Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40342
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιούλ 2022, 23:17

Μετά από χρόνια σκέψης, εσωτερικής πάλης και πιέσεων, αποφάσισα να προβώ στο μεγάλο βήμα και να αλλάξω τις αντωνυμίες μου. Από εδώ και στο εξής, δεν ανήκω στις cis binary αντωνυμίες που όλοι ξέρουμε.

Μάλιστα απλοποιούνται εξόχως, αφού πλέον δεν θέλω να λένε για μένα "αυτός", "εκείνος" "του", "τον", αλλά "η αυτού εξοχότης" και "η αυτού μεγαλειότης". Παράδειγμα κειμένου στην αρχική μορφή και με αλλαγή:

O Hellegennes είναι μια πολυεπίπεδη προσωπικότητα, με απίστευτα προσόντα και αρμόζει σ' αυτόν ο μέγιστος σεβασμός. Στον ελεύθερο χρόνο του ασχολείται με συλλογή χοροεσπερίδων.

Η αυτού εξοχότης Hellegennes είναι μια πολυεπίπεδη προσωπικότητα, με απίστευτα προσόντα και αρμόζει στην αυτού μεγαλειότητά του ο μέγιστος σεβασμός. Στον ελεύθερο χρόνο της αυτού εξοχότητος, η μεγαλειότητά του ασχολείται με συλλογή χοροεσπερίδων.


Σας γνωρίζω ότι κάθε απόπειρα αναφοράς στο πρόσωπό μου με διαφορετικό τρόπο θα εκλαμβάνεται ως καθύβριση. Ευχαριστώ για τον χρόνο γκας*.



* τροποποιημένη αντωνυμία αντί του παλιού "σας", ώστε να συμπεριλαμβάνονται όλες οι διαφορετικότητες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1413
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 03 Ιούλ 2022, 23:28

Καλά. Γίνε από μπακάλης μονάρχης και θα σε λέμε μεγαλειότητα.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 03 Ιούλ 2022, 23:29

hellegennes έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:17
Σας γνωρίζω ότι κάθε απόπειρα αναφοράς στο πρόσωπό μου με διαφορετικό τρόπο θα εκλαμβάνεται ως καθύβριση.
Τέλεια, έτσι δε χρειάζεται να σκέφτομαι ξεχωριστές βρισιές.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26904
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Ιούλ 2022, 23:29

hellegennes έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:17


Σας γνωρίζω ότι κάθε απόπειρα αναφοράς στο πρόσωπό μου με διαφορετικό τρόπο θα εκλαμβάνεται ως καθύβριση. Ευχαριστώ για τον χρόνο γκας*.
Απλη εξυβριση ή lese majeste?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 03 Ιούλ 2022, 23:35

hellegennes έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:17
με συλλογή χοροεσπερίδων.
Αυτό πάλι τι είναι;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40342
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιούλ 2022, 23:35

Antipnevma έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:28
Καλά. Γίνε από μπακάλης μονάρχης και θα σε λέμε μεγαλειότητα.
Δεν χρειάζεται να γίνω μονάρχης. Πρώτον γιατί εξοχότητα και μεγαλειότητα δεν απαιτούν ούτε γλωσσικά ούτε πρακτικά την μοναρχία και δεύτερον γιατί, από την στιγμή που το αποφάσισα, είμαι εξοχότατος και μεγαλειότατος. Ίσως μάλιστα προβώ και σε εγχείρηση αλλαγής σκαλπ, ώστε να προσαρμοστεί πάνω μου ένα στέμμα. Προς το παρόν όμως δεν σκέφτομαι να κάνω μετάβαση. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είμαι μεγαλειότατος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26904
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Ιούλ 2022, 23:36

hellegennes έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:35
Antipnevma έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:28
Καλά. Γίνε από μπακάλης μονάρχης και θα σε λέμε μεγαλειότητα.
Δεν χρειάζεται να γίνω μονάρχης. Πρώτον γιατί εξοχότητα και μεγαλειότητα δεν απαιτούν ούτε γλωσσικά ούτε πρακτικά την μοναρχία και δεύτερον γιατί, από την στιγμή που το αποφάσισα, είμαι εξοχότατος και μεγαλειότατος. Ίσως μάλιστα προβώ και σε εγχείρηση αλλαγής σκαλπ, ώστε να προσαρμοστεί πάνω μου ένα στέμμα. Προς το παρόν όμως δεν σκέφτομαι να κάνω μετάβαση. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είμαι μεγαλειότατος.
Απαιτουν ομως εναν τιτλο ευγενειας η κατι αναλογο που θα σε ξεχωριζει απο τους πληβειους.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 03 Ιούλ 2022, 23:37

Αλλο ενα βλακωδες και low key ομο/τρανσφοβικο νημα απο τον κομπλεξικο μικροαστο μπακαλη με φαντασιωσεις μεγαλειου που δεν εχει την παραμικρη ιδεα πως η πρωτη προσφωνηση (η αυτου μεγαλειοτης) απευθυνεται σε μοναρχες και η δευτερη (η αυτου εξοχοτης) σε Προεδρους, πρωθυπουργους και υπουργους.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40342
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιούλ 2022, 23:38

George_V έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:36
Απαιτουν ομως εναν τιτλο ευγενειας η κατι αναλογο που θα σε ξεχωριζει απο τους πληβειους.
Γιατί πρέπει να μου δώσει κάποιος τον τίτλο; Δεν αρκεί που το αποφάσισα; Εσένα δηλαδή σου δόθηκε ο τίτλος του άντρα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 03 Ιούλ 2022, 23:39

John Brown Gun Club έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:37
Αλλο ενα βλακωδες και low key ομο/τρανσφοβικο νημα απο τον κομπλεξικο μικροαστο μπακαλη με φαντασιωσεις μεγαλειου που δεν εχει την παραμικρη ιδεα πως η πρωτη προσφωνηση (η αυτου μεγαλειοτης) απευθυνεται σε μοναρχες και η δευτερη (η αυτου εξοχοτης) σε Προεδρους, πρωθυπουργους και υπουργους.
άμα θέλει να αυτοπροσδιορίζεται έτσι ποιο είσαι εσύ που θα αμφισβητήσουν τη ζώσα εμπειρία του;

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26904
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Ιούλ 2022, 23:40

hellegennes έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:38
George_V έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:36
Απαιτουν ομως εναν τιτλο ευγενειας η κατι αναλογο που θα σε ξεχωριζει απο τους πληβειους.
Γιατί πρέπει να μου δώσει κάποιος τον τίτλο; Δεν αρκεί που το αποφάσισα; Εσένα δηλαδή σου δόθηκε ο τίτλος του άντρα;
Ο οποιος τιτλος δε με ξεχωριζει απο καποιον αλλο ανδρα πληβειο.

Απαιτειται τιτλος ευγενειας αν θες να αποκαλεισαι με καποιο μεγαλοσχημο τιτλο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40342
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιούλ 2022, 23:40

John Brown Gun Club έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:37
Αλλο ενα βλακωδες και low key ομο/τρανσφοβικο νημα απο τον κομπλεξικο μικροαστο μπακαλη με φαντασιωσεις μεγαλειου που δεν εχει την παραμικρη ιδεα πως η πρωτη προσφωνηση (η αυτου μεγαλειοτης) απευθυνεται σε μοναρχες και η δευτερη (η αυτου εξοχοτης) σε Προεδρους, πρωθυπουργους και υπουργους.
Ήρθες πάλι να υστεριάσεις σε δικό μου νήμα;

Και μέσα στην υστερία σου με καθύβρισες αισχρά, γιατί δεν χρησιμοποίησες τις σωστές προσφωνήσεις. Την επόμενη φορά θα κάνω καταγγελία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26904
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Ιούλ 2022, 23:42

hellegennes έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:40
John Brown Gun Club έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:37
Αλλο ενα βλακωδες και low key ομο/τρανσφοβικο νημα απο τον κομπλεξικο μικροαστο μπακαλη με φαντασιωσεις μεγαλειου που δεν εχει την παραμικρη ιδεα πως η πρωτη προσφωνηση (η αυτου μεγαλειοτης) απευθυνεται σε μοναρχες και η δευτερη (η αυτου εξοχοτης) σε Προεδρους, πρωθυπουργους και υπουργους.
Ήρθες πάλι να υστεριάσεις σε δικό μου νήμα;

Και μέσα στην υστερία σου με καθύβρισες αισχρά, γιατί δεν χρησιμοποίησες τις σωστές προσφωνήσεις. Την επόμενη φορά θα κάνω καταγγελία.
Πρεπει να ξεκαθαρισουμε ομως αν προκειται για lese majeste η απλη εξυβριση.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 03 Ιούλ 2022, 23:43

Μπακαλακο, το καλυτερο που μπορω να κανω για σενα ειναι να σου βρω εναν τιτλο ευγενειας με 5-10 χιλιαρικα, αλλα η μονη προσφωνηση που θα μπορεσεις να απαιτησεις απο τους πελατες του μπακαλικου ειναι η Αυτου Υψηλοτης.
https://nobilitytitles.net/
Εχει και προσφορες, απο 3.900 ευρω.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Αλλάζω τις αντωνυμίες μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 03 Ιούλ 2022, 23:46

foscilis έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:39
John Brown Gun Club έγραψε:
03 Ιούλ 2022, 23:37
Αλλο ενα βλακωδες και low key ομο/τρανσφοβικο νημα απο τον κομπλεξικο μικροαστο μπακαλη με φαντασιωσεις μεγαλειου που δεν εχει την παραμικρη ιδεα πως η πρωτη προσφωνηση (η αυτου μεγαλειοτης) απευθυνεται σε μοναρχες και η δευτερη (η αυτου εξοχοτης) σε Προεδρους, πρωθυπουργους και υπουργους.
άμα θέλει να αυτοπροσδιορίζεται έτσι ποιο είσαι εσύ που θα αμφισβητήσουν τη ζώσα εμπειρία του;
Παλι αρχισες τ αυτιστικα;
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών