Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8860
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 04 Ιούλ 2022, 15:09

George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:19
Scouser έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:08
John Brown Gun Club έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:43
https://nobilitytitles.net/
Εχει και προσφορες, απο 3.900 ευρω.
Καλή φάση αυτή, αλλά δεν κατάλαβα πως ακριβώς λειτουργεί. Με ποιο δικαίωμα απονέμουν αυτοί οι τύποι τίτλους ευγενείας;
Αν προσεξες λειπουν οι Βρετανικοι και οι Ισπανικοι τιτλοι.

Γιατι?

Γιατι αυτες οι 2 χωρες εχουν active ταξεις ευγενων και δεν μπορεις να "πουλησεις" κατι που ειναι δικαιωμα του Μοναρχη αυτης της συγκεκριμενης χωρας. Αυτο θα οδηγουσε σε τεραστιους νομικους μπελαδες.

Αντε τωρα π.χ. να αγορασεις εσυ τον τιτλο του Κομη του Σάρρευ ας πουμε και μετα να πας καμαρωτος στη Βουλη των Λορδων να ασκησεις τα δικαιωματα και τα προνομια που απορρεουν απο τον τιτλο σου.

Εχεις να φας κλωτσια απο τους Blues and Royals που θα παει συννεφο.

Τωρα οι διαθεσιμοι τιτλοι που εχει ειναι Γαλλικοι, Ιταλικοι και Γερμανικοι. Ολοι απο χωρες που εχουν defunct ταξεις ευγενων. Εκει φυσικα μπορεις να πουλησεις αεριτζιδικους τιτλους σε καθε κοροιδο που θα πληρωσει για να αποκτησει ενα τιτλο τον οποιο η χωρα φυσικα δεν θα αναγνωρισει (και μπορεις π.χ. να λες στη Γαλλια οτι εισαι ο Κομης της Βουλωνης αλλα για τη Γαλλια θα εισαι ακομα ο Χ πολιτης χωρις κανενα προνομιο) και φυσικα δεν θα σε αναγνωρισει και κανενας απο τους "οριτζιναλ" ευγενεις της καθε χωρας γιατι εισαι παλι ο Χ μαλακας που κατέχει ενα τιτλο χωρις να εχει δικαιωμα να τον εχει λογω καταγωγης η απονομης απο τον μονάρχη.

Εξαιρουνται οι Ιταλικοι τιτλοι καθως πολλα Ιταλικα Πριγκιπατα πουλουσαν τιτλους ευγενειας μεχρι τον 19ο αιωνα (κυριως η Φλωρεντια) αλλα αυτο κοπηκε με την Ιταλικη Ενοποιηση.


Long story short σου πουλανε κατι το οποιο ειναι αεριτζιδικο και δεν αναγνωριζεται απο κανεναν. Ουτε απο το κρατος του τιτλου, ουτε απο το δικο σου κράτος και φυσικα ουτε απο την defunct ταξη ευγενων του εν λογω κράτους.
Χμμμ, στην Ελλάδα λογικά έχουμε πολλούς τέτοιους ανενεργούς τίτλους από το libro d' oro στα Ιόνια. Να μη σου πω, μέχρι και γενεολογικό δέντρο μπορείς να δείξεις στον ενδιαφερόμενο.
Z

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27082
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 04 Ιούλ 2022, 15:27

Καραμελίτσα έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 15:09
George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:19
Scouser έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:08

Καλή φάση αυτή, αλλά δεν κατάλαβα πως ακριβώς λειτουργεί. Με ποιο δικαίωμα απονέμουν αυτοί οι τύποι τίτλους ευγενείας;
Αν προσεξες λειπουν οι Βρετανικοι και οι Ισπανικοι τιτλοι.

Γιατι?

Γιατι αυτες οι 2 χωρες εχουν active ταξεις ευγενων και δεν μπορεις να "πουλησεις" κατι που ειναι δικαιωμα του Μοναρχη αυτης της συγκεκριμενης χωρας. Αυτο θα οδηγουσε σε τεραστιους νομικους μπελαδες.

Αντε τωρα π.χ. να αγορασεις εσυ τον τιτλο του Κομη του Σάρρευ ας πουμε και μετα να πας καμαρωτος στη Βουλη των Λορδων να ασκησεις τα δικαιωματα και τα προνομια που απορρεουν απο τον τιτλο σου.

Εχεις να φας κλωτσια απο τους Blues and Royals που θα παει συννεφο.

Τωρα οι διαθεσιμοι τιτλοι που εχει ειναι Γαλλικοι, Ιταλικοι και Γερμανικοι. Ολοι απο χωρες που εχουν defunct ταξεις ευγενων. Εκει φυσικα μπορεις να πουλησεις αεριτζιδικους τιτλους σε καθε κοροιδο που θα πληρωσει για να αποκτησει ενα τιτλο τον οποιο η χωρα φυσικα δεν θα αναγνωρισει (και μπορεις π.χ. να λες στη Γαλλια οτι εισαι ο Κομης της Βουλωνης αλλα για τη Γαλλια θα εισαι ακομα ο Χ πολιτης χωρις κανενα προνομιο) και φυσικα δεν θα σε αναγνωρισει και κανενας απο τους "οριτζιναλ" ευγενεις της καθε χωρας γιατι εισαι παλι ο Χ μαλακας που κατέχει ενα τιτλο χωρις να εχει δικαιωμα να τον εχει λογω καταγωγης η απονομης απο τον μονάρχη.

Εξαιρουνται οι Ιταλικοι τιτλοι καθως πολλα Ιταλικα Πριγκιπατα πουλουσαν τιτλους ευγενειας μεχρι τον 19ο αιωνα (κυριως η Φλωρεντια) αλλα αυτο κοπηκε με την Ιταλικη Ενοποιηση.


Long story short σου πουλανε κατι το οποιο ειναι αεριτζιδικο και δεν αναγνωριζεται απο κανεναν. Ουτε απο το κρατος του τιτλου, ουτε απο το δικο σου κράτος και φυσικα ουτε απο την defunct ταξη ευγενων του εν λογω κράτους.
Χμμμ, στην Ελλάδα λογικά έχουμε πολλούς τέτοιους ανενεργούς τίτλους από το libro d' oro στα Ιόνια. Να μη σου πω, μέχρι και γενεολογικό δέντρο μπορείς να δείξεις στον ενδιαφερόμενο.
Kοιτα στη Ζακυνθο που γνωρισα δυο τετοιους Κοντηδες ο ενας ηταν τραπεζικος υπαλληλος και ο αλλος δουλευε στον Δημο Ζακυνθου.

Ξεπεσανε και αυτοι. Πανε και οι περιουσιες τους και τα υποστατικα τους και πλεον αναγκαζονται να δουλευουν ως αλλοι κοινοι θνητοι.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 04 Ιούλ 2022, 19:35

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 09:58
John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:28
George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:20


Εισαι σιγουρος?

Ειναι λαθος να θεωρεις οτι κατεχεις ολη την αληθεια και πως οι αλλοι ειναι κατωτεροι μικρονοες που στηριζονται στο ψευδος και μονο.

Ειναι ψευδος? Η μηπως ειναι απλα η δικη τους εκδοχη της ιδιας θαμπης εικονας που βλεπεις κι εσυ?
Αυτα ειναι υπεκφυγες: εγω αναφερομαι σε απτα και αποδειξιμα γεγονοτα, και στην περιπτωση μας σε συνειδητα ψευδη.

Ασε τις σοφιστειες κατα μερος οταν μιλας μαζι μου. Δεν λειτουργουν σ εμενα.
Ο ναρκισσισμός της εποχής επιτάσσει τον αυτοπροσδιορισμό για έναν κυρίως λόγο. Σύγχυση. Μα αν ένας άντρας μπορει να θεωρείται 12χρονο κορίτσι και απαιτεί από τους άλλους να τον βλέπουν έτσι κι αν εσύ είσαι έτοιμος να το δεχτείς τότε μόνο μια επιλογή υπάρχει. Να αποδεχτείς και τον βασιλέα των πάντων εμένα ή την αυτού εξοχότητα χελιγκενή. Δεν υπάρχει άλλος δρόμος.
Το πρόβλημα με τον αυτοπροσδιορισμό όμως είναι βαθύτερο και έχει ως εξής. Το σύστημα υποχρεώνει θαμπές εύπιστες ψυχές να αυτοπροσδιορίζονται ως κάτι άκακο προς αυτό. Εαν το σύστημα αντιληφθεί πως περίεργα φρούτα άρχισαν να ωριμάζουν στο δέντρο που φύτεψε θα καταρρίψει το ίδιο κάθε αυτοπροσδιορισμό και θα βρει καινούργιους αντιπερισπασμούς. Πρόσεξε τώρα, όλα είναι καλά εαν θέλεις να είσαι 12χρονο κοριτσάκι. Όχι όμως όταν είσαι ο Χριστός ή ο Μεγα Αλέξανδρος, εκεί το σύστημα θα σου πει πως πάσχεις. Γιατί λοιπόν, πρέπει να αναρρωτηθείς, κάνει το σύστημα ετούτο το διαχωρισμό;
Απλούστατα φίλε μου, το σύστημα σε θέλει πειθήνιο όργανο και οι αυτοπροσδιορισμοί σου πρέπει να είναι άκακοι, εγώ που είμαι ο Χριστός ή ο χελιγκενίς που είναι αυτοκράτορας, δεν είμαστε το μόντους βιβέντι. Είμαστε το άχρηστο σάρπλας. Το πεταμένο λίπος. Το σύστημα δηλαδή σου έμαθε να μας αντιμετωπίζεις ως σάρπλας και ψωραλέα όντα σε ένα κόσμο χωρίς πραγματική επανάσταση.

Τοση παπαρολογια για να υπερασπιστεις το "δικαιωμα" σε μια κακοποιητικη συμπεριφορα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 04 Ιούλ 2022, 19:40

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 11:51
John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:12
George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:04

Εσυ το βλεπεις ετσι. Ενας αλλος ομως το βλεπει αλλιως. Κι ας κοιτανε και οι δυο το ιδιο πράγμα.

Ποιος ειναι σωστος ομως?
Αυτος που δεν εχει αναγκη να σκαρφιστει τεχνασματα και μπαγαμποντιες και ψευδη για υπερασπιστει τις αποψεις του. Η ηλιθια τρολλονηματα σαν αυτο, επανεκδοσεις ενος παιδαριωδους μεμε του 2013.
δεν είναι τέχνασμα, είναι αποδόμηση της λογικής που διέπει το επιχείρημα της woke culture
αυτή τη λογική που θέλουν επιβάλλουν, μπορεί κάλλιστα με τον ακριβώς ίδιο τρόπο να την εφαρμόσει κάποιος σε άλλες περιπτώσεις, όπως κάνει στο παρόν νήμα ο χέλης
σκέψου ότι στον Καναδά θέλουν να περάσουν νομοθεσία όπου θα διώκεται ποινικά αυτός που δεν δέχεται να χρησιμοποιήσει το επιθυμητό από τον απέναντί του pronounce γιατί θεωρείται πράξη μίσους
θα συμφωνήσω ότι είναι αγένεια, κι εγώ άμα έχω απέναντί μου μια τρανς γυναίκα θα της απευθυνθώ σε θηλυκό πρόσωπο, αλλά το να με αναγκάζει δια νόμου να το κάνω είναι άλλη ιστορία
δηλαδή ο καθένας θα πρέπει κατά το δοκούν να προσαρμόζεται στο πώς αισθάνεται τη προκείμενη στιγμή ο gender fluid απέναντί του, να ενημερώνεται κατά περίπτωση για το επιθυμητό pronounce, έτσι ώστε να μην καταλήξει στο δικαστήριο
και κατά τ'άλλα φταίει ο χέλης που αποδομεί το όλο επιχείρημα
ο χεληγεννης δεν αποδομει τιποτα, απλα χλευαζει μια σειρα απο ανθρωπινα δικαιωματα.

Η δε καναδικη νομοθεσια εχει-πολυ σωστα- ποινικοποιησει την υβριστικη συμπεριφορα και το να κανεις εσκεμμενα misgendering se trans ατομα ειναι μια τετοια συμπεριφορα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 04 Ιούλ 2022, 19:42

Scouser έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:08
John Brown Gun Club έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:43
https://nobilitytitles.net/
Εχει και προσφορες, απο 3.900 ευρω.
Καλή φάση αυτή, αλλά δεν κατάλαβα πως ακριβώς λειτουργεί. Με ποιο δικαίωμα απονέμουν αυτοί οι τύποι τίτλους ευγενείας;
Δεν γνωριζω. Πριν μερικα χρονια ειχα γνωρισει μια ελληνο γερμανιδα που μου ειπε πως ηταν βαρωνη και ηθελε να πουλησει τον τιτλο της. Το μονο που ξερω ειναι πως αυτο γινεται, αλλα τιποτε αλλο.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14096
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 04 Ιούλ 2022, 19:46

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 11:51
John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:12
George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:04

Εσυ το βλεπεις ετσι. Ενας αλλος ομως το βλεπει αλλιως. Κι ας κοιτανε και οι δυο το ιδιο πράγμα.

Ποιος ειναι σωστος ομως?
Αυτος που δεν εχει αναγκη να σκαρφιστει τεχνασματα και μπαγαμποντιες και ψευδη για υπερασπιστει τις αποψεις του. Η ηλιθια τρολλονηματα σαν αυτο, επανεκδοσεις ενος παιδαριωδους μεμε του 2013.
δεν είναι τέχνασμα, είναι αποδόμηση της λογικής που διέπει το επιχείρημα της woke culture
αυτή τη λογική που θέλουν επιβάλλουν, μπορεί κάλλιστα με τον ακριβώς ίδιο τρόπο να την εφαρμόσει κάποιος σε άλλες περιπτώσεις, όπως κάνει στο παρόν νήμα ο χέλης
σκέψου ότι στον Καναδά θέλουν να περάσουν νομοθεσία όπου θα διώκεται ποινικά αυτός που δεν δέχεται να χρησιμοποιήσει το επιθυμητό από τον απέναντί του pronounce γιατί θεωρείται πράξη μίσους
θα συμφωνήσω ότι είναι αγένεια, κι εγώ άμα έχω απέναντί μου μια τρανς γυναίκα θα της απευθυνθώ σε θηλυκό πρόσωπο, αλλά το να με αναγκάζει δια νόμου να το κάνω είναι άλλη ιστορία
δηλαδή ο καθένας θα πρέπει κατά το δοκούν να προσαρμόζεται στο πώς αισθάνεται τη προκείμενη στιγμή ο gender fluid απέναντί του, να ενημερώνεται κατά περίπτωση για το επιθυμητό pronounce, έτσι ώστε να μην καταλήξει στο δικαστήριο
και κατά τ'άλλα φταίει ο χέλης που αποδομεί το όλο επιχείρημα
Αυτος μπορει να αυτοπροσδιοριζεται οπως θέλει. Εγω παντως θα τον πω Βαγγέλη.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 04 Ιούλ 2022, 20:10

panos291 έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 19:46
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 11:51
John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 02:12


Αυτος που δεν εχει αναγκη να σκαρφιστει τεχνασματα και μπαγαμποντιες και ψευδη για υπερασπιστει τις αποψεις του. Η ηλιθια τρολλονηματα σαν αυτο, επανεκδοσεις ενος παιδαριωδους μεμε του 2013.
δεν είναι τέχνασμα, είναι αποδόμηση της λογικής που διέπει το επιχείρημα της woke culture
αυτή τη λογική που θέλουν επιβάλλουν, μπορεί κάλλιστα με τον ακριβώς ίδιο τρόπο να την εφαρμόσει κάποιος σε άλλες περιπτώσεις, όπως κάνει στο παρόν νήμα ο χέλης
σκέψου ότι στον Καναδά θέλουν να περάσουν νομοθεσία όπου θα διώκεται ποινικά αυτός που δεν δέχεται να χρησιμοποιήσει το επιθυμητό από τον απέναντί του pronounce γιατί θεωρείται πράξη μίσους
θα συμφωνήσω ότι είναι αγένεια, κι εγώ άμα έχω απέναντί μου μια τρανς γυναίκα θα της απευθυνθώ σε θηλυκό πρόσωπο, αλλά το να με αναγκάζει δια νόμου να το κάνω είναι άλλη ιστορία
δηλαδή ο καθένας θα πρέπει κατά το δοκούν να προσαρμόζεται στο πώς αισθάνεται τη προκείμενη στιγμή ο gender fluid απέναντί του, να ενημερώνεται κατά περίπτωση για το επιθυμητό pronounce, έτσι ώστε να μην καταλήξει στο δικαστήριο
και κατά τ'άλλα φταίει ο χέλης που αποδομεί το όλο επιχείρημα
Αυτος μπορει να αυτοπροσδιοριζεται οπως θέλει. Εγω παντως θα τον πω Βαγγέλη.
Ενω εχεις ολο τον απαραιτητο κρετινισμο για αυτο, σου λειπουν μερικα κιλα αρχιδια για να το κανεις. Το πιθανοτερο ειναι να φοβηθεις να σου αφησουν κακη κριτικη για τα ρουμς το λετ.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 04 Ιούλ 2022, 20:35

George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:30
Scouser έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:23
George_V έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 10:19


Αν προσεξες λειπουν οι Βρετανικοι και οι Ισπανικοι τιτλοι.

Γιατι?

Γιατι αυτες οι 2 χωρες εχουν active ταξεις ευγενων και δεν μπορεις να "πουλησεις" κατι που ειναι δικαιωμα του Μοναρχη αυτης της συγκεκριμενης χωρας. Αυτο θα οδηγουσε σε τεραστιους νομικους μπελαδες.

Τωρα οι διαθεσιμοι τιτλοι που εχει ειναι Γαλλικοι, Ιταλικοι και Γερμανικοι. Ολοι απο χωρες που εχουν defunct ταξεις ευγενων. Εκει φυσικα μπορεις να πουλησεις αεριτζιδικους τιτλους σε καθε κοροιδο που θα πληρωσει για να αποκτησει ενα τιτλο τον οποιο η χωρα φυσικα δεν θα αναγνωρισει (και μπορεις π.χ. να λες στη Γαλλια οτι εισαι ο Κομης της Βουλωνης αλλα για τη Γαλλια θα εισαι ακομα ο Χ πολιτης χωρις κανενα προνομιο) και φυσικα δεν θα σε αναγνωρισει και κανενας απο τους "οριτζιναλ" ευγενεις της καθε χωρας γιατι εισαι παλι ο Χ μαλακας που κατέχει ενα τιτλο χωρις να εχει δικαιωμα να τον εχει λογω καταγωγης η απονομης απο τον μονάρχη.

Εξαιρουνται οι Ιταλικοι τιτλοι καθως πολλα Ιταλικα Πριγκιπατα πουλουσαν τιτλους ευγενειας μεχρι τον 19ο αιωνα (κυριως η Φλωρεντια) αλλα αυτο κοπηκε με την Ιταλικη Ενοποιηση.


Long story short σου πουλανε κατι το οποιο ειναι αεριτζιδικο και δεν αναγνωριζεται απο κανεναν. Ουτε απο το κρατος του τιτλου, ουτε απο το δικο σου κράτος και φυσικα ουτε απο την defunct ταξη ευγενων του εν λογω κράτους.
Δηλαδή μπορώ και εγώ έτσι απλά να φτιάξω ένα site και να ισχυρίζομαι ότι πουλάω βυζαντινούς τίτλους ευγενείας, έστω και αν ρεαλιστικά δεν θα αναγνωρίζονται από κανένα (από το ελ κράτος σίγουρα όχι, λόγω του άρθρου 4 παρ. 7 του Συντάγματος); Δεν μου φαίνεται λογικό. Προφανώς κάτι πραγματικό θα υπάρχει από πίσω. Ίσως υπάρχουν στην Ευρώπη παλιές οικογένειες με αριστοκρατική καταγωγή που εμπορεύονται τους τίτλους τους.
Κομπινα ειναι. Τα Letters Patent (δλδ το Βασιλικο εγγραφο που πιστοποιει την απονομη του τιτλου στον εκαστοτε ευγενη) μεταξυ αλλων απαγορευουν την πωληση του τιτλου.

Ακομα και η παραιτηση απο τον τιτλο απαγορευοταν στην Αγγλια π.χ. μεχρι το 1963 (οπου περασαν ειδικο νομο για τον Κομη του Χοουμ ετσι ωστε να μπορει να γινει Πρωθυπουργος κανοντας ουσιαστικα disclaim τον τιτλο του). Εν τουτοις ο νομος δεν ισχυει για τη Σκωτια ομως. Oταν πεθανε ο προηγουμενος Κομης του Αθολ στη Σκωτια ο τιτλος περασε σε ενα μακρινο ξαδελφο του. Αυτος δεν τον ηθελε ομως τον τιτλο. Ετσι ρωτησε τον Lord Lyons King of Arms of Scotland (την Ανωτατη Εραλδικη Αρχη της Σκωτιας) τι μπορει να κανει για να τον αποφυγει και αυτοι του απαντησαν οτι εχει 2 τροπους μονο. Η να πεθάνει η να διαπράξει εσχατη προδοσια ωστε να γινει attainted και να χασει τον τιτλο. Και ετσι ξωμεινε με τον τιτλο ο τυπος.

Υπαρχει και αλλο ενα σαιτ που εμπορευεται σκωτσεζικους τιτλους. Αυτοι εχουν βρει καλυτερο παραθυρακι. Υπαρχει ενας νομος ξεχασμενος στη Σκωτια απο το 13ο αιωνα που προεβλεπε οτι για να μπορεις να γινεις Laird (Λορδος δλδ) πρεπει να κατέχεις τουλαχιστον 1 τετραγωνικο γης στη Σκωτια.

Εκει λοιπον πατανε και σου πουλανε 1 τετραγωνικο μετρο γης σε καποιο χωραφι τους στη Σκωτια μαζι με ενα χαρτι που σε ονομαζει Laird of XXXXX.

Απλα για να μη τους βγαλουν κομπιναδορους το χουν ριξει στην πλακα και χρησιμοποιουν τα χρηματα για αναδασωση στη Σκωτια.

Aερας κοπανιστος.

Και δευτερον και συ μπορεις να κανεις τετοια κομπινα. Κοροιδα υπαρχουν παντα. Πουλας αερα σε κοροιδα. Το πιο παλιο κολπο.
:goodpost:
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 04 Ιούλ 2022, 20:55

sys3x έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:59
Yochanan έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:54
foscilis έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:39


άμα θέλει να αυτοπροσδιορίζεται έτσι ποιο είσαι εσύ που θα αμφισβητήσουν τη ζώσα εμπειρία του;
:lol::lol::lol:
klg μίλα ρε, επίτηδες το κάνουν για είναι τόσα χρόνια όλοι στο κόλπο εχτός από εμένα;
:011:
Γιεπ, και το καυλί του λογικά θα το φωνάζει The Almighty.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14096
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 04 Ιούλ 2022, 21:09

John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 20:10
panos291 έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 19:46
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 11:51


δεν είναι τέχνασμα, είναι αποδόμηση της λογικής που διέπει το επιχείρημα της woke culture
αυτή τη λογική που θέλουν επιβάλλουν, μπορεί κάλλιστα με τον ακριβώς ίδιο τρόπο να την εφαρμόσει κάποιος σε άλλες περιπτώσεις, όπως κάνει στο παρόν νήμα ο χέλης
σκέψου ότι στον Καναδά θέλουν να περάσουν νομοθεσία όπου θα διώκεται ποινικά αυτός που δεν δέχεται να χρησιμοποιήσει το επιθυμητό από τον απέναντί του pronounce γιατί θεωρείται πράξη μίσους
θα συμφωνήσω ότι είναι αγένεια, κι εγώ άμα έχω απέναντί μου μια τρανς γυναίκα θα της απευθυνθώ σε θηλυκό πρόσωπο, αλλά το να με αναγκάζει δια νόμου να το κάνω είναι άλλη ιστορία
δηλαδή ο καθένας θα πρέπει κατά το δοκούν να προσαρμόζεται στο πώς αισθάνεται τη προκείμενη στιγμή ο gender fluid απέναντί του, να ενημερώνεται κατά περίπτωση για το επιθυμητό pronounce, έτσι ώστε να μην καταλήξει στο δικαστήριο
και κατά τ'άλλα φταίει ο χέλης που αποδομεί το όλο επιχείρημα
Αυτος μπορει να αυτοπροσδιοριζεται οπως θέλει. Εγω παντως θα τον πω Βαγγέλη.
Ενω εχεις ολο τον απαραιτητο κρετινισμο για αυτο, σου λειπουν μερικα κιλα αρχιδια για να το κανεις. Το πιθανοτερο ειναι να φοβηθεις να σου αφησουν κακη κριτικη για τα ρουμς το λετ.
Εμενα παντως μου ετυχε και τον ειπα Μανωλη μια που τον ήξερα απο πριν, οποτε τα αρχιδια τα ειχα.
Οσο για ξενοδοχειο (σορυ τα ρουμς το λετ για να μην στο χαλασω), δεν εχουμε τετοιους.
Βεβαια και να ερθει καποιος θα ειμαστε ευγενικοι. Εδω ακομα και ενας τελειως μαλακας σαν και σενα να ερχοταν παλι ευγενικοι θα ημασταν, στον τραβελο θα κολλαγαμε?

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Ιούλ 2022, 23:41

John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 19:40
ο χεληγεννης δεν αποδομει τιποτα, απλα χλευαζει μια σειρα απο ανθρωπινα δικαιωματα.
Μα εσύ χλευάζεις το ανθρώπινο δικαίωμά μου να αυτοπροσδιορίζομαι ως αυτού εξοχότης και αυτού μεγαλειότης. Κατά ποιον τρόπο έχω εγώ λιγότερο δικαίωμα να το κάνω από οποιονδήποτε άλλον; Επειδή το λες εσύ;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 05 Ιούλ 2022, 00:02

hellegennes έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 23:41
John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 19:40
ο χεληγεννης δεν αποδομει τιποτα, απλα χλευαζει μια σειρα απο ανθρωπινα δικαιωματα.
Μα εσύ χλευάζεις το ανθρώπινο δικαίωμά μου να αυτοπροσδιορίζομαι ως αυτού εξοχότης και αυτού μεγαλειότης. Κατά ποιον τρόπο έχω εγώ λιγότερο δικαίωμα να το κάνω από οποιονδήποτε άλλον; Επειδή το λες εσύ;
Εικόνα
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 05 Ιούλ 2022, 00:08

Από τη παράνοια της δύσης προτιμώ τον Πούτιν

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Ιούλ 2022, 00:09

John Brown Gun Club έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 00:02
hellegennes έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 23:41
John Brown Gun Club έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 19:40
ο χεληγεννης δεν αποδομει τιποτα, απλα χλευαζει μια σειρα απο ανθρωπινα δικαιωματα.
Μα εσύ χλευάζεις το ανθρώπινο δικαίωμά μου να αυτοπροσδιορίζομαι ως αυτού εξοχότης και αυτού μεγαλειότης. Κατά ποιον τρόπο έχω εγώ λιγότερο δικαίωμα να το κάνω από οποιονδήποτε άλλον; Επειδή το λες εσύ;
Εικόνα
Έτσι λες σε όσους θέλουν να αυτοπροσδιορίζονται; Ότι έχουν obsession;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 05 Ιούλ 2022, 00:21

hellegennes έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 00:09
John Brown Gun Club έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 00:02
hellegennes έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 23:41


Μα εσύ χλευάζεις το ανθρώπινο δικαίωμά μου να αυτοπροσδιορίζομαι ως αυτού εξοχότης και αυτού μεγαλειότης. Κατά ποιον τρόπο έχω εγώ λιγότερο δικαίωμα να το κάνω από οποιονδήποτε άλλον; Επειδή το λες εσύ;
Εικόνα
Έτσι λες σε όσους θέλουν να αυτοπροσδιορίζονται; Ότι έχουν obsession;
μα δεν αυτοπροσδιοριζεσαι ως τιποτα αλλο παρα μονο ως τρανσφοβικος μαλακας, Μπακαλογιοτατε.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών