Αλβανοί Αυτοκράτορες

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Μαρ 2024, 02:19

George_V έγραψε:
20 Μαρ 2024, 00:57
Και που ακριβως λεει αυτο το κειμενο οτι Ιλλυρικα=Αλβανικα?

Γιατι εγω βλεπω οτι καταληγει στο συμπερασμα οτι τα αλβανικα ειναι πιο κοντα στην Μεσσαπικη διαλεκτο αν και παραδέχεται οτι δεν εχει πολλα στοιχεια για την διασυνδεση τους και πως τα αλβανικα ειναι πιο κοντα στα ελληνικα.

Εδω ολο το κειμενο (αντι για τις σκορπιες σελιδες που βαζει ο ακυρος απο πανω)

https://bpb-us-w2.wpmucdn.com/u.osu.edu ... ph-v03.pdf
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Graeco-Albanian

According to linguist Lucien van Beek – the author of the chapter "Greek" in the same book The Indo-European Language Family by Thomas Olander (ed., 2022) – a number of potential Greek and Albanian common innovations adduced in the chapter "Albanian" by Hyllested and Joseph "can or must be dated later than Proto-Greek", concluding that he is "not convinced of a close genetic relation between Greek and Albanian".[4]
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Μαρ 2024, 03:04

taxalata xalasa έγραψε:
20 Μαρ 2024, 01:45
George_V έγραψε:
20 Μαρ 2024, 00:57
Και που ακριβως λεει αυτο το κειμενο οτι Ιλλυρικα=Αλβανικα?

Γιατι εγω βλεπω οτι καταληγει στο συμπερασμα οτι τα αλβανικα ειναι πιο κοντα στην Μεσσαπικη διαλεκτο αν και παραδέχεται οτι δεν εχει πολλα στοιχεια για την διασυνδεση τους και πως τα αλβανικα ειναι πιο κοντα στα ελληνικα.

Εδω ολο το κειμενο (αντι για τις σκορπιες σελιδες που βαζει ο ακυρος απο πανω)

Τα Μεσσαπικά είναι Ιλλυρικά... Δεν βλέπεις το διάγραμμα που παρουσιάζει ο τύπος; ή δεν θες να το δεις και ψέγεις πάλι τον νηματοθέτη;... μόνο αυτό κάνεις συνέχεια και απορώ που δεν σε έχουν επιπλήξει με κίτρινη κάρτα ακόμα οι συντονισταί...

και δεν είναι σκόρπιες σελίδες, αλλά ειναι βαλμένες με την σειρά του 4.7 Albanian and Greek. Ψεύδεσαι...

Ανέτοιμε μυθιστορηματογράφε...
Tα ιλλυρικά λείπουν. Τα Μεσαπικά μπορεί να είναι ιλλυρικά, ή μπορεί να μην είναι ιλλυρικά. Είναι πιθανή ιλλυρική διάλεκτος. Αν τα Μεσαπικά είναι όντως ιλλυρική διάλεκτος, τότε είναι και τα αλβανικά και το αντίστροφο φυσικά.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 20 Μαρ 2024, 08:09

Gherschaagk έγραψε:
20 Μαρ 2024, 03:04
taxalata xalasa έγραψε:
20 Μαρ 2024, 01:45
George_V έγραψε:
20 Μαρ 2024, 00:57
Και που ακριβως λεει αυτο το κειμενο οτι Ιλλυρικα=Αλβανικα?

Γιατι εγω βλεπω οτι καταληγει στο συμπερασμα οτι τα αλβανικα ειναι πιο κοντα στην Μεσσαπικη διαλεκτο αν και παραδέχεται οτι δεν εχει πολλα στοιχεια για την διασυνδεση τους και πως τα αλβανικα ειναι πιο κοντα στα ελληνικα.

Εδω ολο το κειμενο (αντι για τις σκορπιες σελιδες που βαζει ο ακυρος απο πανω)

Τα Μεσσαπικά είναι Ιλλυρικά... Δεν βλέπεις το διάγραμμα που παρουσιάζει ο τύπος; ή δεν θες να το δεις και ψέγεις πάλι τον νηματοθέτη;... μόνο αυτό κάνεις συνέχεια και απορώ που δεν σε έχουν επιπλήξει με κίτρινη κάρτα ακόμα οι συντονισταί...

και δεν είναι σκόρπιες σελίδες, αλλά ειναι βαλμένες με την σειρά του 4.7 Albanian and Greek. Ψεύδεσαι...

Ανέτοιμε μυθιστορηματογράφε...
Tα ιλλυρικά λείπουν. Τα Μεσαπικά μπορεί να είναι ιλλυρικά, ή μπορεί να μην είναι ιλλυρικά. Είναι πιθανή ιλλυρική διάλεκτος. Αν τα Μεσαπικά είναι όντως ιλλυρική διάλεκτος, τότε είναι και τα αλβανικά και το αντίστροφο φυσικά.
https://en.wikipedia.org/wiki/Messapic_language
Εικόνα
Iapygian migrations in the early first millennium BC
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 20 Μαρ 2024, 08:55

taxalata xalasa έγραψε:
19 Μαρ 2024, 21:37

Για δες πάλι αυτό
genus unde Latinum, Albanique patres,

Αν έλεγες σε αυτοκράτορα της αποχής πως είναι Αλβανός, θα ήταν περήφανος... εσύ έχεις συμπλέγματα με δαύτο γιατί σε έχουν μάθει για το Ελληνόφωνο Βυζαξυνο εξοχικό παραμάγαζο της Ρωμης και πως οι αυτοκρατόροι ήσαντε Ελληνες και καλα... και παθαίνεις κοκομπλόκο μόλις διαβάζεις την φράση Albani imperatori...

σκλαβόγιδο...
μετα τους αλβανους του νειλου εχεις παει στην αλμπα λογκα της Ιταλιας. Περιφερεις σαν πλαστικα βυζια, ποιημα του Βιργιλιου που αναφερεται στους προπατορες του στην Αλμπα Λογκα στην Ιταλια, αρα Αλβανοι κι αυτοι :smt005:
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 20 Μαρ 2024, 08:59

Indo-European family tree in order of first attestation
Αυτό είναι το πρώτο (αναμφισβήτητο) χρονικο δέντρο της ινδοευρωπαικης που έχουν οι γλωσσολόγοι βάση της πρώτης καταγραφής της κάθε γλώσσας, που θεωρει πως κάθε γλωσσα εμφανίζεται ΟΤΑΝ αποκτά - εμφανιζεται σε γραφή !

Με βάση αυτό προσπαθούν με μαθηματικά μοντέλα να στήσουν πως θα ηταν το δέντρο αν είχαν καταγραφες και για ΜΗ γραπτές γλώσσες.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 20 Μαρ 2024, 09:08

taxalata xalasa έγραψε:
20 Μαρ 2024, 01:45
George_V έγραψε:
20 Μαρ 2024, 00:57
Και που ακριβως λεει αυτο το κειμενο οτι Ιλλυρικα=Αλβανικα?

Γιατι εγω βλεπω οτι καταληγει στο συμπερασμα οτι τα αλβανικα ειναι πιο κοντα στην Μεσσαπικη διαλεκτο αν και παραδέχεται οτι δεν εχει πολλα στοιχεια για την διασυνδεση τους και πως τα αλβανικα ειναι πιο κοντα στα ελληνικα.

Εδω ολο το κειμενο (αντι για τις σκορπιες σελιδες που βαζει ο ακυρος απο πανω)

Τα Μεσσαπικά είναι Ιλλυρικά... Δεν βλέπεις το διάγραμμα που παρουσιάζει ο τύπος; ή δεν θες να το δεις και ψέγεις πάλι τον νηματοθέτη;... μόνο αυτό κάνεις συνέχεια και απορώ που δεν σε έχουν επιπλήξει με κίτρινη κάρτα ακόμα οι συντονισταί...

και δεν είναι σκόρπιες σελίδες, αλλά ειναι βαλμένες με την σειρά του 4.7 Albanian and Greek. Ψεύδεσαι...

Ανέτοιμε μυθιστορηματογράφε...
Και επειδή δε βλέπεις τα Ιλλυρικα κάνεις το λογικό άλμα Μεσσαπικα=Ιλλυρικα και problem solved.

Mονο που δεν έχει αποδειχτεί κάτι τέτοιο και μόνο εσύ το λες σαν να είναι Θεσφατο.

Και μετά κατηγορείς άλλους για ταλιμπαν. Αφού εσύ είσαι ο ταλιμπαν με τέτοια θρησκευτικό ζήλο και τυφλή πίστη σε ένα δόγμα.


Πυροβολημενε μέχρι και η Βικιπαιδια σε διαψεύδει.

Έχεις απίστευτο θράσος.

Όσο για την κίτρινη κάρτα αν έπρεπε να την έχω πάρει εγώ επειδή επιπληττω εσένα, τότε εσύ έπρεπε να έχεις πάρει κόκκινη απευθείας και καρφί σε αθλητικό δικαστή με ποινή αποκλεισμού τουλάχιστον 10 αγωνιστικών.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8910
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 20 Μαρ 2024, 09:27

Εγώ έχω την απορία, αν οι Αλβανοί αυτοκράτορες είχαν πάει στην Αμερική.
Z

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 20 Μαρ 2024, 09:59

Καραμελίτσα έγραψε:
20 Μαρ 2024, 09:27
Εγώ έχω την απορία, αν οι Αλβανοί αυτοκράτορες είχαν πάει στην Αμερική.
Συμφωνα με τους Μορμονους πηγε ο Jesus.

E καποιο λογικο αλμα θα κανει ο taxalata και θα "αποδειξει" Jesus=Ρωμαιοι=Αλβανοι.

Οποτε θα εχουν παει και οι Αλβανοι στην Αμερικη πριν τους Ισπανους.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Νετο Γκουερινο
Δημοσιεύσεις: 1824
Εγγραφή: 29 Μαρ 2023, 11:19

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νετο Γκουερινο » 20 Μαρ 2024, 10:21

Καραμελίτσα έγραψε:
20 Μαρ 2024, 09:27
Εγώ έχω την απορία, αν οι Αλβανοί αυτοκράτορες είχαν πάει στην Αμερική.
Τι χιούμορ θεέ μου

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Μαρ 2024, 11:14

taxalata xalasa έγραψε:
20 Μαρ 2024, 01:35
......
πως συμπεριφέρομαι εδώ μέσα;
....
Έτσι είναι, όταν γράφουμε κάτι, πρέπει και να το υποστηρίζουμε. Με το που έγραψα για συμπεριφορές, τσουπ να τη και η ερώτηση.

Εγώ πάλι βλέπω τον τίτλο των Αλβανών αυτοκρατόρων και κάνω μια υπόθεση και για να βρω αν είναι ή αν δεν είναι, μαδάω τα χαμομήλια στο λιβάδι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 20 Μαρ 2024, 15:13

Καραμελίτσα έγραψε:
20 Μαρ 2024, 09:27
Εγώ έχω την απορία, αν οι Αλβανοί αυτοκράτορες είχαν πάει στην Αμερική.
Ιλλυρικό έλεγαν τότε όλα τα Βαλκάνια και όλη την Ελλάδα μέχρι και την Κρήτη, άρα ακόμα και στην περίπτωση που οι Αλβανοί είναι γηγενείς από τους αρχαίους το περιορίζουμε στο 1% του πραγματικού ποσοστού.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23469
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 20 Μαρ 2024, 15:48

Καραμελίτσα έγραψε:
20 Μαρ 2024, 09:27
Εγώ έχω την απορία, αν οι Αλβανοί αυτοκράτορες είχαν πάει στην Αμερική.
Υπερβορεια , Θουλη και ισως Ειρηνικο
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 20 Μαρ 2024, 17:04

taxalata xalasa έγραψε:
19 Μαρ 2024, 23:29
Juno έγραψε:
19 Μαρ 2024, 23:22
taxalata xalasa έγραψε:
19 Μαρ 2024, 23:21


ποια κανονικά κείμενα; τα ίδια μ'αυτά που έβαλα εγώ... :smt005:
Κουράζεις! :zz:
αφού είσαι ανέτοιμη, κουράζεσαι... να πρόσεχες...

από λινκ, που βρηκες τελικα...

Οι ιστορικοί γλωσσολόγοι που ειδικεύονται στις γλώσσες της περιοχής διαιρούνται μεταξύ
α) εκείνων που δέχονται την υπόθεση ότι τα αλβανικά προέρχονται από τα Ιλλυρικά,
β) σε αυτούς που πιστεύουν ότι προέρχεται από στενό συγγενή των Ιλλυρικών,
γ) και σε εκείνους που επιμένουν ότι η τρέχουσα κατάσταση των αποδεικτικών στοιχείων είναι ανεπαρκής για να καταλήξουμε σε οριστικό συμπέρασμα

Δυο στα Τρία λένε πως τα Ιλλυρικά έχουν σχέση τα Αρβανίτικα Αλβανικά.. και το ένα τρίτο δηλώνει
SpoilerShow
αγνωστικιστικό (δεν ξέρει)
πως δεν υπάρχουν αρκετά στοιχεία για σύγκριση και είναι πολύ λογικό αφού δεν έχει διασωθεί σχεδόν τίποτα απο τους Ιλλυριούς. Δεν γνωρίζουμε ούτε καν το αλφάβητο τους, πόσο μάλλον τη γλώσσα τους.



Κάνε γαργαρες κι εσύ κι υπόλοιποι που λερώσατε το άγνο και αθώο νήμα με προσωπικές επιθέσεις στον νηματοθέτη !

:smt005:
Fixed :smt023
Κουράζομαι επειδή είσαι εμμονικός και απαντάς 24/7 (χωρίς να λες και τίποτα), λες και δεν έχεις ζωή.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 20 Μαρ 2024, 17:43

nik_killthemall έγραψε:
20 Μαρ 2024, 08:55
taxalata xalasa έγραψε:
19 Μαρ 2024, 21:37

Για δες πάλι αυτό
genus unde Latinum, Albanique patres,

Αν έλεγες σε αυτοκράτορα της αποχής πως είναι Αλβανός, θα ήταν περήφανος... εσύ έχεις συμπλέγματα με δαύτο γιατί σε έχουν μάθει για το Ελληνόφωνο Βυζαξυνο εξοχικό παραμάγαζο της Ρωμης και πως οι αυτοκρατόροι ήσαντε Ελληνες και καλα... και παθαίνεις κοκομπλόκο μόλις διαβάζεις την φράση Albani imperatori...

σκλαβόγιδο...
μετα τους αλβανους του νειλου εχεις παει στην αλμπα λογκα της Ιταλιας. Περιφερεις σαν πλαστικα βυζια, ποιημα του Βιργιλιου που αναφερεται στους προπατορες του στην Αλμπα Λογκα στην Ιταλια, αρα Αλβανοι κι αυτοι :smt005:
κάνεις πως δεν το βλέπεις;

Εικόνα
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Αλβανοί Αυτοκράτορες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 20 Μαρ 2024, 17:44

George_V έγραψε:
20 Μαρ 2024, 09:08
taxalata xalasa έγραψε:
20 Μαρ 2024, 01:45
George_V έγραψε:
20 Μαρ 2024, 00:57
Και που ακριβως λεει αυτο το κειμενο οτι Ιλλυρικα=Αλβανικα?

Γιατι εγω βλεπω οτι καταληγει στο συμπερασμα οτι τα αλβανικα ειναι πιο κοντα στην Μεσσαπικη διαλεκτο αν και παραδέχεται οτι δεν εχει πολλα στοιχεια για την διασυνδεση τους και πως τα αλβανικα ειναι πιο κοντα στα ελληνικα.

Εδω ολο το κειμενο (αντι για τις σκορπιες σελιδες που βαζει ο ακυρος απο πανω)

Τα Μεσσαπικά είναι Ιλλυρικά... Δεν βλέπεις το διάγραμμα που παρουσιάζει ο τύπος; ή δεν θες να το δεις και ψέγεις πάλι τον νηματοθέτη;... μόνο αυτό κάνεις συνέχεια και απορώ που δεν σε έχουν επιπλήξει με κίτρινη κάρτα ακόμα οι συντονισταί...

και δεν είναι σκόρπιες σελίδες, αλλά ειναι βαλμένες με την σειρά του 4.7 Albanian and Greek. Ψεύδεσαι...

Ανέτοιμε μυθιστορηματογράφε...
Και επειδή δε βλέπεις τα Ιλλυρικα κάνεις το λογικό άλμα Μεσσαπικα=Ιλλυρικα και problem solved.

Mονο που δεν έχει αποδειχτεί κάτι τέτοιο και μόνο εσύ το λες σαν να είναι Θεσφατο.

Και μετά κατηγορείς άλλους για ταλιμπαν. Αφού εσύ είσαι ο ταλιμπαν με τέτοια θρησκευτικό ζήλο και τυφλή πίστη σε ένα δόγμα.


Πυροβολημενε μέχρι και η Βικιπαιδια σε διαψεύδει.

Έχεις απίστευτο θράσος.

Όσο για την κίτρινη κάρτα αν έπρεπε να την έχω πάρει εγώ επειδή επιπληττω εσένα, τότε εσύ έπρεπε να έχεις πάρει κόκκινη απευθείας και καρφί σε αθλητικό δικαστή με ποινή αποκλεισμού τουλάχιστον 10 αγωνιστικών.
στραβό είσαι;
Εικόνα
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών