Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 25 Ιούλ 2022, 01:45

Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό.

Ποια η πιθανή εξήγηση.

Εικόνα

Ένα περίεργο φαινόμενο στον ελληνικό ουρανό, προκάλεσε απορίες και ανησυχία στους πολίτες

Το βράδυ του Σαββάτου (23/7) μία περίεργη σειρά από φώτα έκανε την εμφάνισή της στο βόρειο Ισραήλ και προκάλεσε απορίες και ανησυχία στους κατοίκους, ενώ ξεκίνησαν και οι θεωρίες συνωμοσίας για εξωγήινους.

Αυτή η περίεργη συστοιχία φωτεινών κουκίδων, έφτασε και στην Ελλάδα, με κατοίκους στο βόρειο μέρος της χώρας αλλά και στα νησιά, να την καταγράφουν και να απορούν με αυτό που έβλεπαν στον ουρανό.

Τελικά, χωρίς να υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση, φαίνεται πως αυτά τα φώτα είναι οι δορυφόροι της εταιρείας του Έλον Μασκ, SpaceX, που βρίσκονται σε χαμηλή τροχιά για την παροχή γρήγορου δορυφορικούς ίντερνετ, μέσω του συστήματος Starlink.

Η εκτόξευση των 143 δορυφόρων έγινε στις 24 Ιανουαρίου 2021, ενώ στόχος είναι στα επόμενα χρόνια να έχει σε περιφορά γύρω από την Γη περίπου 4.000 τέτοιους δορυφόρους.

Εικόνα

Μαρτυρας αυτου του φαινομενου υπηρξα κι εγω ο ιδιος εχθες το βραδυ αλλα και σημερα την ωρα που ειχα εξω τα προβατα με τον
πατερα μου.

Γιατι ομως δεν εμφανιστηκε αυτο το φαινομενο το ετος 2021 που εκτοξευτηκαν αλλα τωρα και ειναι απολυτως σιγουρο οτι ολοι αυτοι οι δορυφοροι εκτοξευτηκαν μεσα σε διαστημικη καψουλα ταυτοχρονως;Ιδου το ερωτημα. :p2:


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Ιούλ 2022, 02:07

Έχουν εμφανιστεί πολλές φορές. Μπορείς μάλιστα να δεις από το starlink tracker πότε πέρασε ο τελευταίος συρμός πάνω από την Ελλάδα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16600
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 25 Ιούλ 2022, 02:15

Άνω! νά! κεί ψηλά ,,,,
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27082
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 25 Ιούλ 2022, 09:35

jason0 έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 01:50
Μάλιστα
Πολυ ενδιαφέρον
Ακομα πιο ενδιαφέρον ειναι πως σε πολλες μυθολογίες του κοσμου αυτο (δλδ αστερια/πλανητες να εχουν γινει aligned το ενα πισω απο το αλλο) θεωρειται ως σημάδι του επερχομενου τελους του κόσμου.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 25 Ιούλ 2022, 09:38

Ανησύχησαν μήπως ήρθαν εξωγήινοι; Μαλάκα μου τι να πει κανείς πλέον για τους "πολίτες".
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27082
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 25 Ιούλ 2022, 09:41

klg έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 09:38
Ανησύχησαν μήπως ήρθαν εξωγήινοι; Μαλάκα μου τι να πει κανείς πλέον για τους "πολίτες".
Αν μας παρακολουθουν οι εξωγηινοι ξερουν ηδη οτι δεν πρεπει να πατησουν στην Ελλάδα.

Με το που προσγειωθει το διαστημοπλοιο θα τους την πέσει εφορεια, τροχαια, πολεοδομια και λοιπο δημοσιο και θα αρχισουν οι κλησεις και τα προστιμα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 25 Ιούλ 2022, 09:54

George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 09:41
klg έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 09:38
Ανησύχησαν μήπως ήρθαν εξωγήινοι; Μαλάκα μου τι να πει κανείς πλέον για τους "πολίτες".
Αν μας παρακολουθουν οι εξωγηινοι ξερουν ηδη οτι δεν πρεπει να πατησουν στην Ελλάδα.

Με το που προσγειωθει το διαστημοπλοιο θα τους την πέσει εφορεια, τροχαια, πολεοδομια και λοιπο δημοσιο και θα αρχισουν οι κλησεις και τα προστιμα.
Εκτός αν προσγειωθεί σε ράμπα για ΑΜΕΑ. Τότε απλώς ο foscilis θα τους κράξει στο phorum και η υπόλοιπη πόλη δεν θα καταλάβει τίποτα.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 25 Ιούλ 2022, 09:59

klg έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 09:38
Ανησύχησαν μήπως ήρθαν εξωγήινοι; Μαλάκα μου τι να πει κανείς πλέον για τους "πολίτες".
πραγματικά, δλδ. όχι άλλοι πολίτες. όχι άλλος λαός, γκώσαμε
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27082
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 25 Ιούλ 2022, 10:46

klg έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 09:54
George_V έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 09:41
klg έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 09:38
Ανησύχησαν μήπως ήρθαν εξωγήινοι; Μαλάκα μου τι να πει κανείς πλέον για τους "πολίτες".
Αν μας παρακολουθουν οι εξωγηινοι ξερουν ηδη οτι δεν πρεπει να πατησουν στην Ελλάδα.

Με το που προσγειωθει το διαστημοπλοιο θα τους την πέσει εφορεια, τροχαια, πολεοδομια και λοιπο δημοσιο και θα αρχισουν οι κλησεις και τα προστιμα.
Εκτός αν προσγειωθεί σε ράμπα για ΑΜΕΑ. Τότε απλώς ο foscilis θα τους κράξει στο phorum και η υπόλοιπη πόλη δεν θα καταλάβει τίποτα.
Το Δημοσιο δε χάνει ποτε. Για αρχη η εφορεια θα τους κοψει προστιμο για μη καταβολη φορων, μη υποβολη φορολογικων δηλωσεων, θα γινει ελεγχος αν ειχαν βασεις παλιοτερα στη γη οποτε θα κοπει προστιμο και για ανακριβες Ε9, προστιμο γιατι δεν θα εχουν πιασει το οριο αποδειξεων, μη αποδοση ΦΠΑ (αν εκαναν εμποριο οταν ειχαν βασεις) και θα συνεχισει με οτι βρει.

Μετα θα ερθει η Τροχαια και θα τους κοψει προστιμο για παρανομη σταθμευση, ελλειψη πινακιδων, ελλειψη φαρμακειου/πυροσβεστηρα, ζώνες ασφαλειας, ελλειψη διπλωματος οδηγησης (το διαγαλαξιακο διπλωμα προφανως δεν ισχυει στην Ελλάδα), ελλειψη αδειας κυκλοφοριας, ελλειψη ασφαλειας, ελλειψη κάρτας ΚΤΕΟ και θα συνεχισουν με οτι βρουν.

Μετα θα ερθει η πολεοδομια για τις βάσεις που ειχαν παλιοτερα και θα κοψει προστιμα για αυθαιρετη δομηση εκτος σχεδιου πολεως, ελλειψη αδειας οικοδομης, παρανομη δομηση και οτι αλλο βρει.

Μετα θα ερθει το ΙΚΑ και θα κοψει προστιμα για ανασφάλιστους εξωγηινους κτλ.

Μετα η ΔΕΗ θα τους παει στο δικαστηριο για ρευματοκλοπη καθως οι βάσεις τους προφανως επαιρναν ρευμα παράνομα

Μετα το Υγειονομικο θα κανει ελεγχο και θα κοψει προστιμα κτλ.

Και αφου παρελάσει ολο το Δημοσιο και τους γεμισει 3 φορτηγα με κλησεις και προστιμα οι εξωγηινοι θα καταλαβουν οτι εκαναν το μεγαλυτερο λαθος του αιωνα να προσγειωθουν στην Ελλάδα οποτε θα φυγουν και δεν θα ξαναγυρισουν ποτε.

Αλλα επειδη το Δημοσιο δε χάνει ποτε ειναι ικανοι να τους στείλουν συνεχομενα εξώδικα στο Γαλαξια τους και να τους πρηζουν τα @@ να πληρώσουν ακομα και εκει.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10791
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 25 Ιούλ 2022, 10:54

Θα βγει ο Κικιλας να πει οτι ερχονται για διακοπες απ'ολο τι συμπαν.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Ιούλ 2022, 11:00

klg έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 09:38
Ανησύχησαν μήπως ήρθαν εξωγήινοι; Μαλάκα μου τι να πει κανείς πλέον για τους "πολίτες".
Τόσα τρισεκατομμύρια πλανήτης εκεί έξω.
Υπάρχει και μαθηματική σχέση λέει... :102:

Δεν φταίει ο πολίτης αλλά τα μαθηματικά. :g030:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ανησυχήσαν πολίτες με τα περίεργα φώτα που εμφανίστηκαν στον ουρανό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Ιούλ 2022, 11:02

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Ιούλ 2022, 10:54
Θα βγει ο Κικιλας να πει οτι ερχονται για διακοπες απ'ολο τι συμπαν.
Τώρα μάθαμε και πού πήγαν τα κονδύλια για το "Τουρισμός για όλους".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών