Μαγεία

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 25 Δεκ 2018, 18:22

Η μελέτη και χρήση μιας μορφής ενέργειας που ταξιδεύει ελεύθερα στο σύμπαν. Μπορείς να την «συλλέξεις» με δυο τρόπους. Ή να έχεις γεννηθεί με τα κατάλληλα κυκλώματα ή με τη χρήση ειδικών συσκευών-μηχανημάτων.
Έχει αποκτήσει κακό όνομα εξ' αιτίας μιας μειοψηφίας αλλά ο λόγος που είναι σχεδόν μπλοκαρισμένη στη γη είναι η δράση εξουσιαστικών κύκλων ανά τους αιώνες που με κτίσματα και συσκευές μπλοκάρουν την ελεύθερη κίνηση της μαγείας στη γη.
Για αυτό και με τα χρόνια βλέπουμε όλο και λιγότερους μάγους με όλο και λιγότερη δύναμη.

Ποιες είναι οι εμπειρίες σας με την εν λόγω πρακτική, έχετε γνωριμίες που εξαπατήθηκαν από αγύρτες;

Εμένα δεν μου έχουν κάνει ποτέ επειδή έχω ένα ξόρκι που αποκαλώ καθρεφτάκι. Αυτό πολλαπλασιάζει και αντανακλά το κακό που έρχεται προς το μέρος μου αν αυτό το κακό είναι κατευθυνόμενο φυσικά και όχι κάποια φυσική καταστροφή.

the comet the course the tail

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 25 Δεκ 2018, 18:56

ναι. έχω γνωρίσει μάγους.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος the comet the course the tail την 25 Δεκ 2018, 19:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
John Dear
Δημοσιεύσεις: 1225
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 01:21

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Dear » 25 Δεκ 2018, 19:03

Η ταχύτητά της είναι μεγαλύτερη από το c;

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 25 Δεκ 2018, 19:15

Την αντιλαμβάνομαι ως κάτι παρόμοιο με την ακτινοβολία νετρίνων. Είναι εκεί συνεχώς αλλά δεν γίνεται αντιληπτή κι ούτε επηρεάζει κόσμο χωρίς την μετάλλαξη που επιτρέπει τη συλλογή και χρήση μαγείας.

the comet the course the tail

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 25 Δεκ 2018, 19:25

πριν πολλά χρόνια μου είχαν κάνει μάγια. κόντεψα να τρελαθώ. ανέβηκα σε βουνά, ταξίδεψα σε θάλασσες για να βρω το αντίδοτο. υπάρχουν και καλοί μάγοι όμως. μια τέτοια μάγισσα γνώρισα αργότερα. με βοήθησε να κάνω ντισπέλ τα κακά ξόρκια. αγαπηθήκαμε. ζήσαμε μαζί. εγώ βρήκα μια δουλίτσα. ξύπναγα νωρίς για το μεροκάματο. το βραδάκι παραγγέλναμε πίτσες και βλέπαμε dvd. κανά σαββάτο πηγαίναμε στο ουζερί και πίναμε κάνα καραφάκι ούζο με μεζέ. καθημερινότητα και ρουτίνα. και -δηλαδής - κάπως έτσι χάθηκε η μαγεία τελικά.

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 25 Δεκ 2018, 19:54

1451 έγραψε:
25 Δεκ 2018, 18:22
Η μελέτη και χρήση μιας μορφής ενέργειας που ταξιδεύει ελεύθερα στο σύμπαν. Μπορείς να την «συλλέξεις» με δυο τρόπους. Ή να έχεις γεννηθεί με τα κατάλληλα κυκλώματα ή με τη χρήση ειδικών συσκευών-μηχανημάτων.
Έχει αποκτήσει κακό όνομα εξ' αιτίας μιας μειοψηφίας αλλά ο λόγος που είναι σχεδόν μπλοκαρισμένη στη γη είναι η δράση εξουσιαστικών κύκλων ανά τους αιώνες που με κτίσματα και συσκευές μπλοκάρουν την ελεύθερη κίνηση της μαγείας στη γη.
Για αυτό και με τα χρόνια βλέπουμε όλο και λιγότερους μάγους με όλο και λιγότερη δύναμη.

Ποιες είναι οι εμπειρίες σας με την εν λόγω πρακτική, έχετε γνωριμίες που εξαπατήθηκαν από αγύρτες;

Εμένα δεν μου έχουν κάνει ποτέ επειδή έχω ένα ξόρκι που αποκαλώ καθρεφτάκι. Αυτό πολλαπλασιάζει και αντανακλά το κακό που έρχεται προς το μέρος μου αν αυτό το κακό είναι κατευθυνόμενο φυσικά και όχι κάποια φυσική καταστροφή.
1) Δε πρωτοτυπείς. Trust in the force Luke...
2) Δεν έχω γνώση για οτιδήποτε δεν εντάσσεται σε φυσικούς νόμους. Αν είχα γνώση για κάτι θα το πίστευα. Υπέρλογα πράγματα κτλπ. Οπότε αυτοί οι συλλογισμοί απορρίπτονται. Δεν κάνει να χτίζεις στην άμμο παλάτια που λένε...
3) Θα σου δώσω ένα παράδειγμα πολύ χτυπητό. Φαντάσου να υπήρχε η τηλεπάθεια και το mind control που βλέπουμε σε διάφορες μαγείες. Μπορείς να σκεφτείς τι θα μπορούσε να κάνει κάποιος; Πράγματα τόσο φριχτά που όποτε τα σκέφτομαι δυσκολεύομαι να σταθώ όρθιος. Πράγματα από το να σε τρελάνει κάποιος, να σε βάλει να αγοράσεις εκατό σαμπάνιες, να σε βάλει να αυτοκτονήσεις μέχρι το να κλέψει κωδικούς εκτόξευσης πυραύλων που έχει στο μυαλό του κάποιος ανώτερος στρατιωτικός αξιωματούχος.
4) Αρα καταλαβαίνουμε πως αν υπάρχει η γνώση για να γίνεις υπεράνθρωπος αυτή τη γνώση την κατέχουν λίγοι και την κρατάνε μυστική από το καθηστερημένο πόπολο (θρησκόληπτους, κομμουνιστές κτλπ...)
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

User_601

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 25 Δεκ 2018, 20:08

Φαντάσου να υπήρχε η τηλεπάθεια
Φιλε κλαουντ,την τηλεπαθεια μην την εντασεις στην μαγεια,καμια σχεση και εξηγηται επιστημονικα,και εχει συμβει σε επιστημονικα πειραματα.και διερευνατε ακομα και απο τους πιο σκεπτικιστες.
Απλα την χρησιμοποιουν οι τσαρλατανοι.
Τα υπολοιπα περι μαγειας τα θεωρω τρολαρισμα.

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 25 Δεκ 2018, 20:22

Εσθήρ έγραψε:
25 Δεκ 2018, 20:08
Φαντάσου να υπήρχε η τηλεπάθεια
Φιλε κλαουντ,την τηλεπαθεια μην την εντασεις στην μαγεια,καμια σχεση και εξηγηται επιστημονικα,και εχει συμβει σε επιστημονικα πειραματα.και διερευνατε ακομα και απο τους πιο σκεπτικιστες.
Απλα την χρησιμοποιουν οι τσαρλατανοι.
Τα υπολοιπα περι μαγειας τα θεωρω τρολαρισμα.
<James Randi is triggered>

Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 25 Δεκ 2018, 21:58

Εσθήρ έγραψε:
25 Δεκ 2018, 20:08
Φαντάσου να υπήρχε η τηλεπάθεια
Φιλε κλαουντ,την τηλεπαθεια μην την εντασεις στην μαγεια,καμια σχεση και εξηγηται επιστημονικα,και εχει συμβει σε επιστημονικα πειραματα.και διερευνατε ακομα και απο τους πιο σκεπτικιστες.
Απλα την χρησιμοποιουν οι τσαρλατανοι.
Τα υπολοιπα περι μαγειας τα θεωρω τρολαρισμα.
Telepathy experiments have historically been criticized for lack of proper controls and repeatability. There is no convincing evidence that telepathy exists, and the topic is generally considered by the scientific community to be pseudoscience.

A variety of tests have been performed to demonstrate telepathy, but there is no scientific evidence that the power exists.[9][80][81][82] A panel commissioned by the United States National Research Council to study paranormal claims concluded that "despite a 130-year record of scientific research on such matters, our committee could find no scientific justification for the existence of phenomena such as extrasensory perception, mental telepathy or 'mind over matter' exercises... Evaluation of a large body of the best available evidence simply does not support the contention that these phenomena exist."[83] The scientific community considers parapsychology a pseudoscience.

:102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nandros την 25 Δεκ 2018, 22:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 25 Δεκ 2018, 22:01

Εσθήρ έγραψε:
25 Δεκ 2018, 20:08
Φαντάσου να υπήρχε η τηλεπάθεια
Φιλε κλαουντ,την τηλεπαθεια μην την εντασεις στην μαγεια,καμια σχεση και εξηγηται επιστημονικα,και εχει συμβει σε επιστημονικα πειραματα.και διερευνατε ακομα και απο τους πιο σκεπτικιστες.
Απλα την χρησιμοποιουν οι τσαρλατανοι.
Τα υπολοιπα περι μαγειας τα θεωρω τρολαρισμα.
Είπα αμα υπήρχε. Εγώ πιστεύω οτι υπάρχει βέβαια but it's just me. :003: Εσύ τι θεωρείς μαγεία δηλαδή;
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

νύχτα

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 25 Δεκ 2018, 22:04

Εσθήρ έγραψε:
25 Δεκ 2018, 20:08
Φαντάσου να υπήρχε η τηλεπάθεια
Φιλε κλαουντ,την τηλεπαθεια μην την εντασεις στην μαγεια,καμια σχεση και εξηγηται επιστημονικα,και εχει συμβει σε επιστημονικα πειραματα.και διερευνατε ακομα και απο τους πιο σκεπτικιστες.
Απλα την χρησιμοποιουν οι τσαρλατανοι.
Τα υπολοιπα περι μαγειας τα θεωρω τρολαρισμα.
το να αφαιρείς τον συγγραφέα του ποστ, μας δυσκολεύει
στο να βρούμε την αρχική παράθεση ρε συ

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 25 Δεκ 2018, 22:09

νύχτα έγραψε:
25 Δεκ 2018, 22:04
Εσθήρ έγραψε:
25 Δεκ 2018, 20:08
Φαντάσου να υπήρχε η τηλεπάθεια
Φιλε κλαουντ,την τηλεπαθεια μην την εντασεις στην μαγεια,καμια σχεση και εξηγηται επιστημονικα,και εχει συμβει σε επιστημονικα πειραματα.και διερευνατε ακομα και απο τους πιο σκεπτικιστες.
Απλα την χρησιμοποιουν οι τσαρλατανοι.
Τα υπολοιπα περι μαγειας τα θεωρω τρολαρισμα.
το να αφαιρείς τον συγγραφέα του ποστ, μας δυσκολεύει
στο να βρούμε την αρχική παράθεση ρε συ
Εδώ αφαίρεσε τα καλύτερα κομμάτια του πόστ μου. Αυτά τα "αι συνέπιαι της τηλεπάθειας πέρα από μία ηλικία..." :003::003:
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 25 Δεκ 2018, 23:01

.
Τό μυστικό μέ τίς Ιπτάμενες Σκούπες νά μάς πείτε παιδιά .... :romance-hearteyes::a108:

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 25 Δεκ 2018, 23:04

Λόγω συσκότισης και παραπληροφόρησης χιλιετιών, κάθε γνώση για μαγεία έχει χαθεί για τους πολλούς. Πιο πολύ την αντιμετωπίζω ως βίωμα, γιατί αυτό δεν κατάφεραν να το εξαλείψουν. Πώς να το θέσω, από καταστάσεις που έχω ξαναζήσει και αυτό αποδεικνύεται ότι γνώριζα τί θα συμβεί στις επόμενες στιγμές όχι επειδή είμαι προφήτης αλλά επειδή ξαναέζησα τα ίδια πράγματα ποιος ξέρει πόσες φορές.
Είναι περίεργο πάντως, φίλε Cloud87, που η πρώτη σκέψη που έκανες για τη χρήση της μαγείας ήταν αρνητική. Γιατί να μην βοηθούσε τον κόσμο κάποιος μάγος να ζει καλύτερα. Αυτή η ενέργεια, η μαγεία δεν είναι απαραίτητο να διαφθείρει, μπορεί και να καθαρίζει την ψυχή. Παίζουν ρόλο και οι επιλογές φυσικά, γιατί το κακό δεν είναι πάντα μια αναπόφευκτη αναγκαιότητα.

Φίλη Εσθηρ, θέλω να τονίσω ότι δεν τρολάρω. Φυσικά και δεν βγαίνω με τη ρόμπα μου να ρίξω πύρινες σφαίρες, όμως η πραγματικότητα δεν σταματάει στον ορατό κόσμο. Κάτι που δεν είναι μετρήσιμο κι εντοπίσιμο σήμερα, μπορεί να γίνει αύριο.

Η αντιβαρύτητα μπορεί να ξεκίνησε ως φαντασία αλλά είναι στη σφαίρα της επιστήμης και θεωρώ πως είναι επιτεύξιμη κι όχι μαγεία. Μαγεία είναι ο στρόβιλος που δαμάζεις, πλάθεις και δίνεις σκοπό με τη δύναμη του νου.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Μαγεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 25 Δεκ 2018, 23:15

SpoilerShow
Εμένα δεν μου έχουν κάνει ποτέ επειδή έχω ένα ξόρκι που αποκαλώ καθρεφτάκι. Αυτό πολλαπλασιάζει και αντανακλά το κακό που έρχεται προς το μέρος μου αν αυτό το κακό είναι κατευθυνόμενο φυσικά και όχι κάποια φυσική καταστροφή.
Για καλό και για κακό, δεν μας αποκαλύπτεις και το ξόρκι; :wink
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών