Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 04 Ιούλ 2022, 02:28

George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:20
John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:12
George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:04

Εσυ το βλεπεις ετσι. Ενας αλλος ομως το βλεπει αλλιως. Κι ας κοιτανε και οι δυο το ιδιο πράγμα.

Ποιος ειναι σωστος ομως?
Αυτος που δεν εχει αναγκη να σκαρφιστει τεχνασματα και μπαγαμποντιες και ψευδη για υπερασπιστει τις αποψεις του. Η ηλιθια τρολλονηματα σαν αυτο, επανεκδοσεις ενος παιδαριωδους μεμε του 2013.
Εισαι σιγουρος?

Ειναι λαθος να θεωρεις οτι κατεχεις ολη την αληθεια και πως οι αλλοι ειναι κατωτεροι μικρονοες που στηριζονται στο ψευδος και μονο.

Ειναι ψευδος? Η μηπως ειναι απλα η δικη τους εκδοχη της ιδιας θαμπης εικονας που βλεπεις κι εσυ?
Αυτα ειναι υπεκφυγες: εγω αναφερομαι σε απτα και αποδειξιμα γεγονοτα, και στην περιπτωση μας σε συνειδητα ψευδη.

Ασε τις σοφιστειες κατα μερος οταν μιλας μαζι μου. Δεν λειτουργουν σ εμενα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Ιούλ 2022, 02:35

Τίποτα δεν λειτουργεί στον JBGC. Ειδικά όμως οι προσκλήσεις. Επίσης σιχαίνεται να πιάνει συζήτηση με άτομα που απαντούν εμμονικά σε κάθε του ποστ όταν αυτός τα αγνοεί. Σαν να μην υπάρχουν γι' αυτόν ένα πράγμα. Νέα τους ποστ, νέα τους νήματα είναι σαν αόρατα. Τα προσπερνάει χοροπηδώντας στο μεταξένιο άλογό του.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27085
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 04 Ιούλ 2022, 02:57

John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:28
George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:20
John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:12


Αυτος που δεν εχει αναγκη να σκαρφιστει τεχνασματα και μπαγαμποντιες και ψευδη για υπερασπιστει τις αποψεις του. Η ηλιθια τρολλονηματα σαν αυτο, επανεκδοσεις ενος παιδαριωδους μεμε του 2013.
Εισαι σιγουρος?

Ειναι λαθος να θεωρεις οτι κατεχεις ολη την αληθεια και πως οι αλλοι ειναι κατωτεροι μικρονοες που στηριζονται στο ψευδος και μονο.

Ειναι ψευδος? Η μηπως ειναι απλα η δικη τους εκδοχη της ιδιας θαμπης εικονας που βλεπεις κι εσυ?
Αυτα ειναι υπεκφυγες: εγω αναφερομαι σε απτα και αποδειξιμα γεγονοτα, και στην περιπτωση μας σε συνειδητα ψευδη.

Ασε τις σοφιστειες κατα μερος οταν μιλας μαζι μου. Δεν λειτουργουν σ εμενα.
Κατεβα λιγο απο τον Ολυμπο αν θες να σε παρει κανεις στα σοβαρα και να συζητησει μαζι σου.

Εχεις λιγο μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σου. Δεν εισαι ο Restitutor Mundi οπως θες να πιστευεις.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8860
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 04 Ιούλ 2022, 08:20

Πάντως θα έπρεπε να μπουν οι αντωνυμίες του καθενός στο προφίλ. Και να αλλάξουν οι κανονισμοί.

Εμένα συνέχεια μου κάνουν λάθος φυλοαπόδοση στο φόρουμ. Και λαθος τοποαπόδοση, επίσης. Δε θα έπρεπε να μπει κανόνας στο φόρουμ να το απαγορεύει με μπαν;
Z

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιούλ 2022, 08:32

Καραμελίτσα έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 08:20
Πάντως θα έπρεπε να μπουν οι αντωνυμίες του καθενός στο προφίλ. Και να αλλάξουν οι κανονισμοί.

Εμένα συνέχεια μου κάνουν λάθος φυλοαπόδοση στο φόρουμ. Και λαθος τοποαπόδοση, επίσης. Δε θα έπρεπε να μπει κανόνας στο φόρουμ να το απαγορεύει με μπαν;
Για να διευκρινισθεί η λάθος φυλοαπόδοση θα πρέπει να γίνει σαφής προσδιορισμός της έννοιας του φύλου.

Εσύ σε ποιο φύλο αναφέρεσαι; Στο κοινωνικό, στο βιολογικό ή στο όποιο θυμάμαι χαίρομαι και πονάω όταν μου αποδίδεται άλλο;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 04 Ιούλ 2022, 08:38

είχα πριν χρόνια γραφτεί σε ένα άλλο φόρουμ όπου αρχικά έκανα κοπυ πειστ μεγάλους φιλόσοφους χωρίς να λέω ότι είναι κείμενα άλλων και μέσα σε ένα μήνα περνιόμουν για διάνοια. Όλοι έλεγαν αυτός ο απίστευτος εξαρχίδης τι είπε πάλι και τέτοια. Μετά από λίγο καιρό όμως άρχισα να βαριέμαι να είμαι διάνοια κι έτσι άρχισα να επαναλαμβάνω ατάκες από τον ηλίθιο και πανηλίθιο και γενικά να δείχνω ότι είμαι πραγματικά κρετίνος. Η αντίληψη των συμφορουμιτών άλλαξε. Όλοι μετά με μςταχειρίζονταν σαν ηλίθιο. Σε τρίτη πράξη δοκίμασα να καταχωρήσω μια συμπεριφορά μετριοπαθή και ισορροπημένη. Εκεί απέτυχα παταγωδώς. Το συμπέρασμά μου είναι ότι μπορείς να ξεπέσεις από ιδιοφυία σε πανηλίθιο μα δεν μπορείς ποτέ από πανηλίθιος να ξαναγίνεις ιδιοφυία. Ή έστω κάποιος μέτριας νοημοσύνης.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8860
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 04 Ιούλ 2022, 08:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 08:32
Καραμελίτσα έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 08:20
Πάντως θα έπρεπε να μπουν οι αντωνυμίες του καθενός στο προφίλ. Και να αλλάξουν οι κανονισμοί.

Εμένα συνέχεια μου κάνουν λάθος φυλοαπόδοση στο φόρουμ. Και λαθος τοποαπόδοση, επίσης. Δε θα έπρεπε να μπει κανόνας στο φόρουμ να το απαγορεύει με μπαν;
Για να διευκρινισθεί η λάθος φυλοαπόδοση θα πρέπει να γίνει σαφής προσδιορισμός της έννοιας του φύλου.

Εσύ σε ποιο φύλο αναφέρεσαι; Στο κοινωνικό, στο βιολογικό ή στο όποιο θυμάμαι χαίρομαι και πονάω όταν μου αποδίδεται άλλο;
Φορουμικό, εδώ είμαστε διαδικτυακές περσόνες. Το βιολογικό δεν το βλέπουμε και το κοινωνικό είναι ανορθολογικό αφήγημα.
Z

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16600
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 04 Ιούλ 2022, 08:52

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 08:38
είχα πριν χρόνια γραφτεί σε ένα άλλο φόρουμ όπου αρχικά έκανα κοπυ πειστ μεγάλους φιλόσοφους χωρίς να λέω ότι είναι κείμενα άλλων και μέσα σε ένα μήνα περνιόμουν για διάνοια. Όλοι έλεγαν αυτός ο απίστευτος εξαρχίδης τι είπε πάλι και τέτοια. Μετά από λίγο καιρό όμως άρχισα να βαριέμαι να είμαι διάνοια κι έτσι άρχισα να επαναλαμβάνω ατάκες από τον ηλίθιο και πανηλίθιο και γενικά να δείχνω ότι είμαι πραγματικά κρετίνος. Η αντίληψη των συμφορουμιτών άλλαξε. Όλοι μετά με μςταχειρίζονταν σαν ηλίθιο. Σε τρίτη πράξη δοκίμασα να καταχωρήσω μια συμπεριφορά μετριοπαθή και ισορροπημένη. Εκεί απέτυχα παταγωδώς. Το συμπέρασμά μου είναι ότι μπορείς να ξεπέσεις από ιδιοφυία σε πανηλίθιο μα δεν μπορείς ποτέ από πανηλίθιος να ξαναγίνεις ιδιοφυία. Ή έστω κάποιος μέτριας νοημοσύνης.
6@ς
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Ιούλ 2022, 08:57

John Brown Gun Club έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:37
Αλλο ενα βλακωδες και low key ομο/τρανσφοβικο νημα απο τον κομπλεξικο μικροαστο μπακαλη με φαντασιωσεις μεγαλειου που δεν εχει την παραμικρη ιδεα πως η πρωτη προσφωνηση (η αυτου μεγαλειοτης) απευθυνεται σε μοναρχες και η δευτερη (η αυτου εξοχοτης) σε Προεδρους, πρωθυπουργους και υπουργους.
ναι, και;

μπορει καποια στιγμη στο μελλον να κανει εγχειριση η με αλλον τροπο να γινει κατι απο αυτα. γιατι να μην απαιτει να τον αποκαλουμε ετσι απο τωρα;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 04 Ιούλ 2022, 08:59

John Brown Gun Club έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:43
Μπακαλακο, το καλυτερο που μπορω να κανω για σενα ειναι να σου βρω εναν τιτλο ευγενειας με 5-10 χιλιαρικα, αλλα η μονη προσφωνηση που θα μπορεσεις να απαιτησεις απο τους πελατες του μπακαλικου ειναι η Αυτου Υψηλοτης.
Με το κρύο χιούμορ του μάλλον "Αψού Υψηλότης" πρέπει να λέγεται.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Ιούλ 2022, 09:02

talaipwros έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:50
John Brown Gun Club έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:46


Παλι αρχισες τ αυτιστικα;
συστηματικα χρησιμοποιεις την διαγνωση του αυτισμου σαν βρισια, καποτε θα πρεπει να σκεφτεις τι γραφεις.
και το "μπακαλης" επισης.

εχει τοσο πλακα που ξεφτιλιζει τον εαυτο του, δεν χρειαζεται καν να τον μπινελικωσεις. τι να του πεις να τον προσβαλλεις χειροτερα απο αυτα που κανει και προσβαλλει τον εαυτο του;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Ιούλ 2022, 09:07

BigChiefWahoo έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:08
nyxtovios έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:02
BigChiefWahoo έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 00:01

πέφτουλας του ρακόμελου
:lol:
Πες μου ότι δεν τον έχεις φανταστεί με βερμούδα και μπανάνα (τσαντάκι όπου τοποθετούμε καπνό και μπάφο) σε πανηγύρι στην Ικαρία,με κιτρινισμένα από τον Drum βρωμοδάχτυλα,να το παίζει χορευταράς μέσα στο λιώμα του,εκνευρίζοντας τους ντόπιους και γοητεύοντας τις υποψήφιες Νάιδες που τον κοιτούν με θαυμασμό και πόθο (αυτές,φορώντας σαλβάρια και κάτι σαντάλια από το Μοναστηράκι)

Τραγική εικόνα,τραγική ύπαρξη.
ενταξει, δεν ειχα ασχοληθει να τον φανταστω κιολας, αλλα η εικονα που περιγραφεις ταιριαζει επακριβως.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 04 Ιούλ 2022, 09:09

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 08:38
είχα πριν χρόνια γραφτεί σε ένα άλλο φόρουμ όπου αρχικά έκανα κοπυ πειστ μεγάλους φιλόσοφους χωρίς να λέω ότι είναι κείμενα άλλων και μέσα σε ένα μήνα περνιόμουν για διάνοια. Όλοι έλεγαν αυτός ο απίστευτος εξαρχίδης τι είπε πάλι και τέτοια.
Μόνο αφιλοσόφητοι μπορεί να ψαρέψουν από τέτοια.
Κάθε ενασχολούμενος ελάχιστα με τη φιλοσοφία γνωρίζει ότι καμία φράση δεν λέει από μόνη της κάτι, χωρίς το συνολικό περίβλημα που αφορά το πλαίσιο στο οποίο αναπτύσσονται οι έννοιες.

Πχ. το "εν οίδα ότι ουδέν οίδα" είναι παντελώς εκτός πραγματικότητας όταν το γράφουν άνθρωποι που τα ...ξέρουν όλα σε όλα τα νήματα. Και συμβαίνει συχνά.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 04 Ιούλ 2022, 09:11

George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 01:53
John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 01:46
George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 01:35


Και ποιος το λεει αυτο?
Το λεει οτι σε αυτου του ειδους των λεκτικων αψιμαχιων βρισκομαι σχεδον παντα μονος μου απεναντι σε ομαδικες επιθεσεις απο ολη τη φορουμικη μουργα (πουτινοφιλους, συνωμοσιολογους, ακροδεξιους ολου του φασματος) και παντα τους στελνω στην μαμα τους με το ορθον τους ανα χειρας, αποδεικνυοντας μεταξυ αλλων πως ποσταρουν ψευδεις ειδησεις, οπως πχ στο αρχικο μου σχολιο που αποτελεσε αφορμη γι αυτο το νημα, και αναγκαζοντας τους να πεφτουν σε αντφασεις και να ψαχνουν ανουσιες λεπτομερειες για να πιαστουν, επειδη δεν εχουν πια τι να πουν ή να καταφευγουν σε αισχρες προσωπικες επιθεσεις, παντα με καποιο "ταπεινωτικο" σεξουαλικο προσημο.
Αυτο δεν αποδεικνυει κατι.

Και ο Γουντι σε αυτα που γράφει σχεδον παντα μονος του ειναι οταν τον τρολλαρουν ολοι οι αλλοι.

Και παντα νομιζει οτι βγαινει νικητης.

Αυτο κανει τον λογο του Γουντι στιβαρο και κατανοητο?
Λίγα για το Γούντι.
Είναι μία κατηγορία μόνος του.
Κατηγορία (από το κατηγορώ) εναντίον του κομμουνισμού βασικά.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 04 Ιούλ 2022, 09:11

Καραμελίτσα έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 01:13
Πώς λέγεται κάποιος που δηλώνει ψευδείς αντωνυμίες;
Λαθραντωνύμιος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών