο Χριστούγεννα, γιατί τότε είχαν να κλέψουν. Τώρα που έχουμε αφθονία αγαθών έρχονται όλο το χρόνο.
Και ποιος πριονιζει το δεντρο που κρατάει τη γη?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών