Μετεμψύχωση και το νόημα της

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
User_601

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 21 Σεπ 2018, 23:49

Βινόσαυρος έγραψε:
21 Σεπ 2018, 23:45
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Σεπ 2018, 23:28
Εσθήρ έγραψε:
21 Σεπ 2018, 22:34

Βγαζω το καπελο σε αθεους που ειναι ωραιοι και σωστοι,ακριβως επειδη το νιωθουν
Το σωστός και ωραίος είναι σχετικό και ρευστό ανάλογα με την εποχή και την κοινωνία και ρητά συνδεδεμένο με την θρησκεία ή τον απόηχο της, όπως τώρα ζούμε στην Δύση. Αν δεν υπάρχει Θεός, δεν υπάρχει Σωστό και Λάθος,το ίδιο και αν υπάρχει αλλά έχει βαρεθεί να βλέπει το έργο.
Βινόσαυρος @ Αν δεν ήσασταν χριστιανοί, τι θα ήσασταν;
Λες κατι;Τι;

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 22 Σεπ 2018, 02:22

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Σεπ 2018, 23:28
Σουβλίτσα έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:12
Θα σε μαλώσω, είναι ποτέ δυνατόν να πιστεύεις οτι ο Υπερκουλ υπήρξε ποτέ πίθηκος?!
Ο Υπερκούλ γεννήθηκε/φυτεύτηκε κατευθείαν σε μια ξαπλώστρα σε παραλία της Χαλκιδικής ρουφώντας πινακολάδα και χαζεύοντας τις τουρίστριες :lol:
Πετρούκιε, μόνο εγώ σε καταλαβαίνω :hebit:
Έτσι είναι. Αισθάνομαι σαν είμαι στην ξαπλώστρα του beach bar από το 500 π.Χ. Δυστυχώς πάμε για φινάλε. Δεν παίζει φράγκο και δεν έχει μείνει ψυχή... Αν και με πήρε προχθές μια μουρλή 40αρα raver ξαδέρφη με πράσινο μαλλί και μου λεει ρε μλκ Ξα, σήκω και έλα Ρόδο εδώ θα τα σπάμε μέχρι Νοέμβρη. Έριξα Τσελσι τελικό 0-3,αλλά δεν. Ο κρετίνος Πασχαλάκης χθες βρήκε να είναι σε φόρμα :fp: . Πίσω στην κωλόπολη.
Επόμενη μετενσάρκωση, αν πάω σε γυναικεία version, κάτι σε Σύλβια Σοφοκλέους θα πάρω.
Τί εστί Σύλβια Σοφοκλέους, δεν έβγαλα άκρη :smt017
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 22 Σεπ 2018, 02:24

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
19 Σεπ 2018, 00:24
Ένας φίλος μου ήταν παντρεμένος με μια τύπισα για κάτι μήνες. Η γυναίκα αυτή,αμερικανίδα στην καταγωγή, όπως μου είπε αργότερα,μετα το διαζύγιο, είχε και μεταφυσικές προεκτάσεις.
Δεν είμαι ειδικός σε αυτά φίλε Υπερκουλ αλλά αυτός ο άνθρωπος, η πρώην σύζυγος του φίλου σου, όντως φαίνεται να έχει πραγματικό προορατικό χάρισμα. Κάτι μήνες μόνο; Την είδε την εύκολη διατροφή; Την τσίμπησε!
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15350
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 22 Σεπ 2018, 03:04

Εσθήρ έγραψε:
21 Σεπ 2018, 23:32
Βινόσαυρος έγραψε:
21 Σεπ 2018, 23:23
Εσθήρ έγραψε:
21 Σεπ 2018, 22:34
Βγαζω το καπελο σε αθεους που ειναι ωραιοι και σωστοι,ακριβως επειδη το νιωθουν
νασαι καλά

όμως αυτό το ΑΝ που λες δεν στέκει.
επετρεψε μου ενα σοφισμα, ΑΝ πάνω απο το κεφάλι σου στέκεται ενας ιπταμενος ροζ ελέφαντας αλλά είναι αόρατος
δηλαδή μη αισθητός από τις αισθήσεις μας. Επίσης ΑΝ για να τον δεις έπρεπε να τον πιστεψεις στην ουσία να αυθυποβάλεις
στον ευατό σου ότι υπάρχει όπως έχουν πει κάποιοι που τον έχουν δει αφου πιστεψαν τοσο πολυ που τον είδαν.

Πάνω σαυτό λοιπόν να ρωτήσω εγώ μπορείς να αποδείξεις ότι ο ισχυρισμός μου δεν ισχύει; Όχι,
όυτε εγώ μπορώ να σε αποδείξω το αντίθετο. Γιατί με τέτοιου είδους σοφίσματα που δεν γίνεται
να μπουν σε επιστημονικό εργαστήριο για τηνν επαλήθευση τους μπορείς να πεις ότι παπατζα θες
απο θεό μέχρι ιπταμενο ροζ ελεφαντα.
Μα εδω αποψεις και σκεψεις μας λεμε.Δεν αποδεικνυουμε απολυτως τιποτα.Πως θα μπορουσαμε;
Εγω δεν ξερω ουτε λεω οτι υπαρχει μετενσαρκωση,οπως επισης δεν ξερω και δεν λεω οτι υπαρχει κολαση και παραδεισος,ουτε λεω αν υπαρχει θεος η δεν υπαρχει.Αυτα ανηκουν σε αλλα,αναλογα θεματα.Βρες τα.

Το θεμα εδω λεει η μετεμψυχωση,και ειναι και λαθος θα επρεπε εστω να εχει μεσα και την μετενσαρκωση,διοτι το αρχικο ποστ για μετενσαρκωση βασικα μιλαει και οχι μετεμψυχωση...αλλα εστω οτι μιλαμε και για τα δυο.Λεει..ποιο ειναι το νοημα της.Εκει ακριβως απαντω.

ΑΝ υπαρχει ανωτερη διαννοια,θεωρω οτι η μετενσαρκωση ακομα και μετεμψυχωση θα σου βαλω εγω,την θεωρω ποιο δικαιη και ''λογικη'' συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα,απο την απλη κολαση και παραδεισο των διαφορων θρησκειων.
Πως σκατα να πω οτι ισχυει;Καν δεν ξερουμε αν υπαρχει ανωτερη διαννοια η τυχαιος σχεδιασμος.

Εγω σε αυτην την λουμπα δεν πεφτω,τα αφηνω στους ξερολες και ανοητους.
Μιλαω με ΑΝ...διοτι ακριβως ΑΝ ειναι και οποιος ισχιριζεται οτι ΑΠΟΛΥΤΑ υπαρχει ανωτερη διαννοια,Η δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΙΑΝΝΟΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ λιγοτερο ΗΛΙΘΙΟΣ.Δεν ειμαστε καν σε θεση ουτε να το ξερουμε ουτε να το αποδειξουμε.
Οποτε και σαφως μιλαμε υποθετικα,ουτε υποστηριζω οτι ισχυει,απλα συγκρινω 2 ''συστηματα'' και εκφραζω την αποψη μου.Δεν λεω οτι ισχυει.
Το καταλαβες τωρα;
Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 22 Σεπ 2018, 09:35

Σουβλίτσα έγραψε:
22 Σεπ 2018, 02:22


Τί εστί Σύλβια Σοφοκλέους, δεν έβγαλα άκρη :smt017
Χάνεις. Μόνο για Αυτήν κρατώ την τηλεόραση. Δες το βίντεο
Yochanan έγραψε:
22 Σεπ 2018, 02:24


Δεν είμαι ειδικός σε αυτά φίλε Υπερκουλ αλλά αυτός ο άνθρωπος, η πρώην σύζυγος του φίλου σου, όντως φαίνεται να έχει πραγματικό προορατικό χάρισμα. Κάτι μήνες μόνο; Την είδε την εύκολη διατροφή; Την τσίμπησε!
Μπα δεν υπάρχει διατροφή,φιλικά χώρισαν, μέχρι που όταν έκλεισε την πόρτα και είπε ουφ, διαπίστωσε πως έλειπε το λαπτοπ,κάτι χρυσαφικά και ένα κινητό των 1000ων Ευρώ. Ψιλοπράγματα.
Ένα άλλο ζεύγος, πολύ κοντινό μου παντρεμένοι κανα χρόνο, σκέφτονται πότε θα ξεμπερδεύουν με τον γάμο τους, αφού τους είχαν πει στο χέρι πως θα κάνουν από δυο ο καθένας. Πέρασε ο χρόνος, άντε και ένας ακόμα, ε μην φάμε και καμιά 20ετια μαζί.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 22 Σεπ 2018, 21:51

:smt005:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Σεπ 2018, 17:05

Ίφιδα έγραψε:
19 Σεπ 2018, 20:08
Πάντως, αυτό με την παλιά ψυχή, το έχουμε ακούσει πολλοί, προσωπικά δε πιστεύω τίποτα. Το ακούω σα να θέλουν να μου "χαιδέψουν τα αυτιά" Επίσης πως ο φύλακας άγγελος είναι δίπλα μας και προσπαθεί να επικοινωνήσει μαζί μας
Να επικοινωνήσει!!!! Τον προκαλώ!!!! Έχω να του ψιθυρίσω δυο φωνήεντα!!!


Spiros252 έγραψε:
20 Σεπ 2018, 01:50
Ίφιδα έγραψε:
19 Σεπ 2018, 20:08
SpoilerShow
Το γελάει ο Κατάνας αλλά έχω πάθει τέτοιο πράγμα 15 ετών, έχει κάτι μέρες που πέθανε ο πατέρας μου στην κρεβατοκάμαρα, η μάνα μου φυσικά δε μπορεί να κοιμηθεί εκεί μέσα και κοιμάμαι μαζί της για παρηγοριά στον καναπέ στο σαλόνι. Εκείνη κοιμάται δίπλα μου, εγώ έβλεπα τηλεόραση, την έκλεισα και με το που ξάπλωσα....
κλείδωσα...παράλυση, λες κι ένα κουκούλι μ έχει σκεπάσει και δεν μπορώ να κουνηθώ. Στο καπάκι όμως, με το που ξάπλωσα, όχι μερικά λεπτά αργότερα. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά σηκώνομαι και 20-30 εκατοστά απ το κρεβάτι (έτσι νιώθω). Τη στιγμή εκείνη ακούω βαριά βήματα να βγαίνουν απ την κρεβατοκάμαρα, ένα μαύρο νέφος πλησιάζει και κάθετε ακριβώς δίπλα απ το κεφάλι της μάνας.
Δεν έχω φοβηθεί ποτέ τόσο στη ζωή μου και δεν έχω περάσει λίγα. Σκέφτομαι ότι μπήκαν κλέφτες στο σπίτι, με σκότωσαν και δεν κατάλαβα ότι πέθανα. Αισθάνομαι οτι ο τύπος θέλει να κάνει κακό στη μάνα μου, εγώ προσπαθώ με όλη μου τη δύναμη να κουνηθώ και δεν μπορώ. Η μάνα μου αρχίζει να τραγουδάει σε μια ακαταλαβίστικη γλώσσα και τότε το μαύρο νέφος αρχίζει και γελάει με το πιο τρομακτικό γέλιο που έχεις ακούσει στη ζωή σου.
Ο Πανικός ο ίδιος σας λέω. Έβριζα τον εαυτό μου και μου ούρλιαζα "ξύπνα μαλάκα θα πεθάνει κι η μάνα σου κι εσύ θα βλέπεις θρίλερ" Τελικά αφού έπεισα τον εαυτό μου ότι η μάνα μου θα πεθάνει κι έβαλα όλα τα δυνατά μου, λες κι έσκασε η φούσκα, "ελευθερώθηκα", ΄"έπεσα" στο κρεβάτι, σηκώθηκα, η μάνα μου κοιμόταν τον ύπνο του δικαίου, την ξύπνησα κατατρομαγμένη "τί τραγουδούσες" της ούρλιαζα πανικόβλητη. Εκείνη τίποτα, χαλαρουίτα. Απο τότε και για κανα μήνα έβλεπα κάθε βράδυ εφιάλτες με τον πατέρα μου, μέχρι που είδα το τελευταίο όνειρο, τον πατέρα μου να μου λέει ότι ειναι καλά, και ησυχασα.
Για 4 χρόνια ξεψείρισα τη Θεολογία. Μην ήταν η Μόρα, η Μάρα η Σάρα και το κακό συναπάντημα; Μην ήταν ο Βελζεβούλης ή κανας παρατρεχάμενος; Μήν ήταν οι Ερινύες ή βγήκα σε αστρικό και συνάντησα κακό πνεύμα;
Μην, τελικά, είν το μυαλό μου το τράγιο κι όλα είναι στο κεφάλι μας; Τσέκ
Ανατρίχιασα! Πσσσ!! Φοβερή εμπειρία πρέπει να ήταν!
Μόρα με μερική αστρική προβολή σε πλήρη συνείδηση και με συνειδητή αντίληψη άλλου αστρικού σώματος και παράλληλα πειραχτήρι πνεύμα στο χώρο. Πάλι καλά που δε βγήκες εντελώς.. :8)
:xena: Τι λέτε;


Σουβλίτσα έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:12
Θα σε μαλώσω, είναι ποτέ δυνατόν να πιστεύεις οτι ο Υπερκουλ υπήρξε ποτέ πίθηκος?!
Ο Υπερκούλ γεννήθηκε/φυτεύτηκε κατευθείαν σε μια ξαπλώστρα σε παραλία της Χαλκιδικής ρουφώντας πινακολάδα και χαζεύοντας τις τουρίστριες :lol:
Πετρούκιε, μόνο εγώ σε καταλαβαίνω :hebit:
Συμπατριώτης και ο Υπερκούλ;


Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Σεπ 2018, 23:28
Έτσι είναι. Αισθάνομαι σαν είμαι στην ξαπλώστρα του beach bar από το 500 π.Χ. Δυστυχώς πάμε για φινάλε. Δεν παίζει φράγκο και δεν έχει μείνει ψυχή... Αν και με πήρε προχθές μια μουρλή 40αρα raver ξαδέρφη με πράσινο μαλλί και μου λεει ρε μλκ Ξα, σήκω και έλα Ρόδο εδώ θα τα σπάμε μέχρι Νοέμβρη.
Ναι, συμπατριώτης, μπήκε η διάγνωση.
Άντε αδέλφια, είμαστε περισσότεροι. Με ένα ντου, το πήραμε το phorum.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 26 Σεπ 2018, 17:14

Juno έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:05
Ίφιδα έγραψε:
19 Σεπ 2018, 20:08
Πάντως, αυτό με την παλιά ψυχή, το έχουμε ακούσει πολλοί, προσωπικά δε πιστεύω τίποτα. Το ακούω σα να θέλουν να μου "χαιδέψουν τα αυτιά" Επίσης πως ο φύλακας άγγελος είναι δίπλα μας και προσπαθεί να επικοινωνήσει μαζί μας
Να επικοινωνήσει!!!! Τον προκαλώ!!!! Έχω να του ψιθυρίσω δυο φωνήεντα!!!
Η απατεώνισσα που μου τό πε (τέρμα θεούσα μπαιδεγουέι μή φανταστείς καμια μαγισσέ τύπισσα) θα σου έλεγε "και μόνο που μιλάς έτσι τον απωθείς" ή "και μόνο που τον ψάχνεις είναι απόδειξη ότι εκείνος είναι δίπλα σου και σε προσέχει" ή θα σε έβαζε να προσευχηθείς-διαλογιστείς και θα το έπαιζε τσάνελ, θα άρχιζε να σου μιλά αντί αυτού του στυλ "πρέπει να προσέχεις περισσότερο τον εαυτό σου κι εκείνο που έκανες τις προάλλες, ξέρεις εσύ, τον στεναχώρησε πολύ, μη το ξανακάνεις"! :lol:

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Σεπ 2018, 17:28

Ίφιδα έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:14
Juno έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:05
Ίφιδα έγραψε:
19 Σεπ 2018, 20:08
Πάντως, αυτό με την παλιά ψυχή, το έχουμε ακούσει πολλοί, προσωπικά δε πιστεύω τίποτα. Το ακούω σα να θέλουν να μου "χαιδέψουν τα αυτιά" Επίσης πως ο φύλακας άγγελος είναι δίπλα μας και προσπαθεί να επικοινωνήσει μαζί μας
Να επικοινωνήσει!!!! Τον προκαλώ!!!! Έχω να του ψιθυρίσω δυο φωνήεντα!!!
Η απατεώνισσα που μου τό πε (τέρμα θεούσα μπαιδεγουέι μή φανταστείς καμια μαγισσέ τύπισσα) θα σου έλεγε "και μόνο που μιλάς έτσι τον απωθείς" ή "και μόνο που τον ψάχνεις είναι απόδειξη ότι εκείνος είναι δίπλα σου και σε προσέχει" ή θα σε έβαζε να προσευχηθείς-διαλογιστείς και θα το έπαιζε τσάνελ, θα άρχιζε να σου μιλά αντί αυτού του στυλ "πρέπει να προσέχεις περισσότερο τον εαυτό σου κι εκείνο που έκανες τις προάλλες, ξέρεις εσύ, τον στεναχώρησε πολύ, μη το ξανακάνεις"! :lol:
Πωωωω, τελικά οι θεούσες απατεώνισσες είναι ολόιδιες με τις ενεργειακές απατεώνισσες!!!
Έτσι ακριβώς μιλούσαν δύο τύπισσες στη yoga μέχρι που μάζεψα τη μία και της είπα, να σου πω κοπέλα μου, αυτή τη στιγμή εσύ προσπαθείς να με πείσεις για τη θεωρία σου. Άρα θα φέρεις αποδείξεις ή λογικές εξηγήσεις για αυτά που λες για να με πείσεις. Τα αξιώματα και μόνον που έβηξες, ξύστηκες κλπ ισχύει το ένα και το άλλο, δεν με πείθουν. Αν μπορείς, πείσε με αλλιώς πάνε πάρα πέρα. Πολύ κολλιτσίδες!
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 26 Σεπ 2018, 17:35

Juno έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:28
Ίφιδα έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:14
Juno έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:05

Να επικοινωνήσει!!!! Τον προκαλώ!!!! Έχω να του ψιθυρίσω δυο φωνήεντα!!!
Η απατεώνισσα που μου τό πε (τέρμα θεούσα μπαιδεγουέι μή φανταστείς καμια μαγισσέ τύπισσα) θα σου έλεγε "και μόνο που μιλάς έτσι τον απωθείς" ή "και μόνο που τον ψάχνεις είναι απόδειξη ότι εκείνος είναι δίπλα σου και σε προσέχει" ή θα σε έβαζε να προσευχηθείς-διαλογιστείς και θα το έπαιζε τσάνελ, θα άρχιζε να σου μιλά αντί αυτού του στυλ "πρέπει να προσέχεις περισσότερο τον εαυτό σου κι εκείνο που έκανες τις προάλλες, ξέρεις εσύ, τον στεναχώρησε πολύ, μη το ξανακάνεις"! :lol:
Πωωωω, τελικά οι θεούσες απατεώνισσες είναι ολόιδιες με τις ενεργειακές απατεώνισσες!!!
Έτσι ακριβώς μιλούσαν δύο τύπισσες στη yoga μέχρι που μάζεψα τη μία και της είπα, να σου πω κοπέλα μου, αυτή τη στιγμή εσύ προσπαθείς να με πείσεις για τη θεωρία σου. Άρα θα φέρεις αποδείξεις ή λογικές εξηγήσεις για αυτά που λες για να με πείσεις. Τα αξιώματα και μόνον που έβηξες, ξύστηκες κλπ ισχύει το ένα και το άλλο, δεν με πείθουν. Αν μπορείς, πείσε με αλλιώς πάνε πάρα πέρα. Πολύ κολλιτσίδες!
Όλες-οι οι απατεώνισσες-νες τα ίδια "μούτρα" έχουν. Να υποθέσω ότι η ενεργειακή, σου καθάριζε την αύρα σαν την Κονιόρδου; :lol:

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Σεπ 2018, 17:41

Ίφιδα έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:35
Juno έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:28
Ίφιδα έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:14


Η απατεώνισσα που μου τό πε (τέρμα θεούσα μπαιδεγουέι μή φανταστείς καμια μαγισσέ τύπισσα) θα σου έλεγε "και μόνο που μιλάς έτσι τον απωθείς" ή "και μόνο που τον ψάχνεις είναι απόδειξη ότι εκείνος είναι δίπλα σου και σε προσέχει" ή θα σε έβαζε να προσευχηθείς-διαλογιστείς και θα το έπαιζε τσάνελ, θα άρχιζε να σου μιλά αντί αυτού του στυλ "πρέπει να προσέχεις περισσότερο τον εαυτό σου κι εκείνο που έκανες τις προάλλες, ξέρεις εσύ, τον στεναχώρησε πολύ, μη το ξανακάνεις"! :lol:
Πωωωω, τελικά οι θεούσες απατεώνισσες είναι ολόιδιες με τις ενεργειακές απατεώνισσες!!!
Έτσι ακριβώς μιλούσαν δύο τύπισσες στη yoga μέχρι που μάζεψα τη μία και της είπα, να σου πω κοπέλα μου, αυτή τη στιγμή εσύ προσπαθείς να με πείσεις για τη θεωρία σου. Άρα θα φέρεις αποδείξεις ή λογικές εξηγήσεις για αυτά που λες για να με πείσεις. Τα αξιώματα και μόνον που έβηξες, ξύστηκες κλπ ισχύει το ένα και το άλλο, δεν με πείθουν. Αν μπορείς, πείσε με αλλιώς πάνε πάρα πέρα. Πολύ κολλιτσίδες!
Όλες-οι οι απατεώνισσες-νες τα ίδια "μούτρα" έχουν. Να υποθέσω ότι η ενεργειακή, σου καθάριζε την αύρα σαν την Κονιόρδου; :lol:
Ναι, αλλά όχι τη δική μου. Έκανε και άλλες "θεραπείες".
Απλώς άκουσε τη δουλειά μου και μυρίστηκε λεφτά να ξεπουπουλιάσει και με έπρηξε.
Το πιο σπαστικό ήταν όταν ερχόταν να πει τις βλακείες της και ξαφνικά μου έπιανε γερά τον καρπό για να μου μιλήσει. Εγώ την έσπρωχνα και της έλεγα να με αφήσει γιατί ήταν πολύ εκνευριστικό και αυτή μου έλεγε πως έχω θέμα επαφής με τους ανθρώπους και φαίνεται από την αντίδραση μου στο άγγιγμα, βρε ούστ, και πως μπορεί να το θεραπεύσει αυτό με μερικές συνεδρίες.
Μετά από 2-3 φορές, της είπα πως αν το ξανακάνει, θα χρειαστεί περούκα ή μασέλα αναλόγως τα κέφια μου και είπε πως έχω μαύρη αύρα. Ό,τι να΄ναι.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 26 Σεπ 2018, 17:48

Ρε αδίστακτες είναι, η άλλη μου έλεγε πως ο πεθαμένος πατέρας μου έχει εγκλωβιστεί στο υπερπέραν και πρέπει να τον διαβάσουμε πολλές φορές για να καταφέρει να προχωρήσει, με το αζημείωτο πάντα (200 χιλιάδες δραχμές το 1997). Κι απο κεί που η ¨αύρα" μου ήταν "απ τις πιο όμορφες που έχει δει ποτέ της" όταν της είπα πως δεν ταιριάζουν οι πράξεις με τα λόγια της η ¨αύρα σκοτείνιασε"

Μπήκε ο διάολος μέσα μου
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 26 Σεπ 2018, 22:27

Juno έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:05


Συμπατριώτης και ο Υπερκούλ;


Θεσσαλονικιός είμαι,αλλά όπου beach bar και Πατρίς.
Ίφιδα έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:35


Όλες-οι οι απατεώνισσες-νες τα ίδια "μούτρα" έχουν. Να υποθέσω ότι η ενεργειακή, σου καθάριζε την αύρα σαν την Κονιόρδου; :lol:
Μου έλεγε ο πατερας μου πως έκοψε την καλημέρα από έναν τύπο που πήγαιναν καμιά φορά μαζί κυνήγι. Ο λόγος είναι πως τον πέτυχε έναν βράδυ, τον χαιρετά και ο άλλος δεν του απαντάει. Ρε Μιχαλάκη εγκεφαλικό έπαθες; Εγώ είμαι ρε μλκ, μπας και θες βοήθεια ,τίποτα ο άλλος. Μυστήρια πράγματα.
Τελικά μετά από καμιά δεκαριά ημέρες παίρνει ο Μιχαλάκης τηλέφωνο να εξηγήσει την συμπεριφορά του ως εξής: o Πνευματικός του λέει, του απαγόρευσε αρχικά να συναναστρέφεται άτομα που δεν συμμερίζονται την πίστη του. Τελικά το παζάρεψαν και έκλεισαν ντηλ στο να μην τους μιλά μόνο σε περιόδους ... νηστείας, για να μην τον κολάζουν. Ο δικός μου του έκλεισε το τηλέφωνο και τον έβαλε επίσης φραγή σε μεσεντζερ και βαίμπερ.
Η ενασχόληση με την μεταφυσική είναι απλά σαλτάρισμα. Εγώ προσωπικά τα πιστεύω όλα, μετενσάρκωση, κισμέτ, χειρομαντία, φλιτζάνι,ανυπαρξία, Πατερ Παίσιος,Απολλώνιος Τυανευς, αστρική προβολή κ.λ.π. απλά δεν με νοιάζει το θέμα. Αν υπάρχει απάντηση την μαθαίνουμε όλοι, κατα συνέπεια καλύτερα spoiler για τον β κύκλο του Cobra Kai πάρα για την μεταθάνατο ζωή.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 27 Σεπ 2018, 02:44

Ίφιδα έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:48
Κι απο κεί που η ¨αύρα" μου ήταν "απ τις πιο όμορφες που έχει δει ποτέ της"
:romance-hearteyes: Τί κάνεις το Σάββατο; :003:
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Μετεμψύχωση και το νόημα της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 27 Σεπ 2018, 09:25

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
26 Σεπ 2018, 22:27
Μου έλεγε ο πατερας μου πως έκοψε την καλημέρα από έναν τύπο που πήγαιναν καμιά φορά μαζί κυνήγι. Ο λόγος είναι πως τον πέτυχε έναν βράδυ, τον χαιρετά και ο άλλος δεν του απαντάει. Ρε Μιχαλάκη εγκεφαλικό έπαθες; Εγώ είμαι ρε μλκ, μπας και θες βοήθεια ,τίποτα ο άλλος. Μυστήρια πράγματα.
Τελικά μετά από καμιά δεκαριά ημέρες παίρνει ο Μιχαλάκης τηλέφωνο να εξηγήσει την συμπεριφορά του ως εξής: o Πνευματικός του λέει, του απαγόρευσε αρχικά να συναναστρέφεται άτομα που δεν συμμερίζονται την πίστη του. Τελικά το παζάρεψαν και έκλεισαν ντηλ στο να μην τους μιλά μόνο σε περιόδους ... νηστείας, για να μην τον κολάζουν. Ο δικός μου του έκλεισε το τηλέφωνο και τον έβαλε επίσης φραγή σε μεσεντζερ και βαίμπερ.
Η ενασχόληση με την μεταφυσική είναι απλά σαλτάρισμα. Εγώ προσωπικά τα πιστεύω όλα, μετενσάρκωση, κισμέτ, χειρομαντία, φλιτζάνι,ανυπαρξία, Πατερ Παίσιος,Απολλώνιος Τυανευς, αστρική προβολή κ.λ.π. απλά δεν με νοιάζει το θέμα. Αν υπάρχει απάντηση την μαθαίνουμε όλοι, κατα συνέπεια καλύτερα spoiler για τον β κύκλο του Cobra Kai πάρα για την μεταθάνατο ζωή.
Εγώ τα πίστευα για αρκετά χρόνια, τα τελευταία πάλι σκέφτομαι πόσο θα ήθελα να τα πιστεύω ακόμα αλλά δεν
Spiros252 έγραψε:
27 Σεπ 2018, 02:44
Ίφιδα έγραψε:
26 Σεπ 2018, 17:48
Κι απο κεί που η ¨αύρα" μου ήταν "απ τις πιο όμορφες που έχει δει ποτέ της"
:romance-hearteyes: Τί κάνεις το Σάββατο; :003:
Ότι κάνω και τις άλλες 364 μέρες το χρόνο, τρέχω πίσω απο ένα τρίχρονο Ταζμάνιακ. :lol: Άσε που η αύρα μου πρέπει να έχει τώρα ένα χρώμα....σκατουλί να το πω; Γκρί να το πω; :P

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών