Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14565
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 15 Φεβ 2019, 00:35

Ναι, θα ισχύουν άλλοι νόμοι. Και;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 15 Φεβ 2019, 00:42

νύχτα έγραψε:
14 Φεβ 2019, 23:02
Natasha έγραψε:
01 Φεβ 2019, 13:36
Να πω και κάτι ακόμα, κάποιος μου είπε ότι η κατάσταση των παράλληλων συμπάντων είναι ΥΠΑΡΞΙΑΚΗ και ΟΧΙ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΗ.
Αυτό σημαίνει μήπως ότι δεν πρόκειται ποτέ η επιστήμη να αποδείξει την ύπαρξή τους;
τί διαφορά θα έκανε στη ζωή σου η απόδειξη της ύπαρξής τους, εφόσον
στον τίτλο είναι προφανές ότι η ελπίδα επι του προκειμένου ζει ήδη μέσα σου;
Για μένα δεν θα έκανε διαφορά, αλλά σκέψου μόνο να ξυπνούσαμε μια μέρα και να ακουγαμε απο τους επιστήμονες επισημα και αποδεδειγμένα ότι, ναι, υπάρχουν τα παράλληλα σύμπαντα! Φαντάσου την αλλαγή στην ψυχολογία του κόσμου αλλά και την αλλαγή στον θεολογικό λόγο, που όπως είπε και ο Μπίστης, θα απορούσαν οι θεολόγοι και θα άλλαζαν άρδην την σκέψη τους για το πρόσωπο, την μοναδικότητα και όλα αυτά. Σκέψου ποσο πιο ταπεινοί θα γινόμασταν μπροστά στο μεγαλείο της αποκάλυψης αυτού του μυστηρίου της ζωής και ποσο πιο ανοιχτοί θα ήμασταν σε νέες θεωρίες.
Τώρα που τα γράφω αυτά, λαχταρώ τρελά να ζήσω κάτι μεγάλο ΜΑΖΙ με τον άλλον κόσμο και να ενωθώ έτσι μαζί του καθώς θα αλλάζει και η νοοτροπία και η σκέψη...
Αυτό το "μαζί" μου λείπει απο τότε που ήμουν μικρή. Θυμάμαι μόνο να το έζησα δυνατά όταν η Παπαρίζου βγήκε πρώτη στην Γιουροβίζιον και όταν κέρδισε η εθνική μας το πανευρωπαϊκό κύπελο. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να το ξαναζήσουμε μέσα απο κάποιες άλλες ευκαιρίες που ίσως μας δοθούν. Το επιθυμώ τρελά. Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 15 Φεβ 2019, 00:45

Ζενίθεδρος έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:35
Ναι, θα ισχύουν άλλοι νόμοι. Και;
Βάλε την φαντασία σου να δουλέψει. Έχεις φαντασία. Σκέψου ότι (όπως σου είπα) μπορεί να πετάμε αλλου. Και να μην χρειαζόμαστε αεροπλάνα και ελικόπτερα και τα άλλα μεσα. Σκέψου ακόμα με την σκέψη μας και μόνο να τηλεμεταφερόμαστε...
Εντάξει, θα μου πεις, δεν αλλάζει και πάλι τίποτα. Η ευτυχία στην ουσία ταυτίζεται με την καλή κατάσταση της συνείδησης, οποτε και κει πάλι θα είχαμε τέτοια θέματα υπαρξιακά και ηθικά πιστεύω...
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 15 Φεβ 2019, 00:47

Κουρκούας έγραψε:
14 Φεβ 2019, 23:06
3. Ο δεύτερος λόγος που έγινε μόδα είναι ημι-θεολογικός, ως αθεϊστική απάντηση στο μεγάλο σουξέ της ανθρωπικής αρχής στην κοσμολογία, που φαινομενικά ισχυροποιεί ένα επιχείρημα "ευφυούς σχεδιασμού".
:goodpost: Ο Νανόπουλος το λέει έξω απ' τα δόντια στα βίντεο. :lol:
10^500 σύμπαντα λέει => ταφόπλακα σε κάθε μεταφυσική (κάπως έτσι).
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 15 Φεβ 2019, 00:51

Natasha έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:29
Το ξαναλέω, άκουσα τον Νανόπουλο να λέει ότι στα υπολοιπα σύμπαντα ισχύουν εντελώς διαφορετικοί νόμοι.
Ναι, ισχύουν διαφορετικοί νόμοι. Όχι όμως διαφορετικά μαθηματικά.

Στην θεωρία ή εικασία του πολυσύμπαντος, κάθε συμπανάκι «γεννιέται» κατά κάποιο τρόπο από το προηγούμενο με τοπική «μετάλλαξη» των φυσικών νόμων. Μπορεί να υπάρχει και δαρβίνειος πολυσυμπαντική εξελικτική πορεία, ποιός ξέρει; :D


Εικόνα
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

νύχτα

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 15 Φεβ 2019, 00:51

Natasha έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:42
Τώρα που τα γράφω αυτά, λαχταρώ τρελά να ζήσω κάτι μεγάλο ΜΑΖΙ με τον άλλον κόσμο και να ενωθώ έτσι μαζί του καθώς θα αλλάζει και η νοοτροπία και η σκέψη...
δε ξέρεις πόσο με βοήθησες να συνειδητοποιήσω κάτι σημαντικό

σ ευχαριστώ πολύ, λοιπόν, και σου εύχομαι από καρδιάς να καταφέρεις
να μοιραστείς έστω με έναν άνθρωπο την ελπίδα σου αυτή

(βρίσκω πολύ αγνό και γενναιόδωρο τον τρόπο σκέψης σου, με συγκίνησες
με την επιθυμία σου να τις μοιραστείς)

the comet the course the tail

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 15 Φεβ 2019, 00:58

Natasha έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:42

Αυτό το "μαζί" μου λείπει απο τότε που ήμουν μικρή. Θυμάμαι μόνο να το έζησα δυνατά όταν η Παπαρίζου :xena: βγήκε πρώτη στην Γιουροβίζιον :xena:
:p2:

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 15 Φεβ 2019, 01:07

the comet the course the tail έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:58
Natasha έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:42

Αυτό το "μαζί" μου λείπει απο τότε που ήμουν μικρή. Θυμάμαι μόνο να το έζησα δυνατά όταν η Παπαρίζου :xena: βγήκε πρώτη στην Γιουροβίζιον :xena:
:p2:
Πές μου ότι δεν ένιωσες το ίδιο! Και να σκεφτώ ότι είσαι κρύος!...Ρε συ ήταν τέλεια αίσθηση, γα-μα-τη. Ηδονή και κάβλα και όλα τα συνώνυμα. Ενιωθα ότι με διαπερνούσε μια πολύ φωτεινή ενέργεια, τεράστια σε ένταση και διαρκεια και ταυτόχρονα με ένωνε με τον άλλον κόσμο και όλοι μαζί δεν ξέραμε πώς να πανηγυρίσουμε απο την τρέλα που μας έπιασε!!!!! Πες μου ότι δεν ένιωσες τίποτα να ξενερώσω τελείως.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 15 Φεβ 2019, 01:07

νύχτα έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:51
Natasha έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:42
Τώρα που τα γράφω αυτά, λαχταρώ τρελά να ζήσω κάτι μεγάλο ΜΑΖΙ με τον άλλον κόσμο και να ενωθώ έτσι μαζί του καθώς θα αλλάζει και η νοοτροπία και η σκέψη...
δε ξέρεις πόσο με βοήθησες να συνειδητοποιήσω κάτι σημαντικό

σ ευχαριστώ πολύ, λοιπόν, και σου εύχομαι από καρδιάς να καταφέρεις
να μοιραστείς έστω με έναν άνθρωπο την ελπίδα σου αυτή

(βρίσκω πολύ αγνό και γενναιόδωρο τον τρόπο σκέψης σου, με συγκίνησες
με την επιθυμία σου να τις μοιραστείς)
Σ ευχαριστώ για την ευχή Νύχτα. Σε φιλώ. Αυτό που λες το σημαντικό ότι συνειδητοποιησες, τί είναι;
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 28 Ιαν 2019, 21:58
Phorum.gr user: Κουρκούας

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κουρκούας » 15 Φεβ 2019, 02:09

Spiros252 έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:47
Κουρκούας έγραψε:
14 Φεβ 2019, 23:06
3. Ο δεύτερος λόγος που έγινε μόδα είναι ημι-θεολογικός, ως αθεϊστική απάντηση στο μεγάλο σουξέ της ανθρωπικής αρχής στην κοσμολογία, που φαινομενικά ισχυροποιεί ένα επιχείρημα "ευφυούς σχεδιασμού".
:goodpost: Ο Νανόπουλος το λέει έξω απ' τα δόντια στα βίντεο. :lol:
10^500 σύμπαντα λέει => ταφόπλακα σε κάθε μεταφυσική (κάπως έτσι).
ανοησίες λέει προφανώς. λες και έχεις αριθμούς στη συζήτηση ώστε να ξέρεις αν το 10^500 είναι μικρό ή μεγάλο. γεικότερα, κρίμα που στην ελλάδα τον παίρνουν σοβαρά αυτον τον τύπο.

the comet the course the tail

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 15 Φεβ 2019, 07:16

Natasha έγραψε:
15 Φεβ 2019, 01:07
the comet the course the tail έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:58
Natasha έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:42

Αυτό το "μαζί" μου λείπει απο τότε που ήμουν μικρή. Θυμάμαι μόνο να το έζησα δυνατά όταν η Παπαρίζου :xena: βγήκε πρώτη στην Γιουροβίζιον :xena:
:p2:
Πές μου ότι δεν ένιωσες το ίδιο! Και να σκεφτώ ότι είσαι κρύος!...Ρε συ ήταν τέλεια αίσθηση, γα-μα-τη. Ηδονή και κάβλα και όλα τα συνώνυμα. Ενιωθα ότι με διαπερνούσε μια πολύ φωτεινή ενέργεια, τεράστια σε ένταση και διαρκεια και ταυτόχρονα με ένωνε με τον άλλον κόσμο και όλοι μαζί δεν ξέραμε πώς να πανηγυρίσουμε απο την τρέλα που μας έπιασε!!!!! Πες μου ότι δεν ένιωσες τίποτα να ξενερώσω τελείως.
ε, όχι και για την Παπαρίζου.... δεν είμαι τόσο ρηχός...


μόνο εδώ έχω βιώσει κάτι τέτοιο.... ανατριχίλα... :

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7904
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 15 Φεβ 2019, 10:41

Natasha έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:45
Ζενίθεδρος έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:35
Ναι, θα ισχύουν άλλοι νόμοι. Και;
Βάλε την φαντασία σου να δουλέψει. Έχεις φαντασία. Σκέψου ότι (όπως σου είπα) μπορεί να πετάμε αλλου. Και να μην χρειαζόμαστε αεροπλάνα και ελικόπτερα και τα άλλα μεσα. Σκέψου ακόμα με την σκέψη μας και μόνο να τηλεμεταφερόμαστε...
Εντάξει, θα μου πεις, δεν αλλάζει και πάλι τίποτα. Η ευτυχία στην ουσία ταυτίζεται με την καλή κατάσταση της συνείδησης, οποτε και κει πάλι θα είχαμε τέτοια θέματα υπαρξιακά και ηθικά πιστεύω...
Λίγα τα βλέπω τα ψωμιά αυτού του σύμπαντος. :003:

Vassilis_1
Δημοσιεύσεις: 427
Εγγραφή: 20 Ιουν 2018, 13:53

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vassilis_1 » 15 Φεβ 2019, 15:08

Vassilis_1 έγραψε:
09 Φεβ 2019, 13:57

Υπάρχει ένα στοιχείο, μέσα από το οποίο, το παράγωγο του αποκεκομμένου
από την Επιστήμη «πανεπιστήμιου»: Vassilis_1 @ Ευφυης Σχεδιασμος
= η «επιστήμη», ομολογεί το: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΧΡΟΝΟΛΟΓΩ

Ας εμφανισθεί αυτό το στοιχείο.

Εδώ: http://www.physicsmag.com/2015/11/to-bi ... -pote.html
υποστηρίζει το εξής:
Κβαντική εξίσωση επιτρέπει σύμπαν άπειρης ηλικίας

Η «επιστήμη» στην προσπάθειά της να προσδιορίσει την ηλικία του σύμπαντος εξέφραζε ποικιλία
χρονολογικών ασυναρτησιών: Vassilis_1 @ Θεωρια της εξελιξης: Μια ετοιμοθανατη θεωρια?

Αν η «επιστήμη» είχε σε απόλυτη εκτίμηση τα όργανα αυτά, δια των οποίων π.χ. αποφάνθηκε ότι η ηλικία του σύμπαντος είναι 8 δισεκατομμύρια χρόνια, ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΟΤΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΗ.

Η «επιστήμη» λοιπόν, λόγω των χρονολογικών ασυναρτησιών που εξέφραζε, ως ήταν φυσικό αυτοπαγιδεύθηκε, με συνέπεια να αναγκασθεί τελικά να παραδεχθεί ότι δεν ξέρει να χρονολογεί.

Αυτό σημαίνει ότι η ίδια η «επιστήμη» πέταξε στον κάλαθο των αχρήστων τις θεωρίες της, περί παρέλευσης εκατομμυρίων και δισεκατομμυρίων ετών.

Επίσης σημαίνει ότι η ίδια η «επιστήμη» πέταξε στον κάλαθο των αχρήστων και τις θεωρίες της, περί Big Bang, εξέλιξης και δεινόσαυρων, μιάς και τις συνδύαζε με την παρέλευση εκατομμυρίων και δισεκατομμυρίων ετών.
hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2019, 22:51

έχει αποδείξει οριστικά και αμετάκλητα

Και βέβαια φίλε hellegennes, η Επιστήμη οριστικά και αμετάκλητα έχει απαντήσει
αποδεικτικά έναντι όλων των θεμάτων της κοσμογονίας: Vassilis_1 @ Θεωρια της εξελιξης: Μια ετοιμοθανατη θεωρια?

Εκείνη που έχει εκφράσει μόνο αστείες θεωρίες έναντι όλων των θεμάτων της κοσμογονίας είναι το παράγωγο του αποκεκομμένου από την Επιστήμη «πανεπιστήμιου» = η «επιστήμη», η οποία σε οδηγεί.

Για να αποδείξεις ότι αυτές οι αστείες θεωρίες (= περί παρέλευσης εκατομμυρίων και δισεκατομμυρίων ετών, Big Bang, εξέλιξης και δεινόσαυρων), έχουν κάποια ισχύ, πρέπει πρώτα να αποδείξεις ότι η «επιστήμη» ξέρει να χρονολογεί.

Για να αποδείξεις ότι η «επιστήμη» ξέρει να χρονολογεί, πρέπει να αμφισβητήσεις με επιχειρήματα την ακόλουθη επιστημονικά τεκμηριωμένη τοποθέτηση:
Αν η «επιστήμη» είχε σε απόλυτη εκτίμηση τα όργανα μέτρησης χρόνου, δια των οποίων π.χ. αποφαίνεται ότι η ηλικία του σύμπαντος είναι 8 δισεκατομμύρια χρόνια, ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΟΤΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΗ.

Λοιπόν, μπορείς να αναπτύξεις κάποια επιχειρηματολογία, ώστε να αποδείξεις ότι δεν έχει βάση η επάνω, η επιστημονικά τεκμηριωμένη τοποθέτηση;
Αν ναι, περιμένω να δω την επιχειρηματολογία σου.

Θα κάνουμε όμως καλή συμφωνία.

Αν δεν καταφέρεις να αναπτύξεις κάποια επιχειρηματολογία, θα σημαίνει ότι βάζεις και εσύ την υπογραφή σου, στα κάτωθι επιστημονικά τεκμηριωμένα συμπεράσματα:

Η «επιστήμη» καθώς αυτοπαγιδεύθηκε αναγκάστηκε να παραδεχθεί ότι όλα τα όργανα χρονομέτρησης που χρησιμοποιούσε, είναι εντελώς άχρηστα.
Με επακόλουθο να αναγκασθεί να παραδεχθεί ότι δεν ξέρει να χρονολογεί.

Αυτό σημαίνει ότι η ίδια η «επιστήμη» πέταξε στον κάλαθο των αχρήστων τις θεωρίες της, περί παρέλευσης εκατομμυρίων και δισεκατομμυρίων ετών.

Επίσης σημαίνει ότι η ίδια η «επιστήμη» πέταξε στον κάλαθο των αχρήστων και τις θεωρίες της, περί Big Bang, εξέλιξης και δεινόσαυρων, μιάς και τις συνδύαζε με την παρέλευση εκατομμυρίων και δισεκατομμυρίων ετών.

Μετά από όλα αυτά, έγινε σαφές, ότι τίποτα δεν μπορεί να κλονίσει το αποδεικτικό
συμπέρασμα της Επιστήμης σχετικά με τα θέματα της κοσμογονίας:
Vassilis_1 @ Θεωρια της εξελιξης: Μια ετοιμοθανατη θεωρια?

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40746
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Φεβ 2019, 15:53

Σταμάτα να επαναλαμβάνεις τις ίδιες μαλακίες. Είναι κουραστικό. Αν δεν έχεις να προσθέσεις τίποτα, απλά μην επαναλαμβάνεις. Δεν υπάρχει η παραμικρή αμφιβολία για την χρονολόγηση του ηλιακού συστήματος, της Γης, των γεωλογικών στρωμάτων και του γεγονότος του Big Bang.

Πάψε να επαναλαμβάνεις τις παπαριές για την χρονομέτρηση και τουλάχιστον έχε το θάρρος να μην χρησιμοποιείς εργαλεία, όπως οι υπολογιστές, που βασίζονται ακριβώς στην αλήθεια όλων αυτών των θεωριών.-
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17075
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Η ελπίδα των Παράλληλων Συμπάντων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 15 Φεβ 2019, 16:19

Natasha έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:24
Juno έγραψε:
14 Φεβ 2019, 19:19

Και αν αλλού περνάω τέλεια, τι να το κάνω εδώ; Δεν έχει καμία σημασία.

(Προσωπικώς πιο λογική μου φαίνεται η μετενσάρκωση παρά τα παράλληλα σύμπαντα).
Είπαμε, η ελπιδα αρκεί.

Γιατί σου φαίνεται πιο λογική η μετενσάρκωση;
Μου κάθεται καλύτερα από το παράλληλο σύμπαν.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών