Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Νοέμ 2023, 13:41

vantono έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 12:39
Εγώ στηρίζω πάντως. Βασικά, μακάρι να βγει μελλοντικά και κάποιο αντρικό αξεσουάρ που θα δίνει υψος, οπως υπαρχει το αντιστοιχο τακουνι για τις γυναικες.
Γιατί το θηλυκό χόμπιτ να εχει την επιλογη να σκαρφαλώνει σε 10-15ποντα και να μετατρέπεται σε γυναικάρα, και το αρσενικό χόμπιτ όχι? Αναγνωρίζω την αδικία που πρέπει να διορθωθεί καποια στιγμή, και δεν το λεω ειρωνικά.
επειδη οι γυναικες ειναι ψωναρες,κομπλεξικες, μην πω και ηλιθιες. γιατι να κανουμε το ιδιο και οι αντρες;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 02 Νοέμ 2023, 13:41

Σενέκας έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:40
southern έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:38
Άντρας κάτω του 180 δεν θεωρείται ιδιαίτερα ψηλός σήμερα
τελικά, φοράει ψηλοτάκουνα ο ηγέτης; :-?
Όχι βέβαια
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 02 Νοέμ 2023, 13:42

southern έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:38
Άντρας κάτω του 180 δεν θεωρείται ιδιαίτερα ψηλός σήμερα
Φίλε είμαι 187 κ όταν πήγα στην Ιαπωνία αυτο ήταν περίπου το ύψος των γιαπωνεζων κοριτσιών του γυμνασίου. Στην Ελλάδα ενταξει πολλες γυναικες ειναι πιο ψηλες απο μενα, στις ουρές συχνά νιώθω κοντός

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 02 Νοέμ 2023, 13:45

Γίνονται πολύ μικρές τομές. Μετά κόβουμε το κόκκαλο. Έπειτα, το οστεοσυνθέτουμε με έναν ενδομηρικό ήλο (φανταστείτε το ως ένα τηλεσκόπιο που ανοίγει), το οποίο μπαίνει μέσα στο κεντρικό κανάλι του οστού.

Αυτή η ράβδος ‘αναπτύσσεται’ σιγά σιγά, με ρυθμό 1 χιλιοστό την ημέρα και συμπαρασύρει το κόκαλο.

Στην ουσία, προσπαθούμε να ξεγελάσουμε τη φύση. Όταν υπάρχει κάταγμα σε οστό, ο οργανισμός προσπαθεί να το κολλήσει. Εμείς του δίνουμε ένα χιλιοστό την επόμενη ημέρα και ελέγχουμε μια κατά τα άλλα, φυσιολογική διαδικασία επούλωσης.
Αυτή η αρχή λειτουργίας λέγεται διατατική οστεογένεση: διατείνουμε το κόκαλο σιγά σιγά, με τέτοιο ρυθμό που να μπορεί ο οργανισμός μπορεί να το δεχθεί.

Ταυτόχρονα, παρακολουθούμε αν οι μύες ανταποκρίνονται και προσαρμόζονται στο νέο μήκος. Αυτό είναι το δύσκολο. Εκεί υπεισέρχεται η εντατική φυσικοθεραπεία και η εντατική παρακολούθηση, ούτως ώστε οι ασθενείς να επιστρέφουν στη φυσιολογική τους καθημερινότητα 5 με 6 μήνες αργότερα”.
https://www.news247.gr/magazine/giatros ... houme-pos/

Πρέπει να σε κόψουν και να σε επανασυνθέσουν δηλαδή. Υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν την επέμβαση παρόλα αυτά.
Εδώ φοβόμαστε μια επέμβαση με μέθη.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23372
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Νοέμ 2023, 13:45

Ασέβαστος έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:41
vantono έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 12:39
Εγώ στηρίζω πάντως. Βασικά, μακάρι να βγει μελλοντικά και κάποιο αντρικό αξεσουάρ που θα δίνει υψος, οπως υπαρχει το αντιστοιχο τακουνι για τις γυναικες.
Γιατί το θηλυκό χόμπιτ να εχει την επιλογη να σκαρφαλώνει σε 10-15ποντα και να μετατρέπεται σε γυναικάρα, και το αρσενικό χόμπιτ όχι? Αναγνωρίζω την αδικία που πρέπει να διορθωθεί καποια στιγμή, και δεν το λεω ειρωνικά.
επειδη οι γυναικες ειναι ψωναρες,κομπλεξικες, μην πω και ηλιθιες. γιατι να κανουμε το ιδιο και οι αντρες;
Ας υπάρχει η επιλογή τουλάχιστον, και μην το κάνεις.
Απ'τη στιγμή που ειναι η κοινωνία μας δομημένη ετσι, δυστυχως, που το ύψος για τον άντρα παίζει μακράν περισσότερο ρόλο* απ'οτι για τη γυναικα, και για τις γυναικες υπάρχει επιλογή διορθωσης για αυτο ενώ για τους αντρες όχι, ειναι ο ορισμός της αδικίας.

*ξέρω τραγικά πολλες περιπτώσεις γυναικείων απορρίψεων κατά κοντών αντρών. Καράφλες, μυτόγκες, άσχημους, χοντρους κτλ, δεν τους απορρίπτουν έτσι.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 02 Νοέμ 2023, 13:47

vantono έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:45

*ξέρω τραγικά πολλες περιπτώσεις γυναικείων απορρίψεων κατά κοντών αντρών. Καράφλες, μυτόγκες, άσχημους, χοντρους κτλ, δεν τους απορρίπτουν έτσι.
Δεν είναι κοντοί, φτωχοί είναι

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Νοέμ 2023, 13:52

vantono έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:45

Ας υπάρχει η επιλογή τουλάχιστον, και μην το κάνεις.
Απ'τη στιγμή που ειναι η κοινωνία μας δομημένη ετσι, δυστυχως, που το ύψος για τον άντρα παίζει μακράν περισσότερο ρόλο* απ'οτι για τη γυναικα, και για τις γυναικες υπάρχει επιλογή διορθωσης για αυτο ενώ για τους αντρες όχι, ειναι ο ορισμός της αδικίας.

*ξέρω τραγικά πολλες περιπτώσεις γυναικείων απορρίψεων κατά κοντών αντρών. Καράφλες, μυτόγκες, άσχημους, χοντρους κτλ, δεν τους απορρίπτουν έτσι.
δηλαδη ξερεις πολλους που γλυτωσαν απο τις ηλιθιες. :102:

σκεψου τωρα, να φορουσαν αυτοι τακουνια και να τους ειχαν επιλεξει οι ζαβες, που θα ειχαν μπλεξει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 02 Νοέμ 2023, 14:25

vantono έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 12:34
Σενέκας έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 12:26
vantono έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 12:20
Αν φοράει συνεχεια αυτές τις μπότες ή συνεχώς τέτοιου τύπου μπότες, σιγουρα κατι δεν παει καλα.
Αλλά πόσο ύψος έχει? Δεν τον κόβω και κανενα τάπα.
Είναι τόσο τάπας ώστε να δικαιολογείται αυτό το ανατομικό έγκλημα που διαπράττει κατά του εαυτού του?
παντού τέτοιες φοράει

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

το πέλμα φαίνεται σε όλες άδειο :-?
Ε στάνταρ κανει μυτούλες τότε η Ρόνα, τι το συζητάμε :smt005: Ιδίως απο την τελευταια φωτο, κάνει μπαμ η φάση. Ή κομμένα δάχτυλα εχει, ή κανει μύτες.
Ενας άλλος τρόπος να το καταλαβουμε, θα ηταν να δουμε τις γάμπες του. Θα πρέπει να ειναι τεράστιες και φουλ μυώδεις, αν το κανει χρόνια αυτό το πράμα.

.


Αν είχε κομμένα δάχτυλα δεν θα μπορούσε να περπατήσει.....

Αυτό το είδαμε σε πολλούς στήν Αλβανία το 40 όταν έπαθαν κρυοπαγήματα οι δικοί μας και αναγκάστηκαν να τους κόψουν τα δάχτυλα.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Νοέμ 2023, 14:39

EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:36
Μαλακες και 1.50 να ήμουν κ να γινόμουν 2μ δεν το έκανα, σου σπάνε το ποδι ξέρω γω κ το ξανακολλανε. Να είμαστε σοβαροί. Υπάρχουν πλεονεκτήματα να είσαι κοντός, δεν τα ξέρω αλλά υπάρχουν
Α, τα έχω αναλύσει: hellegennes @ Being Short

Το επίμαχο απόσπασμα:
SpoilerShow
Έλεγα στον εαυτό μου ότι το να είσαι κοντός έχει πλεονεκτήματα. Αν βρεθούμε σε σπήλαιο με την παρέα μου και καταρρεύσει η οροφή, εγώ θα συρθώ εύκολα να βγω από κανένα λαγούμι, σώζοντας έτσι τους φίλους μου και αποκτώντας τον θαυμασμό των γυναικών, ακόμη κι αν χρειαζόταν να κρατάω ταμπέλα (με επιγραφή «εδώ κάτω είμαι»).

Αργότερα ανακάλυψα κι άλλα πλεονεκτήματα, πιο πρακτικά. Όταν είσαι κοντός, το πουλί σου φαίνεται μεγαλύτερο σε αναλογία με το σώμα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28237
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 02 Νοέμ 2023, 14:52

southern έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:38
Άντρας κάτω του 180 δεν θεωρείται ιδιαίτερα ψηλός σήμερα
1.80 είναι το μινιμουμ για να μπορεις να κυκλοφορεις στο δρόμο και να μη σε κοιτάνε λες και είσαι χομπιτ
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Νοέμ 2023, 15:31

EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:42
southern έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:38
Άντρας κάτω του 180 δεν θεωρείται ιδιαίτερα ψηλός σήμερα
Φίλε είμαι 187 κ όταν πήγα στην Ιαπωνία αυτο ήταν περίπου το ύψος των γιαπωνεζων κοριτσιών του γυμνασίου. Στην Ελλάδα ενταξει πολλες γυναικες ειναι πιο ψηλες απο μενα, στις ουρές συχνά νιώθω κοντός.
Είσαι σίγουρος ότι έβαλες σωστά εκατοστά; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 02 Νοέμ 2023, 15:43

187 και οι γιαπωνέζες του γυμνασίου είναι ψηλότερες; :smt017
Οι Ελληνίδες ψηλότερες από 187; :smt017
Πάντως οφείλω να πω ότι μας έκλεψαν. Σαν παιδί ήμουν για κάποιο λόγο υποσιτισμένη, δεν τρώγαμε αρκετό κρέας, με λαχανικά, φρούτα, όσπρια, ψωμί περνούσαμε τις περισσότερες ημέρες. Αλλά φυσικά υπάρχουν και τα γονίδια.
Είναι πιο οικολογικοί οι κοντοί από παιδιά. :)

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14890
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 02 Νοέμ 2023, 15:53

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 15:31
EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:42
southern έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:38
Άντρας κάτω του 180 δεν θεωρείται ιδιαίτερα ψηλός σήμερα
Φίλε είμαι 187 κ όταν πήγα στην Ιαπωνία αυτο ήταν περίπου το ύψος των γιαπωνεζων κοριτσιών του γυμνασίου. Στην Ελλάδα ενταξει πολλες γυναικες ειναι πιο ψηλες απο μενα, στις ουρές συχνά νιώθω κοντός.
Είσαι σίγουρος ότι έβαλες σωστά εκατοστά; :lol:
:lol:
μπορει να χε πάει σαπόρο where the blood of far ionians is still strong (Αινου)
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 02 Νοέμ 2023, 16:03

Αν κάνει τέτοια μαλακία ο DeSantis, είναι να απορείς για το iq του.

Αν σώνει και ντε θέλει να βάλει ύψος, ας πάρει καμία 30αρια τέτοια που μπαίνουν σε κάθε είδος παπουτσιού.


Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Φοράει τακούνια για να ψηλώσει ο Ρον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 02 Νοέμ 2023, 16:10

GoBack έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 14:52
southern έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 13:38
Άντρας κάτω του 180 δεν θεωρείται ιδιαίτερα ψηλός σήμερα
1.80 είναι το μινιμουμ για να μπορεις να κυκλοφορεις στο δρόμο και να μη σε κοιτάνε λες και είσαι χομπιτ
Οτιδήποτε κυκλοφορεί με ύψος μέχρι 1.80 είναι στην κατηγορία potential gf, ανεξαρτήτως φύλου

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών