Επίσκεψη από το μέλλον.

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
alto_sem
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2020, 13:04
Phorum.gr user: alto_sem

Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alto_sem » 27 Απρ 2023, 13:21

Το δημοσιεύω κι εδώ:
Σας έχω την απόδειξη για την παρακολούθηση των κινητών μας αν και η εμπειρία μου θα έπρεπε να κατατεθεί στις εναλλακτικές επιστήμες. Έχει όμως την απόδειξη. Δεν θα δώσω πολλές λεπτομέρειες για ευνόητους λόγους....
Λοιπόν. Πριν από κάποια χρόνια αποφάσισα να εξερευνήσω μία σπηλιά σχεδόν καθόλου γνωστή σε νεότερους της περιοχής μου. Στα πρώτα βήματα που έκανα χωρίς να θέλω να γυρίσω πίσω, ένοιωσα να μεταφέρομαι στο χρόνο ίσως και σε άλλο κόσμο. Η αίσθηση δεν μπορεί να περιγραφεί.
Βγάζω το κινητό από την τσέπη μου βλέπω στη θέση της ώρας ακατάληπτους χαρακτήρες. Το ίδιο και στην ημερομηνία. Το antivirus χτυπούσε συνέχεια ειδοποιήσεις σε πράσινο χρώμα εναλλάξ με μπλε και κόκκινο κι έδειχνε μια μπάρα σαν αυτή που βγαίνει όταν γίνεται μεταφορά αρχείων.
Προσπαθώντας να βγω από την σπηλιά βλέπω στην είσοδο έναν τύπο να με πλησιάζει. Πριν προλάβω να του μιλήσω μου ζήτησε να αφήσω το κινητό μου μέσα και να βγω έξω πάνω σε μια συσκευή που είχε αφήσει μέσα σαν ασύρματο φορτιστή. Βγαίνοντας μου είπε πως ήρθε από άλλη εποχή και η συσκευή μου "χρειαζόταν" γιατί είχε χρησιμοποιηθεί ψάχνοντας κάτι στο intenet που δεν έπρεπε κι αυτό επηρέαζε την εποχή του. Μου είπε μόλις βγω να ξαναμπώ και να πάρω τη συσκευή που θα μου αφήσει στη θέση της συσκευής μου
Ξαναμπήκα μέσα γιατί πίστεψα πως πιθανόν να υπήρχαν κάποια αέρια στη σπηλιά και είδα ένα κακό όνειρο, κρατώντας την αναπνοή μου. Μη δίνοντας καθόλου σημασία στις αλλαγές που αισθανόμουν άρπαξα το κινητό κι έφυγα τρέχοντας έξω. Το κινητό που μου άφησε ο τύπος ήταν λίγο μικρότερο αλλά δεν αναγνωρίζω το μοντέλο ούτε την μάρκα. 'Eχει άγνωστο λειτουργικό, και στις γλώσσες εμφανίζει μια άγνωστη γλώσσα με κάποιους τρελούς χαρακτήρες που δεν αναγνωρίζονται. Έχω χάσει από τότε όλους τους λογαριασμούς που είχα στο παλιό μου κινητό (και του phorum)εκτός από το email. Η sim είναι η ίδια και λειτουργεί σαν το τελευταίο android.
Το συμπέρασμά μου είναι πως δεν μας παρακολουθούν απλά για διαφημίσεις ή από μυστικές υπηρεσίες αλλά κι από άλλο χρόνο ή κόσμους. Στον παλιό λογαριασμό του phorum δεν μπόρεσα να ξαναμπώ ακόμη και με ανάκτηση κωδικού που δεν μου έρχεται στο email. Την συσκευή την έχω ακόμη και μπορεί να τα αποδείξει όλα αυτά αλλά ακόμη δεν βρήκα τον σωστό που πρέπει να απευθυνθώ χωρίς να καρφωθώ σε υπηρεσίες που δεν πρέπει...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alto_sem την 27 Απρ 2023, 14:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 27 Απρ 2023, 13:24

Του Νταβέλη ε;

Το γνωρίζεις ότι

Νταβέλης = devilish

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 27 Απρ 2023, 13:26

Καλό σαν ιδέα. Άμα στρώσεις μάλιστα λίγο τον τρόπο γραφής σου, κι άμα αποφασίσεις σε κάποιες προτάσεις σου να χρησιμοποιήσεις στίξη για να βγάζουν νόημα, μια χαρά σάι φάι διηγηματάκι μπορείς να φκιάξεις.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 27 Απρ 2023, 13:27

Κρατάω το "αέρια μέσα στο σπήλαιο" πολύ δυνατό ως ιδέα

Άβαταρ μέλους
alto_sem
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2020, 13:04
Phorum.gr user: alto_sem

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alto_sem » 27 Απρ 2023, 14:01

neon imposter έγραψε:
27 Απρ 2023, 13:24
Του Νταβέλη ε;

Το γνωρίζεις ότι

Νταβέλης = devilish
Όχι. Πολύ βορειότερα...

Άβαταρ μέλους
alto_sem
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2020, 13:04
Phorum.gr user: alto_sem

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alto_sem » 27 Απρ 2023, 14:02

Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 13:26
Καλό σαν ιδέα. Άμα στρώσεις μάλιστα λίγο τον τρόπο γραφής σου, κι άμα αποφασίσεις σε κάποιες προτάσεις σου να χρησιμοποιήσεις στίξη για να βγάζουν νόημα, μια χαρά σάι φάι διηγηματάκι μπορείς να φκιάξεις.
Αν έγραφα περισσότερες λεπτομέρειες θα πουλούσε και για διήγημα, αλλά σίγουρα θα καρφωνώμουν...κι ας έλεγα πως είναι φανταστικό...

Άβαταρ μέλους
alto_sem
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2020, 13:04
Phorum.gr user: alto_sem

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alto_sem » 27 Απρ 2023, 14:03

neon imposter έγραψε:
27 Απρ 2023, 13:27
Κρατάω το "αέρια μέσα στο σπήλαιο" πολύ δυνατό ως ιδέα
Μπορεί να ήταν και δικά μου, από τον φόβο μου. :102:

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 27 Απρ 2023, 14:07

alto_sem έγραψε:
27 Απρ 2023, 14:02
Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 13:26
Καλό σαν ιδέα. Άμα στρώσεις μάλιστα λίγο τον τρόπο γραφής σου, κι άμα αποφασίσεις σε κάποιες προτάσεις σου να χρησιμοποιήσεις στίξη για να βγάζουν νόημα, μια χαρά σάι φάι διηγηματάκι μπορείς να φκιάξεις.
Αν έγραφα περισσότερες λεπτομέρειες θα πουλούσε και για διήγημα, αλλά σίγουρα θα καρφωνώμουν...κι ας έλεγα πως είναι φανταστικό...
Ώπα, κάτσε, μισό. Εννοείς ότι είναι κάτι που έγινε στ' αλήθεια (ή τέλος πάντων, που πιστεύεις ότι έγινε στ' αλήθεια);

Νόμιζα ιδέα για φανταστική ιστορία έδινες απλά. Αν είναι έτσι, πάει σε εντελώς άλλη βάση η κουβέντα.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
alto_sem
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2020, 13:04
Phorum.gr user: alto_sem

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alto_sem » 27 Απρ 2023, 14:54

Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 14:07
alto_sem έγραψε:
27 Απρ 2023, 14:02
Bic έγραψε:
27 Απρ 2023, 13:26
Καλό σαν ιδέα. Άμα στρώσεις μάλιστα λίγο τον τρόπο γραφής σου, κι άμα αποφασίσεις σε κάποιες προτάσεις σου να χρησιμοποιήσεις στίξη για να βγάζουν νόημα, μια χαρά σάι φάι διηγηματάκι μπορείς να φκιάξεις.
Αν έγραφα περισσότερες λεπτομέρειες θα πουλούσε και για διήγημα, αλλά σίγουρα θα καρφωνώμουν...κι ας έλεγα πως είναι φανταστικό...
Ώπα, κάτσε, μισό. Εννοείς ότι είναι κάτι που έγινε στ' αλήθεια (ή τέλος πάντων, που πιστεύεις ότι έγινε στ' αλήθεια);

Νόμιζα ιδέα για φανταστική ιστορία έδινες απλά. Αν είναι έτσι, πάει σε εντελώς άλλη βάση η κουβέντα.
Σύμφωνα με το κινητό που μου έμεινε δεν μπορώ να δώσω πολλές πιθανότητες στη φαντασία...

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 27 Απρ 2023, 14:59

Υπάρχει ένα ωραίο βιβλίο "καλοί και οι κόκκινοι..." ενός Ραπτη αν θυμάμαι καλά, που η πλοκή είναι πως έχουν βρει μια σπηλιά στη Ρωσία που σε πάει πίσω στον χρόνο, και στέλνουν έναν Έλληνα πρώην κκε να πάει εκεί, και να δώσει τεχνολογίες έτσι ώστε να σώσουν την ΕΣΣΔ. Χαβαλέ έχει, να το διαβάσεις.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10314
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 27 Απρ 2023, 15:41

alto_sem έγραψε:
27 Απρ 2023, 13:21
Το δημοσιεύω κι εδώ:
Σας έχω την απόδειξη για την παρακολούθηση των κινητών μας αν και η εμπειρία μου θα έπρεπε να κατατεθεί στις εναλλακτικές επιστήμες. Έχει όμως την απόδειξη. Δεν θα δώσω πολλές λεπτομέρειες για ευνόητους λόγους....
Λοιπόν. Πριν από κάποια χρόνια αποφάσισα να εξερευνήσω μία σπηλιά σχεδόν καθόλου γνωστή σε νεότερους της περιοχής μου. Στα πρώτα βήματα που έκανα χωρίς να θέλω να γυρίσω πίσω, ένοιωσα να μεταφέρομαι στο χρόνο ίσως και σε άλλο κόσμο. Η αίσθηση δεν μπορεί να περιγραφεί.
Βγάζω το κινητό από την τσέπη μου βλέπω στη θέση της ώρας ακατάληπτους χαρακτήρες. Το ίδιο και στην ημερομηνία. Το antivirus χτυπούσε συνέχεια ειδοποιήσεις σε πράσινο χρώμα εναλλάξ με μπλε και κόκκινο κι έδειχνε μια μπάρα σαν αυτή που βγαίνει όταν γίνεται μεταφορά αρχείων.
Προσπαθώντας να βγω από την σπηλιά βλέπω στην είσοδο έναν τύπο να με πλησιάζει. Πριν προλάβω να του μιλήσω μου ζήτησε να αφήσω το κινητό μου μέσα και να βγω έξω πάνω σε μια συσκευή που είχε αφήσει μέσα σαν ασύρματο φορτιστή. Βγαίνοντας μου είπε πως ήρθε από άλλη εποχή και η συσκευή μου "χρειαζόταν" γιατί είχε χρησιμοποιηθεί ψάχνοντας κάτι στο intenet που δεν έπρεπε κι αυτό επηρέαζε την εποχή του. Μου είπε μόλις βγω να ξαναμπώ και να πάρω τη συσκευή που θα μου αφήσει στη θέση της συσκευής μου
Ξαναμπήκα μέσα γιατί πίστεψα πως πιθανόν να υπήρχαν κάποια αέρια στη σπηλιά και είδα ένα κακό όνειρο, κρατώντας την αναπνοή μου. Μη δίνοντας καθόλου σημασία στις αλλαγές που αισθανόμουν άρπαξα το κινητό κι έφυγα τρέχοντας έξω. Το κινητό που μου άφησε ο τύπος ήταν λίγο μικρότερο αλλά δεν αναγνωρίζω το μοντέλο ούτε την μάρκα. 'Eχει άγνωστο λειτουργικό, και στις γλώσσες εμφανίζει μια άγνωστη γλώσσα με κάποιους τρελούς χαρακτήρες που δεν αναγνωρίζονται. Έχω χάσει από τότε όλους τους λογαριασμούς που είχα στο παλιό μου κινητό (και του phorum)εκτός από το email. Η sim είναι η ίδια και λειτουργεί σαν το τελευταίο android.
Το συμπέρασμά μου είναι πως δεν μας παρακολουθούν απλά για διαφημίσεις ή από μυστικές υπηρεσίες αλλά κι από άλλο χρόνο ή κόσμους. Στον παλιό λογαριασμό του phorum δεν μπόρεσα να ξαναμπώ ακόμη και με ανάκτηση κωδικού που δεν μου έρχεται στο email. Την συσκευή την έχω ακόμη και μπορεί να τα αποδείξει όλα αυτά αλλά ακόμη δεν βρήκα τον σωστό που πρέπει να απευθυνθώ χωρίς να καρφωθώ σε υπηρεσίες που δεν πρέπει...
Τηλεπαθητικα σου μιλούσε; :p2:
Εν πασει περιπτώσει το μόνο που παίζει είναι να κάνουν ερευνα κρυφή σε αυτή την σπηλιά και τπτ άλλο.
Χρονοταξιδιωτης κλπ δεν παίζει.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23309
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Απρ 2023, 15:45

Δειξε μας μια φωτο απο αυτο το εξωγήινο κινητο να δουμε κάτι
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25190
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 27 Απρ 2023, 15:48

Ερμής έγραψε:
27 Απρ 2023, 15:45
Δειξε μας μια φωτο απο αυτο το εξωγήινο κινητο να δουμε κάτι
Είναι τόσο εξωγήινο που όταν το βγάλεις φωτογραφία εμφανίζεται σαν Samsung A20
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23309
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Απρ 2023, 15:51

Beria έγραψε:
27 Απρ 2023, 15:48
Ερμής έγραψε:
27 Απρ 2023, 15:45
Δειξε μας μια φωτο απο αυτο το εξωγήινο κινητο να δουμε κάτι
Είναι τόσο εξωγήινο που όταν το βγάλεις φωτογραφία εμφανίζεται σαν Samsung A20
Πιθανό να είναι κανένα αρχαιο νοκια8210 και ο τύπος κανένα ζάκι που ειχε βρεί απάγκιο στη σπηλιά.
Συν τοις άλλοις του ψείρισε και το κανονικό τηλέφωνο
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37816
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Επίσκεψη από το μέλλον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Απρ 2023, 15:54

Έκανα σαμπ στο νήμα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών