Μετεμψύχωση και το νόημα της

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
User_601

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Σεπ 2018, 00:06

Πάνας έγραψε:
20 Σεπ 2018, 23:53
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
20 Σεπ 2018, 23:48
Πάνας έγραψε:
20 Σεπ 2018, 14:22


Τι να πω,τα ίδια λέω κάθε φορά, πείραμα σε ποντίκια το αποδεικνύει.


Μεγάλη κουβέντα είπες Γέροντα ........

Καί τά Ζώα δέν είναι Ανθρωποι ........ αλλά οι Ανθρωποι είναι Ζώα ..... άλλη φυσιολογία ....

Υποννοάς ότι μεταφέρονται σκέψεις ..... η νοοτροπίες ...... η κάτι τέτοιο ;;;

Διότι τό Εθνικό 'Ιδρυμα Ερευνών άλλα λέει .....

Και γιά τούς Aρχαίους ..... εν αρχή είν το Χάος ..... καί Χάος ο Ανθρωπος .......

Καί τό Χάος δέν τιθασεύεται ...... δέν υποτάσεται .....

Σέ ανθρώπους κάποιο πείραμα υπάρχει ;;;

.
Δεν υπονοώ, το λέω στα ίσια.

Ορίστε και το λινκ http://newpost.gr/ellada/ygeia/299840/t ... dotei-fobo


Έχω και σε σαλιγκάρια... http://www.iefimerida.gr/news/416634/ek ... o-sto-allo

Εικόνα
Αυτα ειναι γνωστα,τα εχουμε δει και σε ντοκιμαντερ.Δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει μετενσαρκωση,δεν την καταργει.Ουτε την επιβεβαιωνει,ουτε την καταργει.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 21 Σεπ 2018, 00:12

Πάνας έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:04
Εσθήρ έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:02
Υπερκουλτουριαρη μου παντως,να ξες ο τιτλος ειναι λαθος.Στην μετεμψυχωση μπορεις να γινεις και ζωακι,στην μετενσαρκωση απλα ξαναγυρνας σε ανθρωπο παντα. :oops: Αρα εσυ εννοεις την μετενσαρκωση,οχι την μετεμψυχωση.
Μπορεί να ανακαλέσει μνήμη από τότε που ήταν πίθηκος.. δεν αποκλείεται.
Θα σε μαλώσω, είναι ποτέ δυνατόν να πιστεύεις οτι ο Υπερκουλ υπήρξε ποτέ πίθηκος?!
Ο Υπερκούλ γεννήθηκε/φυτεύτηκε κατευθείαν σε μια ξαπλώστρα σε παραλία της Χαλκιδικής ρουφώντας πινακολάδα και χαζεύοντας τις τουρίστριες :lol:
Πετρούκιε, μόνο εγώ σε καταλαβαίνω :hebit:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 21 Σεπ 2018, 01:52

Σχετικό-άσχετο: Πόσο πιο δίκαια θα ήταν τα πράγματα, αν ο καθένας μετά θάνατον πήγαινε εκεί που πίστευε όσο ήταν στη ζωή.
Οι μη πιστεύοντες στην ύπαρξη της ψυχής στο πουθενά, οι Μωαμεθανοί στον παράδεισο με τα ουρί και τα πιλάφια, οι της μετενσάρκωσης να μετεσαρκώνονταν, κ.ο.κ.
Αν ο Μεγαλοδύναμος διέθετε κάποια δόση σαρκασμού, αυτό θα έκανε.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 21 Σεπ 2018, 09:31

Εξαιρετικά άδικο!
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 21 Σεπ 2018, 21:29

Spiros252 έγραψε:
21 Σεπ 2018, 09:31
Εξαιρετικά άδικο!
Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Γιωργης

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιωργης » 21 Σεπ 2018, 21:37

Γιατί ο κάθε τζιχαντιστης τρομοκράτης θα τρώει πιλάφια και θα χει από 40 γκομενες

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 21 Σεπ 2018, 22:15

:D Ε μα είναι δυνατόν;
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7317
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 21 Σεπ 2018, 22:21

Καλή τρολλιά θα ήταν να στείλει τους Χριστιανούς στον παράδεισο, αλλά να τον έχει φτιάξει έτσι ώστε να είναι σαν κάτεργο.

User_601

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Σεπ 2018, 22:34

Ε ναι,αν υπαρχει μια ανωτερη συνειδηση,σιγουρα δεν θα μας κανει τα χατηρια.Ουτε ειναι δυνατον να επιβραβευει τα καθηκια.
Εγω παντως αλλο ειπα.
Το να δινει τυρακι και να επιβραβευει μια ανωτερη οντοτητα,απλα οσους τον ακολουθουν απο μια ευκαιρια ζωης,και να τιμωρει οσους δεν τηρουν καποιους ''κανονες'' ας το πουμε ετσι και να τους πεταει στα ταρταρα,δεν μου φαινεται μια δικαιη και σοφη επιλογη.Ρουσφετικη και εκδικητικη μου φαινεται.
Ποσο μαλλον οταν απο τον φοβο τιμωριας οι θρησκευαμενοι,ακολουθουν τους κανονες της θρησκειας τους.Αυτο δενε χει ουδεμια αξια.Ειναι καθαρος και αγνος παρθενος συμφεροντολογισμος.Ωπα....ας παγαινω και καμια εκκλησια,ας κανω και καμια ελεημοσυνη,ας κανω και 10 σταυρους..διοτι αν δεν τα κανω θα παω κολαση.
Τι ανωτερος ανθρωπος!!!!!!!!
Βγαζω το καπελο σε αθεους που ειναι ωραιοι και σωστοι,ακριβως επειδη το νιωθουν και δεν θελουν να κανουν σε αλλους οτι δεν θελουν οι αλλοι να κανουν σε αυτους.Που θα κανουν το σωστο επειδη ετσι το νιωθουν και οχι επειδη τους το επιβαλλει μια θρησκεια.Χωρις κανεναν συμφεροντολογισμο και κανενα ανταλλαγμα,μονο τοτε ειναι ειλικρινες και εχει αξια.
Και..η τυπολατρια ειναι ο εχθρος της ουσιας.
Αντιθετα,ΑΝ υπαρχει μια ανωτερη διαννοια,θεωρω πιο δικαιο και λογικο να μας αφηνει να μαθαινουμε απο τα λαθη μας,δινοντας μα πολλες ευκαιριες,μεγαλωμενοι σε διαφορετικα περιβαλλοντα και σε διαφορετικες συνθηκες.
Και οπως εστρωσες θα κοιμηθεις.Μαθαινεις απο τα λαθη σου,οσο δεν βαζεις μυαλο..παλι θα επιστρεφεις στο ιδιο σημειο και ξανα απο την αρχη.
Ολα αυτα βεβαια,.με το τεραστιο ΑΝ.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 21 Σεπ 2018, 22:39

:goodpost:
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 21 Σεπ 2018, 23:23

Εσθήρ έγραψε:
21 Σεπ 2018, 22:34
Βγαζω το καπελο σε αθεους που ειναι ωραιοι και σωστοι,ακριβως επειδη το νιωθουν
νασαι καλά

όμως αυτό το ΑΝ που λες δεν στέκει.
επετρεψε μου ενα σοφισμα, ΑΝ πάνω απο το κεφάλι σου στέκεται ενας ιπταμενος ροζ ελέφαντας αλλά είναι αόρατος
δηλαδή μη αισθητός από τις αισθήσεις μας. Επίσης ΑΝ για να τον δεις έπρεπε να τον πιστεψεις στην ουσία να αυθυποβάλεις
στον ευατό σου ότι υπάρχει όπως έχουν πει κάποιοι που τον έχουν δει αφου πιστεψαν τοσο πολυ που τον είδαν.

Πάνω σαυτό λοιπόν να ρωτήσω εγώ μπορείς να αποδείξεις ότι ο ισχυρισμός μου δεν ισχύει; Όχι,
όυτε εγώ μπορώ να σε αποδείξω το αντίθετο. Γιατί με τέτοιου είδους σοφίσματα που δεν γίνεται
να μπουν σε επιστημονικό εργαστήριο για τηνν επαλήθευση τους μπορείς να πεις ότι παπατζα θες
απο θεό μέχρι ιπταμενο ροζ ελεφαντα.
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 21 Σεπ 2018, 23:28

Εσθήρ έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:02
Υπερκουλτουριαρη μου παντως,να ξες ο τιτλος ειναι λαθος.Στην μετεμψυχωση μπορεις να γινεις και ζωακι,στην μετενσαρκωση απλα ξαναγυρνας σε ανθρωπο παντα. :oops: Αρα εσυ εννοεις την μετενσαρκωση,οχι την μετεμψυχωση.
Δεν είμαι σίγουρος για το τι εννοώ. Η Αμερικάνα με την ενόραση δεν ξεκαθάρισε το αν έγινα και ζώο,αλλά χλωμό το βλέπω, γιατί έλεγε πως είδα τα πάντα,λες να τα κοιτούσα βελάζοντας; Έχουν ψυχή τα ζώα; @ρχίδια. Και για τους ανθρώπους δηλαδή συζητήσιμο είναι.
Τες πάντων αναμνήσεις από τετράποδο δεν βιώνω. Μου είναι παντελώς αδιάφορα, αν και αυτά με γουστάρουν, ίσως ξέρουν κάτι παραπάνω.
Πάνας έγραψε:
20 Σεπ 2018, 00:49
Δεν είναι μετεμψύχωση, μεταφορά μνήμης μέσω dna είναι η οποία πάντα είναι υποσυνείδητη, δηλαδή δεν μπορείς να την ανακαλέσεις.
Αυτό παίζει. Ανέφερα πιο πριν πως την πρώτη φορά που πήγα στην Κωνσταντινούπολη, ένιωσα πως επέστρεψα εκεί που ανήκω και ήξερα πως να κινηθώ, καταλάβαινα και την γλώσσα κ.λ.π, χωρίς να εχω καμια καταγωγή απο εκεί.
Αυτο δεν είναι απόλυτα ακριβες. Ο προπαππούς μου πέρασε την μισή ζωή του εκεί. Έφυγε γυρω στο 1880 από την Κοζάνη(μόνος χώρίς την προγιαγιά :) ) και εζήσε εκει ως το 1920. Μετά πήγε στην Γερμανία,λάτρεψε Αδόλφο,αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Τον τύπο δεν τον γνώρισα, πέθανε στην Θεσσαλονίκη στα 100 του, γύρω στο 1960, όμως αυτό που ξέρω περα από το ότι ήταν δωρικών πεποιθήσεων, ήταν πως είχε ψύχωση με την Κωνσταντινούπολη, σε σημείο να την δηλώνει τόπο καταγωγής του και να την θεωρεί την μοναδική του πατρίδα.
Σουβλίτσα έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:12
Θα σε μαλώσω, είναι ποτέ δυνατόν να πιστεύεις οτι ο Υπερκουλ υπήρξε ποτέ πίθηκος?!
Ο Υπερκούλ γεννήθηκε/φυτεύτηκε κατευθείαν σε μια ξαπλώστρα σε παραλία της Χαλκιδικής ρουφώντας πινακολάδα και χαζεύοντας τις τουρίστριες :lol:
Πετρούκιε, μόνο εγώ σε καταλαβαίνω :hebit:
Έτσι είναι. Αισθάνομαι σαν είμαι στην ξαπλώστρα του beach bar από το 500 π.Χ. Δυστυχώς πάμε για φινάλε. Δεν παίζει φράγκο και δεν έχει μείνει ψυχή... Αν και με πήρε προχθές μια μουρλή 40αρα raver ξαδέρφη με πράσινο μαλλί και μου λεει ρε μλκ Ξα, σήκω και έλα Ρόδο εδώ θα τα σπάμε μέχρι Νοέμβρη. Έριξα Τσελσι τελικό 0-3,αλλά δεν. Ο κρετίνος Πασχαλάκης χθες βρήκε να είναι σε φόρμα :fp: . Πίσω στην κωλόπολη.
Επόμενη μετενσάρκωση, αν πάω σε γυναικεία version, κάτι σε Σύλβια Σοφοκλέους θα πάρω.
Εσθήρ έγραψε:
21 Σεπ 2018, 22:34

Βγαζω το καπελο σε αθεους που ειναι ωραιοι και σωστοι,ακριβως επειδη το νιωθουν
Το σωστός και ωραίος είναι σχετικό και ρευστό ανάλογα με την εποχή και την κοινωνία και ρητά συνδεδεμένο με την θρησκεία ή τον απόηχο της, όπως τώρα ζούμε στην Δύση. Αν δεν υπάρχει Θεός, δεν υπάρχει Σωστό και Λάθος,το ίδιο και αν υπάρχει αλλά έχει βαρεθεί να βλέπει το έργο.

User_601

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Σεπ 2018, 23:32

Βινόσαυρος έγραψε:
21 Σεπ 2018, 23:23
Εσθήρ έγραψε:
21 Σεπ 2018, 22:34
Βγαζω το καπελο σε αθεους που ειναι ωραιοι και σωστοι,ακριβως επειδη το νιωθουν
νασαι καλά

όμως αυτό το ΑΝ που λες δεν στέκει.
επετρεψε μου ενα σοφισμα, ΑΝ πάνω απο το κεφάλι σου στέκεται ενας ιπταμενος ροζ ελέφαντας αλλά είναι αόρατος
δηλαδή μη αισθητός από τις αισθήσεις μας. Επίσης ΑΝ για να τον δεις έπρεπε να τον πιστεψεις στην ουσία να αυθυποβάλεις
στον ευατό σου ότι υπάρχει όπως έχουν πει κάποιοι που τον έχουν δει αφου πιστεψαν τοσο πολυ που τον είδαν.

Πάνω σαυτό λοιπόν να ρωτήσω εγώ μπορείς να αποδείξεις ότι ο ισχυρισμός μου δεν ισχύει; Όχι,
όυτε εγώ μπορώ να σε αποδείξω το αντίθετο. Γιατί με τέτοιου είδους σοφίσματα που δεν γίνεται
να μπουν σε επιστημονικό εργαστήριο για τηνν επαλήθευση τους μπορείς να πεις ότι παπατζα θες
απο θεό μέχρι ιπταμενο ροζ ελεφαντα.
Μα εδω αποψεις και σκεψεις μας λεμε.Δεν αποδεικνυουμε απολυτως τιποτα.Πως θα μπορουσαμε;
Εγω δεν ξερω ουτε λεω οτι υπαρχει μετενσαρκωση,οπως επισης δεν ξερω και δεν λεω οτι υπαρχει κολαση και παραδεισος,ουτε λεω αν υπαρχει θεος η δεν υπαρχει.Αυτα ανηκουν σε αλλα,αναλογα θεματα.Βρες τα.

Το θεμα εδω λεει η μετεμψυχωση,και ειναι και λαθος θα επρεπε εστω να εχει μεσα και την μετενσαρκωση,διοτι το αρχικο ποστ για μετενσαρκωση βασικα μιλαει και οχι μετεμψυχωση...αλλα εστω οτι μιλαμε και για τα δυο.Λεει..ποιο ειναι το νοημα της.Εκει ακριβως απαντω.

ΑΝ υπαρχει ανωτερη διαννοια,θεωρω οτι η μετενσαρκωση ακομα και μετεμψυχωση θα σου βαλω εγω,την θεωρω ποιο δικαιη και ''λογικη'' συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα,απο την απλη κολαση και παραδεισο των διαφορων θρησκειων.
Πως σκατα να πω οτι ισχυει;Καν δεν ξερουμε αν υπαρχει ανωτερη διαννοια η τυχαιος σχεδιασμος.

Εγω σε αυτην την λουμπα δεν πεφτω,τα αφηνω στους ξερολες και ανοητους.
Μιλαω με ΑΝ...διοτι ακριβως ΑΝ ειναι και οποιος ισχιριζεται οτι ΑΠΟΛΥΤΑ υπαρχει ανωτερη διαννοια,Η δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΙΑΝΝΟΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ λιγοτερο ΗΛΙΘΙΟΣ.Δεν ειμαστε καν σε θεση ουτε να το ξερουμε ουτε να το αποδειξουμε.
Οποτε και σαφως μιλαμε υποθετικα,ουτε υποστηριζω οτι ισχυει,απλα συγκρινω 2 ''συστηματα'' και εκφραζω την αποψη μου.Δεν λεω οτι ισχυει.
Το καταλαβες τωρα;

User_601

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Σεπ 2018, 23:36

Αν δεν υπάρχει Θεός, δεν υπάρχει Σωστό και Λάθος,το ίδιο και αν υπάρχει αλλά έχει βαρεθεί να βλέπει το έργο.
Αυτη ειναι η λουμπα που μας μαθαν και η μεγαλυτερη μαλακια ανωριμων ανθρωπων.
Ακριβως αυτο λεω παραπανω και με επιβεβαιωνεις.
Μας εμαθαν οτι ηθικος κωδικας υπαρχει μονο αν στον θετουν θρησκειες.Ε..δεν ειναι ετσι,εκτος αν σε βολευει να ειναι ετσι.Λες,δεν υπαρχει θεος,αρα κανω οτι γουσταρω.
Οι θρησκειες εθεσαν κωδικες επειδη ηθελαν υποχειρια και να εξυπηρετουνται τα συμφεροντα τους.
ΒΓΑΛΤΕ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑς ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΙΣΤΕ.
Ηθικος κωδικας υπαρχει και ειναι παρα πολυ απλος.
Δεν κανεις οτι δεν ΘΕΣ να σου εκαναν οι αλλοι,και κανεις αυτα που θα ηθελες να σου κανουν οι αλλοι.Υπαρχουν ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕς ΑΞΙΕς και οχι μονο ανθρωπισικες...παγκοσμιες αξιες.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΕς ΜΕ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ.Εχετε εγκλωβιστει σε αυτο το σιχαμα που ονομαζεται θρησκεια.Προβατοποιηση.
Και η ιδια η φυση των πραγματων,και η ιδια η φυσικη αυτο δειχνει.Το πεταγμα της πεταλουδας εχει επιπτωσεις.Οτι κανουμε εχει μια αλφα επιπτωση καπου.Κια αν δεν την λουζομαστε εμεις,την λουζονται οι επομενοι και καποιοι αλλοι.Αυτο καθιστα κωδικα ηθικης.Απο την ιδια την φυση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος User_601 την 22 Σεπ 2018, 00:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 21 Σεπ 2018, 23:45

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Σεπ 2018, 23:28
Εσθήρ έγραψε:
21 Σεπ 2018, 22:34

Βγαζω το καπελο σε αθεους που ειναι ωραιοι και σωστοι,ακριβως επειδη το νιωθουν
Το σωστός και ωραίος είναι σχετικό και ρευστό ανάλογα με την εποχή και την κοινωνία και ρητά συνδεδεμένο με την θρησκεία ή τον απόηχο της, όπως τώρα ζούμε στην Δύση. Αν δεν υπάρχει Θεός, δεν υπάρχει Σωστό και Λάθος,το ίδιο και αν υπάρχει αλλά έχει βαρεθεί να βλέπει το έργο.
Βινόσαυρος @ Αν δεν ήσασταν χριστιανοί, τι θα ήσασταν;
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών