Παραφυσικό φαινόμενο.

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Μάιος 2022, 23:22

έργο_μακέτο έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:15
sys3x έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:14
Άμα σας έγραφα τι έχει παιχτεί σε αυτό το σπίτι οι μισοί δεν θα με πιστέψετε κι οι άλλοι μισοί θα κάνετε κακάκια - μέρες να κοιμηθείτε ήσυχα, αλλά δεν έχει σημασία γιατί δεν πρόκειται να σας πω.
Θα με αφήσεις να το ζήσω δηλαδή.

No spoiler.
Εάν μένεις όντωστ σε αυτό το σπίτι και ξεκινήσανε αυτά πριν από μερικές μέρες δεν θα αντέξεις έτσι κι αλλιώς πολύ ακόμα εκεί.
Εγώ θα νοίκιαζα έτσι κι αλλιώς αλλού με την τότε μου γκόμενά και πράγματι μετά από λίγο καιρό μετακόμισα, ο αδερφός μου όμως δεν άντεξε πολύ καιρό εκεί μέσα (μέχρι τότε συγκατοικούσαμε), ειδικά από τότε που του εμφανίστηκαν κάτι ξεκάρφωτα προβλήματά με την υγεία του. Με το που την έκανε από εκεί φύγαν και τα προβλήματα.
Αυτός βέβαια φοβόταν κιόλας.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Μάιος 2022, 23:24

Chainis έγραψε:
18 Μάιος 2022, 20:15
Έχω ακούσει την εξής ιστορία.

Σε κάποιο χωριό της ορεινής Ναυπακτίας οι κάτοικοι ισχυρίζονταν ότι σε μια περιοχή άκουγαν κάποιες φορές βογγητά και κραυγές.

Ένας νεαρός φυσικός που διορίστηκε στο γυμνάσιο του χωριού άκουσε τις ιστορίες και αποφάσισε να το ερευνήσει.

Από συζητήσεις μάζεψε τα εξής στοιχεία.

Στην περιοχή αυτή είχε γίνει μια μάχη με τους Τούρκους στην επανάσταση.

Όσοι τα είχαν ακούσει αυτα περνούσαν από την περιοχή με ζώα, μουλάρια η άλογα και με ομίχλη,.κανενας υπό άλλες συνθήκες δεν είχε ακούσει τίποτα.

Ο νεαρός πήγε να δει την περιοχή και είδε ότι πολλες πέτρες είχαν περίεργο χρώμα που δήλωνε ότι περιέχουν κάποιο μέταλλο.
Πήρε κάποιες και τις εξέτασε εργαστηριακά και διαπίστωσε ότι το μεγάλο ήταν χρώμιο.

Τότε έδωσε την εξήγηση.
Κατά την μάχη πριν τόσα χρόνια πολλές σπαθιές έβρισκαν το βραχώδες έδαφος και τις πέτρες της περιοχής.
Τα ουρλιαχτά και τα βογγητά της μάχης με τις σπαθιές εγγράφηκαν λόγω του χρωμίου στα πετρώματα.


Η αναπαραγωγή αυτών των ήχων γινόταν από τα καρφιά από τα πέταλα των ζώων που τρίβονταν στο πετρώδες μονοπάτι και όταν η ατμόσφαιρα ήταν έντονα ηλεκτρισμένη λόγω βαριάς νέφωσης.

Και το μυστήριο λύθηκε με λίγες απλές παρατηρήσεις από κάποιον που είχε τις γνώσεις και δεν πίστευε στα φαντάσματα και ψυχές που υποφέρουν.
Αυτό δεν στέκει επ ουδενί.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Μάιος 2022, 23:24

nyxtovios έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:15
ε αντε πες
:smt018
Αυτά μόνον κατ' ιδίαν και μόνον άμα είσαι γκομενάκι που γουστάρω.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Μάιος 2022, 23:25

Είναι ψιλοχοντρά σκηνικά πάντως να ξες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11460
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 18 Μάιος 2022, 23:26

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
18 Μάιος 2022, 21:06
Chainis έγραψε:
18 Μάιος 2022, 20:15
Έχω ακούσει την εξής ιστορία.

Σε κάποιο χωριό της ορεινής Ναυπακτίας οι κάτοικοι ισχυρίζονταν ότι σε μια περιοχή άκουγαν κάποιες φορές βογγητά και κραυγές.

Ένας νεαρός φυσικός που διορίστηκε στο γυμνάσιο του χωριού άκουσε τις ιστορίες και αποφάσισε να το ερευνήσει.

Από συζητήσεις μάζεψε τα εξής στοιχεία.

Στην περιοχή αυτή είχε γίνει μια μάχη με τους Τούρκους στην επανάσταση.

Όσοι τα είχαν ακούσει αυτα περνούσαν από την περιοχή με ζώα, μουλάρια η άλογα και με ομίχλη,.κανενας υπό άλλες συνθήκες δεν είχε ακούσει τίποτα.

Ο νεαρός πήγε να δει την περιοχή και είδε ότι πολλες πέτρες είχαν περίεργο χρώμα που δήλωνε ότι περιέχουν κάποιο μέταλλο.
Πήρε κάποιες και τις εξέτασε εργαστηριακά και διαπίστωσε ότι το μεγάλο ήταν χρώμιο.

Τότε έδωσε την εξήγηση.
Κατά την μάχη πριν τόσα χρόνια πολλές σπαθιές έβρισκαν το βραχώδες έδαφος και τις πέτρες της περιοχής.
Τα ουρλιαχτά και τα βογγητά της μάχης με τις σπαθιές εγγράφηκαν λόγω του χρωμίου στα πετρώματα.

Η αναπαραγωγή αυτών των ήχων γινόταν από τα καρφιά από τα πέταλα των ζώων που τρίβονταν στο πετρώδες μονοπάτι και όταν η ατμόσφαιρα ήταν έντονα ηλεκτρισμένη λόγω βαριάς νέφωσης.

Και το μυστήριο λύθηκε με λίγες απλές παρατηρήσεις από κάποιον που είχε τις γνώσεις και δεν πίστευε στα φαντάσματα και ψυχές που υποφέρουν.


.


Εγγραφή καί αναπαραγωγή βογγητών και ουρλιαχτών από πέτρες που έχουν χρώμιο


με τη βοήθεια της " ηλεκτρίζουσας " υγρασίας και πεταλόκαρφων ;;; . :smt017 . :p2: .


Αν περάσω να πάω να πάρω αν είναι καμμιά πέτρα που ουρλιάζει και βογγάει..... :p2:


Πώς το είπαμε το χωριό ;;;

.

Μήπως βογγουσαν τίποτα χωριανες μες στις ομίχλες; :xena:
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Μάιος 2022, 23:26

Gherschaagk έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:17
sys3x έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:14
Άμα σας έγραφα τι έχει παιχτεί σε αυτό το σπίτι οι μισοί δεν θα με πιστέψετε κι οι άλλοι μισοί θα κάνετε κακάκια - μέρες να κοιμηθείτε ήσυχα, αλλά δεν έχει σημασία γιατί δεν πρόκειται να σας πω.
Έμενες μόνος σου; Το σπίτι είναι παλιό;
Έχω απαντήσει ήδη στο πρώτο, όταν είχα μπει εγώ ήταν ψιλοανακαινισμένο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Μάιος 2022, 23:31

Otto Weininger έγραψε:
18 Μάιος 2022, 22:07
Kauldron έγραψε:
18 Μάιος 2022, 21:34
έργο_μακέτο έγραψε:
18 Μάιος 2022, 20:52

Δεν κοιτάω την θερμοκρασία γενικά.

Πάντως η κουζίνα και το σαλόνι είναι πιο ψυχρά απ'το δωμάτιο.
Ξέρεις, αυτό έχει σημασία για τέτοιου είδους φαινόμενα, γι' αυτό ρωτάω.
Σε τέτοιες περιπτώσεις, απ' ό,τι έχω διαβάσει/δει, υπάρχει αισθητή πτώση της θερμοκρασίας (και μετρήσιμη).

Otto Weininger, αν έχεις να προσθέσεις κάτι, ακούω.
Η αισθητή πτώση της θερμοκρασίας (σε σημείο κάτι φορές να βλέπεις τα χνώτα σου) είναι πολύ άσχημο σημάδι και δεν έχει να κάνει με το φαινόμενο που περιγράφει.

Το οποίο είναι από καθαρές συμπτώσεις κατά 99%. Αν δεν φορούσε τα ακουστικά και είχε επαφή με το χώρο θα έδινα αρκετά μεγαλύτερο ποσοστό από το 1% να συνέβη κάτι που θα χαρακτηριζόταν φαινόμενο poltergeist.

Αν και ένα πραγματικό poltergeist φαινόμενο θα ήταν κάπως έτσι, ανεξάρτητα του αν είναι αυθεντικό ή όχι το βίντεο
Το poltergeist είναι πνεύμα. Μια πιο απλή 'μεταφυσική' εξήγηση είναι φαινόμενο ψυχοκίνησης. Αυτά συνήθως αποδίδονται στην ενέργεια του ίδιου του ατόμου που μένει στο ΧΥΖ σπίτι.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 18 Μάιος 2022, 23:31

Green Dragon έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:24
Chainis έγραψε:
18 Μάιος 2022, 20:15
Έχω ακούσει την εξής ιστορία.

Σε κάποιο χωριό της ορεινής Ναυπακτίας οι κάτοικοι ισχυρίζονταν ότι σε μια περιοχή άκουγαν κάποιες φορές βογγητά και κραυγές.

Ένας νεαρός φυσικός που διορίστηκε στο γυμνάσιο του χωριού άκουσε τις ιστορίες και αποφάσισε να το ερευνήσει.

Από συζητήσεις μάζεψε τα εξής στοιχεία.

Στην περιοχή αυτή είχε γίνει μια μάχη με τους Τούρκους στην επανάσταση.

Όσοι τα είχαν ακούσει αυτα περνούσαν από την περιοχή με ζώα, μουλάρια η άλογα και με ομίχλη,.κανενας υπό άλλες συνθήκες δεν είχε ακούσει τίποτα.

Ο νεαρός πήγε να δει την περιοχή και είδε ότι πολλες πέτρες είχαν περίεργο χρώμα που δήλωνε ότι περιέχουν κάποιο μέταλλο.
Πήρε κάποιες και τις εξέτασε εργαστηριακά και διαπίστωσε ότι το μεγάλο ήταν χρώμιο.

Τότε έδωσε την εξήγηση.
Κατά την μάχη πριν τόσα χρόνια πολλές σπαθιές έβρισκαν το βραχώδες έδαφος και τις πέτρες της περιοχής.
Τα ουρλιαχτά και τα βογγητά της μάχης με τις σπαθιές εγγράφηκαν λόγω του χρωμίου στα πετρώματα.


Η αναπαραγωγή αυτών των ήχων γινόταν από τα καρφιά από τα πέταλα των ζώων που τρίβονταν στο πετρώδες μονοπάτι και όταν η ατμόσφαιρα ήταν έντονα ηλεκτρισμένη λόγω βαριάς νέφωσης.

Και το μυστήριο λύθηκε με λίγες απλές παρατηρήσεις από κάποιον που είχε τις γνώσεις και δεν πίστευε στα φαντάσματα και ψυχές που υποφέρουν.
Αυτό δεν στέκει επ ουδενί.
talaipwros

https://www.quora.com/Can-sound-really- ... ge-TV-show
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4286
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 18 Μάιος 2022, 23:33

Green Dragon έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:31
Otto Weininger έγραψε:
18 Μάιος 2022, 22:07
Kauldron έγραψε:
18 Μάιος 2022, 21:34


Ξέρεις, αυτό έχει σημασία για τέτοιου είδους φαινόμενα, γι' αυτό ρωτάω.
Σε τέτοιες περιπτώσεις, απ' ό,τι έχω διαβάσει/δει, υπάρχει αισθητή πτώση της θερμοκρασίας (και μετρήσιμη).

Otto Weininger, αν έχεις να προσθέσεις κάτι, ακούω.
Η αισθητή πτώση της θερμοκρασίας (σε σημείο κάτι φορές να βλέπεις τα χνώτα σου) είναι πολύ άσχημο σημάδι και δεν έχει να κάνει με το φαινόμενο που περιγράφει.

Το οποίο είναι από καθαρές συμπτώσεις κατά 99%. Αν δεν φορούσε τα ακουστικά και είχε επαφή με το χώρο θα έδινα αρκετά μεγαλύτερο ποσοστό από το 1% να συνέβη κάτι που θα χαρακτηριζόταν φαινόμενο poltergeist.

Αν και ένα πραγματικό poltergeist φαινόμενο θα ήταν κάπως έτσι, ανεξάρτητα του αν είναι αυθεντικό ή όχι το βίντεο
Το poltergeist είναι πνεύμα. Μια πιο απλή 'μεταφυσική' εξήγηση είναι φαινόμενο ψυχοκίνησης. Αυτά συνήθως αποδίδονται στην ενέργεια του ίδιου του ατόμου που μένει στο ΧΥΖ σπίτι.
Δηλαδή;
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Μάιος 2022, 23:35

έργο_μακέτο έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:33
Green Dragon έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:31
Otto Weininger έγραψε:
18 Μάιος 2022, 22:07


Η αισθητή πτώση της θερμοκρασίας (σε σημείο κάτι φορές να βλέπεις τα χνώτα σου) είναι πολύ άσχημο σημάδι και δεν έχει να κάνει με το φαινόμενο που περιγράφει.

Το οποίο είναι από καθαρές συμπτώσεις κατά 99%. Αν δεν φορούσε τα ακουστικά και είχε επαφή με το χώρο θα έδινα αρκετά μεγαλύτερο ποσοστό από το 1% να συνέβη κάτι που θα χαρακτηριζόταν φαινόμενο poltergeist.

Αν και ένα πραγματικό poltergeist φαινόμενο θα ήταν κάπως έτσι, ανεξάρτητα του αν είναι αυθεντικό ή όχι το βίντεο
Το poltergeist είναι πνεύμα. Μια πιο απλή 'μεταφυσική' εξήγηση είναι φαινόμενο ψυχοκίνησης. Αυτά συνήθως αποδίδονται στην ενέργεια του ίδιου του ατόμου που μένει στο ΧΥΖ σπίτι.
Δηλαδή;
Είσαι φάντασμα και δεν το ξέρεις.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Kostas_Sia_Kostas
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 13 Φεβ 2022, 16:27

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kostas_Sia_Kostas » 18 Μάιος 2022, 23:36

sys3x έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:26
Έχω απαντήσει ήδη στο πρώτο, όταν είχα μπει εγώ ήταν ψιλοανακαινισμένο.
Φαντάσου μετά από χρόνια να γίνει πάλι ανακίνηση, να το κάνουν σμαρτ χομ και το φάντασμα να παίζει με την Alexa

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Μάιος 2022, 23:41

Kostas_Sia_Kostas έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:36
sys3x έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:26
Έχω απαντήσει ήδη στο πρώτο, όταν είχα μπει εγώ ήταν ψιλοανακαινισμένο.
Φαντάσου μετά από χρόνια να γίνει πάλι ανακίνηση, να το κάνουν σμαρτ χομ και το φάντασμα να παίζει με την Alexa
Δεν ξέρω μαν, δεν πιστεύω σε φαντάσματα και τέτοιες αηδίες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Μάιος 2022, 23:43

έργο_μακέτο έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:33
Green Dragon έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:31
Το poltergeist είναι πνεύμα. Μια πιο απλή 'μεταφυσική' εξήγηση είναι φαινόμενο ψυχοκίνησης. Αυτά συνήθως αποδίδονται στην ενέργεια του ίδιου του ατόμου που μένει στο ΧΥΖ σπίτι.
Δηλαδή;
Π.χ. να είναι πιεσμένος κάποιος ψυχολογικά για διάφορους λόγους και με κάποιον τρόπο αυτή η 'ενέργεια' που έχει ο ίδιος να εκδηλώνεται έτσι. Μετακινήσεις αντικειμένων, ζημιές κλπ.

Γενικά μιλάω, δεν αναφέρομαι στην δική σου περίπτωση.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Μάιος 2022, 23:45

sys3x έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:41
Kostas_Sia_Kostas έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:36
sys3x έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:26
Έχω απαντήσει ήδη στο πρώτο, όταν είχα μπει εγώ ήταν ψιλοανακαινισμένο.
Φαντάσου μετά από χρόνια να γίνει πάλι ανακίνηση, να το κάνουν σμαρτ χομ και το φάντασμα να παίζει με την Alexa
Δεν ξέρω μαν, δεν πιστεύω σε φαντάσματα και τέτοιες αηδίες.
Που το αποδίδεις;

Αν ισχύουν αυτά που λες η εξήγηση που έδωσα πιο πάνω δεν έχει εφαρμογή εδώ.

Να είναι 'προβληματικό' το ίδιο το σπίτι σαν σε κάτι μυθιστορήματα του Stephen King; Ακόμα πιο άκυρο.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Παραφυσικό φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Μάιος 2022, 23:46

Green Dragon έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:45
sys3x έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:41
Kostas_Sia_Kostas έγραψε:
18 Μάιος 2022, 23:36


Φαντάσου μετά από χρόνια να γίνει πάλι ανακίνηση, να το κάνουν σμαρτ χομ και το φάντασμα να παίζει με την Alexa
Δεν ξέρω μαν, δεν πιστεύω σε φαντάσματα και τέτοιες αηδίες.
Που το αποδίδεις;

Αν ισχύουν αυτά που λες η εξήγηση που έδωσα πιο πάνω δεν έχει εφαρμογή εδώ.

Να είναι 'προβληματικό' το ίδιο το σπίτι σαν σε κάτι μυθιστορήματα του Stephen King; Ακόμα πιο άκυρο.
Δεν εχω την παραμικρή ιδέα.
Αυτά που γνωρίζω είναι αυτά που έχω δει να συμβαίνουν μπροστά στα μάτια μου και γενικότερα αυτά που έχω βιώσει, και είναι πολλά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών